Jaki jest angielski odpowiednik leków Loratadyna Galena oraz Fexofast?
Jaki jest angielski odpowiednik leków Loratadyna Galena oraz Fexofast?
Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:
Zobacz wszystkie »Jaki jest angielski odpowiednik leków Loratadyna Galena oraz Fexofast?
Witam . W związku z zespołem jelita nadwrażliwego (zespół zaprciowy) czy można przyjmować lactuloze? Jak długo ? Czy 2 miesiące to nie za duzo czasu? Czy loratadyna może powodować zaparcia?Przyjmowana jest na katar.
Dzień dobry.mam pytanie czy leki przeciwhistaminowe II generacji powodują tycie ? tzn:Zyx? Loratadyna?desloratadyna?Bilastna?
Witam. W przeciągu ostatnich 3 miesięcy miałam problem z gardłem, migdałami. Dwie antybiotykoterapie (Augumentin i Zinnat) i przeciwgrzybiczo nystatyna. Dostałam też leki antyalergiczne (loratadyna, avamys) Ciągle jednak boli mnie gardło, migdały dalej powiększone, a na tylnej ścianie gardła grudki tak jakby żółte. Czy to normalne czy znów zaczyna się choroba?
Witam dermatolog stwierdził u mnie egzemę oraz grzybice. Na egzemę otrzymałam leki Cerkobaza emolient do pielęgnacji skóry , tabletki Loratadyna Galena , krem do rąk Dermovate , oraz żel Tolerans sensitive Syndet Dermedic. Natomiast na grzybice otrzymałam szampon nizoral...
Łagodzenie objawów sezonowego i całorocznego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Łagodzenie objawów przewlekłej pokrzywki idiopatycznej.
Jedna tabletka zawiera 10 mg loratadyny ( Loratadinum ).
Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.
Produkt można przyjmować niezależnie od posiłków.
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 10 mg (1 tabletka) raz na dobę.
U dzieci w wieku od 2 do 12 lat stosuje się dawkę w zależności od masy ciała:
- masa ciała większa niż 30 kg: - masa ciała mniejsza niż 30 kg: |
10 mg (1 tabletka) raz na dobę; |
- dzieci w wieku powyżej 6 lat: |
5 mg (pół tabletki) raz na dobę; |
- dzieci w wieku od 2 do 6 lat: |
nie jest wskazane stosowanie tabletek u dzieci w |
wieku poniżej 6 lat; u tych pacjentów zaleca się stosowanie loratadyny w postaci syropu (5 mg).
Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania i skuteczności produktu u dzieci w wieku poniżej 2 lat.
U pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby należy zastosować mniejszą dawkę początkową, ponieważ klirens loratadyny u tych osób może być zmniejszony. U pacjentów dorosłych i dzieci o masie ciała większej niż 30 kg z ciężką niewydolnością wątroby zaleca się rozpoczęcie leczenia od dawki 10 mg (1 tabletka) co drugi dzień, a u dzieci o masie ciała 30 kg lub mniejszej ? 5 mg loratadyny (u dzieci w wieku powyżej 6 lat ? pół tabletki; u dzieci w wieku od 2 do 6 lat ? w postaci syropu) co drugi dzień.
Nie ma konieczności zmiany dawki u pacjentów w podeszłym wieku oraz u pacjentów z niewydolnością nerek.
Należy zachować ostrożność podczas stosowania produktu u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby (patrz punkt 4.2.).
Należy przerwać stosowanie produktu na około 48 godz. przed planowanym wykonaniem testów skórnych, ponieważ może on powodować fałszywie ujemne wyniki tych testów.
Przedawkowanie loratadyny powoduje nasilenie objawów cholinolitycznych. Po przedawkowaniu loratadyny obserwowano: senność, tachykardię i bóle głowy.
W razie przedawkowania, należy natychmiast zastosować leczenie objawowe i podtrzymujące, i kontynuować je tak długo, jak będzie to konieczne. Należy wywołać wymioty. Zalecane jest podanie syropu z wymiotnicy. Następnie należy podać węgiel aktywowany w postaci zawiesiny z wodą. Nie należy wywoływać wymiotów u osób z zaburzeniami świadomości.
Jeśli wymioty są nieskuteczne bądź przeciwwskazane, należy wykonać płukanie żoładka.
Płynem do płukania żołądka, zalecanym szczególnie u dzieci, jest 0,9% roztwór chlorku sodu.
Po zakończeniu intensywnego leczenia pacjent nadal powinien pozostać pod obserwacją.
Loratadyna nie jest usuwana z organizmu podczas hemodializy. Nie wiadomo, czy można ją usunąć podczas dializy otrzewnowej.
Nadwrażliwość na loratadynę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować u kobiet w ciąży.
W badaniach klinicznych z udziałem dzieci w wieku od 2 do 12 lat obserwowano następujące działania niepożądane w porównaniu z placebo: ból głowy (2,7%), nerwowość (2,3%) i zmęczenie (1 % ).
W badaniach klinicznych z udziałem dorosłych pacjentów i młodzieży otrzymujących loratadynę w zalecanej dawce dobowej 10 mg we wskazaniach obejmujących alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa i przewlekłą pokrzywkę idiopatyczną, u 2% pacjentów obserwowano działania niepożądane. Do najczęściej obserwowanych działań niepożądanych należą: senność (1,2%), ból głowy (0,6%), zwiększenie apetytu (0,5%) i bezsenność (0,1%).
Inne działania niepożądane obserwowane bardzo rzadko w okresie po wprowadzeniu preparatu do obrotu to:
- zaburzenia układu immunologicznego: anafilaksja
- zaburzenia układu nerwowego: zawroty głowy
- zaburzenia serca: tachykardia, kołatanie serca
- zaburzenia żołądka i jelit: nudności, suchość błony śluzowej jamy ustnej, zapalenie błony śluzowej żołądka
- zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: nieprawidłowa czynność wątroby
- zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: wysypka, łysienie ? zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: zmęczenie.
W badaniach na zwierzętach nie wykazano teratogennego działania loratadyny. Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania loratadyny w okresie ciąży. Brak wystarczających danych dotyczących stosowania loratadyny u kobiet w ciąży.
Produktu nie należy stosować u kobiet w ciąży.
Loratadyna przenika do mleka matki, dlatego nie należy jej stosować u kobiet karmiących piersią.
W przeprowadzonych badaniach loratadyna nie zaburzała zdolności prowadzenia pojazdów mechanicznych. Należy jednak poinformować pacjentów, że u niektórych osób bardzo rzadko występuje senność, która może zaburzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.
Ten preparat należy do kategorii:
Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:
za darmo
farmaceutów jest teraz online
iniekcja - 5 amp. - 0,05 g/2ml
roztwór doustny - 150 ml (but.+strzyk.) - 0,5 mg/ml
tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej - 10 tabl. - 2,5 mg
roztwór doustny - 50 ml (butelka) - 0,5 g/ml
Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.
Substancja, która jest lekiem przeciwhistaminowym II generacji o długim działaniu, jest wybiórczym antagonistą obwodowych receptorów H1. Nie powoduje działania cholinolitycznego i depresyjnego na OUN, więc nie wywołuje sedacji czy upośledzenia sprawności psychomotorycznej. Stosuje się ją w leczeniu alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa zarówno sezonowego, jaki i całorocznego oraz w terapii przewlekłej pokrzywki idiopatycznej. Działanie lecznicze dawki utrzymuje się przez 24 h.
Komentarze