Bronchitol

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
proszek do inhalacji
Dawka
0,04 g
Ilość
10 kaps. (+inhalator)
Typ
Rp zastrzeż.
Refundacja
Nie
Producent: PHARMAXIS PHARMACEUTICALS LIMITED

Bronchitol - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Bronchitol - ulotka preparatu

Bronchitol - opis

Produkt leczniczy Bronchitol jest wskazany do stosowania w leczeniu mukowiscydozy u osób dorosłych w wieku od 18 lat jako terapia uzupełniająca do optymalnej podstawowej metody leczenia.

Bronchitol - skład

Każda kapsułka twarda zawiera 40 mg mannitolu.

Dawka uwalniana z jednej kapsułki wynosi średnio 32,2 mg.

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Bronchitol - dawkowanie

Początkową dawkę produktu leczniczego Bronchitol (400 mg) należy podać pacjentowi pod nadzorem i kontrolą doświadczonego lekarza lub innego pracownika służby zdrowia dysponującego aparaturą do wykonywania spirometrii, monitorowania wysycenia tlenem (SpO 2 ) i leczenia ostrego skurczu oskrzeli (patrz punkt 4.4 i 4.8) oraz odpowiednio wyszkolonego do tego celu, także w zakresie właściwego korzystania z aparatury do resuscytacji.

Dawkowanie

Ustalenie dawki początkowej

Przed rozpoczęciem leczenia produktem Bronchitol u wszystkich pacjentów należy przeprowadzić ocenę nadreaktywności oskrzeli na wziewny mannitol podczas podawania dawki początkowej (patrz punkt 4.4 i 5.1).

5–15 minut przed podaniem dawki początkowej, ale po wyjściowej ocenie FEV 1 i SpO 2 (wysycenie krwi tlenem), należy przygotować pacjenta poprzez podanie leku rozszerzającego oskrzela. Wszelkie pomiary FEV 1 i monitorowanie SpO 2 należy wykonywać po upływie 60 sekund od podania dawki w inhalacji.

Istotne jest przeszkolenie pacjenta w zakresie właściwej techniki korzystania z inhalatora podczas ustalania dawki początkowej.

Dobór dawki początkowej należy przeprowadzić etapami:

Etap 1.: wyjściowa ocena FEV 1 i SpO 2 przed podaniem dawki początkowej Etap 2.: podanie pacjentowi dawki 40 mg (1 kapsułka po 40 mg) w postaci inhalacji i monitorowanie SpO 2

Etap 3.: podanie pacjentowi dawki 80 mg (2 kapsułki po 40 mg) w postaci inhalacji i monitorowanie SpO 2

Etap 4.: podanie pacjentowi dawki 120 mg (3 kapsułki po 40 mg) w postaci inhalacji, pomiar FEV 1 i monitorowanie SpO 2

Etap 5.: podanie pacjentowi dawki 160 mg (4 kapsułki po 40 mg) w postaci inhalacji, pomiar FEV 1 i monitorowanie SpO 2

Etap 6.: pomiar FEV 1 po upływie 15 minut od podania dawki początkowej.

U pacjentów z astmą po zakończeniu procedury ustalania dawki początkowej z wynikiem pozytywnym może wystąpić odwracalny, przemijający skurcz oskrzeli. Dlatego też należy monitorować wszystkich pacjentów do czasu powrotu wartości FEV 1 do wartości początkowej.

Schemat stosowania leku w dawce terapeutycznej

Podawania leku w dawce terapeutycznej nie powinno się zalecać przed ustaleniem dawki początkowej.

U pacjentów stosujących kilka metod terapii oddechowej zaleca się następującą kolejność działań:

1.   podanie leku rozszerzającego oskrzela (koniecznie 5–15 minut przed zastosowaniem produktu leczniczego Bronchitol);

2.   podanie produktu Bronchitol;

3.   fizjoterapia/ćwiczenia oddechowe;

4.   podanie dornazy alfa (w stosownych przypadkach);

5.   podanie antybiotyków wziewnych (w stosownych przypadkach).

Zalecana dawka produktu Bronchitol wynosi 400 mg dwa razy na dobę. Wymaga to podania dwa razy na dobę w inhalacji zawartości dziesięciu kapsułek przy użyciu inhalatora.

Szczególne populacje

Zaburzenia czynności nerek lub wątroby

Nie przeprowadzono specjalnych badań dotyczących stosowania produktu Bronchitol u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek i wątroby. Dostępne dane z badań DPM-CF-301 i 302 wskazują na to, że nie jest konieczne dostosowywanie dawki leku w tej populacji pacjentów.

Pacjenci w podeszłym wieku (≥65 lat)

Brak wystarczających danych w tej populacji potwierdzających konieczność lub brak konieczności dostosowania dawki.

Dzieci i młodzież

Nie określono dotychczas bezpieczeństwa stosowania i skuteczności produktu leczniczego Bronchitol u dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat. Aktualne dane przedstawiono w punkcie 4.8, 5.1 i 5.2, ale brak zaleceń dotyczących dawkowania.

Nie określono bezpieczeństwa stosowania i skuteczności produktu leczniczego Bronchitol u dzieci w wieku poniżej 6 lat. Brak dostępnych danych.

Sposób podawania

Bronchitol podaje się doustnie drogą wziewną przy użyciu inhalatora znajdującego się w opakowaniu. Produktu nie wolno podawać żadną inną drogą, ani przy użyciu jakiegokolwiek innego inhalatora. Kapsułek nie wolno połykać.

Dawki produktu należy przyjmować rano i wieczorem, przy czym dawka wieczorna powinna być podana 2-3 godziny przed snem.

Każdą kapsułkę należy umieszczać w inhalatorze oddzielnie. Zawartość kapsułek podaje się wziewnie przy użyciu inhalatora podczas jednego lub dwóch wdechów. Po inhalacji pustą kapsułkę należy usunąć przed umieszczeniem w inhalatorze następnej kapsułki, przy czym należy to wykonać w możliwie najkrótszym czasie.

Po upływie tygodnia inhalator należy wymienić. Jeśli inhalator wymaga czyszczenia, należy upewnić się, czy jest pusty, a następnie umyć go ciepłą wodą i przed ponownym użyciem pozostawić do całkowitego wyschnięcia na powietrzu.

Szczegółową instrukcję użycia inhalatora można znaleźć w ulotce dla pacjenta. Pacjentom należy zalecić uważne przeczytanie ulotki.

Bronchitol - środki ostrożności

Nadreaktywność na mannitol

Przed zastosowaniem produktu leczniczego Bronchitol w dawce terapeutycznej podczas ustalania dawki początkowej pacjentów należy monitorować, czy nie występuje nadreaktywność oskrzeli na wziewny mannitol. Nie można ustalić dawki początkowej, jeśli nie ma możliwości wykonania spirometrii u pacjenta. W takim przypadku nie wolno zalecać produktu Bronchitol. Obowiązują zwykłe środki ostrożności dotyczące monitorowania nadreaktywności oskrzeli (patrz punkt 4.2). U pacjentów z nadreaktywnością nie należy stosować produktu Bronchitol w dawce terapeutycznej (patrz punkt 4.3).

Nadreaktywność na wziewny mannitol można rozpoznać i nie wolno stosować dawki terapeutycznej, jeśli u pacjenta stwierdzi się którekolwiek z wymienionych zdarzeń:

-   zmniejszenie o ≥10% początkowej wartości SpO 2 w dowolnym momencie podczas oceny;

-   zmniejszenie wartości FEV 1 o ≥20% w stosunku do wartości początkowej po podaniu dawki wynoszącej łącznie 240 mg;

-   zmniejszenie wartości FEV 1 o 20–< 50% (w stosunku do wartości początkowej) pod koniec oceny, bez wyrównania do wartości < 20% w ciągu 15 minut;

-   zmniejszenie wartości FEV 1 o ≥50% (w stosunku do wartości początkowej) pod koniec oceny.

W przypadku podejrzenia nadreaktywności wywołanej leczeniem należy przerwać stosowanie produktu Bronchitol.

Skurcz oskrzeli

Podczas inhalacji produktu leczniczego może wystąpić skurcz oskrzeli. Takie przypadki zgłaszano w badaniach klinicznych po podaniu produktu Bronchitol nawet u pacjentów, u których nie stwierdzono nadreaktywności oskrzeli na mannitol wziewny w dawce początkowej (patrz punkt 4.8). Skurcz oskrzeli należy opanować, podając leki rozszerzające oskrzela lub w inny odpowiedni sposób w danej sytuacji medycznej.

W przypadku stwierdzenia oznak świadczących o skurczu oskrzeli wywołanym leczeniem lekarz powinien starannie ocenić, czy korzyści wynikające z dalszego stosowania produktu leczniczego Bronchitol przewyższają ryzyko dla pacjenta.

Po około sześciu tygodniach leczenia produktem Bronchitol u wszystkich pacjentów należy przeprowadzić formalną ocenę pod kątem występowania podmiotowych i przedmiotowych objawów sugerujących skurcz oskrzeli indukowany lekiem. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy powtórzyć ustalanie dawki początkowej opisaną w punkcie 4.2.

Astma

Nie przeprowadzono odpowiednich badań dotyczących bezpieczeństwa stosowania i skuteczności mannitolu u pacjentów z astmą. Pacjentów z astmą należy uważnie obserwować pod kątem nasilenia podmiotowych i przedmiotowych objawów astmy po podaniu produktu leczniczego Bronchitol w dawce początkowej.

Należy zalecić pacjentom, aby podczas stosowania leku w dawce terapeutycznej zgłaszali przypadki nasilenia podmiotowych i przedmiotowych objawów astmy lekarzowi prowadzącemu. W przypadku stwierdzenia oznak świadczących o skurczu oskrzeli wywołanym leczeniem lekarz powinien starannie ocenić, czy korzyści wynikające z dalszego stosowania produktu leczniczego Bronchitol przewyższają ryzyko dla pacjenta. Skurcz oskrzeli należy opanować, podając leki rozszerzające oskrzela lub w inny odpowiedni sposób w danej sytuacji medycznej.

Krwioplucie

W badaniach klinicznych często zgłaszano przypadki krwioplucia po zastosowaniu produktu leczniczego Bronchitol. Nie badano działania produktu Bronchitol u pacjentów, u których w okresie ostatnich trzech miesięcy stwierdzono istotne epizody krwioplucia (> 60 ml). Dlatego tych pacjentów należy uważnie obserwować i wstrzymać podawanie produktu Bronchitol w przypadku wystąpienia masywnego krwioplucia. Za masywne/nasilone krwioplucie uważa się:

  ostre krwawienie ≥240 ml w okresie 24 godzin

  nawracające krwawienia ≥100 ml na dobę w okresie kilku dni

Decyzję o wznowieniu lub przerwaniu podawania produktu Bronchitol po mniej nasilonych epizodach krwioplucia należy podjąć na podstawie oceny klinicznej.

Kaszel

Kaszel zgłaszano bardzo często po zastosowaniu produktu leczniczego Bronchitol w badaniach klinicznych (patrz punkt 4.8). Pacjentów należy przeszkolić w zakresie właściwej techniki korzystania z inhalatora podczas leczenia i zalecić im zgłaszanie lekarzowi prowadzącemu uporczywego kaszlu występującego w trakcie stosowania produktu Bronchitol.

Zaburzenia czynności płuc

Nie określono bezpieczeństwa stosowania i skuteczności u pacjentów, u których wskaźnik FEV 1 był mniejszy niż 30% wartości należnej (patrz punkt 5.1). U tych pacjentów nie zaleca się stosowania produktu Bronchitol.

Rozstrzenie oskrzeli niezwiązane z mukowiscydozą

Nie określono bezpieczeństwa stosowania i skuteczności u pacjentów z rozstrzeniami oskrzeli niezwiązanym z mukowiscydozą. Dlatego nie zaleca się u nich leczenia produktem Bronchitol.

Bronchitol - przedawkowanie

W przypadku przedawkowania leku w inhalacji u osób podatnych może wystąpić skurcz oskrzeli. Jeśli wystąpi zbyt intensywny kaszel i skurcz oskrzeli, należy podać lek z grupy beta 2 -mimetyków oraz, w razie konieczności, tlen.

Bronchitol - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną.

Nadreaktywność oskrzeli na wziewny mannitol (patrz punkt 4.4).

Bronchitol - działania niepożądane

Podsumowanie profilu bezpieczeństwa

Ustalenie dawki początkowej

Działaniem niepożądanym związanym ze stosowaniem produktu Bronchitol najczęściej obserwowanym podczas ustalania dawki początkowej jest kaszel (3,6% pacjentów) (patrz punkt 4.4).

Najistotniejszym działaniem niepożądanym związanym ze stosowaniem produktu Bronchitol obserwowanym podczas ustalania dawki początkowej jest skurcz oskrzeli (patrz punkt 4.4).

Schemat stosowania leku w dawce terapeutycznej

Najczęściej obserwowanym działaniem niepożądanym związanym ze stosowaniem produktu Bronchitol jest kaszel (patrz punkt 4.4). Kaszel zaobserwowano u 10,2% pacjentów w porównaniu z 5,0% pacjentów z grupy kontrolnej. Często występował także kaszel, który był powodem zaprzestania leczenia. Stwierdzono go u 4,7% pacjentów z grupy leczonej produktem Bronchitol.

Najistotniejszym działaniem niepożądanym związanym ze stosowaniem produktu Bronchitol jest krwioplucie. Działania niepożądane w postaci krwioplucia stwierdzono u 7,3% oraz 2,9% pacjentów leczonych produktem Bronchitol odpowiednio w badaniach 301 i 302 w porównaniu z 3,4% oraz 0% pacjentów z grup kontrolnych. Całkowita częstość występowania krwioplucia, włącznie z okresem zaostrzeń, wyniosła 15,8% w grupie leczonej mannitolem i 14,6% w grupie kontrolnej (patrz punkt 4.4).

Tabelaryczne zestawienie działań niepożądanych

Częstość występowania podaną w Tabeli 1 i 2 ustalono na podstawie obserwacji przeprowadzonych w pierwszym dniu fazy przesiewowej oraz podczas dwóch decydujących klinicznych badań porównawczych dotyczących oceny działania produktu Bronchitol (populacja wyznaczona do oceny bezpieczeństwa, 361 pacjentów przyjmujących produkt Bronchitol).

Częstość występowania określono następująco:

Bardzo często (≥1/10); Często (≥1/100 do < 1/10); Niezbyt często (≥1/1000 do < 1/100);

Rzadko (≥1/10 000 do < 1/1000); Bardzo rzadko (≥1/100 000 do < 1/10 000); nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych).

W obrębie każdej grupy o określonej częstości występowania działania niepożądane są wymienione zgodnie ze zmniejszającym się nasileniem.

Tabela 1: Częstość występowania działań niepożądanych podczas stosowania produktu Bronchitol w fazie leczenia oraz w pierwszym dniu fazy przesiewowej.

Klasyfikacja układów i narządów

Bardzo często

Często

Niezbyt często

Zakażenia i zarażenia pasożytnicze

Nosicielstwo szczepów patogennych bakterii Kandydoza jamy ustnej

Zakażenie gronkowcowe

Zaburzenia metabolizmu i odżywiania

Zmniejszenie apetytu Cukrzyca związana z mukowiscydozą Odwodnienie 1

Zaburzenia psychiczne

Początkowa bezsenność Myśli o śmierci

Zaburzenia układu nerwowego

Ból głowy

Zawroty głowy 2

Zaburzenia ucha i błędnika

Ból ucha

Zaburzenia układu

oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia

Kaszel

Krwioplucie Nasilenie zmian chorobowych 2

Ból gardła i krtani

Kaszel 1

Uczucie dyskomfortu w klatce piersiowej 2

Świszczący oddech

Kaszel produktywny

Podrażnienie gardła

Świszczący oddech 1 Obecność bakterii w plwocinie

Astma

Wodnisty wyciek z nosa

Skurcz oskrzeli 2 Dodatni wynik testu na obecność grzybów w plwocinie Dysfonia

Duszność

Hiperwentylacja Obturacyjne zaburzenia wentylacji

Przekrwienie dróg oddechowych

Zmiana barwy plwociny

Zapalenie oskrzeli Odoskrzelowe zapalenie

płuc

Zakażenie płuc

Zapalenie gardła

Zakażenie górnych dróg

oddechowych

Hipoksja 1

Kaszel produktywny 1 Zmniejszenie natężonej objętości wydechowej 1 Ból w klatce piersiowej 1 Podrażnienie gardła 1

Zaburzenia żołądka i jelit

Wymioty spowodowane

kaszlem Wymioty

Nudności 2

Wymioty 1

Biegunka 1

Odbijanie się treścią żołądkową

Wzdęcia

Choroba refluksowa przełyku i żołądka Ból języka

Odruch wymiotny 2

Zapalenie jamy ustnej

 

 

 

Ból w nadbrzuszu 1

Aftowe zapalenie jamy ustnej 1

Ból podczas przełykania 1

Wymioty spowodowane

kaszlem 1

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej

Trądzik

Zimne poty

Świąd

Wysypka

Swędząca wysypka

Zaburzenia mięśniowoszkieletowe i tkanki łącznej

Bóle mięśniowoszkieletowe klatki piersiowej Ból stawów

Ból pleców

Sztywność stawów Bóle mięśniowoszkieletowe

Zaburzenia nerek i dróg moczowych

Nietrzymanie moczu

Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania

Objawy grypopodobne

Zmęczenie 2

Bolesna przepuklina

Złe samopoczucie

Gorączka

Badania diagnostyczne

Podwyższenie aktywności fosfatazy zasadowej we krwi 1

1 Działanie niepożądane stwierdzone w pierwszym dniu fazy przesiewowej

2 Działanie niepożądane stwierdzone w fazie leczenia i w pierwszym dniu fazy przesiewowej

Dwudziestu siedmiu (7%) spośród 389 pacjentów włączonych do badania 301 oraz 14 (4,1%) spośród 342 pacjentów włączonych do badania 302 nie zostało zrandomizowanych z powodu dodatniego wyniku testu na tolerancję mannitolu (ang. mannitol tolerance test, MTT). W badaniu 301 do najczęściej zgłaszanych ogółem zdarzeń obserwowanych podczas MTT należały: kaszel u 18 osób (4,8%), świszczący oddech/skurcz oskrzeli u 8 osób (2,1%) oraz uczucie dyskomfortu w klatce piersiowej u 6 osób (1,6%). Najczęściej występującym w badaniu 302 podmiotowym lub przedmiotowym objawem zgłaszanym podczas MTT był kaszel (7,9%).

Dzieci i młodzież (od 6 do 17 lat)

Częstość występowania, rodzaj oraz nasilenie działań niepożądanych u dzieci są zbliżone do tych obserwowanych u dorosłych.

Dawka początkowa

Najczęstszym działaniem niepożądanym obserwowanym u dzieci i młodzieży podczas ustalania dawki początkowej, a związanym ze stosowaniem produktu Bronchitol, jest kaszel (4,8% pacjentów).

Najistotniejszym działaniem niepożądanym obserwowanym u dzieci i młodzieży podczas ustalania dawki początkowej, a związanym ze stosowaniem produktu Bronchitol, jest skurcz oskrzeli.

Schemat stosowania leku w dawce terapeutycznej

Najczęściej obserwowanym działaniem niepożądanym związanym ze stosowaniem produktu Bronchitol jest kaszel. Kaszel zaobserwowano u 7,8% pacjentów w porównaniu z 3,8% pacjentów z grupy kontrolnej.

Najistotniejszym działaniem niepożądanym związanym ze stosowaniem produktu Bronchitol jest krwioplucie.

Tabela 2: Częstość występowania działań niepożądanych podczas stosowania produktu Bronchitol w fazie leczenia oraz w pierwszym dniu fazy przesiewowej u dzieci i młodzieży.

Klasyfikacja układów i narządów

Bardzo często

Często

Niezbyt często

Zaburzenia psychiczne

Początkowa bezsenność

Zaburzenia układu nerwowego

Ból głowy

Zawroty głowy 2

Zaburzenia ucha i błędnika

Ból ucha

Zaburzenia układu

oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia

Kaszel 2

Nasilenie zmian chorobowych

Krwioplucie

Ból gardła i krtani Obecność bakterii w plwocinie

Uczucie dyskomfortu w klatce piersiowej Świszczący oddech

Astma

Kaszel produktywny

Zapalenie oskrzeli Odoskrzelowe zapalenie płuc Dysfonia

Hiperwentylacja

Zmiana barwy plwociny

Podrażnienie gardła

Zapalenie gardła

Zakażenie górnych dróg

oddechowych

Skurcz oskrzeli 1

Duszność

Uczucie dyskomfortu w klatce piersiowej 1 Ból w klatce piersiowej 1

Zaburzenia żołądka i jelit

Wymioty

Wymioty spowodowane

kaszlem

Nudności 2

Wymioty 1 Ból podczas przełykania 1

Wymioty spowodowane kaszlem 1

Odruch wymiotny 1

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej

Świąd

Swędząca wysypka

Zaburzenia mięśniowoszkieletowe i tkanki łącznej

Bóle mięśniowoszkieletowe klatki piersiowej

Zaburzenia nerek i dróg moczowych

Nietrzymanie moczu

Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania

Gorączka

1 Działanie niepożądane stwierdzone w pierwszym dniu fazy przesiewowej

2 Działanie niepożądane stwierdzone w fazie leczenia i w pierwszym dniu fazy przesiewowej

Bronchitol - ciąża i karmienie piersią

Ciąża

Istnieją tylko ograniczone dane dotyczące stosowania mannitolu u kobiet w okresie ciąży (mniej niż 300 przypadków ciąży). Badania na zwierzętach nie wykazały bezpośredniego ani pośredniego szkodliwego wpływu na reprodukcję (patrz punkt 5.3). Ponieważ nie są znane skutki potencjalnej reakcji nadreaktywności u matki i (lub) płodu, należy zachować ostrożność, zalecając produkt leczniczy Bronchitol kobietom w okresie ciąży. W celu zachowania ostrożności zaleca się unikanie stosowania produktu Bronchitol w okresie ciąży.

Karmienie piersią

Nie wiadomo, czy mannitol przenika do mleka ludzkiego. Nie przeprowadzono badań na zwierzętach dotyczących przenikania mannitolu do mleka. Nie można wykluczyć zagrożenia dla noworodków/niemowląt. Należy podjąć decyzję, czy przerwać karmienie piersią czy przerwać podawanie produktu Bronchitol, biorąc pod uwagę korzyści z karmienia piersią dla dziecka i korzyści z leczenia produktem Bronchitol dla matki.

Płodność

Brak dostępnych danych klinicznych dotyczących wpływu mannitolu na płodność. Nie przeprowadzono badań dotyczących reprodukcji u zwierząt z zastosowaniem mannitolu wziewnego. Jednak wyniki badań z użyciem mannitolu podawanego doustnie wskazują na brak wpływu na płodność (patrz punkt 5.3).

Bronchitol - prowadzenie pojazdów

Bronchitol nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Podziel się na Facebooku
    Zapytaj o lek

    za darmo

    • Odpowiedź w 24 godziny
    • Bez żadnych opłat
    • Wykwalifikowani farmaceuci

    farmaceutów jest teraz online

    0/500
    Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

    Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

    Substancja czynna

    Mannitolum

    Jest to diuretyk osmotyczny, podawany w infuzjach. Dostaje się on do przestrzeni pozakomórkowej, powoduje zwiększenie ciśnienia osmotycznego w płynie zewnątrzkomórkowym i przemieszczanie wody z komórek do płynu śródmiąższowego i osocza. Powoduje wydalanie sodu i chlorków, co wykorzystuje się, aby obniżyć ciśnienia wewnątrz czaszki i gałki ocznej. Stosuje się też w celu wydalenia toksyn przez nerki, w fazie oligurii w ostrej niewydolności nerek.

    Dostępne opakowania
    Bronchitol

    Bronchitol

    proszek do inhalacji - 10 kaps. (+inhalator) - 0,04 g
    PHARMAXIS PHARMACEUTICALS LIMITED
    Bronchitol

    Bronchitol

    proszek do inhalacji - 280 kaps. (28 blist.a 10kaps.+2 inhalat.) - 0,04 g
    PHARMAXIS PHARMACEUTICALS LIMITED