Asprocard

Asprocard
Asprocard
zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
tabletki
Dawka
0,1g+0,04g
Ilość
20 tabl.
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: MEDICOFARMA S.A.

Asprocard - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Asprocard - ulotka preparatu

Asprocard - opis

Zapobieganie zawałowi mięśnia sercowego.

Zapobieganie powikłaniom zakrzepowo-zatorowym po przebytym zawale mięśnia sercowego, udarze mózgu, zabiegach na naczyniach wieńcowych, w dławicy piersiowej.

Asprocard - skład

1 tabletka zawiera 100 mg kwasu acetylosalicylowego( Acidum acetylsalicylicum ) oraz 40 mg glicyny ( Glycinum ).

Asprocard - dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 16 lat:

Doustnie 1 do 3 tabletek (od 10 mg do 300 mg) na dobę w dawce pojedynczej lub w dawkach podzielonych.

Tabletki należy przyjmować w czasie lub po posiłku i popijać 1 szklanką płynu.

Osoby w podeszłym wieku:

Nie ma dokładnych danych na temat stosunku korzyści do ryzyka stosowania kwasu acetylosalicylowego (ASA) w tej grupie pacjentów. 

Pacjenci z niewydolnością nerek i (lub) wątroby:

Należy zachować ostrożność przy stosowaniu produktu leczniczego u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek i (lub) wątroby.

Asprocard - środki ostrożności

Produktu leczniczego nie należy stosować równocześnie z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (np. z ibuprofenem), ani przeciwbólowymi (np. z paracetamolem) dłużej niż przez kilka dni.

Pacjentów należy poinformować, że powinni przyjmować produkt leczniczy zgodnie z zaleceniami i nie powinni przerywać jego stosowania bez porozumienia z lekarzem. 

Lek należy odstawić na 5 do 7 dni przed planowanym zabiegiem chirurgicznym, ze względu na ryzyko wydłużonego czasu krwawienia zarówno w czasie zabiegu jak i po nim.

Ostrożnie stosować w przypadku krwotoków macicznych, nadmiernego krwawienia miesiączkowego, stosowania wewnątrzmacicznej wkładki antykoncepcyjnej.

Należy zachować ostrożność stosując produkt u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek oraz z przewlekłą niewydolnością nerek.

U pacjentów w podeszłym wieku produkt należy stosować w mniejszych dawkach i w większych odstępach, ze względu na zwiększone ryzyko objawów niepożądanych w tej grupie pacjentów.

Utrzymujące się objawy dzwonienia lub szumu w uszach oraz ból głowy w razie długotrwałego stosowania mogą wskazywać na przedawkowanie, zwłaszcza u pacjentów w podeszłym wieku.

Asprocard - przedawkowanie

Objawy

Do objawów przedawkowania kwasu acetylosalicylowego należą: szum lub dzwonienie w uszach, ból głowy, biegunka, ból brzucha, dezorientacja, niepokój, zawroty głowy, senność, przyśpieszony oddech, nudności i (lub) wymioty.

Obserwowano również inne objawy, takie jak: utrata słuchu, zaburzenia widzenia, bóle głowy, pobudzenie ruchowe, senność i śpiączkę, drgawki, hipertermię. W ciężkich zatruciach występują zaburzenia gospodarki kwasowo-zasadowej i wodno-elektrolitowej (kwasica metaboliczna i odwodnienie).

Postępowanie po przedawkowaniu:

Podać węgiel aktywowany. Pacjenta należy jak najszybciej przewieźć do szpitala. Brak jest specyficznej odtrutki.

Asprocard - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne: kwas acetylosalicylowy lub glicynę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Nadwrażliwość na salicylany; reakcje uczuleniowe na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), np. astma aspirynowa, gorączka sienna; czynna choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy; wrodzone i nabyte skazy krwotoczne (hemofilia, małopłytkowość); dna moczanowa; trzeci trymestr ciąży i okres karmienia piersią; ciężka niewydolność wątroby lub nerek; niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej.

Ze względu na ryzyko zespołu Reye"a nie należy stosować kwasu acetylosalicylowego u dzieci w wieku do 16 lat.

Asprocard - działania niepożądane

Częstość działań niepożądanych jest nieznana (nie może być określona na podstawie dostępnych danych).

Zaburzenia krwi i układu chłonnego: małopłytkowość, niedokrwistość wskutek mikrokrwawień z przewodu pokarmowego, niedokrwistość hemolityczna u pacjentów z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, leukopenia, agranulocytoza, eozynopenia, zwiększone ryzyko krwawień, wydłużenie czasu krwawienia, wydłużenie czasu protrombinowego

Zaburzenia układu immunologicznego: mogą wystąpić, szczególnie u pacjentów z astmą, reakcje nadwrażliwości (trudności w oddychaniu kaszel, ucisk w klatce piersiowej, zawroty głowy, wysypka skórna, obrzęk naczynioruchowy, skurcz oskrzeli, wstrząs)

Zaburzenia układu nerwowego: szumy uszne (zazwyczaj jako objaw przedawkowania), zaburzenia słuchu, zawroty głowy

Zaburzenia serca: niewydolność serca

Zaburzenia naczyniowe: nadciśnienie

Zaburzenia żołądka i jelit: ból brzucha, zgaga lub niestrawność, uczucie pełności w nadbrzuszu, nudności z wymiotami lub bez wymiotów, uszkodzenie błony śluzowej żołądka, uczynnienie choroby wrzodowej, krwawienia z przewodu pokarmowego (czarne, smoliste stolce), perforacje

Owrzodzenie żołądka występuje u 15% pacjentów długotrwale przyjmujących kwas acetylosalicylowy. Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: ogniskowa martwica komórek wątrobowych, tkliwość i powiększenie wątroby, szczególnie u pacjentów z młodzieńczym reumatoidalnym zapaleniem stawów, układowym toczniem rumieniowatym, gorączką reumatyczną lub chorobą wątroby w wywiadzie, przemijające zwiększenie aktywności aminotransferaz w surowicy, fosfatazy alkalicznej i stężenia bilirubiny

Zaburzenia nerek i dróg moczowych: białkomocz, obecność leukocytów i erytrocytów w moczu, martwica brodawek nerkowych, śródmiąższowe zapalenie nerek

Asprocard - ciąża i karmienie piersią

Ciąża

Produktu leczniczego Asprocard nie należy stosować w I i II trymestrze ciąży, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne.

W oparciu o dane dotyczące stosowania u ludzi kwas acetylosalicylowy stosowany w okresie trzeciego trymestru ciąży może wywoływać wady wrodzone, np. przedwczesne zamknięcie przewodu tętniczego Botalla, gdy jest stosowany w okresie ciąży. Może również powodować obniżenie urodzeniowej masy ciała, zwiększenie ryzyka krwotoku wewnątrzczaszkowego podczas porodu. Ponadto u noworodków z wysokimi stężeniami salicylanów we krwi stwierdzano krwawienia.

Asprocard jest przeciwwskazany do stosowania w okresie ciąży podczas trzeciego trymestru ciąży.

Karmienie piersią

Kwas acetylosalicylowy przenika do mleka kobiecego, dlatego jest przeciwwskazany w okresie karmienia piersią.

Płodność

Badania na zwierzętach wykazały szkodliwy wpływ kwasu acetylosalicylowego na rozwój płodu i rozwój pourodzeniowy.

Asprocard - prowadzenie pojazdów

Asprocard nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Acidum acetylsalic., Glycinum

  Dostępne opakowania
  Asprocard

  Asprocard

  tabletki - 20 tabl. - 0,1g+0,04g
  MEDICOFARMA S.A.
  Asprocard

  Asprocard

  tabletki - 40 tabl. - 0,1g+0,04g
  MEDICOFARMA S.A.
  Powiązane artykuły
  Ważne tematy

  Miesiąc dla serca - Szczęście jako sztuka optymalnych wyborów

  Miesiąc dla serca - Szczęście jako sztuka optymalnych wyborów

  Podwyższony poziom cholesterolu to problem coraz większej liczby Polaków. Przekłada się on na zwiększenie ryzyka wystąpienia wielu chorób, takich jak zawał serca, udar mózgu czy choroba niedokrwienna serca. Wśród przyczyn zbyt wysokiego stężenia cholesterolu...

  Udar - rodzaje, przyczyny, objawy, diagnostyka, profilaktyka

  Nowy lek przeciwzakrzepowy w profilaktyce udaru mózgu

  Na udar mózgu najbardziej narażone są osoby z migotaniem przedsionków. To właśnie dla nich przeznaczony jest nowy lek przeciwzakrzepowy, którego dotyczą wyniki badań przedstawione ostatnio na kongresie American Heart Association w Chicago. Leczenie...

  Nadciśnienie

  Dwa leki zamiast jednego w leczeniu nadciśnienia

  Dwa leki zamiast jednego w leczeniu nadciśnienia

  Brytyjscy naukowcy dokonali przełomowego odkrycia w badaniach nad leczeniem pacjentów cierpiących na nadciśnienie. Zgodnie z wynikami badań, podawanie dwóch leków zamiast jednego szybciej daje lepsze rezultaty, a jednocześnie wywołuje mniej efektów ubocznych. Tradycyjne...

  Udar - rodzaje, przyczyny, objawy, diagnostyka, profilaktyka

  Przyczyny udaru mózgu (WIDEO)

  Przyczyny udaru mózgu (WIDEO)

  Udar mózgu jest najpowszechniejszą formą udaru i stanowi aż 80 proc. wszystkich przypadków. Jednocześnie jest to jedno z powikłań chorób serca. Udar najczęściej doprowadza do niesprawności wśród osób w wieku 40 lat. Ponadto stanowi on trzecią przyczynę...

  Przyczyny zawału serca

  Pijesz mało, ale regularnie? Narażasz się na zawał serca (WIDEO)

  Pijesz mało, ale regularnie? Narażasz się na zawał serca (WIDEO)

  Brytyjscy naukowcy przeanalizowali nawyki żywieniowe i stan zdrowia 600 000 osób z 19 krajów. Skupili się przede wszystkim na zależnościach między ilością spożywanego alkoholu a ryzykiem przedwczesnej śmierci. Obejrzyj wideo i dowiedz się jak alkohol...

  Badania

  Test pochyleniowy - przygotowanie, przeciwwskazania, przebieg

  Test pochyleniowy (tilt-test) jest najczęstszym badaniem wykorzystywanym w diagnostyce przyczyn zasłabnięć, czy omdleń. Pozwala on na ocenę pracy układu krążenia w pozycji stojącej lub siedzącej. Lekarze wykorzystują test pochyleniowy w diagnostyce zespołu...

  Cholesterol całkowity - rodzaje, badanie, normy, jak obniżyć cholesterol

  Stężenie poziomu cholesterolu HDL i LDL we krwi

  Poziom cholesterolu to ważna informacja, która pomaga nam w dbaniu o nasze zdrowie. Zbyt wysoki poziom cholesterolu we krwi jest bardzo niebezpieczny, gdyż może prowadzić do wielu chorób serca oraz udaru. Podczas badania cholesterolu mierzy się zarówno...