Eloprine

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
syrop
Dawka
0,25 g/5ml
Ilość
150 ml
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: POLFARMEX S.A.

Eloprine - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Zapalenie uszu i wychodzenie jedynek u niemowlaka

Witam, moja córka ma zapalenie uszu i wychodzą jej górne jedynki przez co nie może spać i płacze całą noc . Pani doktor u której byłyśmy przepisała jej melisal na noc, niestety nie podała dawkowania. Nie wiem czy ma to jakiś wpływ na podawanie tego syropu, ale dziecko dostaje 3x dziennie ibum 1.25ml, eloprine 3x dziennie 2ml i dicortineff 3x dziennie po 2 krople do obu uszu. Córka ma 9 miesięcy i waży 8.480kg. Bardzo proszę o podpowiedź.

Eloprine - ulotka preparatu

Eloprine - opis

Wspomagająco u osób o obnizonej odporności, w przypadku nawracających zakażeń górnych dróg oddechowych.

Eloprine - skład

1 ml syropu Eloprine zawiera 50 mg inozyny pranobeksu (Inosinum pranobexum).

250mg/5 ml

Eloprine - dawkowanie

Produkt leczniczy przeznaczony jest wyłacznie do podawania doustengo.

Dawka ustalana jest na podstawie masy ciała pacjenta oraz zależy od stopnia nasilenia choroby. Dawkę dobową należy podzielić na równe dawki pojedyńcze podawane kilka razy na dobę. Czas trwania leczenia wynosi zwykle od 5 do 14 dni. Po ustapieniu objawów należy kontynuowac jeszcze przez 1 do 2 dni

Eloprine - przeciwwskazania

Nadwrazliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek sunstancję pomocniczą.

Inozyny pranobeksu nie nalezy stosować u pacjentów, u których występuje aktualnie napad dny moczanaowej lub zwiększone stężenie kwasu moczowego we krwi.

Eloprine - działania niepożądane

Jedynym stale wystepującym działaniem niepożądanym zależnym od produktu leczniczego, jest zwiekszone stężenie kwasu moczowego w surowicy krwi i moczu. Kilka dni po odstawieniu produktu leczniczego stężęnie kwasu moczowego powraca do normy.

Eloprine - ciąża i karmienie piersią

Nie badano wpływu inozyny na rozwój płodu u ludzi, jak również nie wiadomo, czy inozyna przenika do mleka matki. W zwiążku z powyższym, produktu leczniczego Eloprine nie nalezy podawać kobietom w ciąży i w okresie karmienia piersią, chyba, że lekarz uzna, że korzyści przewyższają ryzyko.

Eloprine - prowadzenie pojazdów

Ze w zględu na profil farmakodynamiczny inozyny pranobeksu jest mało prawdopodobne, aby produkt leczniczy Eloprine miał wpływ na zdolność prowadzenia pojazdó i obsługiwania maszyn.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Eloprine - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Inosinum pranobexum

  Substancja o działaniu przeciwwirusowym i immunostymulującym poprzez wywoływanie odpowiedzi typu Thl, prowadząc do dojrzewania i różnicowania limfocytów T oraz nasilenia indukowanych reakcji limfoproliferacyjnych. Stosowana jest w zakażeniach skóry oraz błon śluzowych spowodowanych wirusami Herpes simplex typu I lub typu II wywołującymi opryszczkę oraz Herpes varicella-zoster wywołującym ospę wietrzną, półpasiec.

  Dostępne opakowania
  Eloprine

  Eloprine

  syrop - 150 ml - 0,25 g/5ml
  POLFARMEX S.A.
  Powiązane artykuły
  Pierwsza pomoc

  Jak odpowiednio wyposażyć domową apteczkę? (WIDEO)

  Jak odpowiednio wyposażyć domową apteczkę? (WIDEO)

  Zawartość apteczki pierwszej pomocy Ratownik medyczny, Ariel Szczotok, wymienia elementy, które powinny znaleźć się w domowej apteczce. Według eksperta, kompletując apteczkę na nagłe wypadki, nie powinniśmy ograniczać się do podstawowego wyposażenia....

  Leki i suplementy

  Problem z receptami

  Rozporządzenie w sprawie recept lekarskich sprzyja powstawaniu kolejek w ośrodkach zdrowia. Przewlekle chory pacjent może otrzymać receptę jedynie na trzymiesięczną kurację, a po tym czasie musi zgłosić się do lekarza po kolejną... Wystawianie recept...

  Newsy - leki i suplementy

  Popularny lek na przeziębienie i grypę wycofany z obrotu

  Popularny lek na przeziębienie i grypę wycofany z obrotu

  Główny Inspektorat Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju kilkunastu partii Febrisanu — popularnego leku stosowanego w przypadku przeziębienia i grypy. GIF podjął tę decyzję na wniosek podmiotu odpowiedzialnego —...

  Niezbędnik pacjenta

  Polaków nie stać na leczenie

  Polaków nie stać na leczenie

  Rezygnacja z wykupienia niezbędnych leków i przerwanie leczenia z powodu dłużących się w nieskończoność kolejek to dla wielu pacjentów smutna codzienność. Zmagania z chorobą to w Polsce również walka z ograniczeniami finansowymi i nietrafnymi rozwiązaniami...

  Niezbędnik pacjenta

  2015 rok w służbie zdrowia

  2015 rok w służbie zdrowia

  Temat poprawy funkcjonowania polskiej służby zdrowia jest zarówno wrażliwy, jak i ważny. Z tym, że zmiany muszą nastąpić, zgadzają się niemal wszyscy. Coraz wyraźniej widać również kierunek tych zmian - co jest zjawiskiem pozytywnym. Merytoryczna dyskusja...