Picie piwa a leki na nadciśnienie
Czy biorąc leki na nadciśnienie, metocard 23,75 i diuresin moge pic piwo Karmi??
Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:
Zobacz wszystkie »Czy biorąc leki na nadciśnienie, metocard 23,75 i diuresin moge pic piwo Karmi??
czy calkort może zle dzialac z lekami na ciśnienie [diuresin] i przeciw bulowy doreta 75 mg
Witam serdecznie. Czy diuresin sr uszkadza słuch? Taką informację otrzymałam od lekarza laryngologa nie ma nic na ten temat w ulotce proszę o odpowiedź. Nadmieniam że biorę ten lek od ok trzech lat.
mam problem z ciśnieniem rozkurczowym, mam cisnienie 120/99, 114/95, 109/96.. czuje sie osłabiona i rozkojarzona... biore metocard 23,75 i diuresin wieczorem ale wydaje mi sie ze mi nie pomaga... rano jak wstaje to cisnienie mam 115/75... dlaczego ciśnienie rozkurczowe jest takie wysokie ???
Witam serdecznie. Mam 45 lat i żyje w szczęśliwym związku. Życie intymne do tej pory układało nam się dobrze i oboje byliśmy zadowoleni. Ostatnio bolała mnie dosyć często głowa, poszedłem wiec do lekarza, który stwierdził, że mam za wysokie ciśnienie ale na wszelki wypadek poszedłem jeszcze po kardiologa, który stwierdził, że z sercem jest wszystko w porządku, ale przepisał mi lekarstwa na to nadciśnienie. Chciałbym się dowiedzieć czy...
Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.
Nadciśnienie tętnicze pierwotne, w monoterapii lub w skojarzeniu z innymi lekami przeciwnadciśnieniowymi.
Jedna tabletka powlekana o przedłużonym uwalnianiu zawiera 1,5 mg indapamidu (Indapamidum ).
Substancja pomocnicza: laktoza jedno wodna 126,45 mg. Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.
Dorośli:
Zalecana początkowa jednorazowa dawka dobowa indapamidu wynosi 1,5 mg, co odpowiada 1 tabletce o przedłużonym uwalnianiu 1,5 mg.
Podawanie większych dawek niż zalecane zwiększa wydalanie sodu w moczu, nie nasilając
działania przeciwnadciśnieniowego.
Lek zwykle przyjmuje się rano, niezależnie od posiłków.
Dzieci:
Nie określono skuteczności i bezpieczeństwa stosowania preparatu DIURESIN SR u dzieci.
Należy zachować ostrożność w przypadku równoczesnego stosowania preparatów digoksyny, litu, astemizolu, terfenadyny, erytromycyny (podawanej dożylnie) u pacjentów z zaburzeniami gospodarki wodno-elektrolitowej (hipokaliemia, hiponatremia, hiperkalcemia) oraz u pacjentów z cukrzycą, z uwagi na zwiększone ryzyko zmniejszenia tolerancji glukozy. U pacjentów z dną (także w wywiadzie) lub hiperurykemią stosowanie indpamidu może powodować nadmierne zwiększenie stężenia kwasu moczowego w osoczu. U pacjentów z nadczynnością przytarczyc lek należy odstawić, gdy wystąpi hiperkalcemia. W przypadku zaburzenia czynności wątroby leki moczopędne z grupy tiazydów (m.in. indapamid) mogą przyspieszać rozwój encefalopatii wątrobowej. W przypadku wystąpienia objawów encefalopatii wątrobowej produkt leczniczy należy natychmiast odstawić.
Indapamid należy stosować ostrożnie u pacjentów z zaburzeniem czynności nerek (przesączanie kłębuszkowe od 10 do 50 ml/min), gdyż zmniejszenie objętości osocza w trakcie leczenia może być przyczyną wystąpienia lub nasilenia niewydolności nerek. W przypadku nasilenia niewydolności nerek w trakcie leczenia produkt leczniczy DIURESIN SR należy odstawić.
Indapamid może powodować zmniejszenie stężenia potasu i sodu w osoczu. Stężenie potasu w osoczu należy oznaczyć w pierwszym tygodniu stosowania produktu leczniczego, a następnie kontrolować okresowo, zwłaszcza u pacjentów leczonych jednocześnie glikozydami naparstnicy lub steroidami o działaniu ogólnoustrojowym oraz u pacjentów z niewydolnością wątroby.
U tych pacjentów zalecane jest wzbogacenie diety w produkty o wysokiej zawartości potasu lub stosowanie preparatów zawierających potas (także w przypadku, gdy stężenie potasu jest prawidłowe).
W przypadku stosowania indapamidu w skojarzeniu z innymi lekami przeciwnadciśnieniowymi należy na początku ich stosowania podawać mniejsze dawki początkowe tych leków. Należy zachować szczególną ostrożność podczas jednoczesnego stosowania indapamidu i leków z grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny (ACE). Szczególnie w pierwszym tygodniu jednoczesnego stosowania inhibitorów ACE i indapamidu zalecana jest kontrola czynności nerek (oznaczenie stężenia kreatyniny). Należy zachować ostrożność u pacjentów z toczniem rumieniowatym układowym (SLE),
ponieważ indapamid może nasilać objawy lub powodować nawrót choroby.
Brak danych na temat skuteczności i bezpieczeństwa stosowania produktu leczniczego u dzieci. Nie należy stosować leku w tej grupie wiekowej. W trakcie stosowania leku zalecana jest okresowa kontrola ciśnienia tętniczego. Lek zawiera laktozę. Nie powinien być stosowany u osób z dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lappa) lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.
Po przedawkowaniu indapamidu występują następujące objawy spowodowane nasileniem działania moczopędnego: nadmierne obniżenie ciśnienia tętniczego, zaburzenia równowagi wodno-elektrolitowej, hipokaliemia, hiperurykemia, która może być przyczyną wystąpienia ostrego ataku dny.
U pacjentów z zaburzoną czynnością nerek zwykle nie występuje jej nasilenie, jednak w przypadku przedawkowania indapamidu zalecana jest kontrola czynności nerek. U pacjentów z niewydolnością wątroby przedawkowanie leku zwiększa ryzyko wystąpienia śpiączki wątrobowej spowodowanej zaburzeniami elektrolitowymi. Nie jest znana swoista odtrutka. Postępowanie lecznicza uzależnione jest od stanu chorego. Wkrótce po przedawkowaniu może być skuteczne sprowokowanie wymiotów lub płukanie żołądka wykonane w celu usunięcia niewchłoniętego leku z organizmu. Leczenie przedawkowania jest objawowe. Należy kontrolować stężenie potasu w surowicy.
Świeży udar niedokrwienny mózgu, nadwrażliwość na indapamid, sulfonamidy lub inny składnik preparatu, ciężka niewydolność nerek (przesączanie kłębuszkowe (GFR) < 10 ml/min), ciężka niewydolność wątroby przebiegająca z zaburzeniami równowagi wodno-elektrolitowej (stany przedśpiączkowe i śpiączka wątrobowa), hipokaliemia.
Zaburzenia równowagi wodno-elektrolitowej - hiponatremia (u ok. 3% pacjentów), hipokaliemia (stężenie potasu poniżej 3,4 mmol/1); obserwuje się u 3 do 7% pacjentów leczonych indapamidem w dawce 2,5-5 mg. W badaniu oceniającym skuteczność i bezpieczeństwo indapamidu w postaci tabletek o przedłużonym uwalnianiu (SR) w porównaniu do tabletki konwencjonalnej (IR), hipokaliemię obserwowano u 29%
stosujących indapamid 2,5 mg IR oraz u 11, 18 i 14% pacjentów stosujących indapamid SR, odpowiednio, w dawkach 1,5; 2,0 i 2,5 mg. W większości przypadków hipokaliemia objawia się w postaci zaburzeń w zapisie EKG (wydłużenie odcinka Q-T, arytmia), nadmiernego osłabienia i kurczu mięśni.
Zaburzenia żołądka i jelit: nudności, wymioty, zaparcia, biegunki, bóle brzucha, utrata apetytu.
Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej (u mniej niż 5% pacjentów): rumień, pokrzywka, świąd, zapalenie naczyń.
Zaburzenia serca: uczucie kołatania serca, hipotonia ortostatyczna, przedwczesne skurcze komorowe.
Zaburzenia układu nerwowego: bóle i zawroty głowy, zaburzenia nastroju, parestezje. Zaburzenia hematologiczne (rzadko): trombocytopenia, leukopenia, agranulocytoza, niedokrwistość aplastyczna, niedokrwistość hemolityczna.
Nie wykonano odpowiednio licznych i kontrolowanych badań oceniających bezpieczeństwo stosowania preparatu w okresie ciąży. Produkt leczniczy można podawać kobietom w ciąży jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Produkt leczniczy jest wydzielany do mleka kobiecego. Kobiety przyjmujące DIURESIN SR nie powinny karmić piersią.
Podczas stosowania produktu leczniczego mogą wystąpić objawy związane z nadmiernym obniżeniem ciśnienia tętniczego, zwłaszcza na początku leczenia lub w trakcie leczenia skojarzonego, które mogą zaburzać sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Ten preparat należy do kategorii:
Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:
za darmo
farmaceutów jest teraz online
maść oczna - 3,5 g - (1mg+3500j.m.+6000j.m.)/g
roztwór do podania w wodzie do picia - 1 l (butelka) - 0,05 g/ml
zawiesina doustna - 100 ml (butelka) - (0,2g+0,04g)/5ml
zawiesina doustna - 100 ml (butelka) - (0,2g+0,04g)/5ml
Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.
Substancja, która jest nietiazydową pochodną sulfonamidową o działaniu moczopędnym. U pacjentów z nadciśnieniem tętniczym zmniejsza opór obwodowy poprzez zwiększenie wydalania sodu i chlorków oraz w mniejszym stopniu potasu i magnezu. Stosuje się w monoterapii oraz leczeniu skojarzonym nadciśnienia tętniczego samoistnego.
Komentarze