Zometa

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji
Dawka
4 mg/5ml
Ilość
1 fiol.
Typ
Rp zastrzeż.
Refundacja
Nie
Producent: NOVARTIS EUROPHARM LIMITED

Zometa - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Zometa - ulotka preparatu

Zometa - opis
- Zapobieganie powikłaniom kostnym (Skeletal Related Events - SREs patologiczne złamania, kompresja kręgów, napromienianie lub operacje kości, lub hiperkalcemia w przebiegu choroby nowotworowej) u pacjentów z zaawansowanymi nowotworami z przerzutami do kości. - Leczenie hiperkalcemii w przebiegu choroby nowotworowej (tumor-induced hypercalcaemia - TIH). Leczenie hiperkalcemii w przebiegu choroby nowotworowej (tumor-induced hypercalcaemia - TIH).
Zometa - skład
1 fiolka zawiera 4 mg kwasu zoledronowego (bezwodnego), co odpowiada 4,264 mg jednowodnego kwasu zoledronowego.
Zometa - dawkowanie
Preparat Zometa® może być stosowany tylko przez lekarzy mających doświadczenie w dożylnym podawaniu leków z grupy bisfosfonianów.
Zometa - przeciwskazania
Preparat przeciwwskazany jest w czasie ciąży, karmienia piersią, u pacjentów z klinicznie istotną nadwrażliwością na kwas zoledronowy, inne bisfosfoniany lub którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.
Zometa - działania niepożądane
Częstość występowania działań niepożądanych dla preparatu Zometa® w dawce 4 mg pochodzi z danych zebranych w czasie terapii długoterminowej. Działania niepożądane, które występują po podaniu preparatu Zometa® są podobne do opisywanych dla innych bisfosfonianów i można oczekiwać, że wystąpią u około 1/3 pacjentów otrzymujących preparat Zometa®. Dożylnemu podawaniu leku najczęściej towarzyszą objawy grypopodobne występujące u około 9% pacjentów, w tym: bóle kostne (9,1%), gorączka (7,2%), zmęczenie (4,1%) i dreszcze (2,8%). Czasami, w około 3% przypadków, występowały bóle stawów i mięśni. Brak danych o odwracalności ww. działań niepożądanych.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Zometa - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Acidum zoledronicum

  Substancja ta jest bisfosfonianem, inhibitorem resorpcji kości przez osteoklasty. Wykazuje duże powinowactwo do zmineralizowanych kości. Stosuje się w leczeniu osteoporozy w zwiększonym ryzyku złamań kości u kobiet po menopauzie i mężczyzn oraz długotrwałym stosowaniem ogólnoustrojowo glikokortykosteroidów. Ma zastosowanie w zapobieganiu powikłaniom kostnym w zaawansowanych nowotworach z przerzutami do kości.

  Dostępne opakowania
  Zometa

  Zometa

  koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji - 1 fiol. - 4 mg/5ml
  NOVARTIS EUROPHARM LIMITED
  Zometa

  Zometa

  koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji - 4 fiol. - 4 mg/5ml
  NOVARTIS EUROPHARM LIMITED
  Zometa

  Zometa

  koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji - 10 fiol. - 4 mg/5ml
  NOVARTIS EUROPHARM LIMITED
  Zometa

  Zometa

  proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań - 1 fiol. (+rozp. 5ml) - 4 mg
  NOVARTIS EUROPHARM LIMITED
  Zometa

  Zometa

  proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań - 4 fiol. (+rozp. 5ml) - 4 mg
  NOVARTIS EUROPHARM LIMITED
  Zometa

  Zometa

  proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań - 10 fiol. (+rozp. 5ml) - 4 mg
  NOVARTIS EUROPHARM LIMITED
  Powiązane artykuły
  Mammografia - jak działa mammograf, zalety i ograniczenia, wskazania, przygotowanie, przebieg badania, wynik, bezpieczeństwo

  Mit samonaświetlania (WIDEO)

  Mit samonaświetlania (WIDEO)

  Szkodliwość promieniowania rentgenowskiego Promieniowanie rentgenowskie (badanie określa się także w skrócie jako "RTG") jest wykorzystywane do badań diagnostycznych: do robienia zdjęć rentgenowskich, przeprowadzania mammografii oraz do wykonywania rentgenowskiej...

  Nowotwór kości

  Lek życia dla Mateusza

  Lek życia dla Mateusza

  „Czuję, że umieram" - pewnego razu z ogromnego bólu, którego żadne leki nie mogły opanować, bezsilności życia, które na starcie zostało złamane przez chorobę, Mateusz przywitał w progu mamę. Odpowiadać na najtrudniejsze pytania jest coraz trudniej. „Synu...

  Pierwsza pomoc

  Złamania i zwichnięcia

  Złamanie to przerwanie ciągłości kości, dzieli się je na złamania otwarte i zamknięte. W przypadku złamań otwartych następuje przerwanie ciągłości skóry; przy złamaniach zamkniętych nie dochodzi do przerwania skóry. Złamania dzieli się również na złamania...

  Ortopedia i reumatologia

  Zwichnięcie stawu łokciowego

  Zwichnięcie stawu łokciowego to drugi pod względem częstości występowania uraz stawu - najczęściej dochodzi do zwichnięcia stawu barkowego. Zwichnięcie stawu łokciowego zdarza się głównie przy upadku na wyprostowaną rękę. Oprócz uszkodzeń tkanki kostnej...

  Złamanie mostka

  Mostek człowieka

  Mostek człowieka

  Schemat budowy mostka człowieka Zapadnięciu się mostka w przypadku jego złamania zapobiega silna i elastyczna błona.

  Złamania i zwichnięcia

  Złamanie ręki

  Do złamania ręki może dojść u każdego. Wyróżniamy różnego rodzaju złamania ręki, dzieląc je na złamania kości śródręcza i palców oraz złamania kości nadgarstka. Mogą to być złamania otwartei złamania zamknięte. Niekiedy towarzyszą im przemieszczenia kości...

  Złamanie obojczyka - powikłania, diagnostyka i leczenie, rekonwalescencja

  Złamanie obojczyka - RTG

  Złamanie obojczyka - RTG

  RTG osoby ze złamanym obojczykiem Na zdjęciu rentgenowskim widać miejsce złamania kości obojczykowej.