Czy można stosować równocześnie Vestibo i Vertigoheel?
Czy można stosować równocześnie Vestibo i Vertigoheel? Pozdrawiam!

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:
Zobacz wszystkie »Czy można stosować równocześnie Vestibo i Vertigoheel? Pozdrawiam!
Kilka dni temu stwierdzono u mnie niedowład obwodowy prawego nerwu twarzowego,dodam ze miesiac temu mialam zewnetrzne zapalenie ucha czy to moga byc powikłania po przebytym zapaleniu?jak dlugo trwa leczenie?przyjmuje obecnie leki Heviran 200 mg i Vestibo 24 mg.
Jak długo stosować Vestibo 24? Stosuję prawie pół roku i efekty są niewielkie, chociaż neurolog mówi, że jest poprawa?
Witam, mam nietypowy problem. Są to dziwne zawroty głowy, uczucie przechodzenia prądu przez głowę podczas poruszania gałkami ocznymi. We wrześniu br pojechałam do szpitala ponieważ przez 3 dni miałam zawroty głowy. Dostałam Vestibo 24mg,po 2 dniach mięły. Po miesiącu znów to samo(mimo zażywania leków) ale tylko 1dzień. Za kolejny miesiąc to samo. Teraz odstawiłam Vestibo i Venlafaxine(którą brałam od września)ponieważ jestem w pierwszych...
witam prosze o informacje czy mozna stosowac polocard 150 i bilobil forte Przyjmowane inne leki: polocard 150 sulpiryd vestibo 24 Pytający: Kobieta Wiek: 59
Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.
Betahistyna wskazana jest w leczeniu choroby Ménière´a, której objawami mogą być zawroty głowy, szumy uszne, utrata słuchu i nudności.
Jedna tabletka zawiera 24 mg betahistyny dichlorowodorku. Jedna tabletka zawiera 210 mg laktozy jednowodnej.
Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.
Dawkowanie
Dorośli (w tym osoby w podeszłym wieku):
12 - 24 mg dwa razy na dobę, podczas posiłków.
Dawkowanie można dostosować indywidualnie, w zależności od stanu klinicznego pacjenta. Czasami poprawa stanu pacjenta może nastąpić dopiero po upływie kilku tygodni leczenia.
Dzieci i młodzież:
Betahistyna tabletki nie jest zalecana do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat, ponieważ brak danych dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności stosowania.
Należy zachować ostrożność podczas leczenia pacjentów z wrzodem trawiennym występującym obecnie lub stwierdzonym w przeszłości, ponieważ sporadycznie u pacjentów przyjmujących betahistynę występują dolegliwości dyspeptyczne.
Należy zachować ostrożność u pacjentów z astmą oskrzelową.
Zaleca się zachowanie ostrożności w przypadku przepisywania betahistyny pacjentom z pokrzywką, wysypkami albo z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa, ze względu na możliwość nasilenia tych objawów.
Należy zachować ostrożność u pacjentów z ciężkim niedociśnieniem.
Preparatu nie należy stosować u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lapp) lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.
Objawami przedawkowania betahistyny są nudności, wymioty, niestrawność, ataksja i drgawki po przyjęciu dużych dawek. Brak jest specyficznego antidotum. Zaleca się płukanie żołądka i leczenie objawowe.
Betahistyna jest przeciwwskazana u pacjentów z guzem chromochłonnym nadnerczy. Betahistyna jako syntetyczny analog histaminy może wywoływać uwalnianie amin katecholowych z guza, co może powodować wystąpienie ciężkiego nadciśnienia tętniczego.
Betahistyna jest również przeciwwskazana w przypadku: nadwrażliwości na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
Zaburzenia układu nerwowego:
Częstość nieznana: bóle głowy i sporadycznie senność.
Zaburzenia serca:
Rzadko (> 1/10 000, < 1/1000): kołatania serca.
Zaburzenia żołądka i jelitowe:
Rzadko (> 1/10 000, < 1/1000): dolegliwości żołądkowo-jelitowe, nudności i niestrawność.
Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej:
Rzadko (> 1/10 000, < 1/1000): pokrzywka.
Bardzo rzadko (< 1/10 000): wysypki skórne i świąd.
Badania przeprowadzone na zwierzętach dotyczące wpływu betahistyny na przebieg ciąży, rozwój zarodka i płodu, przebieg porodu i rozwój pourodzeniowy są niewystarczające (patrz punkt 5.3). Potencjalne zagrożenie dla ludzi nie jest znane.
Nie zaleca się stosowania betahistyny u kobiet w ciąży.
Betahistyna jest wydzielana do mleka i osiąga stężenie zbliżone do stężenia stwierdzonego w osoczu. Nie jest znane toksyczne działanie betahistyny w takich stężeniach u noworodków. Z tego powodu należy unikać stosowania betahistyny u pacjentek karmiących piersią. Patrz punkt 5.3.
Rzadko zgłaszano przypadki występowania senności związanej ze stosowaniem betahistyny. Należy poinformować pacjentów, aby w przypadku wystąpienia senności, unikali czynności wymagających koncentracji uwagi, takich jak prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn.
Ten preparat należy do kategorii:
Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:
za darmo
11 farmaceutów jest teraz online
maść oczna - 3,5 g - (1mg+3500j.m.+6000j.m.)/g
roztwór do podania w wodzie do picia - 1 l (butelka) - 0,05 g/ml
zawiesina doustna - 100 ml (butelka) - (0,2g+0,04g)/5ml
zawiesina doustna - 100 ml (butelka) - (0,2g+0,04g)/5ml
Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.
Substancja przeciwdziałająca zawrotom głowy. Blokuje receptory histaminowe H3 oraz pobudza receptory histaminowe H1, dzięki czemu dochodzi do poprawy ukrwienia błędnika (znajduje się w uchu wewnętrznym i jest odpowiedzialny za zmysł słuchu) oraz zwiększenia przepływu krwi w mózgu. Substancja stosowana jest w chorobie Méniére'a, charakteryzującej się zawrotami głowy, nudnościami, wymiotami i szumami usznymi.
Komentarze