Flonidan

zobacz opinie o produkcie »
Cena
31,86 zł
Forma
tabletki
Dawka
0,01 g
Ilość
10 tabl. (blister)
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Tak
Producent: SANDOZ GMBH

Flonidan - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Małe krostki na ciele 2-latka

Pomocy. Mój 2 letni synek od 3 dni ma chrostki pełno takich malutkich blisko siebie na udzie raczce i brzuszku skupisko malutkich blisko siebie chrostek . bylam z nim u lekarza podejrzewa ze to pokrzywka. Ale ja nie mam pojecia od czego mogło go tak wysypac przepisał nam syrop Flonidan i nic wiecej dzis pojawiło mu sie wiecej dostał na plecach i wchodzi na dłoń. Co mam robić. ??? Co to może być.??

POKAŻ WIĘCEJ

Flonidan - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Flonidan - opis

? Objawy alergicznego (sezonowego i całorocznego) zapalenia błony śluzowej nosa. ? Objawy przewlekłej pokrzywki idiopatycznej.

Flonidan - skład

Każda tabletka zawiera 10 mg loratadyny (Loratadinum). Substancja pomocnicza o znanym działaniu: jedna tabletka zawiera 71,3 mg laktozy jednowodnej. Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Flonidan - dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat 10 mg loratadyny (1 tabletka) raz na dobę. Dzieci w wieku od 2 do 12 lat i masie ciała większej niż 30 kg 10 mg loratadyny (1 tabletka) raz na dobę. U dzieci o masie ciała mniejszej niż 30 kg stosowanie tabletek 10 mg nie jest wskazane. U dzieci w wieku poniżej 12 lat zaleca się podawanie produktu Flonidan w postaci zawiesiny doustnej. Nie ustalono skuteczności i bezpieczeństwa stosowania u dzieci w wieku poniżej 2 lat. Dawkowanie u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby należy zastosować mniejszą dawkę początkową, gdyż klirens loratadyny może być u nich zmniejszony. U dorosłych i dzieci o masie ciała większej niż 30 kg zaleca się podawanie 10 mg loratadyny (1 tabletka) co drugi dzień. Dawkowanie u osób w podeszłym wieku i u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek Zmiana dawkowania nie jest konieczna. Sposób podawania Flonidan można przyjmować niezależnie od posiłków. Tabletki należy połykać bez rozgryzania, popijając płynem.

Flonidan - środki ostrożności

Należy zachować ostrożność podczas długotrwałego leczenia oraz u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek. Stosowanie produktu Flonidan należy przerwać co najmniej 48 godzin przed planowanym wykonaniem skórnych testów alergicznych, gdyż leki przeciwhistaminowe mogą hamować lub osłabiać dodatnią reakcję na alergeny wykrywaną tymi testami. Flonidan zawiera laktozę jednowodną. Nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lapp) lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.

Flonidan - przedawkowanie

Przedawkowanie loratadyny powoduje nasilenie objawów cholinolitycznych. Obserwowano senność, tachykardię i bóle głowy. Objawy te mogą być długotrwałe. Nie istnieje specyficzna odtrutka. W razie przedawkowania należy jak najszybciej usunąć produkt leczniczy z przewodu pokarmowego i zminimalizować jego wchłanianie. Należy zastosować leczenie objawowe i podtrzymujące, i prowadzić je tak długo, jak to jest konieczne. Można podjąć próbę podania węgla aktywowanego w postaci zawiesiny z wodą. Można rozważyć płukanie żołądka. Loratadyna nie jest usuwana z organizmu metodą hemodializy, a skuteczność dializy otrzewnowej nie jest znana. Po zakończeniu postępowania doraźnego należy w dalszym ciągu kontrolować stan pacjenta.

Flonidan - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na loratadynę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1. Ciąża.

Flonidan - działania niepożądane

W badaniach klinicznych z udziałem dzieci w wieku od 2 do 12 lat często notowanymi działaniami niepożądanymi, które występowały częściej niż po podaniu placebo, były bóle głowy (2,7%), nerwowość (2,3%) i uczucie zmęczenia (1%). W badaniach klinicznych z udziałem dorosłych i młodzieży otrzymujących loratadynę w zalecanej dawce dobowej 10 mg i we wskazaniach obejmujących alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa i przewlekłą pokrzywkę idiopatyczną, działania niepożądane występujące częściej niż po podaniu placebo notowano u 2% pacjentów. Najczęściej zgłaszanymi działaniami niepożądanymi, które występowały częściej niż po podaniu placebo, były: senność (1,2%), bóle głowy (0,6%), zwiększone łaknienie (0,5%) i bezsenność (0,1%). Niżej wymieniono działania niepożądane, których częstość określono następująco: bardzo często (?1/10) często (?1/100 do < 1/10) niezbyt często (?1/1000 do < 1/100) rzadko ((?1/10 000 do < 1/1000) bardzo rzadko (< 1/10 000) Zaburzenia układu immunologicznego Bardzo rzadko: anafilaksja Zaburzenia układu nerwowego Często: ból głowy, nerwowość, senność Niezbyt często: bezsenność Bardzo rzadko: zawroty głowy Zaburzenia serca Bardzo rzadko: tachykardia, kołatanie serca, omdlenie, zaburzenia rytmu serca Zaburzenia żołądka i jelit Bardzo rzadko: nudności, suchość błony śluzowej jamy ustnej, zapalenie błony śluzowej żołądka Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych Bardzo rzadko: nieprawidłowa czynność wątroby Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej Bardzo rzadko: wysypka, łysienie Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania Często: uczucie zmęczenia Niezbyt często: zwiększony apetyt

Flonidan - ciąża i karmienie piersią

W badaniach na zwierzętach nie wykazano teratogennego działania loratadyny, ale nie ustalono bezpieczeństwa jej stosowania u kobiet w ciąży. Stosowanie loratadyny w okresie ciąży jest przeciwwskazane. Loratadyna przenika do mleka kobiecego, dlatego nie zaleca się jej stosowania u kobiet karmiących piersią.

Flonidan - prowadzenie pojazdów

W badaniach klinicznych oceniających wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów nie stwierdzono osłabienia sprawności psychofizycznej pacjentów otrzymujących loratadynę. Należy jednak poinformować pacjentów, że u niektórych osób występowała senność, która może zaburzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Flonidan - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Loratadinum

  Substancja, która jest lekiem przeciwhistaminowym II generacji o długim działaniu, jest wybiórczym antagonistą obwodowych receptorów H1. Nie powoduje działania cholinolitycznego i depresyjnego na OUN, więc nie wywołuje sedacji czy upośledzenia sprawności psychomotorycznej. Stosuje się ją w leczeniu alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa zarówno sezonowego, jaki i całorocznego oraz w terapii przewlekłej pokrzywki idiopatycznej. Działanie lecznicze dawki utrzymuje się przez 24 h.

  Dostępne opakowania
  Flonidan

  Flonidan

  tabletki - 10 tabl. (blister) - 0,01 g
  SANDOZ GMBH
  Flonidan

  Flonidan

  tabletki - 60 tabl. (6 blist.po 10 szt.) - 0,01 g
  SANDOZ GMBH
  31,86 zł
  Flonidan

  Flonidan

  tabletki - 90 tabl. (9 blist.po 10 szt.) - 0,01 g
  SANDOZ GMBH
  48,97 zł
  Flonidan

  Flonidan

  zawiesina doustna - 120 ml - 1 mg/ml
  SANDOZ GMBH
  12,83 zł
  Flonidan

  Flonidan

  tabletki - 30 tabl. (3 blist.po 10 szt.) - 0,01 g
  SANDOZ GMBH
  17,54 zł
  Powiązane artykuły
  Dermatologia

  Zatrucia bluszczem trującym - przyczyny, objawy, leczenie

  Zatrucia bluszczem trującym - przyczyny, objawy, leczenie

  Bluszcz trujący (Toxidendron radicans) to roślina, którą trudno zidentyfikować. Charakteryzuje się ona trzylistnymi skupiskami i może występować zarówno jako krzak, jak i pnącze. Może wywołać kontaktowe zapalenie skóry, uszkodzenie błony śluzowej przewodu...

  Koronawirus

  Leczą koronawirusa lekiem dla koni. Eksperci przestrzegają

  Leczą koronawirusa lekiem dla koni. Eksperci przestrzegają

  Coraz więcej osób w Stanach Zjednoczonych leczy COVID-19 preparatami, które nie są zatwierdzone do walki z tą chorobą. Jednym z nich jest iwermektyna, lek stosowany zazwyczaj w przebiegu zakażeń pasożytniczych u zwierząt. Chorzy na COVID-19 przyjmują...

  Koronawirus

  "Covidowe palce". Jak wyglądają naprawdę? Lekarze pokazali zdjęcia

  "Covidowe palce". Jak wyglądają naprawdę? Lekarze pokazali zdjęcia

  Od początku pandemii pacjenci chorzy na COVID-19 zgłaszają nietypowe objawy zakażenia koronawirusem. Do takich symptomów należą tzw. covidowe palce. Na dłoniach i stopach zakażonych osób pojawiają się czerwono-fioletowe plamy, pęcherze i pęknięcia skóry....

  Choroby i dolegliwości

  Przyłuszczyca - rodzaje, objawy, diagnostyka, leczenie

  Przyłuszczyca - rodzaje, objawy, diagnostyka, leczenie

  Przyłuszczyca to choroba skóry, której przyczyny nie zostały poznane. Wyróżniamy kilka jej rodzajów, które zależą od przebiegu i czasu utrzymywania się zmian na skórze. Warto wiedzieć, że mimo mylącej nazwy schorzenie nie jest powiązane z łuszczycą. Czy...

  Choroby i dolegliwości

  Swędzenie stóp - przyczyny, diagnostyka i leczenie

  Swędzenie stóp - przyczyny, diagnostyka i leczenie

  Swędzenie stóp bywa uciążliwe i powoduje dyskomfort. Chociaż zwykle nie jest powodem do niepokoju, może wskazywać na schorzenie skóry lub chorobę ogólnoustrojową, której nie można leckeważyć. To dlatego warto obserwować organizm i odczytywać towarzyszące...

  Newsy

  Kąpiel pod prysznicem. Jakie błędy najczęściej popełniamy?

  Kąpiel pod prysznicem. Jakie błędy najczęściej popełniamy?

  Kąpiel pod prysznicem nie tylko odżywia skórę, ale także koi zmysły. Niestety okazuje się, że zbyt długa i gorąca kąpiel pod prysznicem może prowadzić do wysuszenia oraz podrażnienia skóry. Aby temu zapobiec, eksperci radzą pożegnać się ze swoimi przyzwyczajeniami...

  Alergologia i pulmonologia

  Wyprysk potnicowy dłoni

  Wyprysk potnicowy dłoni

  Wyprysk potnicowy na dłoni Wypryskowi potnicowemu na dłoni towarzyszy uporczywe swędzenie.