
Polecane artykuły

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:
Zobacz wszystkie »Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:
Wskazaniami do stosowania produktu są:
- bóle o nasileniu słabym do umiarkowanego: bóle głowy (również migrenowe), kostno-stawowe, mięśniowe, nerwobóle i bóle po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych
- stany gorączkowe.
Produkt leczniczy może być stosowany u pacjentów z nadwrażliwością na salicylany.
Jedna tabletka zawiera 500 mg paracetamolu (Paracetamolum) i 65 mg kofeiny (Coffeinum) Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia ziemniaczana. Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.
Produktu leczniczego nie należy stosować dłużej niż 10 dni w leczeniu bólu i nie dłużej niż 3 dni w leczeniu gorączki, bez konsultacji z lekarzem.
Tabletki należy przyjmować w odstępach czasowych nie krótszych niż 4 godziny, po jedzeniu, obficie popijając.
Dawkowanie u dorosłych: Doraźnie:
1 do 2 tabletek, 3 do 4 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu wynosi 4 g. Nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek na dobę. W bólach przewlekłych: 1 tabletka co 4 - 6 godzin. Stosowanie u dzieci:
Nie zaleca się stosowania leku u dzieci poniżej 12 lat.
Ze względu na ryzyko działania hepatotoksycznego, należy ostrzec osoby z uszkodzoną wątrobą, głodzone, z chorobą alkoholową, przed możliwością wystąpienia efektów toksycznych już po dawkach terapeutycznych.
W razie wystąpienia objawów niewydolności wątroby lub nerek, lek należy natychmiast odstawić. Nie należy używać alkoholu podczas stosowania preparatu.
Należy zachować ostrożność podczas stosowania preparatu u pacjentów z chorobą wrzodową, niewydolnością nerek, astmą oskrzelową, nadczynnością tarczycy, bezsennością.
Nie należy stosować jednocześnie innych preparatów zawierających paracetamol lub jego połączeń z innymi lekami, ponieważ może doj ść do jego przedawkowania.
Podczas leczenia należy unikać nadmiernych ilości kawy lub herbaty.
Stosowanie u dzieci:
Nie zaleca się stosowania leku u dzieci poniżej 12 lat.
- nadwrażliwość na paracetamol, kofeinę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą;
- ciężka niewydolność wątroby lub nerek;
- choroba alkoholowa;
- dusznica bolesna;
- nadciśnienie tętnicze;
- zaburzenia rytmu serca;
- zespół lękowy;
- niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej;
- pierwszy trymestr ciąży;
- laktacja.
W zalecanych dawkach paracetamol jest lekiem bezpiecznym, nie zwiększa ryzyka krwawień z przewodu pokarmowego, nie wpływa na agregacj ę płytek i czas krwawienia oraz nie działa niekorzystnie na układ oddechowy i na krążenie. W odróżnieniu od innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych o działaniu przeciwbólowym w nieznacznym tylko stopniu wpływa na przewód pokarmowy.
Działania niepożądane występują rzadko (częstość występowania ≥ 10 000, < 1 000). Poniżej podano możliwe działania niepożądane, z uwzględnieniem poszczególnych układów i narządów.
Ze względu na zawartość paracetamolu:
Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: reakcje alergiczne (świąd, pokrzywka, wysypka, rumień).
Zaburzenia żołądka i jelit: ból i pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty.
Zaburzenia krwi: pojedyncze przypadki zmian w obrazie krwi: trombocytopenia, agranulocytoza, pancytopenia. Może też wystąpić methemoglobinemia (obecność methemoglobiny we krwi).
Po przedawkowaniu: zaburzenia wątroby i nerek; zapalenie trzustki.
Ze względu na zawartość kofeiny:
Zaburzenia serca: niemiarowość rytmu.
Zaburzenia układu nerwowego: bóle głowy, zaburzenia snu.
Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe i tkanki łącznej: drżenia mięśniowe.
Ten preparat należy do kategorii:
Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:
za darmo
farmaceutów jest teraz online
substancja - 250 g
substancja - 100 g
substancja - 250 g
substancja - 5 kg
Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.
Mieszanina substancji leczniczych stosowana w objawowym leczeniu dolegliwości bólowych, zwłaszcza bólów głowy. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Kofeina nasila przeciwbólowe działanie paracetamolu i pozwala na zmniejszenie użytej dawki.
Ból głowy jest jedną z najczęstszych dolegliwości na świecie. Kiedy nas dopada, najchętniej sięgamy po tabletkę, aby jak najszybciej przynieść sobie ulgę. Ale tym samym uodparniamy się na działanie leku, a ponadto obciążamy żołądek. Ból możemy pokonać...
Kwas tolfenamowy to unikalna i sprawdzona substancja, którą specjaliści polecają pacjentom cierpiącym z powodu migreny. Leczenie migreny kwasem tolfenamowym jest jedną z efektywniejszych metod ze względu na właściwości tej substancji. Działanie preparatu...
Z danych statystycznych przedstawionych przez WHO wynika, że na migrenę cierpi aż 11 proc. populacji na świecie, z czego większość stanowią kobiety1. Już dzieci w wieku 9 lat mogą jej doświadczać, a u zdecydowanej większości (dziewięć na dziesięć przypadków)...
Artykuł sponsorowany Migrena jest chorobą niezwykle rozpowszechnioną, badania epidemiologiczne oceniają jej częstość na około 10-15 proc. populacji. Jest więc najczęstszą chorobą neurologiczną i jedną z częstszych przewlekłch chorób człowieka1. Migrena...
Migrena jest przewlekłą chorobą przebiegającą z powtarzającymi się bólami głowy i towarzyszącymi im objawami dodatkowymi (ze strony układu nerwowego oraz układu pokarmowego). Najczęściej na migrenę chorują osoby płci żeńskiej (18%). Schorzenie to trzy...
Uciążliwa migrena Migrena może sprawić, że osoba nią dotknięta nie będzie w stanie normalnie funkcjonować, dlatego tak ważne jest rozpoznanie jej objawów jak najwcześniej.
Fakty i mity dotyczące migreny Jest wiele mitów i nieprawdziwych opinii, krążących na temat migrenowych bóli głowy. Trudno jest wytłumaczyć tym, którzy nigdy nie doświadczyli ataku silnego i pulsującego bólu głowy to, że cierpisz na migrenę. Jednak wiedza...
Naucz się odróżniać ból głowy Głowa nie zawsze boli nas w ten sam sposób. Istnieją różne powody dolegliwości. Należą do nich odwodnienie i zmęczenie. Jednak ten stan może wskazywać na poważniejsze choroby. Według neurolog Dr Sakib Qureshi, bóle głowy...
Artykuł sponsorowany Ból głowy to jedna z najczęstszych dolegliwości. Skarży się na nią ponad połowa Polaków. Niekiedy jednak ból głowy może skutecznie utrudnić życie, a czasem wręcz uniemożliwić normalne funkcjonowanie. Dlatego też lekarze i farmaceuci...
Kwas tolfenamowy to unikalna i sprawdzona substancja, którą specjaliści polecają pacjentom cierpiącym z powodu migreny. Czy z pozoru zwykłe bóle głowy nie są czymś poważniejszym? Jak mogą nam pomóc leki na bazie kwasu tolfenamowego w przypadku migrenowych...
Komentarze