Rennie Bolt

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
tabletki do ssania
Dawka
0,68g+0,08g
Ilość
12 tabl.
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: BAYER SP. Z O.O.

Rennie Bolt - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Rennie Bolt - ulotka preparatu

Rennie Bolt - opis

Produkt leczniczy Rennie BOLT stosuje się do objawowego leczenia dolegliwości związanych z nadkwaśnością soku żołądkowego, takich jak: zgaga, niestrawność, wzdęcia, nudności, uczucie pełności lub ciężkości w nadbrzuszu, odbijanie.

Rennie Bolt - skład

1 tabletka zawiera:

680 mg wapnia węglanu (Calcii carbonas) (272 mg wapnia) i 80 mg magnezu węglanu ciężkiego (Magnesii subcarbonas ponderosus)

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Rennie Bolt - dawkowanie

Dawka jednorazowa: 1 lub 2 tabletki (co odpowiada 680 – 1360 mg wapnia węglanu i 80 - 160 mg magnezu węglanu ciężkiego) do ssania lub żucia.

Zaleca się przyjmowanie leku jedną godzinę po posiłku i przed snem.

W przypadku wystąpienia zgagi lub bólu można przyjąć dodatkowo jedną lub dwie tabletki pomiędzy zwykłymi porami dawkowania.

Nie należy przyjmować więcej niż 11 tabletek (co odpowiada 7480 mg wapnia węglanu i 880 mg magnezu węglanu ciężkiego) w ciągu 24 godzin.

Produkt leczniczy zalecany jest dla osób w wieku powyżej 12 lat.

Maksymalny okres samoleczenia przez pacjenta to 7 dni. Jeśli objawy nie ustąpią, pacjent powinien skonsultować się z lekarzem, ponieważ zalecana jest diagnostyka w celu wykluczenia poważniejszej choroby.

Rennie Bolt - środki ostrożności

Należy unikać długotrwałego stosowania produktu leczniczego. Nie należy przekraczać podanej dawki. Jeśli objawy się utrzymują lub ustępują tylko częściowo, należy zasięgnąć dodatkowej porady lekarza. Produkt leczniczy należy stosować ostrożnie u pacjentów z niewydolnością nerek. U pacjentów tych należy regularnie kontrolować stężenie wapnia, fosforanów i magnezu w surowicy. Produktu leczniczego Rennie BOLT nie należy stosować w przypadku hiperkalciurii.

Długotrwałe przyjmowanie produktu leczniczego w dużych dawkach może spowodować wystąpienie działań niepożądanych, takich jak hiperkalcemia, hipermagnezemia i zespół mleczno-alkaliczny, zwłaszcza u pacjentów z niewydolnością nerek. Produktu leczniczego nie należy przyjmować z dużymi ilościami mleka lub produktów nabiałowych.

Długotrwałe stosowanie produktu leczniczego zwiększa ryzyko powstawania kamieni nerkowych. Pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy nie powinni przyjmować tego produktu leczniczego.

Jedna tabletka zawiera 475 mg sacharozy.

Jeżeli objawy choroby nie ustąpią po 7 dniach, lekarz powinien dokonać ponownie oceny klinicznej pacjenta.

Rennie Bolt - przedawkowanie

Długotrwałe stosowanie dużych dawek węglanu wapnia i węglanu magnezu ciężkiego, zwłaszcza u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek, może prowadzić do niewydolności nerek oraz może powodować hipermagnezemię, hiperkalcemię i zasadowicę, które mogą powodować zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty, zaparcia) i osłabienie mięśni. W takim przypadku produkt leczniczy należy odstawić i podawać do picia dużo płynów. Ciężkie przypadki przedawkowania (np.

syndrom zespołu mleczno-alkalicznego), muszą być konsultowane ze służbą zdrowia, ponieważ może być konieczne użycie innych sposobów nawodnienia (np. infuzje).

Rennie Bolt - przeciwwskazania

Produkt leczniczy Rennie BOLT nie powinien być stosowany w następujących przypadkach:

- nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie

6.1 Wykaz substancji pomocniczych

- hiperkalcemia i/lub stany powodujące hiperkalcemię

- kamica nerkowa z kamieniami zawierającymi osady wapniowe - ciężka niewydolność nerek

- hipofosfatemia

Rennie Bolt - działania niepożądane

Wymienione niepożądane reakcje na produkt leczniczy są oparte na zgłoszeniach spontanicznych, a zatem niemożliwe jest ich uporządkowanie według kategorii częstotliwości zgodnie z zaleceniami CIOMS III.

Zaburzenia układu immunologicznego

Bardzo rzadko zgłaszano reakcje nadwrażliwości. Objawy kliniczne mogą obejmować wysypkę, pokrzywkę, obrzęk naczynioruchowy i wstrząs anafilaktyczny.

Zaburzenia metabolizmu i odżywiania

Długotrwałe stosowanie wysokich dawek, szczególnie u pacjentów z upośledzeniem czynności nerek, może powodować hipermagnezemię (w przypadku środków zobojętniających zawierających magnez) lub hiperkalcemię i zasadowicę, które mogą wywoływać objawy ze strony układu pokarmowego i osłabienie mięśni (patrz poniżej).

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe

Mogą wystąpić nudności, wymioty, dyskomfort w żołądku i biegunka.

Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe i tkanki łącznej Może wystąpić osłabienie mięśni.

4.8.1 Działania niepożądane występujące tylko w kontekście zespołu mleczno-alkalicznego (patrz punkt 4.9 Przedawkowanie):

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe Mogą wystąpić zaburzenia smaku.

Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania Mogą wystąpić zwapnienia i osłabienie.

Zaburzenia układu nerwowego Mogą wystąpić bóle głowy.

Zaburzenia nerek i dróg moczowych Może wystąpić azotemia.

Rennie Bolt - ciąża i karmienie piersią

Po zastosowaniu produktu leczniczego Rennie BOLT przez kobiety w ciąży nie zaobserwowano zwiększonego ryzyka występowania wad wrodzonych, można go więc podawać w czasie ciąży i karmienia piersią, jeżeli są stosowane zgodnie ze wskazaniami. Należy jednak unikać długotrwałego stosowania dużych dawek. Kobiety w ciąży powinny ograniczać stosowanie tych produktów do maksymalnej zalecanej dawki dobowej (patrz punkt 4.2).

Rennie Bolt - prowadzenie pojazdów

Produkt leczniczy Rennie BOLT nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Rennie Bolt - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Calcii carbonas, Magnesii subcarb.ponder.

  Węglan wapnia, węglan magnezu. Wodorotlenek glinu. Wodorotlenek magnezu. Mieszanina substancji leczniczych stosowanych w nadkwaśności żołądka oraz chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy. Zasadowe wodorotlenki glinu i magnezu zobojętniają nadmiernie kwaśny sok żołądkowy.

  Dostępne opakowania
  Rennie Bolt

  Rennie Bolt

  tabletki do ssania - 12 tabl. - 0,68g+0,08g
  BAYER SP. Z O.O.
  Rennie Bolt

  Rennie Bolt

  tabletki do ssania - 24 tabl. - 0,68g+0,08g
  BAYER SP. Z O.O.
  Rennie Bolt

  Rennie Bolt

  tabletki do ssania - 36 tabl. - 0,68g+0,08g
  BAYER SP. Z O.O.
  Rennie Bolt

  Rennie Bolt

  tabletki do ssania - 48 tabl. - 0,68g+0,08g
  BAYER SP. Z O.O.
  Powiązane artykuły
  Układ pokarmowy

  Objawy zapalenia żołądka

  Objawy zapalenia żołądka

  Zapalenie żołądka Zapalenie żołądka objawia się silnym, powracającym bólem w nadbrzuszu i jest związane z podrażnieniami błony śluzowej tego narządu. Powstaje w wyniku złej diety, spożywania nadmiernej ilości alkoholu, zakażenia bakteryjnego lub poprzez...

  Wzdęcia - przyczyny, dolegliwości, diagnostyka, leczenie

  Nadmierne gazy - przyczyny, leczenie

  Nadmierne gazy - przyczyny, leczenie

  Gazy są obecne w świetle jelita i pochodzą z dwóch naturalnych źródeł, a mianowicie ze zbyt dużej ilości połykanego powietrza podczas posiłku, stanowią produkt fermentacji jelitowej, która ma miejsce przede wszystkim w jelicie grubym. Nadmierne gazy wynikająco...

  Niestrawność - rodzaje, objawy, diagnostyka, dieta, leczenie

  Niestrawność - rodzaje, objawy, diagnostyka, dieta, leczenie

  Niestrawność - rodzaje, objawy, diagnostyka, dieta, leczenie

  Dyspepsja (dosłownie "złe trawienie"), czyli w potocznym języku niestrawność, to uczucie dyskomfortu w okolicach splotu słonecznego, w górnej środkowej części brzucha. Oprócz dyskomfortu, objawami niestrawności mogą być też bóle lub uczucie pełności czy...

  Układ pokarmowy

  Pepsyna - rola w organizmie, suplementacja, wskazania

  Pepsyna - rola w organizmie, suplementacja, wskazania

  Pepsyna to aktywna forma jednego z enzymów trawiennych, umiejscowionych wewnątrz żołądka. Spełnia ona szereg istotnych funkcji, a bez niej organizm może nie pracować właściwie. Pepsyna może być dostępna także w postaci doustnych preparatów. Jak działa...

  Układ pokarmowy

  Prokit - działanie, dawkowanie, wskazania, przeciwwskazania

  Prokit - działanie, dawkowanie, wskazania, przeciwwskazania

  Prokit to lek łagodzący objawy żołądkowo-jelitowe, które nie są związane z chorobą wrzodową. Preparat ma postać tabletek powlekanych do stosowania doustnego i jest wskazany dla dorosłych. Jak działa Prokit? Kiedy i jak go stosować? O czym pamiętać podczas...

  Zgaga - przyczyny, objawy, leczenie

  Sposoby na problemy trawienne

  Sposoby na problemy trawienne

  Pieczenie w żołądku, odbijanie się i kwaśny posmak w ustach to bardzo nieprzyjemne dolegliwości. W takich przypadkach często pierwszą reakcją jest sięgnięcie po leki obniżające kwasowość. Następnym krokiem powinno być działanie mające na celu uniknięcie...

  Leki i suplementy

  Emanera - czym jest, wskazania, dawkowanie, skład

  Emanera - czym jest, wskazania, dawkowanie, skład

  Emanera to lek w postaci kapsułek dojelitowych, który dostępny jest wyłącznie na receptę. Stosowany jest przede wszystkim w gastroenterologii, a jego działanie polega na hamowaniu wydzielania kwasu solnego w żołądku. Emanera jest dostępna w dwóch wersjach...

  Układ pokarmowy

  7 błędów, przez które narażamy się na problemy z trawieniem

  7 błędów, przez które narażamy się na problemy z trawieniem

  Przejadanie się Błędem, który często popełniamy, jest przejadanie się. Zbyt duża ilość jedzenia przyjmowanego w małym odstępie czasu może skutkować zgagą i obciążeniem układu pokarmowego, który nie nadąża z produkcją poszczególnych enzymów oraz kwasu...

  Newsy

  Ten nowotwór może objawiać się jak zgaga. Eksperci alarmują

  Ten nowotwór może objawiać się jak zgaga. Eksperci alarmują

  Nowotwory mogą maskować się pod postacią objawów związanych z innymi schorzeniami, dla których są typowe. Niestety takie symptomy bardzo często utrudniają wczesne rozpoznanie choroby. Przykładem takiego nowotworu jest rak jajnika, którego objawy mogą...