Omnic Ocas 0,4

zobacz opinie o produkcie »
Cena
32,01 zł
Forma
tabletki powlekane o przedłużonym uwalnianiu
Dawka
0,4 mg
Ilość
30 tabl. (3 blist.po 10 szt.)
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Tak
Producent: ASTELLAS PHARMA SP. Z O.O.

Omnic Ocas 0,4 - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Nietrzymanie moczu po stosowaniu leku Omnic Ocas

Witajcie, Dlaczego biorąc lek na prostatę o nazwie "Omnic Ocas 0,4" nie mogę utrzymać moczu a biorąc "Prostamol Uno" efekt leczenia jest gorszy ale za to nie mocze garderoby ? Czy jest jakiś lek, który da efekt leku Omnic a nie będzie powodował popuszczania moczu tusz przed jego oddawaniem. Czy "Feminost" to tylko dla kobiet ? Pozdrawiam - Konrad Sołtysiak lat 78.

Odczuwanie zalegania moczu

Witam, mam 22 lata i od jakiegoś czasu miewam dokuczliwe problemy z oddawaniem moczu, odczuwam zaleganie głównie rano. Latem objawy całkowicie ustąpiły, ale wróciły mniej więcej we wrześniu. Byłem u urologa, brałem prostamol i cipronex, ale nie pomogło. Teraz biorę omnic ocas. Może jest minimalna poprawa, ale dalej odczuwam problem. Wcześniej miałem infekcję żołędzi, która pewnie była związana z infekcją mojej partnerki. Ta infekcja...

POKAŻ WIĘCEJ

Omnic Ocas 0,4 - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Omnic Ocas 0,4 - opis

Objawy z dolnych dróg moczowych (ang. Lower Urinary Tract Symptoms, LUTS) związane z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego (ŁRGK).

Omnic Ocas 0,4 - skład

Każda tabletka powlekana o przedłużonym uwalnianiu, zawiera chlorowodorek tamsulosyny (Tamsulosini hydrochloridum) w ilości 0,4 mg.

Substancje pomocnicze:

Pełen wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Omnic Ocas 0,4 - dawkowanie

Podanie doustne.

Jedna tabletka na dobę. Omnic Ocas 0,4 można przyjmować niezależnie od posiłku.

Tabletkę należy połknąć w całości i nie należy jej przegryzać ani żuć, ponieważ zaburza to zdolność do stopniowego uwalniania substancji czynnej.

Nie ma konieczności dostosowania dawkowania w przypadku zaburzeń czynności nerek. Nie ma konieczności dostosowania dawkowania u pacjentów z łagodną lub umiarkowaną niewydolnością wątroby (patrz punkt 4.3.).

Dzieci i młodzież

Omnic Ocas 0,4 nie jest wskazany do stosowania u dzieci.

Nie określono bezpieczeństwa stosowania ani skuteczności produktu leczniczego u dzieci w wieku do 18 lat. Aktualne dane przedstawiono w punkcie 5.1.

Omnic Ocas 0,4 - środki ostrożności

Podobnie jak w przypadku innych antagonistów receptora adrenergicznego alfa1, w pojedynczych przypadkach podczas leczenia produktem Omnic Ocas 0,4 mogą wystąpić spadki ciśnienia tętniczego i rzadko, w konsekwencji, omdlenia. Po wystąpieniu pierwszych objawów ortostatycznego spadku ciśnienia (zawroty głowy, uczucie osłabienia) pacjent powinien usiąść lub położyć się, pozostając w takiej pozycji do czasu ustąpienia objawów.

Przed rozpoczęciem leczenia produktem Omnic Ocas 0,4 należy wykluczyć inne choroby mogące powodować objawy zbliżone do występujących w ŁRGK. Wskazane jest uprzednie przeprowadzenie badania per rectum oraz, w razie konieczności, oznaczenie swoistego antygenu sterczowego (ang. prostate specific antigen - PSA). Badania te powinny być okresowo powtarzane.

Należy ostrożnie podchodzić do leczenia pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek (klirens kreatyniny < 10 ml/min), gdyż nie prowadzono badań produktu w tej grupie chorych.

Podczas operacji usunięcia zaćmy u niektórych pacjentów przyjmujących lub leczonych w przeszłości chlorowodorkiem tamsulosyny zaobserwowano śródoperacyjny zespół wiotkiej tęczówki (ang. Intraoperative Floppy Iris Syndrom, IFIS - typ zespołu małej źrenicy). Śródoperacyjny zespół wiotkiej tęczówki może zwiększać ryzyko powikłań ze strony oka podczas wykonywania operacji i po operacji.

Istnieją pojedyncze doniesienia o celowości odstawienia tamsulosyny chlorowodorku na 1-2 tygodni przed zabiegiem chirurgicznego usunięcia zaćmy, ale ani korzyści wynikające z przerwania leczenia nie zostały ustalone. Donoszono o występowaniu śródoperacyjnego zespołu wiotkiej tęczówki również u pacjentów którzy przerwali leczenie tamsulosyny na dłużej przed zabiegiem usunięcia zaćmy.

Nie zaleca się rozpoczynania leczenia tamsulosyny chlorowodorkiem u pacjentów, u których planowana jest operacja usunięcia zaćmy. Podczas kwalifikacji do zabiegu operacyjnego chirurdzy operujący zaćmę i okuliści powinni zebrać wywiad, czy pacjenci z zaplanowanymi zabiegami usunięcia zaćmy są lub byli leczeni tamsulosyną, w celu zabezpieczenia odpowiednich środków w razie wystąpienia śródoperacyjnego zespołu wiotkiej tęczówki podczas operacji.

U pacjentów o fenotypie charakteryzującym się słabą aktywnością metaboliczną cytochromu CYP2D6 chlorowodorku tamsulosyny nie należy podawać jednocześnie z silnymi inhibitorami cytochromu CYP3A4.

Chlorowodorek tamsulosyny należy stosować ostrożnie w połączeniu z silnymi i umiarkowanymi inhibitorami cytochromu CYP3A4 (patrz punkt 4.5).

Istnieje możliwość pojawienia się pozostałości tabletki w kale.

Omnic Ocas 0,4 - przedawkowanie

Objawy

Przedawkowanie chlorowodorku tamsulosyny może hipotetycznie powodować ciężkie niedociśnienie. Ciężkie objawy niedociśnienia obserwowano przy różnych poziomach przedawkowania.

Leczenie

W przypadku wystąpienia nagłego spadku ciśnienia tętniczego krwi w wyniku przedawkowania należy zapewnić pacjentowi odpowiednią opiekę, zwłaszcza w zakresie przywrócenia prawidłowej

czynności układu sercowo-naczyniowego. W celu powrotu do prawidłowych wartości ciśnienia tętniczego i częstości serca należy pacjenta położyć na plecach. Jeśli jest to nieskuteczne, należy zastosować produkty zwiększające objętość krwi krążącej i, w razie konieczności, produkty zwężające naczynia krwionośne. Należy kontrolować czynność nerek i stosować leczenie objawowe. Dializa najprawdopodobniej nie będzie skuteczna, ponieważ tamsulosyna bardzo silnie wiąże się z białkami osocza.

W celu zmniejszenia wchłaniania z przewodu pokarmowego można prowokować wymioty. W przypadku spożycia dużych ilości produktu zaleca się płukanie żołądka z podawaniem węgla leczniczego oraz stosowanie osmotycznych środków przeczyszczających, takich jak siarczan sodu.

Omnic Ocas 0,4 - przeciwskazania

Nadwrażliwość na chlorowodorek tamsulosyny, w tym polekowy obrzęk naczynioruchowy lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1.

Ortostatyczne spadki ciśnienia tętniczego krwi w wywiadzie.

Ciężka niewydolność wątroby.

Omnic Ocas 0,4 - działania niepożądane

Klasyfikacja układów i narządów MedDRA

Często (> 1/100,< 1/10 )

Niezbyt często (> 1/1 000, < 1/100)

Rzadko (> 1/10

000,

< 1/1 000)

Bardzo rzadko (< 1/10 000)

Zaburzenia

układu

nerwowego

Zawroty głowy (1,3%)

Ból głowy

Omdlenia

Zaburzenia serca

Kołatanie serca

Zaburzenia naczyniowe

Hipotonia ortostatyczna

Zaburzenia układu

oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia

Wysięk z nosa

Zaburzenia żołądka i jelit

Zaparcia, biegunka, nudności, wymioty

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej

Wysypka, świąd, pokrzywka

Obrzęk

naczynioruchowy

Zespół Stevensa-Johnsona

Zaburzenia układu rozrodczego i piersi

Zaburzenia wytrysku

Bolesny wzwód

Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania

Astenia

Obserwowany podczas chirurgii zaćmy typ zespołu małej źrenicy zwany śródoperacyjnym zespołem wiotkiej tęczówki został zgłoszony w ramach nadzoru nad bezpieczeństwem farmakoterapii w związku z leczeniem tamsulosyną (patrz punkt 4.4.).

Doświadczenia z obserwacji po wprowadzeniu produktu do obrotu: poza działaniami niepożądanymi wymienionymi powyżej zgłaszano, w związku z zastosowaniem tamsulosyny, migotanie przedsionków, arytmię, tachykardię oraz duszność.

Powyższe, spontaniczne działania niepożądane pochodzą z obserwacji prowadzonych na całym świecie po wprowadzeniu produktu do obrotu w związku z tym częstość ich występowania oraz rola tamsulosyny w ich powstawaniu nie mogą być rzetelnie określone.

Omnic Ocas 0,4 - ciąża i karmienie piersią

Nie dotyczy. Omnic Ocas 0,4 jest przeznaczony do stosowania u mężczyzn.

Omnic Ocas 0,4 - prowadzenie pojazdów

Nie prowadzono badań dotyczących wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych. Należy jednak uprzedzić pacjentów o możliwości wystąpienia zawrotów głowy.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Omnic Ocas 0,4 - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Tamsulosini hydrochloridum

  Antagonista receptorów α1-adrenergicznych, który stosowany jest w objawach dolnych dróg moczowych towarzyszących łagodnemu rozrostowi gruczołu krokowego. Tabletkę stosuje się raz dziennie rano. Jej zażycie może wywoływać spadek ciśnienia i omdlenia.

  Dostępne opakowania
  Omnic Ocas 0,4

  Omnic Ocas 0,4

  tabletki powlekane o przedłużonym uwalnianiu - 30 tabl. (3 blist.po 10 szt.) - 0,4 mg
  ASTELLAS PHARMA SP. Z O.O.
  32,01 zł
  Powiązane artykuły
  Rak prostaty - gruczoł krokowy, czynniki ryzyka, diagnostyka, leczenie

  Po operacji raka prostaty

  Rak prostaty zwykle atakuje mężczyzn po pięćdziesiątce. Mężczyźni, którzy zauważą pierwsze objawy choroby i zgłoszą się do lekarza wystarczająco szybko, mają dużą szansę na wyleczenie przy zastosowaniu nieinwazyjnych terapii. Jeśli jednak zaniedbają...

  Zabiegi

  Wycięcie gruczołu krokowego (prostatektomia)

  Wycięcie gruczołu krokowego (prostatektomia radykalna) to zabieg wykonywany w przypadku chorób prostaty, które nie reagują na leczenie farmakologiczne. Do prostatektomii kwalifikują się mężczyźni, z rakiem prostaty, będący przed 70. rokiem życia i mający...

  Wycięcie gruczołu krokowego (prostatektomia)

  Adenomektomia

  Adenomektomia, nazywana również prostatektomią prostą, jest zabiegiem o długiej historii i uznanej wartości w leczeniu łagodnego rozrostu gruczołu krokowego BPH. Opisano ponad trzydzieści modyfikacji tej operacji, które różnią się przede wszystkim drogą...

  Rak prostaty - gruczoł krokowy, czynniki ryzyka, diagnostyka, leczenie

  Profilaktyka przy leczeniu raka prostaty

  Wybór metody leczenia jest związany ze stopniem zaawansowania choroby nowotworowej w chwili wykrycia, stąd niezwykle ważna jest profilaktyka (rak prostaty we wczesnych stadiach rozwoju może nie dawać żadnych objawów) lub konieczność poddania się badaniu...

  Rak prostaty - gruczoł krokowy, czynniki ryzyka, diagnostyka, leczenie

  Rozwój raka prostaty

  Rak prostaty to drugi (po raku skóry) najczęściej wykrywany u mężczyzn nowotwór. Atakuje on prostatę - miejsce w organizmie mężczyzny, gdzie produkowany jest płyn potrzebny do transportu plemników podczas wytrysku. Prostata to inaczej gruczoł krokowy,...

  Rak prostaty - gruczoł krokowy, czynniki ryzyka, diagnostyka, leczenie

  Leczenie raka prostaty (WIDEO)

  Leczenie raka prostaty (WIDEO)

  Postępowanie w przypadku raka prostaty Jednym ze złośliwych nowotworów jest rak prostaty, który jak się ocenia występuje u większości mężczyzn po 80-tym roku życia, a jego ryzyko wystąpienia wzrasta w wieku 40 lat. Dlatego osoby, które przekroczyły 50...

  Urologia i nefrologia

  Gruczolak gruczołu krokowego - przyczyny, objawy, leczenie

  Gruczolak gruczołu krokowego (stercza, prostaty), inaczej łagodna hiperplazja gruczołu krokowego, to gruczołowy przerost tego gruczołu. Powoduje ucisk na cewkę moczową, utrudnianie oddawania moczu i jego zaleganie w pęcherzu, co przyczynia się do powstania...

  Zaburzenia erekcji

  Prostata a potencja

  Prostata, podobnie jak inne części męskiego ciała, jest narażona na choroby nowotworowe. W tym przypadku bardzo ważna jest wczesna diagnoza. Wielu mężczyzn, obserwujących u siebie objawy przerostu gruczołu, zastanawia się, jak dolegliwości prostaty wpłyną...

  Rak prostaty - gruczoł krokowy, czynniki ryzyka, diagnostyka, leczenie

  Nowy lek przedłużający życie pacjentów z rakiem prostaty

  Nowy lek, niedawno zatwierdzony przez FDA (Food and Drug Administration) sprawdza się u chorych z najbardziej zaawansowanym stadium raka prostaty, którym daje dodatkowe 4 miesiące życia. Badania nad nowym lekiem na raka prostaty W III fazie badań...

  Rak prostaty - gruczoł krokowy, czynniki ryzyka, diagnostyka, leczenie

  Statyny w radioterapii raka prostaty

  Najnowsze wyniki badań wskazują, iż mężczyźni cierpiący na raka prostaty, którzy podczas radioterapii stosowali statyny, powszechnie stosowane w celu obniżania poziomu cholesterolu mieli mniejsze szanse na nawroty raka niż pacjenci, którzy leków tych...