Paracetamol Polfarmex

Paracetamol Polfarmex
zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
tabletki
Dawka
0,5 g
Ilość
10 tabl. (blister)
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: POLFARMEX S.A.

Paracetamol Polfarmex - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Interakcje z żywnością

Alkohol

Należy unikać spożywania alkoholu przy jednoczesnym przyjmowaniu leków. W czasie kuracji krótkotrwałych należy unikać picia w ogóle, zaś w przypadku stałego zażywania – niekiedy można pić umiarkowanie, ale tylko po konsultacji z lekarzem. Nie należy też nigdy popijać leków napojami alkoholowymi. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Inne produkty spożywcze

Przyjmując leki, należy pamiętać, by zwrócić szczególną uwagę na produkty, które mogą przyczynić się do powstania niebezpiecznych interakcji z medykamentami. Przeczytaj pełny opis interakcji leków z innymi produktami żywnościowymi.

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Paracetamol Polfarmex - ulotka preparatu

Paracetamol Polfarmex - opis

Podwyższona temperatura ciała, np. w przebiegu przeziębień i grypy. Bóle różnego pochodzenia, np. ból mięśni, stawów nerwoból, ból pleców, barku, głowy, także migreny, bolesne miesiączkowanie, ból zębów.

Paracetamol Polfarmex - skład

Jedna tabletka zawiera 500 mg paracetamolu (Paracetamolum). Substancje pomocnicze

Paracetamol Polfarmex - dawkowanie

Podawać doustnie nie częściej niż co 4 godziny.Dorośli i młodzież powyżej 12 lat:- doraźnie, przeciwbólowo i przeciwgorączkowo 1-2 tabletki (500-1000 mg), zazwyczaj 500 mg 3-4 razy na dobę;- w bólach przewlekłych 500-750 mg co 4-6 godzin.Średnia dawka dobowa: 2 g (4 tabletki 500 mg).Maksymalna dawka dobowa podczas leczenia krótkotrwałego wynosi 4 g a długotrwałego 2,6 g.

Paracetamol Polfarmex - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na paracetamol lub substancję pomocniczą. Ciężka niewydolność wątroby lub wirusowe zapalenie wątroby, choroba alkoholowa, ciężka niewydolność nerek.

Paracetamol Polfarmex - działania niepożądane

Sporadycznie skórne reakcje uczuleniowe - w przypadku osobniczej nadwrażliwości na paracetamol. Donoszono o pojedynczych przypadkach zmian w obrazie morfologicznym krwi (trombocytopenii, agranulocytozy, methemoglobinemii).Mogą wystąpić zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty, zapalenie trzustki, ponadto uszkodzenie wątroby, powiększenie wątroby, żółtaczka. Stosowany w dużych dawkach lub długotrwale może upośledzić czynność wątroby i (lub) nerek (zapalenie wątroby, kolka nerkowa, ropomocz). Nadwrażliwość: rzadko obrzęk krtani, obrzęk naczynioruchowy, reakcje rzekomoanafilaktyczne (skurcz oskrzeli, pokrzywka).

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Paracetamol Polfarmex - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Paracetamolum

  Substancja o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. W ośrodkowym układzie nerwowym hamuje działanie prostaglandyn - związków biologicznie czynnych odpowiedzialnych m.in. za podwyższenie ciepłoty ciała i zwiększenie wrażliwości na bodźce bólowe. Substancja lecznicza stosowana jest w przypadku bólów o słabym i umiarkowanym nasileniu.

  Dostępne opakowania
  Paracetamol Polfarmex

  Paracetamol Polfarmex

  tabletki - 10 tabl. (blister) - 0,5 g
  POLFARMEX S.A.
  Paracetamol Polfarmex

  Paracetamol Polfarmex

  tabletki - 6 tabl. (1 blist.po 6 szt.) - 0,5 g
  POLFARMEX S.A.
  Paracetamol Polfarmex

  Paracetamol Polfarmex

  tabletki - 30 tabl. (3 blist.po 10 szt.) - 0,5 g
  POLFARMEX S.A.
  Paracetamol Polfarmex

  Paracetamol Polfarmex

  tabletki - 60 tabl. (6 blist.po 10 szt.) - 0,5 g
  POLFARMEX S.A.
  Powiązane artykuły
  Ortopedia i reumatologia

  Wypadnięcie dysku - etiologia, objawy, sposoby leczenia

  Wypadnięcie dysku - etiologia, objawy, sposoby leczenia

  Wypadnięcie dysku jest terminem związanym ze schorzeniami kręgosłupa. Polega na wysunięciu krążka międzykręgowego i jest skutkiem przeciążenia kręgosłupa ale może być powodowana występowaniem poważniejszych chorób. Dotyka zarówno osób młodych jak i starszych. Wypadnięcie...

  Newsy

  Leczenie bólu. Zimnem czy ciepłem? Sprawdzamy, jaką terapę wybrać

  Leczenie bólu. Zimnem czy ciepłem? Sprawdzamy, jaką terapę wybrać

  Bóle kostno-stawowe są przykrą rzeczywistością. Dolegliwości tego typu zdarzają się często i nie od razu muszą wiązać się ze złamaniem. Skręcenie stawu, nadwyrężenie mięśnia czy naciągnięcie więzadła - te problemy są równie popularne. Leczymy je zazwyczaj...

  Koronawirus

  Koronawirus. Jak stwierdzić, że już się przeszło zakażenie?

  Koronawirus. Jak stwierdzić, że już się przeszło zakażenie?

  Zastanawiasz się, czy już przeszedłeś zakażenie koronawirusem? Dr Dan Bunstone, specjalista National Health Service ds. COVID-19 uważa, że powinieneś zwrócić uwagę na kilka charaterystycznych objawów lub zrobić test na przeciwciała. Testy na przeciwciała Najbardziej...

  Choroby i dolegliwości

  Mialgia - charakter, objawy, przyczyny i leczenie bólu mięśni

  Mialgia - charakter, objawy, przyczyny i leczenie bólu mięśni

  Mialgia to medyczne określenie bólu mięśniowego o różnym charakterze. Najczęściej obserwuje się dolegliwości będące skutkiem przeciążenia mięśni, ale zdarza się, że jest to objaw współtowarzyszący chorobie. Co warto wiedzieć o mialgii? Kiedy ból mięśni...

  Newsy - zdrowie

  Naukowcy sprawdzili, czy meteopatia naprawdę istnieje

  Naukowcy sprawdzili, czy meteopatia naprawdę istnieje

  Czym właściwie jest meteopatia? To nadwrażliwość na zmiany pogody, która objawia się** zmiennym nastrojem**, czy też odczuwaniem pewnych bodźców bólowych, których w innych warunkach pogodywych nie czujemy. Zjawisko to do tej pory nie zostało sklasyfikowane...

  Skolioza - rodzaje, diagnostyka, leczenie i ćwiczenia

  Odbicie w lustrze eliminuje garbienie

  Odbicie w lustrze eliminuje garbienie

  Kobiety przeglądające się w lustrze Widząc swoje odbicie w lustrze, automatycznie się prostujemy, co obniża przeciążenia kręgosłupa.

  Choroby i dolegliwości

  Wazokonstrykcja - przyczyny i objawy. Czy konieczne jest leczenie?

  Wazokonstrykcja - przyczyny i objawy. Czy konieczne jest leczenie?

  Wazokonstrykcja to zjawisko skurczu naczyń krwionośnych. Dotyczy każdego z nas i w większości przypadków nie wywołuje żadnych dolegliwości. Bardzo często mówi się o niej jako o czymś naturalnym i niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania ukłau krwionośnego....