Acatar Acti-Tabs Display

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
tabletki
Dawka
0,06g+2,5mg
Ilość
24 op.a 4tabl.
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: US PHARMACIA SP. Z O.O.

Acatar Acti-Tabs Display - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Uporczywy katar żółtego koloru

Witam, mam pytanie. Od 2-3 dni mam strasznie uporczywy i nieznośny katar, żółtego koloru. Dzisiaj kupiłem tabletki Acatar Acti-Tabs i Wode Morska w sprayu. Pytanie brzmi: Czy mogę te leki brac razem? tzn. moge brac tabletki i stosowac spray donosowo czy musze z czegoś zrezygnowac? Jestem astmatykiem uczulonym na pleśń i sierść kota, jesli ma to jakies znaczenie. Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz

Acatar Acti-Tabs Display - ulotka preparatu

Acatar Acti-Tabs Display - opis

Łagodzenie objawów zapalenia błony śluzowej nosa, takich jak: obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, wyciek wydzieliny z nosa (katar), uczucie zatkanego nosa oraz kichanie, występujących w przeziębieniu i grypie. Lek może być także stosowany doraźnie w przypadkach alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (katar sienny) oraz w naczynioruchowym obrzęku błony śluzowej nosa.

Acatar Acti-Tabs Display - skład

1 tabletka zawiera:

Pseudoephedrini hydrochloridum (pseudoeferdyny chlorowodorek) 60,0 mg Triprolidini hydrochloridum (triprolidyny chlorowodorek) 2,5 mg

Substancje pomocnicze, patrz pkt 6.1

Acatar Acti-Tabs Display - dawkowanie

Stosować doustnie.

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 tabletka co 6 do 8 godzin. Nie należy stosować dawki większej niż 4 tabletki na dobę. Preparatu nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat. Jeżeli konieczne jest stosowanie produktu leczniczego dłużej niż 3 dni lub pogarsza się stan pacjenta, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem.

Acatar Acti-Tabs Display - środki ostrożności

Podczas stosowania leku Acatar Acti-Tabs należy unikać spożywania alkoholu lub przyjmowania leków działających sedatywnie.

Ze względu na zawartość pseudoefedryny w preparacie nie należy stosować preparatu bez porozumienia z lekarzem u osób z cukrzycą, zaburzeniami rytmu serca, nadczynnością tarczycy, chorobą serca, z nadciśnieniem tętniczym, guzem chromochłonnym nadnerczy, ze zwiększonym ciśnieniem śródgałkowym, z zaburzeniami odpływu moczu, np. spowodowanymi przerostem gruczołu krokowego lub zwężeniem szyi pęcherza moczowego.

Ze względu na zawartość triprolidyny preparat należy stosować ostrożnie u osób ze zwężeniem odźwiernika, astmą oskrzelową, przewlekłą obturacyjną chorobą płuc.

Ze względu na zawartość laktozy preparatu nie należy stosować u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy Lappa lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.

Mimo, że u pacjentów z prawidłowym ciśnieniem krwi pseudoefedryna praktycznie nie wykazuje działania hipertensyjnego, nie należy stosować preparatu bez porozumienia z lekarzem u pacjentów przyjmujących leki przeciwnadciśnieniowe, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, leki pobudzające układ współczulny, takie jak: leki zwężające naczynia krwionośne błon śluzowych, leki hamujące łaknienie oraz leki psychotropowe o działaniu podobnym do amfetaminy. W takich przypadkach przed zaleceniem stosowania preparatu AcatarActi-Tabs należy ocenić wpływ pojedynczej dawki preparatu na ciśnienie tętnicze krwi.

Acatar Acti-Tabs Display - przedawkowanie

W przypadku ostrego przedawkowania najczęściej obserwowano: senność, letarg, zawroty głowy, niezborność ruchową, osłabienie, obniżone napięcie mięśniowe, niewydolność oddechową, suchość skóry i błon śluzowych, tachykardię, nadciśnienie tętnicze, wysoką gorączkę, pobudzenie, drażliwość, drgawki, trudności w oddawaniu moczu.

W przypadku przedawkowania należy podjąć działania podtrzymujące oddychanie i jeśli konieczne, zastosować leczenie przeciwdrgawkowe.

Jeśli to możliwe, należy wywołać wymioty i wykonać płukanie żołądka, aby zapobiec wchłonięciu przyjętej dawki leku. Pacjenci nieprzytomni powinni być chronieni przed możliwością zachłyśnięcia, np. poprzez zaintubowanie. Płukanie żołądka można rozważać, jeśli od przyjęcia leku upłynęła nie więcej niż 1 godzina. Pacjent powinien pozostać pod obserwacją.

Może być konieczne wykonanie cewnikowania pęcherza moczowego. Eliminację pseudoefedryny można przyspieszyć podając preparaty zakwaszające mocz lub poddając pacjenta dializie.

Acatar Acti-Tabs Display - przeciwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub którykolwiek składnik preparatu oraz aminy sympatykomimetyczne.

Stosowanie inhibitorów monoaminooksydazy (MAO) i okres do 2 tygodni po ich odstawieniu. Ciężkie nadciśnienie tętnicze.

Niestabilna choroba niedokrwienna serca.

Stosowanie innych leków zawierających pseudoefedrynę lub leki antyhistaminowe.

Dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Ciężka niewydolność wątroby i nerek. Ciąża i okres karmienia piersią.

Wiadomo, że lek przeciwbakteryjny furazolidon powoduje zależne od dawki działanie hamujące aktywność monoaminooksydazy (MAO). Chociaż nie opisano przypadków przełomu nadciśnieniowego po jednoczesnym zastosowaniu furazolidonu i preparatu AcatarActi-Tabs, tych dwóch leków nie należy stosować razem.

Acatar Acti-Tabs Display - działania niepożądane

Mogą wystąpić objawy hamowania lub pobudzenia czynności ośrodkowego układu nerwowego. Najczęściej opisywano senność, a ponadto zaburzenia snu i rzadko – omamy.

Może wystąpić też wysypka, niekiedy ze świądem, przyspieszona czynność serca (tachykardia) oraz uczucie suchości w jamie ustnej, nosie i gardle.

Sporadycznie opisywano zatrzymanie moczu u mężczyzn, którzy otrzymywali pseudoefedrynę; w takich przypadkach ważnym czynnikiem predysponującym mogło być powiększenie gruczołu krokowego.

Acatar Acti-Tabs Display - ciąża i karmienie piersią

Preparatu AcatarActi-Tabsnie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Acatar Acti-Tabs Display - prowadzenie pojazdów

Pacjenci stosujący AcatarActi-Tabsnie powinni prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych w ruchu, ponieważ preparat może powodować senność.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Pseudoephedrini hydroch., Triprolidini hyd

  Dostępne opakowania
  Acatar Acti-Tabs Display

  Acatar Acti-Tabs Display

  tabletki - 24 op.a 4tabl. - 0,06g+2,5mg
  US PHARMACIA SP. Z O.O.
  Powiązane artykuły
  Laryngologia

  Katar - rodzaje, leczenie, domowe sposoby

  Katar powstaje, gdy tkanki nosa i naczynia krwionośne produkują nadmiar płynu lub śluzu, który wypływa z nosa lub spływa po tylnej ścianie gardła. Katar może pojawić się w wyniku przeziębienia, grypy, kontaktu z alergenami (kurz, pyłki roślin, sierść...

  Katar - rodzaje, leczenie, domowe sposoby

  Nieżyt nosa - przyczyny, objawy, leczenie

  Nieżyt nosa - przyczyny, objawy, leczenie

  Nieżyt nosa to inna nazwa popularnego kataru. Wywoływany jest przez wirusy, które rozprzestrzeniają się drogą kropelkową. Aby zapobiec wystąpieniu kataru, trzeba unikać spotkania z zarażonymi osobami, przeciągów czy przemoczenia. Nie chroni przed nim...

  Leczenie alergii

  Naturalne metody leczenia alergii

  Objawy alergii są znane wielu osobom. Wyciek z nosa, uczucie zatkanego nosa i kaszel w połączeniu ze łzawieniem i pieczeniem oczu to codzienność niejednego alergika. Coraz więcej osób cierpiących na alergie zwraca się w kierunku medycyny naturalnej, ponieważ...

  Nieżyt nosa - przyczyny, objawy, leczenie

  Zielony katar - leczenie, inne kolory kataru

  Dlaczego może wystąpić zielony katar? Kolor wydzieliny z nosa może świadczyć o jakiejś konkretnej chorobie. Zielony katar jest najczęściej wywołany przez infekcje wirusowe. Szczególnie w porze zimy i wczesnej wiosny atakują nas czynniki patogeniczne....

  Alergia dróg oddechowych

  Uczuleni na wiosnę

  Uczuleni na wiosnę

  Co czwarty Polak cierpi na alergię. Jedną z najczęstszych dolegliwości alergików jest katar sienny, czyli alergiczny nieżyt nosa. Uporczywe „kapanie", nagminne kichanie i uczucie zatkanego nosa to krótka charakterystyka wiosennego alergika. Co zrobić,...

  Katar - rodzaje, leczenie, domowe sposoby

  Niedrożność nosa

  Niedrożność nosa to ograniczenie przepływu powietrza przez jedno lub oba nozdrza. Przyczyn tego stanu może być wiele, na przykład: ostry lub przewlekły nieżyt, schorzenia alergiczne, polipy nosa, nowotwory jamy nosowej, krwotok, wady rozwojowe, skrzywienie...

  Przyczyny alergii

  Jesienne pułapki dla alergików, czyli co uczula o tej porze roku?

  Jesienne pułapki dla alergików, czyli co uczula o tej porze roku?

  Jesień alergików Szacuje się, że aż 40 proc. Polaków cierpi na alergie. Wiosna i lato to dla nich najtrudniejszy okres. Niestety, jesienią również nie mogą liczyć na odpoczynek od nieprzyjemnych dolegliwości. Chociaż w powietrzu nie unoszą się już...

  Katar - rodzaje, leczenie, domowe sposoby

  Domowe sposoby na katar - rodzaje kataru, leki, uporczywy katar

  Katar to nieprzyjemne uczucie, które może pojawić się o każdej porze roku. Jest najczęściej objawem ostrego zapalenia błon śluzowych, które wywołują wirusy i bakterie. Może być przenoszony drogą kropelkową. Domowe sposoby na katar - rodzaje kataru Leczenie...

  Choroby i dolegliwości

  Katar w ciąży - domowe sposoby, bezpieczne leki, nieżyt nosa

  Zbagatelizowany katar w ciąży może zwiastować przeziębienie. Katar to zazwyczaj infekcja wirusowa dlatego zaleca się więcej odpoczynku i wzmacnianie odporności. Nie należy sięgać od razu po znane nam krople do nosa, ponieważ nie wszystkie będą bezpieczne...