Paracetamol Polfarmex

Paracetamol Polfarmex
zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
tabletki
Dawka
0,5 g
Ilość
10 tabl. (blister)
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: POLFARMEX S.A.

Paracetamol Polfarmex - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Interakcje z żywnością

Alkohol

Należy unikać spożywania alkoholu przy jednoczesnym przyjmowaniu leków. W czasie kuracji krótkotrwałych należy unikać picia w ogóle, zaś w przypadku stałego zażywania – niekiedy można pić umiarkowanie, ale tylko po konsultacji z lekarzem. Nie należy też nigdy popijać leków napojami alkoholowymi. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Inne produkty spożywcze

Przyjmując leki, należy pamiętać, by zwrócić szczególną uwagę na produkty, które mogą przyczynić się do powstania niebezpiecznych interakcji z medykamentami. Przeczytaj pełny opis interakcji leków z innymi produktami żywnościowymi.

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Paracetamol Polfarmex - ulotka preparatu

Paracetamol Polfarmex - opis

Podwyższona temperatura ciała, np. w przebiegu przeziębień i grypy. Bóle różnego pochodzenia, np. ból mięśni, stawów nerwoból, ból pleców, barku, głowy, także migreny, bolesne miesiączkowanie, ból zębów.

Paracetamol Polfarmex - skład

Jedna tabletka zawiera 500 mg paracetamolu (Paracetamolum). Substancje pomocnicze

Paracetamol Polfarmex - dawkowanie

Podawać doustnie nie częściej niż co 4 godziny.Dorośli i młodzież powyżej 12 lat:- doraźnie, przeciwbólowo i przeciwgorączkowo 1-2 tabletki (500-1000 mg), zazwyczaj 500 mg 3-4 razy na dobę;- w bólach przewlekłych 500-750 mg co 4-6 godzin.Średnia dawka dobowa: 2 g (4 tabletki 500 mg).Maksymalna dawka dobowa podczas leczenia krótkotrwałego wynosi 4 g a długotrwałego 2,6 g.

Paracetamol Polfarmex - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na paracetamol lub substancję pomocniczą. Ciężka niewydolność wątroby lub wirusowe zapalenie wątroby, choroba alkoholowa, ciężka niewydolność nerek.

Paracetamol Polfarmex - działania niepożądane

Sporadycznie skórne reakcje uczuleniowe - w przypadku osobniczej nadwrażliwości na paracetamol. Donoszono o pojedynczych przypadkach zmian w obrazie morfologicznym krwi (trombocytopenii, agranulocytozy, methemoglobinemii).Mogą wystąpić zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty, zapalenie trzustki, ponadto uszkodzenie wątroby, powiększenie wątroby, żółtaczka. Stosowany w dużych dawkach lub długotrwale może upośledzić czynność wątroby i (lub) nerek (zapalenie wątroby, kolka nerkowa, ropomocz). Nadwrażliwość: rzadko obrzęk krtani, obrzęk naczynioruchowy, reakcje rzekomoanafilaktyczne (skurcz oskrzeli, pokrzywka).

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Paracetamol Polfarmex - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Paracetamolum

  Substancja o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. W ośrodkowym układzie nerwowym hamuje działanie prostaglandyn - związków biologicznie czynnych odpowiedzialnych m.in. za podwyższenie ciepłoty ciała i zwiększenie wrażliwości na bodźce bólowe. Substancja lecznicza stosowana jest w przypadku bólów o słabym i umiarkowanym nasileniu.

  Dostępne opakowania
  Paracetamol Polfarmex

  Paracetamol Polfarmex

  tabletki - 10 tabl. (blister) - 0,5 g
  POLFARMEX S.A.
  Paracetamol Polfarmex

  Paracetamol Polfarmex

  tabletki - 6 tabl. (1 blist.po 6 szt.) - 0,5 g
  POLFARMEX S.A.
  Paracetamol Polfarmex

  Paracetamol Polfarmex

  tabletki - 30 tabl. (3 blist.po 10 szt.) - 0,5 g
  POLFARMEX S.A.
  Paracetamol Polfarmex

  Paracetamol Polfarmex

  tabletki - 60 tabl. (6 blist.po 10 szt.) - 0,5 g
  POLFARMEX S.A.