Trexan

zobacz opinie o produkcie »
Cena
79,33 zł
Forma
tabletki
Dawka
2,5 mg
Ilość
30 tabl.
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Tak
Producent: ORION CORPORATION

Trexan - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Interakcje z żywnością

Alkohol

Należy unikać spożywania alkoholu przy jednoczesnym przyjmowaniu leków. W czasie kuracji krótkotrwałych należy unikać picia w ogóle, zaś w przypadku stałego zażywania – niekiedy można pić umiarkowanie, ale tylko po konsultacji z lekarzem. Nie należy też nigdy popijać leków napojami alkoholowymi. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Przybranie na wadze przy RZS

Witam. Mam 30 lat. Od 3 lat choruję na RZS. W tym czasie przytylam 16 kg. Przyjmuję Trexan i Metypred. Chciałabym schudnąc dlatego zapisałam się na cardio i fitnes. Ale nie wiem jak mam ćwiczyć i ile żeby sobie nie zaszkodzić. W tym momencie mam zaostrzenie choroby. Planuję też kupić jakiś wspomagacz spalania tluszczu ponieważ nie mogę już na siebie patrzeć. Nie jem mięsa smażonego, słodycze...

Wykrycie RZS a dna moczanowa

Rzs czy dna moczanowa? Max lat 36.Leczę się u reumatologa ale nie skutecznie.Od kilku lat odczuwam dolegliwości ,częste bóle nawet kilku stawów.Od pół roku zajęło mi prawą dłoń.Brałem różne leki Kolchicynę ale tylko NALGESIN Forte przynosił lekką poprawę.Reumatolog zmieniła mi leki na Trexan ale to nie działa.CO DALEJ POCZĄĆ???

Trexan - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Trexan - opis

Wskazania do stosowania:
- Łuszczyca,
- Chemioterapia przeciwnowotworowa: rak płuca (drobno i wielokomórkowy), zwłaszcza rak drobnokomórkowy płuc, rak piersi, rak epidermoidalny głowy i szyi, rak pęcherza, rak szyjki macicy, rak jajników, rak jąder, mięsak kości.
- Ostra i podostra białaczka limfatyczna u dzieci. Ostra białaczka limfatyczna i szpikowa u dorosłych, w leczeniu i zapobieganiu postaci oponowych białaczek i chłoniaków. Chłoniak nieziarniczy, chłoniak histiocytowy i limfocytowy. Chłoniak Burkitta.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Trexan - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Methotrexatum

  Substancja o działaniu przeciwnowotworowym. Hamuje enzym odpowiedzialny za przemianę nieaktywnej postaci kwasu foliowego w jego aktywną biologicznie postać - tetrahydrofolian. Dzięki temu dochodzi do zahamowania syntezy ważnych składników komórek (zarówno nowotworowych, jak i zdrowych), takich, jak DNA, RNA i białek. Substancję stosuje się w leczeniu ostrej białaczki limfoblastycznej u dzieci, ostrej białaczki limfoblastycznej i szpikowej u dorosłych, raka piersi, raka jajnika, raka jądra, raka głowy i szyi, raka płuc, a także ciężkiej postaci reumatoidalnego zapalenia stawów.

  Dostępne opakowania
  Trexan

  Trexan

  tabletki - 30 tabl. - 2,5 mg
  ORION CORPORATION
  Trexan

  Trexan

  iniekcja - 1 op. - 1 g/40ml
  ORION CORPORATION
  Trexan

  Trexan

  tabletki - 100 tabl. - 0,01 g
  ORION CORPORATION
  79,33 zł
  Trexan

  Trexan

  tabletki - 100 tabl. - 2,5 mg
  ORION CORPORATION
  21,90 zł