Flonidan

zobacz opinie o produkcie »
Cena
31,86 zł
Forma
tabletki
Dawka
0,01 g
Ilość
10 tabl. (blister)
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Tak
Producent: SANDOZ GMBH

Flonidan - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Przyjmowanie leków na astmę przez karmiącą mamę

Jestem astmatykiem. Jest coraz gorzej. Od 4 mcy jestem mama i karmie piersia. Cala ciaze bralam berotec n100 w ogromnych dawkach gdyz dusznosci pojawialy sie co rusz. Lekarz zabronil mi brac w ciazy milukante i flonidan, ktore przed ciaza wrecz ratowaly mi zycie a berotec byl gleboko schowany. Obecnie sama zdecydowalam, ze zbyt duzo zazywam wziewnego berotecu i.od kilku dni lykam sam milukante. Berotec nie jest potrzebny. Co jest lepsze dla dziecka? Nie chce rezygnowac z karmienia. Pozdrawiam

Małe krostki na ciele 2-latka

Pomocy. Mój 2 letni synek od 3 dni ma chrostki pełno takich malutkich blisko siebie na udzie raczce i brzuszku skupisko malutkich blisko siebie chrostek . bylam z nim u lekarza podejrzewa ze to pokrzywka. Ale ja nie mam pojecia od czego mogło go tak wysypac przepisał nam syrop Flonidan i nic wiecej dzis pojawiło mu sie wiecej dostał na plecach i wchodzi na dłoń. Co mam robić. ??? Co to może być.??

POKAŻ WIĘCEJ

Flonidan - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Flonidan - opis

? Objawy alergicznego (sezonowego i całorocznego) zapalenia błony śluzowej nosa. ? Objawy przewlekłej pokrzywki idiopatycznej.

Flonidan - skład

Każda tabletka zawiera 10 mg loratadyny (Loratadinum). Substancja pomocnicza o znanym działaniu: jedna tabletka zawiera 71,3 mg laktozy jednowodnej. Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Flonidan - dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat 10 mg loratadyny (1 tabletka) raz na dobę. Dzieci w wieku od 2 do 12 lat i masie ciała większej niż 30 kg 10 mg loratadyny (1 tabletka) raz na dobę. U dzieci o masie ciała mniejszej niż 30 kg stosowanie tabletek 10 mg nie jest wskazane. U dzieci w wieku poniżej 12 lat zaleca się podawanie produktu Flonidan w postaci zawiesiny doustnej. Nie ustalono skuteczności i bezpieczeństwa stosowania u dzieci w wieku poniżej 2 lat. Dawkowanie u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby należy zastosować mniejszą dawkę początkową, gdyż klirens loratadyny może być u nich zmniejszony. U dorosłych i dzieci o masie ciała większej niż 30 kg zaleca się podawanie 10 mg loratadyny (1 tabletka) co drugi dzień. Dawkowanie u osób w podeszłym wieku i u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek Zmiana dawkowania nie jest konieczna. Sposób podawania Flonidan można przyjmować niezależnie od posiłków. Tabletki należy połykać bez rozgryzania, popijając płynem.

Flonidan - środki ostrożności

Należy zachować ostrożność podczas długotrwałego leczenia oraz u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek. Stosowanie produktu Flonidan należy przerwać co najmniej 48 godzin przed planowanym wykonaniem skórnych testów alergicznych, gdyż leki przeciwhistaminowe mogą hamować lub osłabiać dodatnią reakcję na alergeny wykrywaną tymi testami. Flonidan zawiera laktozę jednowodną. Nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lapp) lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.

Flonidan - przedawkowanie

Przedawkowanie loratadyny powoduje nasilenie objawów cholinolitycznych. Obserwowano senność, tachykardię i bóle głowy. Objawy te mogą być długotrwałe. Nie istnieje specyficzna odtrutka. W razie przedawkowania należy jak najszybciej usunąć produkt leczniczy z przewodu pokarmowego i zminimalizować jego wchłanianie. Należy zastosować leczenie objawowe i podtrzymujące, i prowadzić je tak długo, jak to jest konieczne. Można podjąć próbę podania węgla aktywowanego w postaci zawiesiny z wodą. Można rozważyć płukanie żołądka. Loratadyna nie jest usuwana z organizmu metodą hemodializy, a skuteczność dializy otrzewnowej nie jest znana. Po zakończeniu postępowania doraźnego należy w dalszym ciągu kontrolować stan pacjenta.

Flonidan - przeciwskazania

Nadwrażliwość na loratadynę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1. Ciąża.

Flonidan - działania niepożądane

W badaniach klinicznych z udziałem dzieci w wieku od 2 do 12 lat często notowanymi działaniami niepożądanymi, które występowały częściej niż po podaniu placebo, były bóle głowy (2,7%), nerwowość (2,3%) i uczucie zmęczenia (1%). W badaniach klinicznych z udziałem dorosłych i młodzieży otrzymujących loratadynę w zalecanej dawce dobowej 10 mg i we wskazaniach obejmujących alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa i przewlekłą pokrzywkę idiopatyczną, działania niepożądane występujące częściej niż po podaniu placebo notowano u 2% pacjentów. Najczęściej zgłaszanymi działaniami niepożądanymi, które występowały częściej niż po podaniu placebo, były: senność (1,2%), bóle głowy (0,6%), zwiększone łaknienie (0,5%) i bezsenność (0,1%). Niżej wymieniono działania niepożądane, których częstość określono następująco: bardzo często (?1/10) często (?1/100 do < 1/10) niezbyt często (?1/1000 do < 1/100) rzadko ((?1/10 000 do < 1/1000) bardzo rzadko (< 1/10 000) Zaburzenia układu immunologicznego Bardzo rzadko: anafilaksja Zaburzenia układu nerwowego Często: ból głowy, nerwowość, senność Niezbyt często: bezsenność Bardzo rzadko: zawroty głowy Zaburzenia serca Bardzo rzadko: tachykardia, kołatanie serca, omdlenie, zaburzenia rytmu serca Zaburzenia żołądka i jelit Bardzo rzadko: nudności, suchość błony śluzowej jamy ustnej, zapalenie błony śluzowej żołądka Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych Bardzo rzadko: nieprawidłowa czynność wątroby Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej Bardzo rzadko: wysypka, łysienie Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania Często: uczucie zmęczenia Niezbyt często: zwiększony apetyt

Flonidan - ciąża i karmienie piersią

W badaniach na zwierzętach nie wykazano teratogennego działania loratadyny, ale nie ustalono bezpieczeństwa jej stosowania u kobiet w ciąży. Stosowanie loratadyny w okresie ciąży jest przeciwwskazane. Loratadyna przenika do mleka kobiecego, dlatego nie zaleca się jej stosowania u kobiet karmiących piersią.

Flonidan - prowadzenie pojazdów

W badaniach klinicznych oceniających wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów nie stwierdzono osłabienia sprawności psychofizycznej pacjentów otrzymujących loratadynę. Należy jednak poinformować pacjentów, że u niektórych osób występowała senność, która może zaburzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Flonidan - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Loratadinum

  Substancja, która jest lekiem przeciwhistaminowym II generacji o długim działaniu, jest wybiórczym antagonistą obwodowych receptorów H1. Nie powoduje działania cholinolitycznego i depresyjnego na OUN, więc nie wywołuje sedacji czy upośledzenia sprawności psychomotorycznej. Stosuje się ją w leczeniu alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa zarówno sezonowego, jaki i całorocznego oraz w terapii przewlekłej pokrzywki idiopatycznej. Działanie lecznicze dawki utrzymuje się przez 24 h.

  Dostępne opakowania
  Flonidan

  Flonidan

  tabletki - 10 tabl. (blister) - 0,01 g
  SANDOZ GMBH
  Flonidan

  Flonidan

  tabletki - 60 tabl. (6 blist.po 10 szt.) - 0,01 g
  SANDOZ GMBH
  31,86 zł
  Flonidan

  Flonidan

  tabletki - 90 tabl. (9 blist.po 10 szt.) - 0,01 g
  SANDOZ GMBH
  48,97 zł
  Flonidan

  Flonidan

  zawiesina doustna - 120 ml - 1 mg/ml
  SANDOZ GMBH
  12,83 zł
  Flonidan

  Flonidan

  tabletki - 30 tabl. (3 blist.po 10 szt.) - 0,01 g
  SANDOZ GMBH
  17,54 zł
  Powiązane artykuły
  Newsy - leki i suplementy

  GIF wycofuje z obrotu trzy serie maści Ivoxel

  Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje z obrotu na terenie całego kraju trzy serie emulsji na skórę Ivoxel. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności. Z obrotu zostaną wycofane dwie serie emulsji o wadze 60 g, jedna o numerze 634231 i z...

  Pokrzywka - rodzaje, objawy, diagnostyka, leczenie

  Pokrzywka - zdjęcia

  Pokrzywka - zdjęcia

  Zdjęcie pokrzywki Pokrzywka powstaje szybko i zanika bez śladów po kilku lub kilkunastu godzinach.

  Dermatologia

  Zatrucia bluszczem trującym

  Bluszcz trujący (Toxidendron radicans) to roślina, którą trudno zidentyfikować. Charakteryzuje się ona trzylistnymi skupiskami i może występować zarówno jako krzak, jak i pnącze. Może wywołać kontaktowe zapalenie skóry, uszkodzenie błony śluzowej przewodu...

  Alergologia i pulmonologia

  Osutka

  Osutka

  Osutki polekowe to reakcje uczuleniowe na leki, stosowane na skórę lub doustnie. Objawy niepożądane po stosowaniu leków występują u 15 - 30% pacjentów, a osutki polekowe to jedne z nich. Działania niepożądane leków mogą być przewidywalne lub nie. Przewidywalne...

  Leczenie grzybicy

  Leki przeciwgrzybicze

  Zakażenia grzybicze zazwyczaj pojawiają się wtedy, kiedy zostaje zaburzona równowaga organizmu. Zdarza się to w przypadku: terapii antybiotykowej, przemęczenia, długotrwałego stresu. Zakażenie grzybicą może odbyć się poprzez stosunek płciowy, samozakażenie,...

  Półpasiec - przyczyny, objawy, powikłania, leczenie

  Nowe leczenie półpaśca - charakterystyka, metody leczenia, nowa terapia

  Półpasiec jest poważną chorobą. Nieleczony półpasiec prowadzi do poważnych powikłań. Dlatego, gdy tylko zauważymy niepokojące nas objawy sugerujące półpaśca, należy natychmiast udać się do naszego lekarza rodzinnego. Dobranie odpowiedniego leczenia jest...