Vestibo

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
tabletki
Dawka
8 mg
Ilość
50 tabl.
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: ACTAVIS GROUP HF.

Vestibo - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Zawroty głowy, bolesność oczu a ciąża

Witam, mam nietypowy problem. Są to dziwne zawroty głowy, uczucie przechodzenia prądu przez głowę podczas poruszania gałkami ocznymi. We wrześniu br pojechałam do szpitala ponieważ przez 3 dni miałam zawroty głowy. Dostałam Vestibo 24mg,po 2 dniach mięły. Po miesiącu znów to samo(mimo zażywania leków) ale tylko 1dzień. Za kolejny miesiąc to samo. Teraz odstawiłam Vestibo i Venlafaxine(którą brałam od września)ponieważ jestem w pierwszych...

Niedowład obwodowy prawego nerwu twarzowego

Kilka dni temu stwierdzono u mnie niedowład obwodowy prawego nerwu twarzowego,dodam ze miesiac temu mialam zewnetrzne zapalenie ucha czy to moga byc powikłania po przebytym zapaleniu?jak dlugo trwa leczenie?przyjmuje obecnie leki Heviran 200 mg i Vestibo 24 mg.

Odpowiada Dr n. med. Krzysztof Jach Dr n. med. Krzysztof Jach i 1 inny specjalista
POKAŻ WIĘCEJ

Vestibo - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Vestibo - opis

Betahistyna wskazana jest w leczeniu choroby Ménière´a, której objawami mogą być zawroty głowy, szumy uszne, utrata słuchu i nudności.

Vestibo - skład

Jedna tabletka zawiera 24 mg betahistyny dichlorowodorku. Jedna tabletka zawiera 210 mg laktozy jednowodnej.

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Vestibo - dawkowanie

Dawkowanie

Dorośli (w tym osoby w podeszłym wieku):

12 - 24 mg dwa razy na dobę, podczas posiłków.

Dawkowanie można dostosować indywidualnie, w zależności od stanu klinicznego pacjenta. Czasami poprawa stanu pacjenta może nastąpić dopiero po upływie kilku tygodni leczenia.

Dzieci i młodzież:

Betahistyna tabletki nie jest zalecana do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat, ponieważ brak danych dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności stosowania.

Vestibo - środki ostrożności

Należy zachować ostrożność podczas leczenia pacjentów z wrzodem trawiennym występującym obecnie lub stwierdzonym w przeszłości, ponieważ sporadycznie u pacjentów przyjmujących betahistynę występują dolegliwości dyspeptyczne.

Należy zachować ostrożność u pacjentów z astmą oskrzelową.

Zaleca się zachowanie ostrożności w przypadku przepisywania betahistyny pacjentom z pokrzywką, wysypkami albo z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa, ze względu na możliwość nasilenia tych objawów.

Należy zachować ostrożność u pacjentów z ciężkim niedociśnieniem.

Preparatu nie należy stosować u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lapp) lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.

Vestibo - przedawkowanie

Objawami przedawkowania betahistyny są nudności, wymioty, niestrawność, ataksja i drgawki po przyjęciu dużych dawek. Brak jest specyficznego antidotum. Zaleca się płukanie żołądka i leczenie objawowe.

Vestibo - przeciwwskazania

Betahistyna jest przeciwwskazana u pacjentów z guzem chromochłonnym nadnerczy. Betahistyna jako syntetyczny analog histaminy może wywoływać uwalnianie amin katecholowych z guza, co może powodować wystąpienie ciężkiego nadciśnienia tętniczego.

Betahistyna jest również przeciwwskazana w przypadku: nadwrażliwości na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Vestibo - działania niepożądane

Zaburzenia układu nerwowego:

Częstość nieznana: bóle głowy i sporadycznie senność.

Zaburzenia serca:

Rzadko (> 1/10 000, < 1/1000): kołatania serca.

Zaburzenia żołądka i jelitowe:

Rzadko (> 1/10 000, < 1/1000): dolegliwości żołądkowo-jelitowe, nudności i niestrawność.

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej:

Rzadko (> 1/10 000, < 1/1000): pokrzywka.

Bardzo rzadko (< 1/10 000): wysypki skórne i świąd.

Vestibo - ciąża i karmienie piersią

Badania przeprowadzone na zwierzętach dotyczące wpływu betahistyny na przebieg ciąży, rozwój zarodka i płodu, przebieg porodu i rozwój pourodzeniowy są niewystarczające (patrz punkt 5.3). Potencjalne zagrożenie dla ludzi nie jest znane.

Nie zaleca się stosowania betahistyny u kobiet w ciąży.

Betahistyna jest wydzielana do mleka i osiąga stężenie zbliżone do stężenia stwierdzonego w osoczu. Nie jest znane toksyczne działanie betahistyny w takich stężeniach u noworodków. Z tego powodu należy unikać stosowania betahistyny u pacjentek karmiących piersią. Patrz punkt 5.3.

Vestibo - prowadzenie pojazdów

Rzadko zgłaszano przypadki występowania senności związanej ze stosowaniem betahistyny. Należy poinformować pacjentów, aby w przypadku wystąpienia senności, unikali czynności wymagających koncentracji uwagi, takich jak prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Vestibo - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Betahistini dihydrochloridum

  Substancja przeciwdziałająca zawrotom głowy. Blokuje receptory histaminowe H3 oraz pobudza receptory histaminowe H1, dzięki czemu dochodzi do poprawy ukrwienia błędnika (znajduje się w uchu wewnętrznym i jest odpowiedzialny za zmysł słuchu) oraz zwiększenia przepływu krwi w mózgu. Substancja stosowana jest w chorobie Méniére'a, charakteryzującej się zawrotami głowy, nudnościami, wymiotami i szumami usznymi.

  Dostępne opakowania
  Vestibo

  Vestibo

  tabletki - 50 tabl. - 8 mg
  ACTAVIS GROUP HF.
  Vestibo

  Vestibo

  tabletki - 100 tabl. - 8 mg
  ACTAVIS GROUP HF.
  Vestibo

  Vestibo

  tabletki - 120 tabl. - 8 mg
  ACTAVIS GROUP HF.
  Vestibo

  Vestibo

  tabletki - 30 tabl. - 8 mg
  ACTAVIS GROUP HF.
  Vestibo

  Vestibo

  tabletki - 42 tabl. - 0,016 g
  ACTAVIS GROUP HF.
  Vestibo

  Vestibo

  tabletki - 50 tabl. - 0,016 g
  ACTAVIS GROUP HF.
  Vestibo

  Vestibo

  tabletki - 60 tabl. - 0,016 g
  ACTAVIS GROUP HF.
  Vestibo

  Vestibo

  tabletki - 84 tabl. - 0,016 g
  ACTAVIS GROUP HF.
  Vestibo

  Vestibo

  tabletki - 30 tabl. - 0,016 g
  ACTAVIS GROUP HF.
  Powiązane artykuły
  Leki i suplementy

  Polvertic - właściwości, stosowanie, przeciwwskazania, zamienniki

  Polvertic - właściwości, stosowanie, przeciwwskazania, zamienniki

  Polvertic ma postać tabletek zawierających w swoim składzie betahistynę. Jest ona odpowiedzialna za poprawę przepływu krwi w uchu wewnętrznym. Polvertic stosowany jest w leczeniu ośrodkowego układu nerwowego. Polvertic - właściwości Polvertic stosuje...

  Niezbędnik pacjenta

  7 pytań, które lekarz chciałby od ciebie usłyszeć

  7 pytań, które lekarz chciałby od ciebie usłyszeć

  Czasy, gdy lekarz był wyrocznią i o rodzaju podejmowanego leczenia decydował bez poinformowania o tym pacjenta minęły bezpowrotnie. Dziś specjaliści dążą do nawiązania kontaktu z chorym. Liczą, że dzięki temu uda się nie tylko wyeliminować chorobę, ale...

  Tabletki uspokajające - ziołowe tabletki uspokajające, tabletki uspokajające na receptę

  Kiedy warto sięgnąć po leki uspokajające?

  Kiedy warto sięgnąć po leki uspokajające?

  Środków przeciwlękowych i zwalczających niepokój jest tyle, że wybranie najlepszego wydaje się zadaniem ponad siły. Ponieważ sama decyzja o tym, czy brać leki, może być bardzo trudna, ważne jest, aby dysponować precyzyjnymi informacjami, na których...

  Leki i suplementy

  Histigen - wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, skutki uboczne

  Histigen - wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, skutki uboczne

  Histigen to lek stosowany doustnie w przypadku zespołu Meniere'a, który charakteryzują zawroty głowy, niedosłuch i szumy uszne. Histigen utrzymuje dobrą jakość słuchu i niweluje uciążliwe dolegliwości. Jakie sa przeciwwskazania do zastosowania leku Histigen?...

  Tabletki uspokajające - ziołowe tabletki uspokajające, tabletki uspokajające na receptę

  Zomiren- działanie, skład, dawkowanie, skutki uboczne, opinie, zamienniki

  Zomiren- działanie, skład, dawkowanie, skutki uboczne, opinie, zamienniki

  Zomiren to lek przypisywany na receptę w przypadku występowania objawów psychiatrycznych oraz neurologicznych. Lek występuje w formie tabletek. W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej preparatowi Zomiren. Przybliżymy jego właściwości, skład działanie...

  Leki i suplementy

  Ile wydajemy miesięcznie na leki?

  Ile wydajemy miesięcznie na leki?

  Prawie 800 złotych rocznie - tyle statystyczny Polak wydaje na leki. Co kupujemy? Na receptę głównie preparaty na schorzenia kardiologiczne, bez recepty - tabletki przeciwbólowe. Rynek apteczny w Polsce jest już wart prawie 30 miliardów złotych. Wydatki...