Theraflu Grip Owoce Leśne

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
proszek do sporządzania roztworu doustnego
Dawka
0,5 g
Ilość
6 sasz.
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: NOVARTIS CONSUMER HEALTH GMBH

Theraflu Grip Owoce Leśne - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Interakcje z żywnością

Alkohol

Należy unikać spożywania alkoholu przy jednoczesnym przyjmowaniu leków. W czasie kuracji krótkotrwałych należy unikać picia w ogóle, zaś w przypadku stałego zażywania – niekiedy można pić umiarkowanie, ale tylko po konsultacji z lekarzem. Nie należy też nigdy popijać leków napojami alkoholowymi. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Inne produkty spożywcze

Przyjmując leki, należy pamiętać, by zwrócić szczególną uwagę na produkty, które mogą przyczynić się do powstania niebezpiecznych interakcji z medykamentami. Przeczytaj pełny opis interakcji leków z innymi produktami żywnościowymi.

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Theraflu Grip Owoce Leśne - ulotka preparatu

Theraflu Grip Owoce Leśne - opis

Produkt Theraflu GRIP Owoce Leśne jest wskazany do stosowania w krótkotrwałym leczeniu stanów przebiegających z bólem i (lub) gorączką, np. bólu o małym lub umiarkowanym nasileniu i gorączki w przebiegu przeziębienia i grypy, bólu głowy, bólu mięśni i stawów, bólu zęba i bólów menstruacyjnych.

Produkt leczniczy jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

Theraflu Grip Owoce Leśne - skład

Każda saszetka zawiera 500 mg paracetamolu.

Substancje pomocnicze o znanym działaniu: każda saszetka zawiera 32 mg aspartamu (E951), 162 mg dwuwodnego cytrynianu sodu (38 mg sodu), 5,4 g sacharozy, lecytynę sojową (E322).

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz pkt 6.1.

Theraflu Grip Owoce Leśne - dawkowanie

Dawkowanie

Dorośli:

Jedna do dwóch saszetek proszku (500 do 1000 mg) rozpuszczonego w gorącej wodzie, co cztery do sześciu godzin, w razie potrzeby, do 4 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa wynosi 6 saszetek na dobę (3000 mg paracetamolu na dobę). Zazwyczaj wystarcza zastosowanie jednej saszetki na dawkę.

Całkowita dawka paracetamolu u młodzieży i dorosłych o masie ciała mniejszej niż 50 kg nie powinna przekroczyć 60 mg/kg mc./dobę.

Dzieci i młodzież:

Dawkowanie zależy od wieku i masy ciała. Pojedyncza dawka wynosi od 10 do 15 mg/kg masy ciała. Maksymalna dawka dobowa wynosi 60 mg/kg masy ciała.

• Dzieci w wieku poniżej 12 lat: produktu nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

• Młodzież w wieku od 12 do 15 lat o masie ciała od 41 do 50 kg: jedna saszetka na dawkę, co 4-6 godzin w razie potrzeby, do czterech razy na dobę. Maksymalna dawka wynosi 4 saszetki na dobę (2000 mg paracetamolu na dobę).

• Młodzież w wieku od 16 do 18 lat o masie ciała powyżej 50 kg: jak dorośli.

Stosowanie produktu w dawkach większych niż zalecane może spowodować bardzo ciężkie uszkodzenie wątroby.

W przypadku bólu utrzymującego się przez ponad 5 dni lub gorączki trwającej ponad 3 dni lub nasilenia się tych objawów należy skonsultować się z lekarzem.

Niewydolność wątroby

U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub zespołem Gilberta dawka musi być zmniejszona lub wydłużone odstępy między dawkami.

Niewydolność nerek

U pacjentów z niewydolnością nerek dawkę należy zmniejszyć:

Przesączanie kłębuszkowe

Dawka

10-50 ml/min

500 mg co 6 godzin

< 10 ml/min

500 mg co 8 godzin

Osoby w podeszłym wieku

Nie ma konieczności dostosowania dawki u osób w podeszłym wieku.

Sposób podawania

Zawartość jednej lub dwóch saszetek należy rozpuścić w standardowej wielkości kubku gorącej, ale nie wrzącej wody (około 250 ml). W przypadku zastosowania dwóch saszetek można dodać więcej wody, w zależności od smaku. Wypić po wystygnięciu do odpowiedniej temperatury.

Theraflu Grip Owoce Leśne - środki ostrożności

Paracetamol należy stosować ostrożnie u pacjentów z umiarkowaną lub ciężką niewydolnością nerek, łagodną lub umiarkowaną niewydolnością wątroby (w tym w zespole Gilberta), ciężką niewydolnością wątroby (wskaźnik Childa-Pugha > 9), ostrym zapaleniem wątroby, podczas równoczesnego stosowania produktów leczniczych zaburzających czynność wątroby, u osób z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, niedokrwistością hemolityczną, odwodnionych, u osób nadużywających alkoholu i długotrwale niedożywionych.

Należy poinformować pacjentów, że nie powinni przyjmować równocześnie żadnego innego produktu zawierającego paracetamol ze względu na ryzyko ciężkiego uszkodzenia wątroby w przypadku przedawkowania (patrz punkt 4.9).

Podczas stosowania produktu należy unikać spożywania alkoholu, ponieważ równoczesne stosowanie paracetamolu może doprowadzić do uszkodzenia wątroby. Paracetamol należy stosować ostrożnie u osób uzależnionych od alkoholu.

Informacje dotyczące substancji pomocniczych

Produkt leczniczy zawiera:

• aspartam (E951), będący źródłem fenyloalaniny, która może być szkodliwa dla chorych na fenyloketonurię.

• sód (38 mg/saszetkę): zawartość sodu należy wziąć pod uwagę w przypadku chorych stosujących dietę ubogosodową.

• sacharozę (5,4 g/saszetkę): Pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy nie powinni przyjmować produktu leczniczego. Zawartość sacharozy należy również uwzględnić u pacjentów z cukrzycą.

• lecytynę sojową (E322). Produktu leczniczego nie należy stosować u osób uczulonych na orzeszki ziemne lub soję.

Wpływ na wyniki testów serologicznych:

Przyjmowanie paracetamolu może wpływać na wynik oznaczania kwasu moczowego z zastosowaniem kwasu fosfowolframowego i na wyniki oznaczeń glikemii z zastosowaniem oksydazy i peroksydazy glukozowej.

Theraflu Grip Owoce Leśne - przedawkowanie

W przypadkach ostrego przedawkowania paracetamolu może dojść do działania hepatotoksycznego, a nawet do martwicy wątroby. Przedawkowanie paracetamolu - w tym jego kumulacja w wyniku stosowania produktu w dużych dawkach przez dłuższy czas - może wywołać nefropatię polekową z nieodwracalną niewydolnością wątroby. Należy ostrzec pacjentów, aby nie przyjmowali równocześnie innych produktów zawierających paracetamol.

Istnieje ryzyko zatrucia, szczególnie u osób starszych, małych dzieci, pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby, osób przewlekle nadużywających alkoholu oraz długotrwale niedożywionych. Przedawkowanie paracetamolu może prowadzić do śmierci we wszystkich populacjach.

Objawy przedawkowania paracetamolu występujące w pierwszej dobie to bladość, nudności, wymioty i brak apetytu. Ból brzucha może być pierwszym objawem uszkodzenia wątroby, które nie jest zazwyczaj nie objawia się przed upływem 24-48 godzin, a czasem do uszkodzenia wątroby może dojść dopiero po 4-6 dniach po przyjęciu paracetamolu. Największe uszkodzenie wątroby zazwyczaj następuje po upływie 72 do 96 godzin po przyjęciu leku. Może dojść do zaburzeń metabolizmu glukozy i do kwasicy metabolicznej. Do ostrej niewydolności nerek z ostrą martwicą kanalików nerkowych może dojść nawet w przypadku braku ciężkiego uszkodzenia wątroby. Zgłaszano przypadki zaburzeń rytmu serca i zapalenia trzustki.

W przypadku przedawkowania paracetamolu konieczne jest natychmiastowe podjęcie leczenia. Wczesne podanie odtrutki w postaci N-acetylocysteiny dożylnie lub doustnie, ewentualne płukanie żołądka i (lub) doustne podanie metioniny mogą byś skuteczne nawet do 48 godzin po przedawkowaniu paracetamolu. Pomocne może być podanie węgla aktywowanego i monitorowanie układu oddechowego i krążenia. W przypadkach drgawek można podać diazepam.

Theraflu Grip Owoce Leśne - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na paracetamol lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1.

Theraflu Grip Owoce Leśne - działania niepożądane

Poniżej wymienione działania niepożądane zostały sklasyfikowane według klasyfikacji układów i narządów oraz częstości występowania. Częstość występowania zestawiono według następującej konwencji: bardzo często (> = 1/10); często (> = 1/100 do < 1/10); niezbyt często (> = 1/1000 do < 1/100); rzadko (> = 1/10 000 do < 1/1000); bardzo rzadko (< 1/10 000).

Częstość występowania

Układ

Objawy

Rzadko > 1/10 000 -< 1/1000

Zaburzenia krwi i układu chłonnego

Zaburzenia płytek krwi, zaburzenia komórek macierzystych, agranulocytoza, leukopenia, trombocytopenia, niedokrwistość hemolityczna, pancytopenia

 

Zaburzenia układu immunologicznego

Nadwrażliwość (z wyjątkiem obrzęku naczynioruchowego)

 

Zaburzenia psychiczne

Nieokreślone obniżenie nastroju, splątanie, omamy

 

Zaburzenia układu nerwowego

Nieokreślone drżenia, nieokreślone bóle głowy

 

Zaburzenia oka

Zaburzenia widzenia

 

Zaburzenia serca

Obrzęki

 

Zaburzenia żołądka i jelit

Nieokreślone krwawienia, nieokreślone bóle brzucha, nieokreślona biegunka, nudności, wymioty

 

Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych

Zaburzenia czynności wątroby, niewydolność wątroby, martwica wątroby, żółtaczka.

 

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej

Świąd, wysypka, nasilone pocenie, plamica, obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka

 

Częstość występowania

Układ

Objawy

 

Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania

Zaburzenia równowagi (z zawrotów głowy), złe samopoczucie, gorączka, ospałość

Bardzo rzadko (< 10 000)

Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia

Skurcz oskrzeli

Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych

Hepatotoksyczność

Zaburzenia ogólne i stany w miej scu podania

Reakcja nadwrażliwości (wymagająca przerwania leczenia)

Zaburzenia metabolizmu i odżywiania

Hipoglikemia

Zaburzenia nerek i dróg moczowych

Jałowy ropomocz (mętny mocz) i działania niepożądane ze strony nerek

Po długotrwałym stosowaniu paracetamolu w dużych dawkach zgłaszano pojedyncze przypadki śródmiąższowego zapalenia nerek. Zgłaszano również przypadki wystąpienia toksycznego martwiczego oddzielania się naskórka, zespołu Stevensa-Johnsona, rumienią wielopostaciowego, obrzęku krtani, wstrząsu anafilaktycznego, niedokrwistości, zaburzeń czynności wątroby i zapalenia wątroby, zaburzeń czynności nerek (ciężka niewydolność nerek, krwiomocz, bezmocz), zaburzeń ze strony przewodu pokarmowego i zawrotów głowy.

Theraflu Grip Owoce Leśne - ciąża i karmienie piersią

Ciąża

Nie stwierdzono dotychczas żadnego negatywnego wpływu paracetamolu na przebieg ciąży ani na stan zdrowia płodu lub noworodka. Przy zachowaniu tego samego schematu dawkowania paracetamol może być stosowany przez kobiety w ciąży, gdy korzyści dla matki wynikające z jego zastosowania przeważają nad potencjalnym ryzykiem dla płodu.

Podczas ciąży nie należy stosować długotrwale paracetamolu, w dużych dawkach ani w połączeniu z innymi produktami leczniczymi, ponieważ nie ustalono dotychczas bezpieczeństwa jego stosowania w takich przypadkach.

Karmienie piersią

Paracetamol przenika do mleka matki w niewielkich ilościach. Jednakże po zastosowaniu dawek terapeutycznych nie przewiduje się wystąpienia żadnego wpływu na niemowlę karmione piersią. Paracetamol może być stosowany przez kobiety karmiące piersią.

Theraflu Grip Owoce Leśne - prowadzenie pojazdów

Theraflu GRIP Owoce Leśne nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Theraflu Grip Owoce Leśne - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Podziel się na Facebooku
    Zapytaj o lek

    za darmo

    • Odpowiedź w 24 godziny
    • Bez żadnych opłat
    • Wykwalifikowani farmaceuci

    farmaceutów jest teraz online

    0/500
    Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

    Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

    Substancja czynna

    Paracetamolum

    Substancja o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. W ośrodkowym układzie nerwowym hamuje działanie prostaglandyn - związków biologicznie czynnych odpowiedzialnych m.in. za podwyższenie ciepłoty ciała i zwiększenie wrażliwości na bodźce bólowe. Substancja lecznicza stosowana jest w przypadku bólów o słabym i umiarkowanym nasileniu.

    Dostępne opakowania
    Theraflu Grip Owoce Leśne

    Theraflu Grip Owoce Leśne

    proszek do sporządzania roztworu doustnego - 6 sasz. - 0,5 g
    NOVARTIS CONSUMER HEALTH GMBH
    Theraflu Grip Owoce Leśne

    Theraflu Grip Owoce Leśne

    proszek do sporządzania roztworu doustnego - 10 sasz. - 0,5 g
    NOVARTIS CONSUMER HEALTH GMBH
    Theraflu Grip Owoce Leśne

    Theraflu Grip Owoce Leśne

    proszek do sporządzania roztworu doustnego - 8 sasz. - 0,5 g
    NOVARTIS CONSUMER HEALTH GMBH
    Theraflu Grip Owoce Leśne

    Theraflu Grip Owoce Leśne

    proszek do sporządzania roztworu doustnego - 12 sasz. - 0,5 g
    NOVARTIS CONSUMER HEALTH GMBH
    Powiązane artykuły
    Ortopedia i reumatologia

    Przewianie szyi - przyczyny, objawy, leczenie i domowe sposoby

    Przewianie szyi - przyczyny, objawy, leczenie i domowe sposoby

    Przewianie szyi potrafi dać się we znaki, ponieważ wywołuje ból, często bardzo silny i uniemożliwiający codzienne funkcjonowanie. Dolegliwości mogą pojawić się w wielu sytuacjach - wystarczy chwila nieuwagi. Co robić, gdy dokucza przewiana szyja? Co warto...

    Aromaterapia

    Olejek miętowy - lekarstwo na gorączkę i nie tylko

    Olejek miętowy - lekarstwo na gorączkę i nie tylko

    Nazwa rośliny, z której produkuje się olejek eteryczny pochodzi od imienia greckiej nimfy Mintho, która, według mitologii, była podziemną kochanką Hadesa. Bóg ciemności i świata umarłych, aby uchronić ją przed gniewem i zazdrością swojej żony, zamienił...

    Choroby zakaźne i pasożytnicze

    Jakie objawy mogą świadczyć o zapaleniu opon mózgowych?

    Jakie objawy mogą świadczyć o zapaleniu opon mózgowych?

    Niepozorne zagrożenie Niebezpieczna choroba, która może zabić w kilka godzin. Pierwsze objawy łatwo pomylić ze zwykłym przeziębieniem lub grypą - gorączka, osłabienie i ból głowy zwykle nie wzbudzają niepokoju, a mogą oznaczać początek zapalenia opon...