Vinpoton

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
tabletki
Dawka
5 mg
Ilość
50 tabl. (5 blist.po 10 szt.)
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: GEDEON RICHTER POLSKA SP.Z O.O.

Vinpoton - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Vinpoton 5mg - po jakim czasie można zobaczyć efekty działania leku?

Dzień dobry, po jakim czasie można zobaczyć efekty dzialania leku vinpoton 5mg czy powinien dzialać odrazu czy dzialanie vinpoton jest dostrzegane po paru tygodniach? Kiedy można spodziewać się działania vinpoton i po czym można rozpoznać że vinpoton już działa? Ile to mniej więcej potrwa żeby vinpoton działał, jest jakiś umowny termin? Nie znalazłam informacji na ten temat w ulotce vinpoton, a jestem ciekawa jak to wszystko wygląda. I czy rzeczywiście vinpoton jest taki skuteczny? Sprawdzałam opinie...

Ucisk na worek oponowy a leczenie

mam 45 lat w oddz neurolog , vicebrol 5 mg vinpoton 5 mg . nieplasko utraty przytomnosci lece w przepasc, . udezenie plynie szybko do gl. na rezon wyszlo na poz c3 i c4 widoczna szerokolukowa wypukline tylna krazka miedzykregowego -bulging ok 2mm ucisk na worek oponowy poz c4 c5 przepuklina jadra miazdzystego krazkamiedzykregowego protruzja na glebokosc ok 3 mm uciskajaca worek oponowy i c5c6 tylna wypuklina krazka miedzykregowego ok 2 mm . co dalej leki nie dzialaja

Bóle głowy zaczynające się od ciemienia, piekące, tętniące

Witam. Od kilku lat mam bóle głowy zaczynające się od ciemienia, piekące, tętniące. Do tego ogromne szumy, świsty i trzaski. Ten stan rzeczy utrzymuje się przez cały czas, a ostatnio się nasila pomimo przyjmowania leków. Biorę Tramal Retard, Dephac, Nilogrin, Nootropil, Vinpoton, Divascan. Jednakże leki te nie pomagają. Wyniki mam dobre, w rezonansie nic nie wyszło... Proszę o pomoc

Vinpoton - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Vinpoton - opis

• Leczenie przewlekłej niewydolności krążenia mózgowego, w tym stany po udarze niedokrwiennym i otępienia naczyniopochodnego.

• Łagodzenie psychicznych i neurologicznych niewydolności krążenia mózgowego.

• Leczenie przewlekłych zaburzeń krążenia w naczyniówce i siatkówce oka.

• Leczenie zaburzeń słuchu o podłożu naczyniowym.

Vinpoton - skład

Jedna tabletka zawiera: 5 mg Vinpocetinum (winpocetyny)

Substancja pomocnicza o znanym działaniu: laktoza jednowodna ok. 93,94 mg.

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt. 6.1.

Vinpoton - dawkowanie

Produkt leczniczy VINPOTON stosuje się doustnie: 1 do 2 tabletek (5-10 mg) trzy razy na dobę (1530 mg).

Dawka podtrzymująca: 1 tabletka 3 razy na dobę.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek i (lub) wątroby.

Nie ma konieczności zmiany dawki u pacjentów z chorobami wątroby lub nerek.

Sposób podawania

Tabletki należy przyjmować po posiłkach.

Vinpoton - środki ostrożności

Zaleca się wykonywanie kontrolnych badań EKG u pacjentów z zespołem wydłużonego odcinka QT lub u osób jednocześnie przyjmujących leki, które powodują wydłużenie odcinka QT.

Każda tabletka produktu leczniczego zawiera ok. 93,94 mg laktozy jednowodnej. Produkt leczniczy nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lapp) lub zespołem złego wchłaniania glukozy- galaktozy.

Vinpoton - przedawkowanie

Długotrwałe podawanie winpocetyny w dawce dobowej 60 mg jest bezpieczne. Nawet jednorazowe doustne przyjęcie dawki 360 mg winpocetyny, czyli 6-krotnie większej dawki od dawki zalecanej w praktyce klinicznej nie spowodowało wystąpienia działań niepożądanych.

Vinpoton - przeciwskazania

• nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1,

• produktu leczniczego VINPOTON nie należy stosować u kobiet w okresie ciąży,

• produktu leczniczego VINPOTON nie należy stosować u kobiet w okresie karmienia piersią,

• produktu leczniczego VINPOTON nie należy stosować u dzieci, ze względu na brak wystarczających, danych z badań klinicznych w tej grupie wiekowej,

• ostra faza udaru krwotocznego,

• ciężka choroba niedokrwienna serca,

• ciężkie zaburzenia rytmu serca.

Vinpoton - działania niepożądane

Działania niepożądane wymienione poniżej zostały pogrupowane według układów i narządów, których dotyczyły oraz częstości występowania, określonej w następujący sposób: bardzo często (≥l/10), często (≥l/100, < l/10), niezbyt często (≥1/1000, < l/100), rzadko (≥1/10000 , < l/1000), bardzo rzadko (≥1/10 000, w tym pojedyncze przypadki).

Zaburzenia układu nerwowego

Niezbyt często (0,9%): zaburzenia snu (bezsenność, senność), zawroty i bóle głowy, osłabienie.

Objawy te mogą być związane z chorobą podstawową.

Zaburzenia naczyniowe

Niezbyt często (0,8 %): zmiany ciśnienia krwi (głównie obniżenie ciśnienia krwi), uderzenia krwi do głowy.

Zaburzenia żołądka i jelit

Niezbyt często (0,6 %): nudności, zgaga i suchość w jamie ustnej.

Rzadko: bóle brzucha.

Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych

Niezbyt często (0,52 %): zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych.

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej

Niezbyt często (0,2 %): alergiczne odczyny skórne.

Zaburzenia serca

Niezbyt często (0,1%): obniżenie odcinka ST, wydłużenie odcinka QT, częstoskurcz i dodatkowy skurcz serca. Objawy te występowały samoistnie i dlatego nie jest pewne, czy powodem wystąpienia tych objawów było zastosowanie produktu leczniczego VINPOTON.

Zaburzenia krwi i układu chłonnego Rzadko (0,07 %): leukopenia.

Vinpoton - ciąża i karmienie piersią

Stosowanie winpocetyny w okresie ciąży i laktacji jest przeciwwskazane.

Ciąża

Winpocetyna przenika przez barierę łożyska, przy czym stężenie winpocetyny w łożysku i we krwi płodu jest mniejsze niż we krwi matki. Nie obserwowano teratogennego lub embriotoksycznego działania winpocetyny podawanej kobietom w ciąży. W badaniach na zwierzętach, które otrzymywały duże dawki winpocetyny, w niektórych przypadkach zaobserwowano krwawienie z łożyska, a także poronienie, prawdopodobnie na skutek zwiększonego przepływu krwi przez łożysko.

Laktacja

Winpocetyna przenika do mleka kobiet karmiących. Badania ze znakowaną winpocetyną wykazały, że radioaktywność w mleku kobiety była dziesięciokrotnie wyższa niż we krwi.

W ciągu 1 godziny 0,25 % podanej dawki winpocetyny przenika do mleka matki. Stosowanie winpocetyny u kobiet karmiących jest przeciwwskazane, ponieważ przenika ona do mleka kobiecego i brak jest wiarygodnych danych dotyczących wpływu winpocetyny na niemowlęta karmione piersią.

Vinpoton - prowadzenie pojazdów

Nie przeprowadzono badań wpływu winpocetyny na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługi urządzeń mechanicznych w ruchu.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Vinpoton - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Vinpocetinum

  Jest to półsyntetyczna pochodna winkaminy, pochodząca z Vinca minor. Działa, rozszerzając naczynia krwionośne, co powoduje zwiększenie przepływu krwi w naczyniach mózgu, siatkówki oraz w uchu wewnętrznym. Stosowana jest w zaburzeniach krążenia mózgowego powstałych po udarze, wskutek miażdżycy, skurczu naczyń krwionośnych mózgu, niedokrwienia mózgu. Wspomagająco stosuje się ją w retinopatii, zawrotach głowy związanych z błędnikiem.

  Dostępne opakowania
  Vinpoton

  Vinpoton

  tabletki - 50 tabl. (5 blist.po 10 szt.) - 5 mg
  GEDEON RICHTER POLSKA SP.Z O.O.
  Vinpoton

  Vinpoton

  tabletki - 90 tabl. (9 blist.po 10 szt.) - 5 mg
  GEDEON RICHTER POLSKA SP.Z O.O.
  Powiązane artykuły
  Badania

  Premedykacja

  Premedykacja to jedna z czynności służących przygotowaniu do operacji lub inwazyjnego zabiegu medycznego. Działanie to polega na podaniu pacjentowi środków farmakologicznych, które ułatwiają przeprowadzenie operacji lub zabiegu diagnostycznego oraz przygotowują...

  Leki i suplementy

  Ile wydajemy miesięcznie na leki?

  Ile wydajemy miesięcznie na leki?

  Prawie 800 złotych rocznie - tyle statystyczny Polak wydaje na leki. Co kupujemy? Na receptę głównie preparaty na schorzenia kardiologiczne, bez recepty - tabletki przeciwbólowe. Rynek apteczny w Polsce jest już wart prawie 30 miliardów złotych. Wydatki...

  Leki i suplementy

  Prawo pacjenta do leków refundowanych

  Prawo pacjenta do leków refundowanych

  Pacjent lecząc się u lekarza pierwszego kontaktu lub specjalisty ma prawo do leków refundowanych, czyli takich, których koszt częściowo lub całkowicie pokrywany jest z budżetu państwa. Decyzję o tym, które leki i w jakiej części będą refundowane podejmuje...

  Niezbędnik pacjenta

  Wyniki kontroli aptek w II kwartale 2016 roku

  Wyniki kontroli aptek w II kwartale 2016 roku

  Opublikowano wyniki kontroli aptek w II kwartale 2016 roku. Centrala Narodowego Funduszu Zdrowia wykryła wiele błędów. Z 224 skontrolowanych miejsc tylko w 31 nie znaleziono żadnych nieprawidłowości. Błędy lekarzy i farmaceutów są nagminne. Błędy osób...

  Leki i suplementy

  Zamienniki leków refundowanych - czy to dobry wybór?

  Zamienniki leków refundowanych - czy to dobry wybór?

  Nie każdy z nas wie, że zgodnie z obowiązującym prawem farmaceuta lub osoba wydająca leki ma obowiązek poinformować pacjenta o możliwości nabycia leku innego niż ten zapisany na recepcie, jednak o tej samej nazwie międzynarodowej, dawce i postaci farmaceutycznej....

  Niezbędnik pacjenta

  E-recepty od 2015 roku

  Złożono 10 propozycji wykonania prototypu programu e-recept. Ostatecznego wykonawcę wyłoni sąd konkursowy. Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia ma 3 mln zł do przeznaczenia na ten program... Jak powstanie system e-recept? Po wyborze wykonawcy...