Pabialgin Neo

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
tabletki
Dawka
0,5g+0,065g
Ilość
20 tabl. (blister)
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: PABIANICKIE ZAKŁ.FARM. POLFA S.A.

Pabialgin Neo - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Pabialgin Neo - ulotka preparatu

Pabialgin Neo - opis

Wskazaniami do stosowania produktu są:

- bóle o nasileniu słabym do umiarkowanego: bóle głowy (również migrenowe), kostno-stawowe, mięśniowe, nerwobóle i bóle po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych

- stany gorączkowe.

Produkt leczniczy może być stosowany u pacjentów z nadwrażliwością na salicylany.

Pabialgin Neo - skład

Jedna tabletka zawiera 500 mg paracetamolu (Paracetamolum) i 65 mg kofeiny (Coffeinum) Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia ziemniaczana. Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Pabialgin Neo - dawkowanie

Produktu leczniczego nie należy stosować dłużej niż 10 dni w leczeniu bólu i nie dłużej niż 3 dni w leczeniu gorączki, bez konsultacji z lekarzem.

Tabletki należy przyjmować w odstępach czasowych nie krótszych niż 4 godziny, po jedzeniu, obficie popijając.

Dawkowanie u dorosłych: Doraźnie:

1 do 2 tabletek, 3 do 4 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu wynosi 4 g. Nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek na dobę. W bólach przewlekłych: 1 tabletka co 4 - 6 godzin. Stosowanie u dzieci:

Nie zaleca się stosowania leku u dzieci poniżej 12 lat.

Pabialgin Neo - środki ostrożności

Ze względu na ryzyko działania hepatotoksycznego, należy ostrzec osoby z uszkodzoną wątrobą, głodzone, z chorobą alkoholową, przed możliwością wystąpienia efektów toksycznych już po dawkach terapeutycznych.

W razie wystąpienia objawów niewydolności wątroby lub nerek, lek należy natychmiast odstawić. Nie należy używać alkoholu podczas stosowania preparatu.

Należy zachować ostrożność podczas stosowania preparatu u pacjentów z chorobą wrzodową, niewydolnością nerek, astmą oskrzelową, nadczynnością tarczycy, bezsennością.

Nie należy stosować jednocześnie innych preparatów zawierających paracetamol lub jego połączeń z innymi lekami, ponieważ może doj ść do jego przedawkowania.

Podczas leczenia należy unikać nadmiernych ilości kawy lub herbaty.

Stosowanie u dzieci:

Nie zaleca się stosowania leku u dzieci poniżej 12 lat.

Pabialgin Neo - przeciwskazania

- nadwrażliwość na paracetamol, kofeinę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą;

- ciężka niewydolność wątroby lub nerek;

- choroba alkoholowa;

- dusznica bolesna;

- nadciśnienie tętnicze;

- zaburzenia rytmu serca;

- zespół lękowy;

- niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej;

- pierwszy trymestr ciąży;

- laktacja.

Pabialgin Neo - działania niepożądane

W zalecanych dawkach paracetamol jest lekiem bezpiecznym, nie zwiększa ryzyka krwawień z przewodu pokarmowego, nie wpływa na agregacj ę płytek i czas krwawienia oraz nie działa niekorzystnie na układ oddechowy i na krążenie. W odróżnieniu od innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych o działaniu przeciwbólowym w nieznacznym tylko stopniu wpływa na przewód pokarmowy.

Działania niepożądane występują rzadko (częstość występowania ≥ 10 000, < 1 000). Poniżej podano możliwe działania niepożądane, z uwzględnieniem poszczególnych układów i narządów.

Ze względu na zawartość paracetamolu:

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: reakcje alergiczne (świąd, pokrzywka, wysypka, rumień).

Zaburzenia żołądka i jelit: ból i pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty.

Zaburzenia krwi: pojedyncze przypadki zmian w obrazie krwi: trombocytopenia, agranulocytoza, pancytopenia. Może też wystąpić methemoglobinemia (obecność methemoglobiny we krwi).

Po przedawkowaniu: zaburzenia wątroby i nerek; zapalenie trzustki.

Ze względu na zawartość kofeiny:

Zaburzenia serca: niemiarowość rytmu.

Zaburzenia układu nerwowego: bóle głowy, zaburzenia snu.

Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe i tkanki łącznej: drżenia mięśniowe.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Pabialgin Neo - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Podziel się na Facebooku
    Zapytaj o lek

    za darmo

    • Odpowiedź w 24 godziny
    • Bez żadnych opłat
    • Wykwalifikowani farmaceuci

    farmaceutów jest teraz online

    0/500
    Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

    Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

    Substancja czynna

    Paracetamolum, Coffeinum

    Mieszanina substancji leczniczych stosowana w objawowym leczeniu dolegliwości bólowych, zwłaszcza bólów głowy. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Kofeina nasila przeciwbólowe działanie paracetamolu i pozwala na zmniejszenie użytej dawki.

    Dostępne opakowania
    Pabialgin Neo

    Pabialgin Neo

    tabletki - 20 tabl. (blister) - 0,5g+0,065g
    PABIANICKIE ZAKŁ.FARM. POLFA S.A.
    Pabialgin Neo

    Pabialgin Neo

    tabletki - 10 tabl. (blister) - 0,5g+0,065g
    PABIANICKIE ZAKŁ.FARM. POLFA S.A.
    Powiązane artykuły
    Ból głowy - przyczyny, objawy, rodzaje, leczenie

    Kilka rad, jak pozbyć się bólu głowy

    Kilka rad, jak pozbyć się bólu głowy

    Tabletki Pierwsze, co robią ludzie, gdy nadchodzi atak migreny, to połknięcie tabletki. Istnieje jednak wiele innych, naturalnych sposobów na to, by pozbyć się bólu głowy. Za pomocą ziół, medycyny alternatywnej czy prostych, domowych sposobów możesz kontrolować...

    Migrena

    Powikłania migreny

    Powikłania migreny

    Z danych statystycznych przedstawionych przez WHO wynika, że na migrenę cierpi aż 11 proc. populacji na świecie, z czego większość stanowią kobiety1. Już dzieci w wieku 9 lat mogą jej doświadczać, a u zdecydowanej większości (dziewięć na dziesięć przypadków)...

    Newsy

    Producent Nurofenu ukarany za wprowadzanie konsumentów w błąd

    Brytyjski producent przeciwbólowego leku Nurofen został ukarany karą grzywny równą ponad 3.5 milionów dolarów australijskich za wprowadzenie w błąd konsumentów australijskich. Producent zapewniał, że lek będzie wykazywał przeciwólowe działanie w ściśle...

    Migrena

    Zachowaj kontrolę nad migreną

    Artykuł sponsorowany Migrena jest chorobą niezwykle rozpowszechnioną, badania epidemiologiczne oceniają jej częstość na około 10-15 proc. populacji. Jest więc najczęstszą chorobą neurologiczną i jedną z częstszych przewlekłch chorób człowieka1. Migrena...

    Migrena

    Rozpoznanie migreny

    Rozpoznanie migreny

    Uciążliwa migrena Migrena może sprawić, że osoba nią dotknięta nie będzie w stanie normalnie funkcjonować, dlatego tak ważne jest rozpoznanie jej objawów jak najwcześniej.

    Migrena

    Jak wytłumaczyć innym, że cierpisz na migrenę?

    Jak wytłumaczyć innym, że cierpisz na migrenę?

    Fakty i mity dotyczące migreny Jest wiele mitów i nieprawdziwych opinii, krążących na temat migrenowych bóli głowy. Trudno jest wytłumaczyć tym, którzy nigdy nie doświadczyli ataku silnego i pulsującego bólu głowy to, że cierpisz na migrenę. Jednak wiedza...

    Ból głowy - przyczyny, objawy, rodzaje, leczenie

    4 rodzaje bólów głowy. Zdradzają, co jest nie tak z twoim zdrowiem

    4 rodzaje bólów głowy. Zdradzają, co jest nie tak z twoim zdrowiem

    Naucz się odróżniać ból głowy Głowa nie zawsze boli nas w ten sam sposób. Istnieją różne powody dolegliwości. Należą do nich odwodnienie i zmęczenie. Jednak ten stan może wskazywać na poważniejsze choroby. Według neurolog Dr Sakib Qureshi, bóle głowy...

    Niezbędnik pacjenta

    GIF wycofuje z obrotu leki Cinie 100

    GIF wycofuje z obrotu leki Cinie 100

    Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje z obrotu na terenie całej Polski serię tabletek Cinie 100. Na podstawie decyzji wydanej 27 października 2016 roku przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego wynika, że z obrotu wycofane zostały tabletki Cinie...

    #dzieńdobryWP

    #dziejesienazywo: Jak odróżnić migrenę od bólu głowy? (WIDEO)

    #dziejesienazywo: Jak odróżnić migrenę od bólu głowy? (WIDEO)

    Różnica między migreną a bólem głowy Nie każdy potrafi odróżnić migrenę od zwykłego bólu głowy. Tymczasem nie jest to trudne, ponieważ towarzyszy jej zwykle zestaw bardzo charakterystycznych dolegliwości, takich jak nadwrażliwość na światło czy dźwięki....

    Neurologia

    Migrena

    Migrena jest przewlekłą chorobą przebiegającą z powtarzającymi się bólami głowy i towarzyszącymi im objawami dodatkowymi (ze strony układu nerwowego oraz układu pokarmowego). Najczęściej na migrenę chorują osoby płci żeńskiej (18%). Schorzenie to trzy...