Kalium gluconicum Polfarmex

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
syrop
Dawka
31,2 g/100ml
Ilość
150 ml
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: POLFARMEX S.A.

Kalium gluconicum Polfarmex - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Kalium gluconicum Polfarmex - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Kalium gluconicum Polfarmex - opis

Niedobór potasu i hipokaliemia w wyniku nadmiernej utraty potasu przez nerki: zespół Barttera, stany chorobowe przebiegające ze wzmożonym wytwarzaniem kortykoidów nadnerczowych (szczególnie zespół Cushinga, spowodowany rakiem nadnerczy lub ektopową sekrecją ACTH, hiperaldosteronizm), stosowanie środków moczopędnych (tiazydy, furosemid, kwas etakrynowy), hipomagnezemia, diureza osmotyczna i choroby cewek nerkowych (kwasica cewkowa typu I i II, zespół Fanconiego), hiperaldosteronizm rzekomy, stosowanie wysokich dawek antybiotyków typu karbenicyliny, stosowanie amfoterycyny.Niedobór potasu i hipokaliemia wskutek nadmiernej utraty potasu przez przewód pokarmowy: biegunka, nadmierne przyjmowanie leków przeczyszczających, wymioty oraz niedobory potasu w wyniku niedostatecznego poboru potasu z pokarmem (głodzenie lub leczenie wlewami dożylnymi bez potasu), chorzy z mukowiscydozą.

Kalium gluconicum Polfarmex - skład

100 ml syropu zawiera 31,2 g potasu glukonianu (Kalii gluconas), (5 ml syropu zawiera 6,65 mmol (mEq) K+).Substancja pomocnicza: sacharoza 49,00 g/100 ml; żółcień cholinowa: 0,001 g/100 ml; czerwień koszenilowa: 0,0006 g/100 ml.

Kalium gluconicum Polfarmex - dawkowanie

Dorośli:zwykle jako pierwszą dawkę 4 do 8 łyżeczek od herbaty, następnie 2 do 4 łyżeczek w 2 do 3 dawkach na dobę.

Dzieci:2 do 3 lat: 1 do 1 łyżeczki 2 razy na dobę4 do 14 lat: 1 do1 łyżeczki 2 do 3 razy na dobę15 do 18 lat: 1 do 2 łyżeczek 2 do 3 razy na dobę.Przed użyciem dawkę preparatu rozcieńczyć niewielką ilością wody, przyjmować pod koniec posiłku.

Kalium gluconicum Polfarmex - przeciwskazania

Hiperkaliemia oraz stany chorobowe zwiększające ryzyko hiperkaliemii: ostry skąpomocz (szczególnie u chorych z ostrą niewydolnością nerek, ostra pierwotna niewydolność nadnerczy, stosowanie glikozydów naparstnicy przy współistniejącym bloku przedsionkowo-komorowym II i III0, nadwrażliwość na potas.

Kalium gluconicum Polfarmex - działania niepożądane

Zaburzenia żołądka i jelit: brak łaknienia, nudności, uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej, wymioty. Powyższe objawy mają zwykle nasilenie łagodne do średniego i nie wymagają przerwania leczenia; konsultacja lekarska jest wskazana jeżeli utrzymują się przez dłuższy czas.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Kalii gluconas

  Dostępne opakowania
  Kalium gluconicum Polfarmex

  Kalium gluconicum Polfarmex

  syrop - 150 ml - 31,2 g/100ml
  POLFARMEX S.A.
  Powiązane artykuły
  Badania

  Premedykacja

  Premedykacja to jedna z czynności służących przygotowaniu do operacji lub inwazyjnego zabiegu medycznego. Działanie to polega na podaniu pacjentowi środków farmakologicznych, które ułatwiają przeprowadzenie operacji lub zabiegu diagnostycznego oraz przygotowują...

  Leki i suplementy

  Wycofanie leków na nadciśnienie. Kolejne serie znikają z aptek

  Wycofanie leków na nadciśnienie. Kolejne serie znikają z aptek

  Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje kolejne partie leków na nadciśnienie. Tym razem z aptek znikają serie leków Valsartan i Valsargen. Podmiot opdowiedzialny za te leki to Mylan S.A.S. i Mylan Healthcare Sp. z o.o. Kolejne wycofanie Główny Inspektorat...

  Newsy

  Zniekształcanie prawdy jest oceniane równie surowo jak kłamstwo

  Zniekształcanie prawdy bez faktycznego kłamstwa  ma angielską nazwę: paltering. Wszyscy to robimy, a według nowego badania specjalistów z Harvardu,  większość z nas czuje się lepiej z palteringiem niż z kłamstwem. Ale zanim dasz sobie przepustkę, wiedz,...

  Leki i suplementy

  Prawo pacjenta do leków refundowanych

  Prawo pacjenta do leków refundowanych

  Pacjent lecząc się u lekarza pierwszego kontaktu lub specjalisty ma prawo do leków refundowanych, czyli takich, których koszt częściowo lub całkowicie pokrywany jest z budżetu państwa. Decyzję o tym, które leki i w jakiej części będą refundowane podejmuje...

  Leki i suplementy

  Zamienniki leków refundowanych - czy to dobry wybór?

  Zamienniki leków refundowanych - czy to dobry wybór?

  Nie każdy z nas wie, że zgodnie z obowiązującym prawem farmaceuta lub osoba wydająca leki ma obowiązek poinformować pacjenta o możliwości nabycia leku innego niż ten zapisany na recepcie, jednak o tej samej nazwie międzynarodowej, dawce i postaci farmaceutycznej....

  Niezbędnik pacjenta

  Wyniki kontroli aptek w II kwartale 2016 roku

  Wyniki kontroli aptek w II kwartale 2016 roku

  Opublikowano wyniki kontroli aptek w II kwartale 2016 roku. Centrala Narodowego Funduszu Zdrowia wykryła wiele błędów. Z 224 skontrolowanych miejsc tylko w 31 nie znaleziono żadnych nieprawidłowości. Błędy lekarzy i farmaceutów są nagminne. Błędy osób...