Kalium gluconicum Polfarmex

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
syrop
Dawka
31,2 g/100ml
Ilość
150 ml
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: POLFARMEX S.A.

Kalium gluconicum Polfarmex - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Kalium gluconicum Polfarmex - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Kalium gluconicum Polfarmex - opis

Niedobór potasu i hipokaliemia w wyniku nadmiernej utraty potasu przez nerki: zespół Barttera, stany chorobowe przebiegające ze wzmożonym wytwarzaniem kortykoidów nadnerczowych (szczególnie zespół Cushinga, spowodowany rakiem nadnerczy lub ektopową sekrecją ACTH, hiperaldosteronizm), stosowanie środków moczopędnych (tiazydy, furosemid, kwas etakrynowy), hipomagnezemia, diureza osmotyczna i choroby cewek nerkowych (kwasica cewkowa typu I i II, zespół Fanconiego), hiperaldosteronizm rzekomy, stosowanie wysokich dawek antybiotyków typu karbenicyliny, stosowanie amfoterycyny.Niedobór potasu i hipokaliemia wskutek nadmiernej utraty potasu przez przewód pokarmowy: biegunka, nadmierne przyjmowanie leków przeczyszczających, wymioty oraz niedobory potasu w wyniku niedostatecznego poboru potasu z pokarmem (głodzenie lub leczenie wlewami dożylnymi bez potasu), chorzy z mukowiscydozą.

Kalium gluconicum Polfarmex - skład

100 ml syropu zawiera 31,2 g potasu glukonianu (Kalii gluconas), (5 ml syropu zawiera 6,65 mmol (mEq) K+).Substancja pomocnicza: sacharoza 49,00 g/100 ml; żółcień cholinowa: 0,001 g/100 ml; czerwień koszenilowa: 0,0006 g/100 ml.

Kalium gluconicum Polfarmex - dawkowanie

Dorośli:zwykle jako pierwszą dawkę 4 do 8 łyżeczek od herbaty, następnie 2 do 4 łyżeczek w 2 do 3 dawkach na dobę.

Dzieci:2 do 3 lat: 1 do 1 łyżeczki 2 razy na dobę4 do 14 lat: 1 do1 łyżeczki 2 do 3 razy na dobę15 do 18 lat: 1 do 2 łyżeczek 2 do 3 razy na dobę.Przed użyciem dawkę preparatu rozcieńczyć niewielką ilością wody, przyjmować pod koniec posiłku.

Kalium gluconicum Polfarmex - przeciwwskazania

Hiperkaliemia oraz stany chorobowe zwiększające ryzyko hiperkaliemii: ostry skąpomocz (szczególnie u chorych z ostrą niewydolnością nerek, ostra pierwotna niewydolność nadnerczy, stosowanie glikozydów naparstnicy przy współistniejącym bloku przedsionkowo-komorowym II i III0, nadwrażliwość na potas.

Kalium gluconicum Polfarmex - działania niepożądane

Zaburzenia żołądka i jelit: brak łaknienia, nudności, uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej, wymioty. Powyższe objawy mają zwykle nasilenie łagodne do średniego i nie wymagają przerwania leczenia; konsultacja lekarska jest wskazana jeżeli utrzymują się przez dłuższy czas.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Kalii gluconas

  Dostępne opakowania
  Kalium gluconicum Polfarmex

  Kalium gluconicum Polfarmex

  syrop - 150 ml - 31,2 g/100ml
  POLFARMEX S.A.
  Powiązane artykuły
  Zabiegi

  Premedykacja - wskazania, stosowane leki, powikłania

  Premedykacja - wskazania, stosowane leki, powikłania

  Premedykacja ułatwia zniesienie leczenia, a także przyspiesza powrót do zdrowia.Każdy pacjent przed operacją odczuwa stres, niepokój i ma gorszy nastrój. Zadaniem premedykacji jest zniwelowanie negatywnych uczuć i przygotowanie do zabiegu czy operacji....

  Leki i suplementy

  Nowelizacja prawa farmaceutycznego

  Nowelizacja prawa farmaceutycznego

  Sejm uchwalił nowelizację prawa farmaceutycznego, która szeroko definiuje sprzedaż wysyłkową, dzięki czemu nie będzie już możliwości kupienia przez Internet leków na receptę. Wprowadza również zmiany dotyczące badań klinicznych... Internetowa sprzedaż...

  Leki i suplementy

  Ile wydajemy miesięcznie na leki?

  Ile wydajemy miesięcznie na leki?

  Prawie 800 złotych rocznie - tyle statystyczny Polak wydaje na leki. Co kupujemy? Na receptę głównie preparaty na schorzenia kardiologiczne, bez recepty - tabletki przeciwbólowe. Rynek apteczny w Polsce jest już wart prawie 30 miliardów złotych. Wydatki...

  Leki i suplementy

  Prawo pacjenta do leków refundowanych

  Prawo pacjenta do leków refundowanych

  Pacjent lecząc się u lekarza pierwszego kontaktu lub specjalisty ma prawo do leków refundowanych, czyli takich, których koszt częściowo lub całkowicie pokrywany jest z budżetu państwa. Decyzję o tym, które leki i w jakiej części będą refundowane podejmuje...