Bazetham

zobacz opinie o produkcie »
Cena
24,22 zł
Forma
kapsułki o zmodyfikowanym uwalnianiu twarde
Dawka
0,4 mg
Ilość
20 kaps. (2 blist.po 10 szt.)
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Tak
Producent: TEVA PHARMACEUTICALS POLSKA SP. Z O. O.

Bazetham - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Łagodny rozrost stercza u 71-letniego mężczyzny

Mam 71 lat.Jestem w ogólnej dobrej kondycji.Od ok.10 lat leczę łagodny rozrost stercza.Wyniki PSA są dobre:ostatnie w VI/2014 1,67 , USG w IV/2014 4,5 cmx5,0 cm.Kolejne leki to:Tadenan,Permixon,Prostamol uno,Ipertrofen.Od lutego 2009 leczenie tamsulosiną:Apo-Tamis-rok,Urostad-4,5 roku,Bazetham,Bazetham Retard-5 m-cy.Leki te powodują uczulenie(wysypka,świąd skóry)-stąd zmiany,mimo dobr....

Stosowanie Cipronex na zapalenie stercza

Wiek 29 lat. Przyjmowałem Cipronex na zapalenie stercza, a następnie po braku poprawy Bazetham retard, Sterko, i Zincas. Po około tygod,niu tych brania leków zauważyłem problem z wytryskiem. Mam normalną erekcję ale gdy dochodzi do ejakulacji nic ze mnie nie wypływa i boli w podbrzuszu. Odstawiłem dziś leki, bo boję się że to z ich przyczyny. Proszę o poradę, co mam zrobić aby jak najszybciej wrócić do pełnej sprawności seksualnej ? Co się dzieje ze spermą która nie wydostaje się na zewnątrz ?

Odpowiada Lek. Krzysztof Majdyło Lek. Krzysztof Majdyło i 1 inny specjalista

Bazetham - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Bazetham - opis
Objawy z dolnych dróg moczowych (ang. lower urinary tract symptoms - LUTS) związane z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego (ang. benign prostatic hyperplasia - BPH).
Bazetham - skład
Jedna kapsułka zawiera 0,4 mg tamsulosyny chlorowodorku (Tamsulosini hydrochloridum). Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.
Bazetham - dawkowanie
Jedna kapsułka na dobę, po śniadaniu lub po pierwszym posiłku danego dnia. Kapsułkę należy połknąć w całości, popijając szklanką wody, w pozycji siedzącej lub stojącej (nie na leżąco). Kapsułek nie należy przełamywać ani rozrywać, ponieważ może to mieć wpływ na uwalnianie czynnego składnika o długim działaniu. Nie ma konieczności dostosowania dawki u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek. Nie ma konieczności dostosowania dawki u pacjentów z łagodną do umiarkowanej niewydolnością wątroby (patrz również punkt 4.3 Przeciwwskazania). Dzieci i młodzież Nie ma wskazań do stosowania tamsulosyny u dzieci. Bezpieczeństwo i skuteczność stosowania tamsulosyny u dzieci poniżej 18 lat nie zostało określone. Dane dostepne obecnie są opisane w punkcie 5.1.
Bazetham - środki ostrożności
Jak w przypadku innych antagonistów receptorów ?1-adrenergicznych stosowanie tamsulosyny może spowodowaćobniżenie ciśnienia tętniczego krwi, co w rzadkich przypadkach może powodować omdlenia. W przypadku zaobserwowania początkowych objawów niedociśnienia ortostatycznego (zawroty głowy, osłabienie) pacjent powinien usiąść lub położyć się, do czasu ustąpienia tych objawów. Przed rozpoczęciem leczenia tamsulosynąpacjenta należy zbadać w celu wykluczenia innych schorzeń, które mogą powodować objawy podobne do objawów BPH. Gruczoł krokowy należy zbadać per rectum i, jeśli istnieją wskazania, oznaczać u pacjenta stężenie swoistego antygenu gruczołu krokowego (ang. prostate-specific antigen - PSA) przed rozpoczęciem leczenia oraz systematycznie w trakcie jego trwania. Leczenie pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek (klirens kreatyniny < 10 ml/min) należy prowadzić z zachowaniem ostrożności ze względu na brak badań w tej grupie chorych. Podczas stosowania tamsulosyny rzadko opisywano przypadki obrzęku naczynioruchowego. W razie wystąpienia obrzęku należy niezwłocznie przerwać leczenie, pacjenta poddać obserwacji aż do czasu ustąpienia obrzęku i nie podawać powtórnie tamsulosyny. U niektórych pacjentów w trakcie lub po leczeniu chlorowodorkiem tamsulosyny, podczas chirurgicznego leczenia zaćmy obserwowano wystąpienie śródoperacyjnego zespołu wiotkiej tęczówki (ang. Intraoperative Floppy Iris Syndrome – IFIS, odmiana zespołu małej źrenicy). IFIS może zwiększyć ryzyko powikłań podczas wykonywania oraz po operacji. Istnieją pojedyncze doniesienia o celowości odstawienia tamsulosyny chlorowodorku na 1-2 tygodnie przed chirurgicznym leczeniem zaćmy, jednak nie określono jeszcze korzyści wynikających z przerwania leczenia. Donoszono również o przypadkach IFIS u pacjentów, którzy zaprzestali przyjmowania tamsulosyny przez dłuższy okres przed operacją zaćmy. Nie zaleca się rozpoczynania leczenia tamsulosyny chlorowodorkiem u pacjentów, u których planowana jest operacja usunięcia zaćmy. W trakcie oceny przedoperacyjnej, zespół chirurgów i okulistów wykonujący zabieg chirurgiczny powinien ustalić, czy pacjent zakwalifikowany do chirurgicznego leczenia zaćmy jest lub był leczony tamsulosyną, aby zapewnić dostępność odpowiednich środków do opanowania IFIS podczas zabiegu chirurgicznego. Tamsulosyny chlorowodorek nie powinien być podawany w połączeniu z silnymi inhibitorami CYP3A4 pacjentom z fenotypem słabo metabolizującym CYP2D6. Tamsulosyny chlorowodorek powinien być stosowany z ostrożnością w połączeniu z silnymi i umiarkowanymi inhibitorami CYP3A4 (patrz punkt 4.5).
Bazetham - przedawkowanie
Objawy Przedawkowanie chlorowodorku tamsulosyny może potencjalnie skutkować ostrym spadkiem ciśnienia krwi. Ostry spadek ciśnienia krwi obserwowano na różnych poziomach przedawkowania. Leczenie W przypadku objawów po przedawkowaniu związanych ze spadkiem ciśnienia tętniczego krwi, konieczne może być zastosowanie leczenia wspomagającego układ krążenia. Pacjenta należy położyć, aby przywrócić prawidłowe wartości ciśnienia tętniczego i częstości skurczów serca. Jeśli to nie pomoże, należy zastosować leki zwiększające objętość krwi krążącej i w razie konieczności - leki zwężające naczynia krwionośne. Należy kontrolować czynności nerek i stosować leczenie objawowe. Dializa prawdopodobnie nie będzie skuteczna, gdyż tamsulosyna bardzo silnie wiąże się z białkami osocza. Aby utrudnić wchłanianie można wywołać wymioty. W przypadku spożycia dużych ilości leku zaleca się płukanie żołądka i podawanie węgla aktywowanego oraz stosowanie osmotycznych środków przeczyszczających, takich jak siarczan sodu.
Bazetham - przeciwskazania
Nadwrażliwość na chlorowodorek tamsulosyny, łącznie z obrzękiem naczynioruchowym wywołanym działaniem leku lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Ortostatyczne spadki ciśnienia tętniczego krwi obserwowane w przeszłości (hipotonia ortostatyczna w wywiadzie). Ciężka niewydolność wątroby.
Bazetham - działania niepożądane
Zastosowano następujące określenia odnoszące się do częstości występowania działań niepożądanych: bardzo często (?1/10), często (?1/100 do < 1/10), niezbyt często (?1/1000 do < 1/100), rzadko (?1/10 000 do < 1/1000), bardzo rzadko (< 1/10 000) i nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych). Często Niezbyt często Rzadko Bardzo rzadko Częstość nieznana Zaburzenia układu nerwowego zawroty głowy bóle głowy omdlenia Zaburzenia oka zamazane widzenie, zaburzenia widzenia Zaburzenia serca tachykardia kołatanie serca Zaburzenia naczyń niedociśnienie ortostatyczne Zaburzenia oddechowe, klatki piersiowej i śródpiersia zapalenie błony śluzowej nosa krwawienie z nosa Zaburzenia żołądkowojelitowe zaparcia, biegunka, nudności, wymioty Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej wysypka, świąd, pokrzywka obrzęk naczynioru chowy zespół StevensaJohnsona rumień wielopostacio wy, zapalenie skóry złuszczające Zaburzenia układu rozrodczego ipiersi nieprawidłowy wytrysk ejakulacja wsteczna, brak ejakulacji priapizm Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania astenia W okresie po wprowadzeniu do obrotu, z leczeniem tamsulosyną powiązano sytuację zwężenia źrenicy w trakcie chirurgicznego leczenia zaćmy, znaną jako śródoperacyjny zespół wiotkiej tęczówki (IFIS) (patrz także punkt 4.4 Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania). Po wprowadzeniu produktu leczniczego do obrotu Oprócz działań niepożądanych wymienionych powyżej, następujące działania niepożądane były zgłaszane u pacjentów stosujących tamsulosynę: Zaburzenia serca Częstość nieznana: Migotanie przedsionków, zaburzenia rytmu serca. Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia Częstość nieznana:Duszność Ze względu na ogólnoświatowe pochodzenie spontanicznych raportów dotyczących działań niepożądanych po wprowadzeniu produktu do obrotu, nie można rzetelnie określić częstości oraz roli tamsulosyny w ich wywołaniu.
Bazetham - ciąża i karmienie piersią
Tamsulosyna nie jest wskazana do stosowania przez kobiety. W krótkoterminowych i długoterminowych badaniach klinicznych z tamsulosyną zaobserwowano zaburzenia ejakulacji. O zdarzeniach zaburzeń ejakulacji, ejakulacji wstecznej i braku ejakulacji donoszono po wprowadzeniu leku do obrotu.
Bazetham - prowadzenie pojazdów
Nie przeprowadzono badań wpływu tamsulosyny na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwanie maszyn. Jednak należy uprzedzić pacjenta o możliwości wystąpienia zawrotów głowy.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Bazetham - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Tamsulosini hydrochloridum

  Antagonista receptorów α1-adrenergicznych, który stosowany jest w objawach dolnych dróg moczowych towarzyszących łagodnemu rozrostowi gruczołu krokowego. Tabletkę stosuje się raz dziennie rano. Jej zażycie może wywoływać spadek ciśnienia i omdlenia.

  Dostępne opakowania
  Bazetham

  Bazetham

  kapsułki o zmodyfikowanym uwalnianiu twarde - 20 kaps. (2 blist.po 10 szt.) - 0,4 mg
  TEVA PHARMACEUTICALS POLSKA SP. Z O. O.
  Bazetham

  Bazetham

  kapsułki o zmodyfikowanym uwalnianiu twarde - 50 kaps. (5 blist.po 10 szt.) - 0,4 mg
  TEVA PHARMACEUTICALS POLSKA SP. Z O. O.
  Bazetham

  Bazetham

  kapsułki o zmodyfikowanym uwalnianiu twarde - 100 kaps. (10 blist.po 10 szt.) - 0,4 mg
  TEVA PHARMACEUTICALS POLSKA SP. Z O. O.
  Bazetham

  Bazetham

  kapsułki o zmodyfikowanym uwalnianiu twarde - 30 kaps. (3 blist.po 10 szt.) - 0,4 mg
  TEVA PHARMACEUTICALS POLSKA SP. Z O. O.
  24,22 zł
  Powiązane artykuły
  Urologia i nefrologia

  Prostata

  Prostata

  Prostata, czyli stercz, jest gruczołem krokowym, który powiększa się, gdy w organizmie spada poziom androgenów - przede wszystkim testosteronu. Lekarze uważają, że przerost prostaty - tzw. gruczolak - pojawia się u mężczyzn w związku ze starzeniem się...

  Masz kontrolę - ważny męski temat

  Problemy z prostatą a nietrzymanie moczu

  Problemy z prostatą a nietrzymanie moczu

  Gruczoł krokowy, nazywany potocznie prostatą, przypomina o sobie szczególnie, gdy zaczyna dokuczać. Szacuje się, że wśród mężczyzn po 50. roku życia przerost gruczołu krokowego jest dość częsty i dotyka nawet co drugiego mężczyznę. Niekiedy zachodzi konieczność...

  Gruczolak gruczołu krokowego - przyczyny, objawy, leczenie

  Przyczyny powstawania gruczolaka stercza

  Mimo wieloletnich badań nad etiologią łagodnego rozrostu gruczołu krokowego, nie jest ona jednoznacznie poznana. Dobrze udokumentowana jest jednak współzależność wieku chorego oraz udział testosteronu w powstawaniu przerostu prostaty. Wpływ testosteronu...

  Przyczyny impotencji

  Prostata a potencja

  Prostata, podobnie jak inne części męskiego ciała, jest narażona na choroby nowotworowe. W tym przypadku bardzo ważna jest wczesna diagnoza. Wielu mężczyzn, obserwujących u siebie objawy przerostu gruczołu, zastanawia się, jak dolegliwości prostaty wpłyną...

  Rak prostaty - gruczoł krokowy, czynniki ryzyka, diagnostyka, leczenie

  Rak stercza

  Rak prostaty to inaczej rak gruczołu krokowego. Jego częstość występowania wśród mężczyzn rośnie z wiekiem. Objawy tego rodzaju raka przypominają objawy łagodnego przerostu prostaty. Często jednak ta choroba nowotworowa ma formę utajoną, czyli niedającą...

  Rak prostaty - gruczoł krokowy, czynniki ryzyka, diagnostyka, leczenie

  Leczenie raka prostaty (WIDEO)

  Leczenie raka prostaty (WIDEO)

  Postępowanie w przypadku raka prostaty Jednym ze złośliwych nowotworów jest rak prostaty, który jak się ocenia występuje u większości mężczyzn po 80-tym roku życia, a jego ryzyko wystąpienia wzrasta w wieku 40 lat. Dlatego osoby, które przekroczyły 50...

  Rak prostaty - gruczoł krokowy, czynniki ryzyka, diagnostyka, leczenie

  Rozwój raka prostaty

  Rak prostaty to drugi (po raku skóry) najczęściej wykrywany u mężczyzn nowotwór. Atakuje on prostatę - miejsce w organizmie mężczyzny, gdzie produkowany jest płyn potrzebny do transportu plemników podczas wytrysku. Prostata to inaczej gruczoł krokowy,...

  Urologia i nefrologia

  Gruczolak gruczołu krokowego - przyczyny, objawy, leczenie

  Gruczolak gruczołu krokowego (stercza, prostaty), inaczej łagodna hiperplazja gruczołu krokowego, to gruczołowy przerost tego gruczołu. Powoduje ucisk na cewkę moczową, utrudnianie oddawania moczu i jego zaleganie w pęcherzu, co przyczynia się do powstania...

  Rak prostaty - gruczoł krokowy, czynniki ryzyka, diagnostyka, leczenie

  Kazimierz Kutz chorował na raka prostaty. Zobacz, co warto wiedzieć o tej chorobie

  Kazimierz Kutz chorował na raka prostaty. Zobacz, co warto wiedzieć o tej chorobie

  Rak prostaty to jeden z najczęściej występujących nowotworów wśród mężczyzn. Chorował na niego m.in. Kazimierz Kutz. Reżyser i parlamentarzysta zmarł w wieku 89 lat. Co warto wiedzieć na temat raka prostaty? Rak prostaty - ryzyko zachorowania Każdego...

  Rak jądra - przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

  Zapuść wąsy w listopadzie i walcz z nowotworami

  Zapuść wąsy w listopadzie i walcz z nowotworami

  Movember - pod tą nazwą wystartowała akcja promująca profilaktykę nowotworową wśród mężczyzn. Każdy facet może być jej częścią - wystarczy w listopadzie zapuścić wąsy. To sposób, aby wywołać dyskusję na temat raka jądra oraz prostaty i w ten sposób zachęcać...