Pabialgin Neo

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
tabletki
Dawka
0,5g+0,065g
Ilość
20 tabl. (blister)
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: PABIANICKIE ZAKŁ.FARM. POLFA S.A.

Pabialgin Neo - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Pabialgin Neo - ulotka preparatu

Pabialgin Neo - opis

Wskazaniami do stosowania produktu są:

- bóle o nasileniu słabym do umiarkowanego: bóle głowy (również migrenowe), kostno-stawowe, mięśniowe, nerwobóle i bóle po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych

- stany gorączkowe.

Produkt leczniczy może być stosowany u pacjentów z nadwrażliwością na salicylany.

Pabialgin Neo - skład

Jedna tabletka zawiera 500 mg paracetamolu (Paracetamolum) i 65 mg kofeiny (Coffeinum) Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia ziemniaczana. Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Pabialgin Neo - dawkowanie

Produktu leczniczego nie należy stosować dłużej niż 10 dni w leczeniu bólu i nie dłużej niż 3 dni w leczeniu gorączki, bez konsultacji z lekarzem.

Tabletki należy przyjmować w odstępach czasowych nie krótszych niż 4 godziny, po jedzeniu, obficie popijając.

Dawkowanie u dorosłych: Doraźnie:

1 do 2 tabletek, 3 do 4 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu wynosi 4 g. Nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek na dobę. W bólach przewlekłych: 1 tabletka co 4 - 6 godzin. Stosowanie u dzieci:

Nie zaleca się stosowania leku u dzieci poniżej 12 lat.

Pabialgin Neo - środki ostrożności

Ze względu na ryzyko działania hepatotoksycznego, należy ostrzec osoby z uszkodzoną wątrobą, głodzone, z chorobą alkoholową, przed możliwością wystąpienia efektów toksycznych już po dawkach terapeutycznych.

W razie wystąpienia objawów niewydolności wątroby lub nerek, lek należy natychmiast odstawić. Nie należy używać alkoholu podczas stosowania preparatu.

Należy zachować ostrożność podczas stosowania preparatu u pacjentów z chorobą wrzodową, niewydolnością nerek, astmą oskrzelową, nadczynnością tarczycy, bezsennością.

Nie należy stosować jednocześnie innych preparatów zawierających paracetamol lub jego połączeń z innymi lekami, ponieważ może doj ść do jego przedawkowania.

Podczas leczenia należy unikać nadmiernych ilości kawy lub herbaty.

Stosowanie u dzieci:

Nie zaleca się stosowania leku u dzieci poniżej 12 lat.

Pabialgin Neo - przeciwwskazania

- nadwrażliwość na paracetamol, kofeinę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą;

- ciężka niewydolność wątroby lub nerek;

- choroba alkoholowa;

- dusznica bolesna;

- nadciśnienie tętnicze;

- zaburzenia rytmu serca;

- zespół lękowy;

- niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej;

- pierwszy trymestr ciąży;

- laktacja.

Pabialgin Neo - działania niepożądane

W zalecanych dawkach paracetamol jest lekiem bezpiecznym, nie zwiększa ryzyka krwawień z przewodu pokarmowego, nie wpływa na agregacj ę płytek i czas krwawienia oraz nie działa niekorzystnie na układ oddechowy i na krążenie. W odróżnieniu od innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych o działaniu przeciwbólowym w nieznacznym tylko stopniu wpływa na przewód pokarmowy.

Działania niepożądane występują rzadko (częstość występowania ≥ 10 000, < 1 000). Poniżej podano możliwe działania niepożądane, z uwzględnieniem poszczególnych układów i narządów.

Ze względu na zawartość paracetamolu:

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: reakcje alergiczne (świąd, pokrzywka, wysypka, rumień).

Zaburzenia żołądka i jelit: ból i pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty.

Zaburzenia krwi: pojedyncze przypadki zmian w obrazie krwi: trombocytopenia, agranulocytoza, pancytopenia. Może też wystąpić methemoglobinemia (obecność methemoglobiny we krwi).

Po przedawkowaniu: zaburzenia wątroby i nerek; zapalenie trzustki.

Ze względu na zawartość kofeiny:

Zaburzenia serca: niemiarowość rytmu.

Zaburzenia układu nerwowego: bóle głowy, zaburzenia snu.

Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe i tkanki łącznej: drżenia mięśniowe.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Pabialgin Neo - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Paracetamolum, Coffeinum

  Mieszanina substancji leczniczych stosowana w objawowym leczeniu dolegliwości bólowych, zwłaszcza bólów głowy. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Kofeina nasila przeciwbólowe działanie paracetamolu i pozwala na zmniejszenie użytej dawki.

  Dostępne opakowania
  Pabialgin Neo

  Pabialgin Neo

  tabletki - 20 tabl. (blister) - 0,5g+0,065g
  PABIANICKIE ZAKŁ.FARM. POLFA S.A.
  Pabialgin Neo

  Pabialgin Neo

  tabletki - 10 tabl. (blister) - 0,5g+0,065g
  PABIANICKIE ZAKŁ.FARM. POLFA S.A.
  Powiązane artykuły
  Ból głowy - przyczyny, objawy, leczenie

  Leczenie bólu głowy bez leków - to możliwe!

  Leczenie bólu głowy bez leków - to możliwe!

  Ból głowy jest jedną z najczęstszych dolegliwości na świecie. Kiedy nas dopada, najchętniej sięgamy po tabletkę, aby jak najszybciej przynieść sobie ulgę. Ale tym samym uodparniamy się na działanie leku, a ponadto obciążamy żołądek. Ból możemy pokonać...

  Migrena

  Czym jest kwas tolfenamowy i jakie ma działanie?

  Czym jest kwas tolfenamowy i jakie ma działanie?

  Kwas tolfenamowy to unikalna i sprawdzona substancja, którą specjaliści polecają pacjentom cierpiącym z powodu migreny. Leczenie migreny kwasem tolfenamowym jest jedną z efektywniejszych metod ze względu na właściwości tej substancji. Działanie preparatu...

  Migrena

  Powikłania migreny

  Powikłania migreny

  Z danych statystycznych przedstawionych przez WHO wynika, że na migrenę cierpi aż 11 proc. populacji na świecie, z czego większość stanowią kobiety1. Już dzieci w wieku 9 lat mogą jej doświadczać, a u zdecydowanej większości (dziewięć na dziesięć przypadków)...

  Migrena

  Zachowaj kontrolę nad migreną

  Artykuł sponsorowany Migrena jest chorobą niezwykle rozpowszechnioną, badania epidemiologiczne oceniają jej częstość na około 10-15 proc. populacji. Jest więc najczęstszą chorobą neurologiczną i jedną z częstszych przewlekłch chorób człowieka1. Migrena...

  Neurologia

  Migrena

  Migrena jest przewlekłą chorobą przebiegającą z powtarzającymi się bólami głowy i towarzyszącymi im objawami dodatkowymi (ze strony układu nerwowego oraz układu pokarmowego). Najczęściej na migrenę chorują osoby płci żeńskiej (18%). Schorzenie to trzy...

  Migrena

  Toksyna botulinowa w leczeniu migreny.

  Artykuł sponsorowany Ból głowy to jedna z najczęstszych dolegliwości. Skarży się na nią ponad połowa Polaków. Niekiedy jednak ból głowy może skutecznie utrudnić życie, a czasem wręcz uniemożliwić normalne funkcjonowanie. Dlatego też lekarze i farmaceuci...

  Migrena

  Rozpoznanie migreny

  Rozpoznanie migreny

  Uciążliwa migrena Migrena może sprawić, że osoba nią dotknięta nie będzie w stanie normalnie funkcjonować, dlatego tak ważne jest rozpoznanie jej objawów jak najwcześniej.

  Migrena

  Jak wytłumaczyć innym, że cierpisz na migrenę?

  Jak wytłumaczyć innym, że cierpisz na migrenę?

  Fakty i mity dotyczące migreny Jest wiele mitów i nieprawdziwych opinii, krążących na temat migrenowych bóli głowy. Trudno jest wytłumaczyć tym, którzy nigdy nie doświadczyli ataku silnego i pulsującego bólu głowy to, że cierpisz na migrenę. Jednak wiedza...

  Ból głowy - przyczyny, objawy, leczenie

  4 rodzaje bólów głowy. Zdradzają, co jest nie tak z twoim zdrowiem

  4 rodzaje bólów głowy. Zdradzają, co jest nie tak z twoim zdrowiem

  Naucz się odróżniać ból głowy Głowa nie zawsze boli nas w ten sam sposób. Istnieją różne powody dolegliwości. Należą do nich odwodnienie i zmęczenie. Jednak ten stan może wskazywać na poważniejsze choroby. Według neurolog Dr Sakib Qureshi, bóle głowy...

  Migrena

  Kwas tolfenamowy - jakie ma właściwości?

  Kwas tolfenamowy to unikalna i sprawdzona substancja, którą specjaliści polecają pacjentom cierpiącym z powodu migreny. Czy z pozoru zwykłe bóle głowy nie są czymś poważniejszym? Jak mogą nam pomóc leki na bazie kwasu tolfenamowego w przypadku migrenowych...