Aspargin

Aspargin
Aspargin
zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
tabletki
Dawka
0,017g+0,054g
Ilość
50 tabl.
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: FARMACEUTYCZNA SPÓŁDZIELNIA PRACY FILOFARM

Aspargin - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

POKAŻ WIĘCEJ

Aspargin - ulotka preparatu

Aspargin - opis

Uzupełnianie niedoboru magnezu i potasu (nie wymagające podawania pierwiastków drogą dożylną): - przy niemiarowościach i nadpobudliwości serca, zwłaszcza na tle niedoboru magnezu i potasu;

- profilaktycznie w chorobie niedokrwiennej serca, przy zagrożeniu zawałem;

- w rekonwalescencji pozawałowej;

- po przebytych chorobach zakaźnych lub zabiegach chirurgicznych, w przebiegu których doszło do utraty magnezu i potasu;

- jako lek przeciwdziałający niepożądanym skutkom długotrwałego stosowania glikozydów nasercowych i leków moczopędnych (np. tiazydów, furosemidu).

Produkt leczniczy jest przeznaczony dla pacjentów w wieku powyżej 12 lat.

Aspargin - skład

1 tabletka zawiera: 17 mg jonów magnezu w postaci 250 mg magnezu wodoroasparaginianu (Magnesii hydroaspartas ) oraz 54 mg jonów potasu w postaci 250 mg potasu wodoroasparaginianu (Kalii hydroaspartas ).

Substancja pomocnicza o znanym działaniu: sacharoza 53 mg.

Aspargin - dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:

Doustnie, zwykle od 1 do 2 tabletek 2 do 3 razy na dobę, po posiłku (co odpowiada od 34 mg do 102 mg Mg ++ / dobę (1,4 mmol do 4,2 mmol) oraz od 108 mg do 324 mg K + / dobę (2,7 mmol do 8,3 mmol).

Uwaga: przyjmuje się, że całkowite dzienne zapotrzebowanie organizmu na magnez nie przekracza 5 mg/kg masy ciała, a przy zapobieganiu niedoborom potasu podaje się do 780 mg jonu na dobę.

Aspargin - środki ostrożności

Nie podawać bez wiedzy lekarza w chorobach nowotworowych. Produktu leczniczego nie należy stosować w ostrym odwodnieniu, rozległym zniszczeniu tkanek (np. oparzenia dużych powierzchni ciała). Nie podawać z innymi preparatami zawierającymi potas. Przy długotrwałym stosowaniu, w razie ciężkiej biegunki oraz u pacjentów leczonych glikozydami nasercowymi należy kontrolować stężenie potasu i magnezu w surowicy, a w razie potrzeby także w erytrocytach. Ostrożnie stosować u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka. Pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy i galaktozy lub niedoborem sacharazyizomaltazy nie powinni przyjmować produktu leczniczego. 

Aspargin - przedawkowanie

Objawy zatrucia

Biegunka, nudności, zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo-komorowego, zaburzenia oddechu, spadek ciśnienia krwi, drgawki, nużliwość mięśni, uczucie znużenia, opadanie powiek. 

Leczenie

Należy stosować leczenie objawowe. Przy ciężkich zatruciach podaje się dożylnie sole wapnia lub dokonuje dializy.

Aspargin - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu leczniczego (patrz pkt 6.1), hipermagnezemia, hiperkaliemia, ciężka niewydolność nerek (klirens kreatyniny mniejszy od 30 ml/min), zakażenia dróg moczowych, zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo-komorowego (blok), bradykardia, myasthenia gravis , znaczne niedociśnienie tętnicze krwi.

Aspargin - działania niepożądane

Częstość występowania ustalono jako: niezbyt często (≥ 1/1000, < 1/100), rzadko (≥ 1/10 000 do < 1/1 000) lub bardzo rzadko (< 1/10 000).

Klasyfikacja układów i narządów

wg MedDRA

Częstość 

Działania niepożądane

Zaburzenia układu nerwowego

Bardzo rzadko

Bezsenność

Zaburzenia nerek i dróg moczowych

Rzadko zwłaszcza u osób z zaburzeniami czynności nerek

Hiperkaliemia

Zaburzenia żołądka i jelit

Niezbyt często

Bóle brzucha, nudności, biegunka, zaparcia, wymioty, które zwykle ustępują samoistnie.

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej

Rzadko

Zaczerwienienie skóry

Zaburzenia serca

Rzadko

Zaburzenia przewodnictwa przedsionkowokomorowego

Zaburzenia mięśniowoszkieletowe i tkanki łącznej 

Rzadko

Osłabienie mięśniowe

 

Aspargin - ciąża i karmienie piersią

Zarówno magnez jak i potas uznano za bezpieczne w czasie ciąży. 

Obydwa jony przekraczają barierę łożyskową i przenikają do mleka kobiet karmiących (przy stabilnym zwykle poziomie osoczowym są to ilości fizjologiczne i niezbędne dla prawidłowego rozwoju płodu lub noworodka). 

W zalecanych dawkach produkt leczniczy może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią, ale po uprzedniej konsultacji z lekarzem prowadzącym, który wskaże właściwą dawkę produktu leczniczego.

Aspargin - prowadzenie pojazdów

Produkt leczniczy stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu oraz sprawność psychoruchową.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Aspargin - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Magnesii hydroaspartas, Kalii hydroasp.

  Dostępne opakowania
  Aspargin

  Aspargin

  tabletki - 50 tabl. - 0,017g+0,054g
  FARMACEUTYCZNA SPÓŁDZIELNIA PRACY FILOFARM
  Aspargin

  Aspargin

  tabletki - 25 tabl. - 0,017g+0,054g
  FARMACEUTYCZNA SPÓŁDZIELNIA PRACY FILOFARM
  Aspargin

  Aspargin

  tabletki - 75 tabl. - 0,017g+0,054g
  FARMACEUTYCZNA SPÓŁDZIELNIA PRACY FILOFARM
  Aspargin

  Aspargin

  tabletki - 25 tabl. - 0,017g+0,054g
  FARMACEUTYCZNA SPÓŁDZIELNIA PRACY FILOFARM
  Powiązane artykuły
  Miesiąc dla serca - Szczęście jako sztuka optymalnych wyborów

  Składniki wspierające pracę serca

  Składniki wspierające pracę serca

  Serce to jeden z najważniejszych narządów w naszym ciele. Od jego prawidłowej pracy zależy funkcjonowanie całego organizmu. Dane Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego mówią jasno - choroby związane z sercem są przyczyną 46 proc. zgonów Polaków. Właśnie...

  Newsy

  Zmarszczki na czole mogą wskazywać na choroby serca (WIDEO)

  Zmarszczki na czole mogą wskazywać na choroby serca (WIDEO)

  Czy choroba może być wypisana na twarzy? Okazuje się, że tak. Z twarzy można odczytać różne problemy ze zdrowiem. Zmiany w wyglądzie czasami są widoczne, zanim jeszcze rozwiną się dane schorzenia, co pozwala im zapobiegać. Cukrzyca, choroby nerek,...

  Badania

  Test wysiłkowy EKG

  Test wysiłkowy EKG jest częstym badaniem pozwalającym stwierdzić, jak dobrze funkcjonuje nasze serce. W trakcie testu wysiłkowego przeprowadzane jest badanie EKG, mierzony jest także puls i rytm serca oraz ciśnienie. Badanie to jest niezwykle ważne u...

  Kardiologia

  Jak dbać o serce w każdym wieku?

  Jak dbać o serce w każdym wieku?

  Wiek serca Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że choroby serca są jedną z najczęstszych przyczyn zgonów na świecie. Dlatego musimy szczególnie dbać o serce i wyeliminować wszelkie czynniki, które mogą mu szkodzić, np. palenie, nadużywanie alkoholu,...

  Tętniaki

  Tętniak serca - przyczyny, objawy i leczenie

  Tętniak serca - przyczyny, objawy i leczenie

  Tętniak serca to nieprawidłowe uwypuklenie ściany serca powstałe w obszarze zawału. Choć z uwagi na powolny rozwój zmiany patologia może nie dawać żadnych objawów, sytuacja jest poważna. Ponieważ tętniaki stanowią bezpośrednie zagrożenie życia, konieczne...

  Choroby i dolegliwości

  Bigeminia serca - przyczyny, objawy i leczenie

  Bigeminia serca - przyczyny, objawy i leczenie

  Bigeminia, czyli zaburzenia rytmu serca, nie jest chorobą, choć może świadczyć o jej występowaniu. To dlatego w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości często wdraża się szczegółową diagnostykę kardiologiczną. Jakie są przyczyny i objawy bigeminii? Jak...