Vertix

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
tabletki
Dawka
8 mg
Ilość
50 tabl. (5 blist.po 10 szt.)
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: RECORDATI POLSKA SP. Z O.O.

Vertix - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Podejrzenie znacznego zwężenia naczyń ukrwiennych w oczach

Witam! proszę o opinię dotyczącą czasookresu nidosłuchu ucha prawego-w badaniu okulistycznym i otolargologicznym podejrzenie znacznego zwęrzenia naczyń ukrwiennych w oczach co jest następstwem przekroczonych norm lipitogramu,cukry w normie. Terapia kroplówkowa/dexawen,magnez,neemmotropil,vertix/minimalna /5%poprawa? Obecnie encorton,vertix,magnez,wit.E. Przy poruszaniu lekki brak koordynacji/zawroty/ co dalej? 57lat,aktywnyzawodowo, sport...

Odpowiada Dr n. med. Krzysztof Jach Dr n. med. Krzysztof Jach i 1 inny specjalista

Bóle stawów kolanowych, łokciowych oraz zawroty głowy

blok kostny c2 c3 bóle stawów kolanowych łokciowych. szumy w uszach raz zawroty głowy .czy potrzebny jest rezonans .neurolog przepisał leki vertix i recodium ,ortopeda tizanidine arrow i movalis po tych od neurologa szumy i bule w stawach przeszły sporadycznie powracają szumy uszne ale czy teraz razem brac jeszcze te od ortopedy

Szumy uszne a otępienie i osłabienie

Od kilkunastu miesięcy miewam przewlekłe szumy uszne, które nasilają się w ciągu dnia i przed zaśnięciem. W ciągu dnia nie pozwalają się skupić na pracy lub wykonywanej czynności, zanikają na chwile jeżeli energicznie poruszam głowa w obie strony, ale przerwa jest kilkusekundowa... brałem leki Vertix 24 mg, memotropil 1200 mg, nilogrin 10 mg, flunarizinum. Obecnie przyjmuje vicebrol 5 mg. W ciągu leczenia najbardziej pomagała flunarizinum, ale powodowało otępienie i osłabienie.

Ból w okolicy żuchwy, ucha i głowy

Dziedibry mam pytanie odczuwam ból w okolicy zuchwy ucha i głowy ponadto mam zaburzenia równowagi i zawroty głowy .Byłam juz chyba u wszystkich specjalistów laryngolog powiedział ze to od stawu właśnie i przepisał masc oraz tabletki vertix,ponadto wczesnie byłam u neurologa ktory stwierdził ze to wszystko skutek stresu dostałam sulpiryd 2razy 50mg oraz sedam 3mg biore leki 4 miesiace i nie widze porawy wrecz zaczęłam sie izolowac i raczej nie wychodzic z domu przez te zawroty i brak równowagi

Odpowiada Dr n. med. Krzysztof Jach Dr n. med. Krzysztof Jach i 1 inny specjalista

Vertix - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Vertix - opis

Betahistyna jest wskazana w leczeniu choroby Ménière’a, charakteryzującej się następującymi objawami: zawrotami głowy, utratą słuchu, szumami usznymi oraz nudnościami.

Vertix - skład

Jedna tabletka zawiera 24 mgbetahistyny dichlorowodorku.

Jedna tabletka zawiera 210 mg laktozy jednowodnej.

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Vertix - dawkowanie

Dawkowanie

Dorośli (w tym osoby w podeszłym wieku):

12-24 mg dwa razy na dobę podczas posiłków.

Dawki można dobierać indywidualnie dla każdego pacjenta.

Czasami poprawę można zaobserwować dopiero po upływie kilku tygodni leczenia.

Dzieci i młodzież:

Nie zaleca się stosowania betahistyny w tabletkach u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat z powodu braku danych dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności stosowania.

Vertix - środki ostrożności

Należy zachować ostrożność podczas stosowania betahistyny u pacjentów z czynną lub przebytą chorobą wrzodową, ze względu na występowanie sporadycznie dyspepsji u pacjentów leczonych betahistyną.

Należy zachować ostrożność u pacjentów z astmą oskrzelową.

Należy zachować ostrożność podczas stosowania betahistyny u pacjentów z pokrzywką, wysypką lub alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa ze względu na możliwość nasilenia się tych objawów.

Należy zachować ostrożność u pacjentów z ciężkim niedociśnieniem tętniczym.

Pacjenci z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu „Lapp”) lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy nie powinni stosować tego preparatu.

Vertix - przedawkowanie

Objawami przedawkowania betahistyny są nudności, wymioty, niestrawność, ataksja i napady drgawek po przyjęciu większych dawek. Nie ma swoistego antidotum. Zaleca się płukanie żołądka i leczenie objawowe.

Vertix - przeciwwskazania

Betahistyna jest przeciwwskazana u pacjentów z guzem chromochłonnym nadnerczy (phaeochromocytoma). Ponieważ betahistyna jest syntetycznym analogiem histaminy, może wywoływać uwalnianie amin katecholowych z guza, co powoduje ciężkie nadciśnienie tętnicze.

Betahistyna jest również przeciwwskazana w przypadku:

• nadwrażliwości na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Vertix - działania niepożądane

Zaburzenia układu immunologicznego:

Bardzo rzadko (< 1/10 000): wysypki skórne i świąd.

Zaburzenia układu nerwowego:

Częstość nieznana: bóle głowy i sporadycznie senność.

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe:

Rzadko (> 1/10 000, < 1/1000): dolegliwości żołądkowo-jelitowe, nudności i niestrawność.

Vertix - ciąża i karmienie piersią

Badania na zwierzętach dotyczące wpływu na przebieg ciąży, rozwój zarodka i płodu, przebieg porodu i rozwój pourodzeniowy są niewystarczające (patrz punkt 5.3). Potencjalne ryzyko u człowieka nie jest znane.

Nie zaleca się stosowania preparatu Vertix 24 mg tabletki u kobiet w ciąży.

Betahistyna przenika do mleka matki i osiąga stężenie zbliżone do stwierdzonego w osoczu. Nie jest znane toksyczne działanie betahistyny w takich stężeniach u noworodków. Należy zatem unikać stosowania betahistyny u pacjentek karmiących piersią. Patrz punkt 5.3.

Vertix - prowadzenie pojazdów

Rzadko zgłaszano występowanie senności związanej ze stosowaniem betahistyny. Pacjenci, u których występują te objawy powinni być poinformowani o konieczności unikania czynności wymagających koncentracji, takich jak prowadzenie pojazdów mechanicznych i obsługiwanie urządzeń mechanicznych.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Vertix - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Betahistini dihydrochloridum

  Substancja przeciwdziałająca zawrotom głowy. Blokuje receptory histaminowe H3 oraz pobudza receptory histaminowe H1, dzięki czemu dochodzi do poprawy ukrwienia błędnika (znajduje się w uchu wewnętrznym i jest odpowiedzialny za zmysł słuchu) oraz zwiększenia przepływu krwi w mózgu. Substancja stosowana jest w chorobie Méniére'a, charakteryzującej się zawrotami głowy, nudnościami, wymiotami i szumami usznymi.

  Dostępne opakowania
  Vertix

  Vertix

  tabletki - 50 tabl. (5 blist.po 10 szt.) - 8 mg
  RECORDATI POLSKA SP. Z O.O.
  Vertix

  Vertix

  tabletki - 100 tabl. (10 blist.po 10 szt.) - 8 mg
  RECORDATI POLSKA SP. Z O.O.
  Vertix

  Vertix

  tabletki - 120 tabl. (12 blist.x10 szt.) - 8 mg
  RECORDATI POLSKA SP. Z O.O.
  Vertix

  Vertix

  tabletki - 30 tabl. (3 blist.po 10 szt.) - 8 mg
  RECORDATI POLSKA SP. Z O.O.
  Vertix

  Vertix

  tabletki - 20 tabl. (2 blist.po 10 szt.) - 0,016 g
  RECORDATI POLSKA SP. Z O.O.
  Vertix

  Vertix

  tabletki - 42 tabl. (3x14) - 0,016 g
  RECORDATI POLSKA SP. Z O.O.
  Vertix

  Vertix

  tabletki - 50 tabl. (5 blist.po 10 szt.) - 0,016 g
  RECORDATI POLSKA SP. Z O.O.
  Vertix

  Vertix

  tabletki - 60 tabl. (6 blist.po 10 szt.) - 0,016 g
  RECORDATI POLSKA SP. Z O.O.
  Vertix

  Vertix

  tabletki - 84 tabl. (6 blist.po 14 szt.) - 0,016 g
  RECORDATI POLSKA SP. Z O.O.
  Powiązane artykuły
  Leki i suplementy

  Polvertic - właściwości, stosowanie, przeciwwskazania, zamienniki

  Polvertic ma postać tabletek zawierających w swoim składzie betahistynę. Jest ona odpowiedzialna za poprawę przepływu krwi w uchu wewnętrznym. Polvertic stosowany jest w leczeniu ośrodkowego układu nerwowego. Polvertic - właściwości Polvertic stosuje...

  Tabletki uspokajające - ziołowe tabletki uspokajające, tabletki uspokajające na receptę

  Kiedy warto sięgnąć po leki uspokajające?

  Kiedy warto sięgnąć po leki uspokajające?

  Środków przeciwlękowych i zwalczających niepokój jest tyle, że wybranie najlepszego wydaje się zadaniem ponad siły. Ponieważ sama decyzja o tym, czy brać leki, może być bardzo trudna, ważne jest, aby dysponować precyzyjnymi informacjami, na których...

  Niezbędnik pacjenta

  7 pytań, które lekarz chciałby od ciebie usłyszeć

  7 pytań, które lekarz chciałby od ciebie usłyszeć

  Czasy, gdy lekarz był wyrocznią i o rodzaju podejmowanego leczenia decydował bez poinformowania o tym pacjenta minęły bezpowrotnie. Dziś specjaliści dążą do nawiązania kontaktu z chorym. Liczą, że dzięki temu uda się nie tylko wyeliminować chorobę, ale...

  Leki i suplementy

  Leki przeciwzapalne - jak działają, wskazania

  Leki przeciwzapalne - jak działają, wskazania

  Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) posiadają właściwości przeciwzapalne. Ich działanie jednocześnie łagodzi ból oraz wykazują funkcję przeciwgorączkową. Leki przeciwzapalne dostępne są w większości przypadków bez recepty. W związku z tym niesteroidowe...

  Newsy

  Nowa technologia w badaniu zaburzeń układu przedsionkowego

  Cierpisz z powodu zawrotów głowy? Jest dla ciebie nowa szansa, bowiem naukowcy z Litwy opracowali nowy sposób badań, który może odnieść sukces w diagnostyce chorób układu przedsionkowego. Z uwagi na patogenezę tych objawów, nie jednokrotnie konieczna...

  Leki i suplementy

  Ile wydajemy miesięcznie na leki?

  Ile wydajemy miesięcznie na leki?

  Prawie 800 złotych rocznie - tyle statystyczny Polak wydaje na leki. Co kupujemy? Na receptę głównie preparaty na schorzenia kardiologiczne, bez recepty - tabletki przeciwbólowe. Rynek apteczny w Polsce jest już wart prawie 30 miliardów złotych. Wydatki...

  Leki i suplementy

  Jak działa ketoprofen?

  Jak działa ketoprofen?

  Ketoprofen jest jednym z tzw. niesteroidowych leków przeciwzapalnych. To duża grupa leków mających właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Spośród nich ketoprofen wyróżnia się dużą siłą działania przeciwbólowego4,6,7. Ketoprofen:...