Amoclan

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
tabletki powlekane
Dawka
0,875g+0,125g
Ilość
14 tabl. (blister)
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: HIKMA PHARMACEUTICA (PORTUGAL) S.A.

Amoclan - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Amoclan - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Amoclan - opis

Wskazania do stosowania:
Leczenie zakażeń bakteryjnych wywołanych przez bakterie Gram-ujemne i Gram-dodatnie oporne na amoksycylinę, u których oporność ta wywołana jest obecnością beta-laktamaz, a które są jednak wrażliwe na połączenie amoksycyliny z klawulonianem (patrz punkt 5.1).
- Zakażenia górnych dróg oddechowych (także ucha, nosa i gardła), takie jak: zapalenie zatok, zapalenie ucha środkowego, nawracające zapalenie migdałków.
- Zakażenia dolnych dróg oddechowych, takie jak: zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli i środowiskowe (pozaszpitalne) zapalenie płuc
- Zakażenia dróg moczowych (za wyjątkiem zapalenia gruczołu krokowego)
- Zakażenia skóry i tkanek miękkich
Amoksycylina z kwasem klawulanowym jest wskazana w leczeniu zakażeń wywołanych przez wrażliwe szczepy drobnoustrojów wymienionych w punkcie 5.1.
Zazwyczaj, w mieszanych zakażeniach spowodowanych przez drobnoustroje wrażliwe na amoksycylinę i produkujące beta-laktamazy, wrażliwe na połączenie amoksycyliny z kwasem klawulanowym, nie ma konieczności podawania innego antybiotyku.
Należy wziąć pod uwagę oficjalne wytyczne dotyczące właściwego stosowania leków antybakteryjnych.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Amoclan - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Amoxicillinum, Acidum clavulanicum

  Jest to antybiotyk betalaktamowy, połączenie penicyliny-amoksycyliny o szerokim spektrum działania z inhibitrem betalaktamazy – kwasem klawulanowym. Stosowany w zakażeniach górnych i dolnych dróg oddechowych (zapalenia ucha środkowego, zatok, migdałków, oskrzeli, płuc), zakażeniach układu moczowo-płciowego (wyjątek stanowi zapalenie gruczołu krokowego), zakażeniach w obrębie jamy brzusznej, zakażeniach skóry i tkanek miękkich (po ukąszeniach owadów, przy ropniach okołozębowych).

  Dostępne opakowania
  Amoclan

  Amoclan

  tabletki powlekane - 14 tabl. (blister) - 0,875g+0,125g
  HIKMA PHARMACEUTICA (PORTUGAL) S.A.
  Amoclan

  Amoclan

  tabletki powlekane - 14 tabl. (butelka) - 0,875g+0,125g
  HIKMA PHARMACEUTICA (PORTUGAL) S.A.