Avamina

zobacz opinie o produkcie »
Cena
4,18 zł
Forma
tabletki powlekane
Dawka
0,5 g
Ilość
30 tabl. (3 blist.po 10 szt.)
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Tak
Producent: BIOTON S.A.

Avamina - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Interakcje z żywnością

Alkohol

Należy unikać spożywania alkoholu przy jednoczesnym przyjmowaniu leków. W czasie kuracji krótkotrwałych należy unikać picia w ogóle, zaś w przypadku stałego zażywania – niekiedy można pić umiarkowanie, ale tylko po konsultacji z lekarzem. Nie należy też nigdy popijać leków napojami alkoholowymi. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Zaburzenia miesiączkowania i stosowanie leku Cortelle

Po pierwszym miesiącu stosowania tab. cortelle okres trwa 7 dni i wystąpił w przewidzianym czasie. W drugim miesiącu trwa już 15 dzień i nie ma końca. Powinnam odstawić te tabletki? Dodam, że mam zespół metaboliczny z POCS, pęcherzykami na jednym jajniku. Okresu nie miałam ok. pół roku, teraz dostałam te tabletki , które mają wywołać ten okres. Proszę o pomoc i dodam jeszcze, że biorę dodatkowo AVAMINA 2x1000, EUTHYROX N75, oraz LIPANTHYL 1x.

Avamina - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Avamina - opis

Wskazania do stosowania:
Leczenie cukrzycy typu 2, zwłaszcza u pacjentów otyłych, gdy za pomocą diety i ćwiczeń fizycznych nie można uzyskać właściwego stężenia glukozy we krwi.
• U dorosłych tabletki powlekane Avamina można stosować w monoterapii lub w skojarzeniu z innymi doustnymi lekami przeciwcukrzycowymi lub insuliną.
• U dzieci w wieku powyżej 10 lat i młodzieży tabletki powlekane Avamina można stosować w monoterapii lub w skojarzeniu z insuliną.
Wykazano zmniejszenie powikłań cukrzycy u pacjentów z cukrzycą typu 2 i nadwagą leczonych chlorowodorkiem metforminy jako lekiem pierwszego rzutu, po niepowodzeniu leczenia dietą (patrz punkt 5.1).

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Avamina - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Metformini hydrochloridum

  Substancja o działaniu przeciwcukrzycowym do stosowania doustnego. Powoduje zmniejszenie wytwarzania glukozy w wątrobie oraz zwiększenie wrażliwości tkanek na insulinę. Stymuluje również syntezę glikogenu (forma węglowodanów magazynowana w wątrobie i mięśniach). Substancja stosowana jest w cukrzycy typu 2, zwłaszcza u osób z otyłością.

  Dostępne opakowania
  Avamina

  Avamina

  tabletki powlekane - 30 tabl. (3 blist.po 10 szt.) - 0,5 g
  BIOTON S.A.
  4,18 zł
  Avamina

  Avamina

  tabletki powlekane - 60 tabl. (6 blist.po 10 szt.) - 0,5 g
  BIOTON S.A.
  8,17 zł
  Avamina

  Avamina

  tabletki powlekane - 30 tabl. (3 blist.po 10 szt.) - 0,85 g
  BIOTON S.A.
  6,69 zł
  Avamina

  Avamina

  tabletki powlekane - 60 tabl. (6 blist.po 10 szt.) - 0,85 g
  BIOTON S.A.
  13,53 zł
  Avamina

  Avamina

  tabletki powlekane - 60 tabl. (6 blist.po 10 szt.) - 1 g
  BIOTON S.A.
  15,65 zł
  Avamina

  Avamina

  tabletki powlekane - 30 tabl. (3 blist.po 10 szt.) - 1 g
  BIOTON S.A.
  8,05 zł