Abaktal

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
tabletki powlekane
Dawka
0,4 g
Ilość
10 tabl.powl.
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: LEK PHARMACEUTICALS D.D.

Abaktal - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Interakcje z żywnością

Nabiał (jony wapniowe)

Podczas przyjmowaniu leków nie jest wskazane spożywanie dużych ilości produktów zawierających dużą ilość wapnia (jonów wapniowych). Tego typu produkty właśnie poprzez zawartość jonów wapnia uniemożliwiają, zmniejszają lub zwalniają wchłanianie leków, adsorbując je. Przeczytaj pełny opis interakcji leków z nabiałem (jonami wapniowymi).

Inne produkty spożywcze

Przyjmując leki, należy pamiętać, by zwrócić szczególną uwagę na produkty, które mogą przyczynić się do powstania niebezpiecznych interakcji z medykamentami. Przeczytaj pełny opis interakcji leków z innymi produktami żywnościowymi.

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Abaktal - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Abaktal - opis
- zakażenia układu moczowo-płciowego, - zakażenia górnych dróg oddechowych, - zakażenia dolnych dróg oddechowych, - zakażenia układu pokarmowego i dróg żółciowych, - zakażenia kości i stawów, - zakażenia skóry i tkanek miękkich, - posocznica i zapalenie wsierdzia, - zapalenie opon mózgowych, - zakażenia ucha, nosa i gardła.
Abaktal - skład
1 tabletka powlekana preparatu Abaktal zawiera 400 mg pefloksacyny (w postaci metanosulfonianu).
Abaktal - dawkowanie
Zwykle dorosłym i dzieciom powyżej 15 roku życia podaje się 800 mg Abaktalu na dobę. Doustnie: 1 tabletka 2 razy dziennie (rano i wieczorem). Dla uniknięcia zaburzeń ze strony układu pokarmowego lek należy przyjmować w czasie posiłków.
Abaktal - przeciwwskazania
Pefloksacyna nie powinnna być podawana chorym o znanej nadwrażliwości na pochodne chinolonu, dzieciom poniżej 15 roku życia, kobietom w ciąży i karmiącym piersią oraz przy niedoborze dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej.
Abaktal - działania niepożądane
Podczas stosowania preparatu pefloksacyny mogą wystąpić: zaburzenia ze strony układu pokarmowego, ból mięśniowy i/lub stawów, reakcja fotouczulająca, zaburzenia ze strony układu nerwowego (ból głowy, bezsenność), małopłytkowość (przy dobowej dawce 1600 mg).

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Abaktal - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Pefloxacinum

  Dostępne opakowania
  Abaktal

  Abaktal

  tabletki powlekane - 10 tabl.powl. - 0,4 g
  LEK PHARMACEUTICALS D.D.
  Abaktal

  Abaktal

  iniekcja dożylna - 10 amp.a 5ml - 0,4 g/5ml
  LEK PHARMACEUTICALS D.D.
  Powiązane artykuły
  Niezbędnik pacjenta

  Raport - Po jakie leki Polacy sięgają najczęściej?

  Raport - Po jakie leki Polacy sięgają najczęściej?

  Zapraszamy do zapoznania się z raportem „Po jakie leki Polacy sięgają najczęściej?", który został przygotowany w oparciu o badania Target Group Index MilwardBrown, badanie ankietowe przeprowadzone wśród użytkowników portalu WP abcZdrowie oraz dane serwisu...

  Dolegliwości w ciąży

  Skuteczne sposoby na zgagę w ciąży

  Skuteczne sposoby na zgagę w ciąży

  Zgaga i refluks często pojawiają się u kobiet w trzecim trymestrze ciąży. Dolegliwości te występują po posiłkach i polegają na wydzielaniu soku żołądkowego, który przez przełyk dostaje się do gardła. Zgaga w ciąży nie jest niebezpieczna dla zdrowia i...

  Leki i suplementy

  Zirid - wskazania do stosowania, dawkowanie, efekty uboczne

  Zirid - wskazania do stosowania, dawkowanie, efekty uboczne

  Zirid jest lekiem wydawanym tylko na receptę. Znajduje zastosowanie w leczeniu objawów niestrawności nie mającej charakteru wrzodowego. Przeczytaj artykuł i poznaj szczegółowe informacje dotyczące stosowania preparatu Zirid. Zirid - wskazania do stosowania Wskazaniem...

  Zgaga - przyczyny, objawy, leczenie

  Zgaga w ciąży - przyczyny, objawy, domowe sposoby i leczenie

  Zgaga w ciąży - przyczyny, objawy, domowe sposoby i leczenie

  Zgaga w ciąży jest dolegliwością, na którą narzeka wiele kobiet. Jej przyczyny są różne. Są to zarówno czynniki hormonalne, jak i mechaniczne. Duże znaczenie ma także dieta. Jakie są objawy zgagi? Co może pomóc? Co robić, a czego unikać, by przypadłość...

  Zaburzenia erekcji

  Tabletki na potencję sprzedają się jak świeże bułeczki

  Tabletki na potencję sprzedają się jak świeże bułeczki

  Ok. 4 mln opakowań preparatów na potencję kupili w 2017 roku mężczyźni nad Wisłą. Leki, które w Polsce dostępne są od ponad 2 lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Czy jednak są faktycznie potrzebne? Substancją czynną leków na potencję jest sildenafil....

  Leki i suplementy

  Nowelizacja prawa farmaceutycznego

  Nowelizacja prawa farmaceutycznego

  Sejm uchwalił nowelizację prawa farmaceutycznego, która szeroko definiuje sprzedaż wysyłkową, dzięki czemu nie będzie już możliwości kupienia przez Internet leków na receptę. Wprowadza również zmiany dotyczące badań klinicznych... Internetowa sprzedaż...