Acatar Acti-Tabs Display

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
tabletki
Dawka
0,06g+2,5mg
Ilość
24 op.a 4tabl.
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: US PHARMACIA SP. Z O.O.

Acatar Acti-Tabs Display - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Uporczywy katar żółtego koloru

Witam, mam pytanie. Od 2-3 dni mam strasznie uporczywy i nieznośny katar, żółtego koloru. Dzisiaj kupiłem tabletki Acatar Acti-Tabs i Wode Morska w sprayu. Pytanie brzmi: Czy mogę te leki brac razem? tzn. moge brac tabletki i stosowac spray donosowo czy musze z czegoś zrezygnowac? Jestem astmatykiem uczulonym na pleśń i sierść kota, jesli ma to jakies znaczenie. Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz

Acatar Acti-Tabs Display - ulotka preparatu

Acatar Acti-Tabs Display - opis

Łagodzenie objawów zapalenia błony śluzowej nosa, takich jak: obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, wyciek wydzieliny z nosa (katar), uczucie zatkanego nosa oraz kichanie, występujących w przeziębieniu i grypie. Lek może być także stosowany doraźnie w przypadkach alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (katar sienny) oraz w naczynioruchowym obrzęku błony śluzowej nosa.

Acatar Acti-Tabs Display - skład

1 tabletka zawiera:

Pseudoephedrini hydrochloridum (pseudoeferdyny chlorowodorek) 60,0 mg Triprolidini hydrochloridum (triprolidyny chlorowodorek) 2,5 mg

Substancje pomocnicze, patrz pkt 6.1

Acatar Acti-Tabs Display - dawkowanie

Stosować doustnie.

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 tabletka co 6 do 8 godzin. Nie należy stosować dawki większej niż 4 tabletki na dobę. Preparatu nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat. Jeżeli konieczne jest stosowanie produktu leczniczego dłużej niż 3 dni lub pogarsza się stan pacjenta, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem.

Acatar Acti-Tabs Display - środki ostrożności

Podczas stosowania leku Acatar Acti-Tabs należy unikać spożywania alkoholu lub przyjmowania leków działających sedatywnie.

Ze względu na zawartość pseudoefedryny w preparacie nie należy stosować preparatu bez porozumienia z lekarzem u osób z cukrzycą, zaburzeniami rytmu serca, nadczynnością tarczycy, chorobą serca, z nadciśnieniem tętniczym, guzem chromochłonnym nadnerczy, ze zwiększonym ciśnieniem śródgałkowym, z zaburzeniami odpływu moczu, np. spowodowanymi przerostem gruczołu krokowego lub zwężeniem szyi pęcherza moczowego.

Ze względu na zawartość triprolidyny preparat należy stosować ostrożnie u osób ze zwężeniem odźwiernika, astmą oskrzelową, przewlekłą obturacyjną chorobą płuc.

Ze względu na zawartość laktozy preparatu nie należy stosować u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy Lappa lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.

Mimo, że u pacjentów z prawidłowym ciśnieniem krwi pseudoefedryna praktycznie nie wykazuje działania hipertensyjnego, nie należy stosować preparatu bez porozumienia z lekarzem u pacjentów przyjmujących leki przeciwnadciśnieniowe, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, leki pobudzające układ współczulny, takie jak: leki zwężające naczynia krwionośne błon śluzowych, leki hamujące łaknienie oraz leki psychotropowe o działaniu podobnym do amfetaminy. W takich przypadkach przed zaleceniem stosowania preparatu AcatarActi-Tabs należy ocenić wpływ pojedynczej dawki preparatu na ciśnienie tętnicze krwi.

Acatar Acti-Tabs Display - przedawkowanie

W przypadku ostrego przedawkowania najczęściej obserwowano: senność, letarg, zawroty głowy, niezborność ruchową, osłabienie, obniżone napięcie mięśniowe, niewydolność oddechową, suchość skóry i błon śluzowych, tachykardię, nadciśnienie tętnicze, wysoką gorączkę, pobudzenie, drażliwość, drgawki, trudności w oddawaniu moczu.

W przypadku przedawkowania należy podjąć działania podtrzymujące oddychanie i jeśli konieczne, zastosować leczenie przeciwdrgawkowe.

Jeśli to możliwe, należy wywołać wymioty i wykonać płukanie żołądka, aby zapobiec wchłonięciu przyjętej dawki leku. Pacjenci nieprzytomni powinni być chronieni przed możliwością zachłyśnięcia, np. poprzez zaintubowanie. Płukanie żołądka można rozważać, jeśli od przyjęcia leku upłynęła nie więcej niż 1 godzina. Pacjent powinien pozostać pod obserwacją.

Może być konieczne wykonanie cewnikowania pęcherza moczowego. Eliminację pseudoefedryny można przyspieszyć podając preparaty zakwaszające mocz lub poddając pacjenta dializie.

Acatar Acti-Tabs Display - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub którykolwiek składnik preparatu oraz aminy sympatykomimetyczne.

Stosowanie inhibitorów monoaminooksydazy (MAO) i okres do 2 tygodni po ich odstawieniu. Ciężkie nadciśnienie tętnicze.

Niestabilna choroba niedokrwienna serca.

Stosowanie innych leków zawierających pseudoefedrynę lub leki antyhistaminowe.

Dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Ciężka niewydolność wątroby i nerek. Ciąża i okres karmienia piersią.

Wiadomo, że lek przeciwbakteryjny furazolidon powoduje zależne od dawki działanie hamujące aktywność monoaminooksydazy (MAO). Chociaż nie opisano przypadków przełomu nadciśnieniowego po jednoczesnym zastosowaniu furazolidonu i preparatu AcatarActi-Tabs, tych dwóch leków nie należy stosować razem.

Acatar Acti-Tabs Display - działania niepożądane

Mogą wystąpić objawy hamowania lub pobudzenia czynności ośrodkowego układu nerwowego. Najczęściej opisywano senność, a ponadto zaburzenia snu i rzadko – omamy.

Może wystąpić też wysypka, niekiedy ze świądem, przyspieszona czynność serca (tachykardia) oraz uczucie suchości w jamie ustnej, nosie i gardle.

Sporadycznie opisywano zatrzymanie moczu u mężczyzn, którzy otrzymywali pseudoefedrynę; w takich przypadkach ważnym czynnikiem predysponującym mogło być powiększenie gruczołu krokowego.

Acatar Acti-Tabs Display - ciąża i karmienie piersią

Preparatu AcatarActi-Tabsnie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Acatar Acti-Tabs Display - prowadzenie pojazdów

Pacjenci stosujący AcatarActi-Tabsnie powinni prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych w ruchu, ponieważ preparat może powodować senność.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Pseudoephedrini hydroch., Triprolidini hyd

  Dostępne opakowania
  Acatar Acti-Tabs Display

  Acatar Acti-Tabs Display

  tabletki - 24 op.a 4tabl. - 0,06g+2,5mg
  US PHARMACIA SP. Z O.O.
  Powiązane artykuły
  Onkologia

  Leczono go na katar. 30-latek miał raka (WIDEO)

  Leczono go na katar. 30-latek miał raka (WIDEO)

  30-letni Aaron Winstanley cierpiał na uporczywy nieżyt nosa i problemy z zatokami. Lekarze stwierdzili, że jest to katar sienny. Pacjenta leczono na alergię sterydami i lekami przeciwhistaminowymi. Podawano także antybiotyki. Jednak terapia nie przynosiła...

  Nieżyt nosa - przyczyny, objawy, leczenie

  Nieżyt nosa - przyczyny, objawy, leczenie

  Nieżyt nosa - przyczyny, objawy, leczenie

  Nieżyt nosa to inna nazwa popularnego kataru. Wywoływany jest przez wirusy, które rozprzestrzeniają się drogą kropelkową. Aby zapobiec wystąpieniu kataru, trzeba unikać spotkania z zarażonymi osobami, przeciągów czy przemoczenia. Nie chroni przed nim...

  Wybierz moc natury

  Jak dopasować metodę leczenia do rodzaju kataru?

  Jak dopasować metodę leczenia do rodzaju kataru?

  Katar, za każdym razem, gdy się pojawia, świadczy o tym, że w organizmie dzieje się coś złego. Czasami wystarczą domowe sposoby, by pozbyć się tej nieprzyjemnej dolegliwości. Niestety nie zawsze obejdzie się bez wizyty u lekarza. Aby wyleczyć się z kataru,...

  Katar - przyczyny, rodzaje i leczenie. Domowe sposoby na katar

  Nieżyt nosa - przyczyny, objawy, leczenie

  Nieżyt nosa - przyczyny, objawy, leczenie

  Nieżyt nosa to inna nazwa popularnego kataru. Wywoływany jest przez wirusy, które rozprzestrzeniają się drogą kropelkową. Aby zapobiec wystąpieniu kataru, trzeba unikać spotkania z zarażonymi osobami, przeciągów czy przemoczenia. Nie chroni przed nim...

  Katar - przyczyny, rodzaje i leczenie. Domowe sposoby na katar

  Jaki wpływ na odporność ma higiena nosa?

  Higiena nosa powinna stać się nawykiem tak samo jak mycie zębów. Właściwe oczyszczanie jam nosowych ma bowiem niebagatelne znaczenie dla zdrowia. Każdy wie, że dzięki nosowi oddychamy i czujemy zapachy, lecz nie wszyscy zdają sobie sprawę, że nos chroni...

  Leczenie alergii

  Naturalne metody leczenia alergii

  Naturalne metody leczenia alergii

  Objawy alergii pojawiają się u wielu osób. Wyciek z nosa, uczucie zatkanego nosa i kaszel w połączeniu ze łzawieniem i pieczeniem oczu to codzienność niejednego alergika. Coraz więcej osób cierpiących na alergie zwraca się w kierunku medycyny naturalnej,...

  Kalendarz pylenia roślin - dla alergików. Jakie rośliny uczulają? Jak walczyć z alergią?

  Co pyli w kwietniu? Poradnik dla alergika (WIDEO)

  Co pyli w kwietniu? Poradnik dla alergika (WIDEO)

  Wiosna to czas kiedy wszystko budzi się do życia. Wiedzą o tym doskonale alergicy, którzy już od połowy marca borykają się z reakcjami alergicznymi na pylące drzewa. Na jakie pyłki muszą zwrócić szczególną uwagę w kwietniu? Obejrzyj WIDEO i dowiedz...

  Katar - przyczyny, rodzaje i leczenie. Domowe sposoby na katar

  Nos - funkcje, budowa, zagrożenia, higiena

  Higiena nosa to ważny element zabiegów pielęgnacyjnych koniecznych do sprawnego funkcjonowania układu oddechowego. Jeśli dbanie o nos nie jest wystarczające, może się to skończyć nieprzyjemnymi dolegliwościami i poważnymi chorobami nosa, takimi jak uciążliwy...

  Kalendarz pylenia roślin - dla alergików. Jakie rośliny uczulają? Jak walczyć z alergią?

  Marzec - najgorszy miesiąc dla alergików

  Marzec - najgorszy miesiąc dla alergików

  Najczęstszą przyczyną reakcji alergicznych na początku wiosny są: olcha, cis, topola i wierzba. Pyłki tych drzew zaczynają pylić w marcu na ogromną skalę, skutecznie uprzykrzając życie alergikom. Katar sienny i zapalenie spojówek wywoła w marcu także...