Bilomag

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
kapsułki twarde
Dawka
0,08 g
Ilość
20 kaps.
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: NATUR PRODUKT PHARMA SP. Z O.O.

Bilomag - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Czy Piracetam lepiej działa na pamięć od miłorząbu japońskiego?

Choroba Maniakalno - depresyjna. Objawia się u mnie zanikami pamięci. Miałem bez leków kłócia po głowie i twarzy.Biore Effevelon SR 150 mg szybko mi się po nim myśli. Wczesniej na pamieć Bilomag Plus 110 mg wczoraj dzwoniłem do lekarza zalecił Memotropil [Piracetam 1200mg x2 tabletki rano. Egolanza 10 mg wieczorem. Pytanie czy Piracetam lepiej działa na pamięć od miłorząbu japońskiego?...

Odpowiada mgr Anna Demarczyk mgr Anna Demarczyk i 1 inny specjalista

Bilomag - ulotka preparatu

Bilomag - opis

Wskazania do stosowania:

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany:
• w łagodnych zaburzeniach krążenia w obrębie kończyn objawiających się uczuciem zimna nóg i rąk,
• pomocniczo w niewielkim obniżeniu sprawności umysłowej związanej z wiekiem.  
Bilomag jest tradycyjnym produktem leczniczym roślinnym, którego wskazania wynikają wyłącznie z długotrwałego stosowania.

Bilomag - skład

Każda kapsułka zawiera 80 mg suchego wyciągu kwantyfikowanego z liści miłorzębu dwuklapowego (Ginkgo biloba L., folium) DER: 39,6-49,5:1, odpowiadającego:
17,6-21,6 mg flawonoidów w przeliczeniu na glikozydy flawonowe;
2,2-2,7 mg ginkgolidów A, B i C;
2,1-2,6 mg bilobalidu
Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 50% (v/v)

Substancja pomocnicza: laktoza jednowodna.

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Bilomag - środki ostrożności

U pacjentów z zaburzeniami krzepnięcia krwi nie należy stosować ekstraktu Ginkgo biloba bez konsultacji i nadzoru lekarskiego.

Jeśli pacjent przyjmuje leki przeciwpłytkowe, np. kwas acetylosalicylowy, klopidogrel, dypirydamol, tyklopidynę, ekstraktu Ginkgo biloba nie należy stosować bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. W przypadku równoczesnego stosowania tych produktów leczniczych nie zaleca się stosowania produktu Bilomag, a ewentualne leczenie można prowadzić tylko pod ścisłą kontrolą lekarza.

Na co najmniej 36 godzin przed planowanym zabiegiem chirurgicznym lub stomatologicznym przerwać leczenie ekstraktem Ginkgo biloba.

Nie należy stosować ekstraktu Ginkgo biloba podczas ciąży i w okresie karmienia piersią.

Ekstrakt Ginkgo biloba nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży (w wieku poniżej 18 lat).

Ten produkt leczniczy zawiera laktozę jednowodną i nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy Lappa lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.


 

Bilomag - przedawkowanie

Nie odnotowano przypadków przedawkowania ekstraktu Ginkgo biloba.

Bilomag - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
Równoczesne przyjmowanie preparatów wpływających na krzepliwość krwi (heparyna i jej pochodne, kumaryny, np. warfaryna, acenokumarol).
Hemofilia.

Bilomag - działania niepożądane

Częstość występowania działań niepożądanych określono jako:

Bardzo często  (≥1/10)
Często (≥1/100 do < 1/10)
Niezbyt często (≥1/1 000 do < 1/100)
Rzadko (≥1/10 000 do < 1/1 000)
Bardzo rzadko (< 1/10 000), nie znana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych)
Ekstrakt Ginkgo biloba stosowany doustnie w zalecanych dawkach jest zwykle dobrze tolerowany i odnotowano tylko nieliczne działania niepożądane.

Rzadko występują zaburzenia żołądkowe, nudności, zaparcia, biegunki, bóle głowy, zaburzenia snu, kołatanie serca, zawroty głowy, niepokój, skórne reakcje uczuleniowe (swędzenie, wysypka).

Bardzo rzadko po zastosowaniu ekstraktu Ginkgo biloba występowały powikłania związane z nagłym krwawieniem. W piśmiennictwie opisano pojedyncze przypadki powstania obustronnego krwiaka podtwardówkowego, co przypuszczalnie było spowodowane długotrwałym (do dwóch lat) przyjmowaniem ekstraktu Ginkgo biloba. To działanie niepożądane może występować częściej u pacjentów, którzy przyjmują równocześnie leki przeciwpłytkowe lub leki przeciwzakrzepowe, takie jak kwas acetylosalicylowy lub warfaryna.

Po podaniu dużych dawek ekstraktu Ginkgo biloba w pojedynczych przypadkach mogą wystąpić drgawki, szczególnie u pacjentów z drgawkami w wywiadzie lub stosujących inne preparaty obniżające próg drgawkowy.

Uwaga: Większość dostępnych danych dotyczy wyciągów acetonowo-wodnych z liści miłorzębu, a nie etanolowo-wodnych, jak wyciąg wchodzący w skład tego produktu. Jednak ze względu na podobieństwo w składzie fitochemicznym przyjmuje się, że możliwe jest wystąpienie tych samych objawów niepożądanych, jak po wyciągach acetonowo-wodnych.

Bilomag - ciąża i karmienie piersią

Ekstraktu Ginkgo biloba nie należy stosować podczas ciąży i w okresie karmienia piersią. Nie prowadzono badań z udziałem ludzi dotyczących stosowania preparatów zawierających ekstrakt Ginkgo biloba w okresie ciąży i karmienia piersią.
Badania na zwierzętach wykazały, że ekstrakt Ginkgo biloba wykazuje działanie przeciwpłytkowe i może wydłużyć czas krwawienia, stąd nie należy go stosować szczególnie w okresie okołoporodowym (patrz także punkt 5.3).
Dotychczas nie jest w pełni poznane bezpieczeństwo stosowania ekstraktu Ginkgo biloba w okresie ciąży oraz karmienia piersią, stąd produktów zawierających ten ekstrakt nie należy stosować, dopóki bezpieczeństwo stosowania nie zostanie wykazane poprzez przeprowadzenie wysokiej jakości badań klinicznych. 

Bilomag - prowadzenie pojazdów

Ekstrakt Ginkgo biloba może powodować zawroty głowy, co należy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o prowadzeniu pojazdów mechanicznych lub obsługiwaniu urządzeń mechanicznych w ruchu.
Nie należy prowadzić pojazdów, obsługiwać maszyny lub pracować w niebezpiecznych warunkach, zanim pacjent nie pozna indywidualnej reakcji na preparat Bilomag.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Ginkgonis extr.sic.raffinatum et quantif.

  Wyciąg z miłorzębu japońskiego, zawiera ginkoflawonoglikozydy. Stosuje się go u pacjentów cierpiących na zaburzenia krążenia mózgowego, objawiające się zawrotami i bólami głowy, szumem w uszach, osłabieniem pamięci i zdolności intelektualnych, a także na zaburzenia krążenia obwodowego, objawiające się bólami podczas chodzenia, mrowieniem, uczuciem ochłodzenia kończyn.

  Dostępne opakowania
  Bilomag

  Bilomag

  kapsułki twarde - 20 kaps. - 0,08 g
  NATUR PRODUKT PHARMA SP. Z O.O.
  Bilomag

  Bilomag

  kapsułki twarde - 90 kaps. - 0,08 g
  NATUR PRODUKT PHARMA SP. Z O.O.
  Bilomag

  Bilomag

  kapsułki twarde - 60 kaps. - 0,08 g
  NATUR PRODUKT PHARMA SP. Z O.O.
  Bilomag

  Bilomag

  kapsułki twarde - 120 kaps. - 0,08 g
  NATUR PRODUKT PHARMA SP. Z O.O.
  Powiązane artykuły
  Choroby piersi

  Zespół Polanda

  Zespół Polanda, nazywany także anomalią Polanda, to rzadki zespół wad wrodzonych jednej strony ciała, najczęściej prawej. Do wad należą: częściowy lub całkowity zanik mięśni klatki piersiowej, często także zrośnięcie palców dłoni (syndaktylia), krótkopalczastość...

  USG - rodzaje, przygotowanie, przebieg

  USG nadgarstka - charakterystyka, wskazania, przebieg

  USG nadgarstka służy przede wszystkim diagnostyce obrzęków, zapaleń, bólów oraz zaburzeń czucia ręki. Umożliwia również zdiagnozowanie uszkodzeń więzadłowo-torebkowych i pourazowych. USG nadgarstka wykonywane jest nie tylko w celu wykrycia stanu zapalnego,...

  USG - rodzaje, przygotowanie, przebieg

  USG stawu kolanowego - charakterystyka, wskazania, przebieg

  USG stawu kolanowego jest pierwszym badaniem, jakie wykonuje się, by ocenić stan tego stawu. Badanie to najczęściej wykonuje się po przebytych urazach, a także po operacji kolana, aby wykluczyć krwiaki lub ropniaki. USG stawu kolanowego - charakterystyka Badanie...

  Rwa kulszowa - przyczyny, objawy, postępowanie, profilaktyka

  Rwa kulszowa - zdjęcia

  Rwa kulszowa - zdjęcia

  Zdjęcie rwy kulszowej Rwa kulszowa najczęściej wywołana jest przez dyskopatię, stany zapalne, cukrzycę lub nowotwór.

  Jałowa martwica kości

  Martwica kości

  Martwica kości

  Zdjęcie RTG kości z martwicą Zdjęcie stawu kolanowego ze wskazaniem martwicy.

  USG - rodzaje, przygotowanie, przebieg

  USG stawu kolanowego - charakterystyka, wskazania, opis badania, choroby

  Staw kolanowy jest bardzo obciążany każdego dnia. Wykonuje on ogromną pracę, podczas chodzenia czy w trakcie biegania. Na problemy ze stawem kolanowym **uskarżają się najczęściej sportowcy. **USG stawu kolanowego jest badaniem, które wykonywane jest w...

  Badania

  Test Apleya - zastosowanie, jak wygląda

  Test Apleya jest stosowany przez fizjoterapeutów oraz lekarzy ortopedów. Sama nazwa tego testu zapewne wiele nie mówi - to test diagnostyczny, który jest stosowany w badaniu uszkodzenia łąkotek. Warto wykonać test Apleya przez wdrożeniem odpowiedniej...

  Skolioza - rodzaje, diagnostyka, leczenie i ćwiczenia

  Skrzywienie kręgosłupa na zdjęciu RTG

  Skrzywienie kręgosłupa na zdjęciu RTG

  Zdjęcie RTG skrzywienia kręgosłupa Skrzywienie o 30° w odcinku piersiowym i 53° w odcinku lędźwiowym.

  Leczenie nietrzymania moczu

  Ćwiczenie mięśni Kegla

  Ćwiczenie mięśni Kegla

  Napinanie mięśni Kegla w pozycji leżącej Mięśnie Kegla można napinać również w pozycji leżącej.