Magne-Balans Plus

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
tabletki
Dawka
0,017g Mg2++0,054g K+
Ilość
50 tabl.
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: AFLOFARM FARMACJA POLSKA SP. Z O.O.

Magne-Balans Plus - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Magne-Balans Plus - ulotka preparatu

Magne-Balans Plus - opis

Profilaktycznie i uzupełniająco w stanach niedoboru magnezu, potasu i asparaginianu.

Magne-Balans Plus - skład

1 tabletka zawiera: magnezu wodoroasparaginian (Magnesii hydroaspartas) 250 mg

(co odpowiada 17 mg jonów magnezu), potasu wodoroasparaginian (Kalii hydroaspartas) 250 mg (co odpowiada 54 mg jonów potasu).

Substancje pomocnicze – patrz: punkt 6.1

Magne-Balans Plus - dawkowanie

Doustnie.

Dorośli, przeciętnie 2 do 6 tabletek w dawkach podzielonych po porannym i wieczornym posiłku. Produkt leczniczy nie zawiera cukru i może być stosowany przez diabetyków.

Magne-Balans Plus - środki ostrożności

Nie należy stosować w ostrym odwodnieniu, rozległym zniszczeniu tkanek (np. oparzenia dużych powierzchni ciała). Nie podawać z innymi lekami zawierającymi potas. Przy długotrwałym stosowaniu kontrolować poziom magnezu i potasu.

Stosować ostrożnie u osób w podeszłym wieku (patrz punkt 5.2.4).

Magne-Balans Plus - przedawkowanie

Przedawkowanie potasu może prowadzić do zagrażającej życiu hiperkaliemii u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek, jakkolwiek opisywano przypadki hiperkaliemii u pacjentów z normalną czynnością nerek po przyjęciu preparatów potasu o przedłużonym uwalnianiu. Przedawkowanie magnezu do stężenia w surowicy krwi powyżej 4-5 mmol/l powoduje postępującą blokadę nerwowo-mięśniową zwiastowaną utratą odruchów ścięgnistych.

W wyższych stężeniach dochodzi do zaburzeń oddychania, bradykardii spowodowanej zahamowaniem węzła zatokowego, obniżenia ciśnienia na skutek rozkurczu naczyń oraz zmniejszenia pojemności minutowej serca.

Brak danych dotyczących przedawkowania produktu leczniczego Magne-Balans Plus.

Magne-Balans Plus - przeciwwskazania

- nadwrażliwość na substancje czynne lub którykolwiek ze składników produktu leczniczego, - niewydolność nerek lub kory nadnerczy, hiperkaliemia, hipermagnezemia, blok przedsionkowokomorowy, miastenia (myasthenia gravis), znaczne niedociśnienie tętnicze krwi.

Nie stosować w skojarzeniu z doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi.

Nie należy podawać jednocześnie z fosforanami, związkami żelaza, dużymi dawkami wapnia, fluorochinolonami, tetracyklinami (wskazana jest 3-godzinna przerwa między podaniem obu leków). Za względne przeciwwskazanie uważa się istniejący już proces nowotworowy.

Magne-Balans Plus - działania niepożądane

Podawanie produktu przed posiłkami może powodować nudności, biegunkę.

Produkt leczniczy może spowodować zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo-komorowego serca.

Magne-Balans Plus - ciąża i karmienie piersią

Produkt leczniczy może być stosowany w ciąży jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Bezpieczeństwo stosowania leku w okresie karmienia nie jest określone.

Magne-Balans Plus - prowadzenie pojazdów

Produkt leczniczy Magne-Balans Plus nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Magne-Balans Plus - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Magnesii hydroaspartas, Kalii hydroasp.

  Dostępne opakowania
  Magne-Balans Plus

  Magne-Balans Plus

  tabletki - 50 tabl. - 0,017g Mg2++0,054g K+
  AFLOFARM FARMACJA POLSKA SP. Z O.O.
  Powiązane artykuły
  Temat Miesiąca - Mocne i zdrowe zęby

  Niska podaż wapnia - przyczyny, wapń w diecie

  Niska podaż wapnia - przyczyny, wapń w diecie

  Niska podaż wapnia w organizmie (hipokalcemia) może prowadzić do zaburzeń pracy organizmu. Najczęstszą przyczyną niskiego poziomu wapnia jest nieprawidłowo zbilansowana dieta. Niska podaż wapnia - przyczyny Wapń jest makropierwiastkiem odgrywającym...

  Leki i suplementy

  Co utrudnia wchłanianie minerałów?

  Co utrudnia wchłanianie minerałów?

  Minerały w codziennej diecie By organizm prawidłowo funkcjonował, potrzebuje wielu witamin i minerałów. Najlepiej jest, gdy dostarczamy je wraz z pożywieniem. W takiej formie są bowiem zdecydowanie lepiej przyswajalne. Zdarza się jednak, że posiłki...

  Badania

  Jonogram

  Jonogram to badanie, które służy oznaczeniu poziomu niezbędnych do życia mikroelementów, takich jak: sód, potas, wapń, magnez, żelazo i chlorki. Oznaczenia dokonuje się we krwi, a do badania trzeba zgłosić się na czczo. Często badanie to zlecane jest...

  Układ pokarmowy

  Pelagra (rumień lombardzki) - objawy i leczenie

  Pelagra (rumień lombardzki) - objawy i leczenie

  Pelagra to choroba związana z niedoborem niacyny, czyli witaminy B3. W krajach uprzemysłowionych występuje rzadko, nadal jednak stanowi poważny problem w Afryce i Indiach. Pelagra - przyczyny W XVIII w. po imporcie kukurydzy z Ameryki do Europy w...

  Niedokrwistość z niedoborów (żelaza, kwasu foliowego, witaminy B12)

  Diagnostyka i leczenie anemii z niedoboru żelaza

  Aby rozpoznać niedokrwistość, lekarz musi wykonać wiele badań i na na ich podstawie oraz na podstawie szczegółowego wywiadu wdrożyć odpowiednie leczenie. Najczęściej wykonuje się oznaczenie parametrów krwi - morfologię, oraz oznacza poziom żelaza (Fe)...