Topigen
zobacz opinie o produkcie »
- Cena
- -
- Forma
- tabletki powlekane
- Dawka
- 0,025 g
- Ilość
- 28 tabl. (4 blist.po 7 szt.)
- Typ
- Na receptę Rp
- Refundacja
- Nie
Producent: BIOGENED S.A.
Topigen - Interakcje
Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:
Zobacz wszystkie »Pytania do farmaceuty
Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:
Topigen - ulotka preparatu
Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.
Topigen - opis
Do stosowania w monoterapii u dorosłych, młodzieży i dzieci od 2 roku życia, z nowo rozpoznaną padaczką lub ramach zmiany leczenia na monoterapię.
Leczenie uzupełniające u dorosłych, młodzieży i dzieci od 2 roku życia z
- napadami drgawkowymi odogniskowymi, z wtórnym uogólnieniem lub bez,
- pierwotnie uogólnionymi napadami toniczno-klonicznymi,
- napadami drgawkowymi związanymi z zespołem Lennoxa-Gastauta.
Topigen - skład
Topigen, 25 mg tabletki powlekane:
Każda tabletka powlekana zawiera 25 mg topiramatu {Topiramatum).
Substancje pomocnicze: Laktoza jednowodna. Każda tabletka zawiera 17,04 mg laktozy.
Topigen, 50 mg tabletki powlekane:
Każda tabletka powlekana zawiera 50 mg topiramatu (Topiramatum).
Substancje pomocnicze: Laktoza jednowodna. Każda tabletka zawiera 34,08 mg laktozy.
Topigen, 100 mg tabletki powlekane:
Każda tabletka powlekana zawiera 100 mg topiramatu (Topiramatum).
Substancje pomocnicze: Laktoza jednowodna. Każda tabletka zawiera 68,17 mg laktozy.
Topigen, 200 mg tabletki powlekane:
Każda tabletka powlekana zawiera 200 mg topiramatu (Topiramatum).
Substancje pomocnicze: Laktoza jednowodna. Każda tabletka zawiera 136,34 mg laktozy.
Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.
Topigen - dawkowanie
Dobierając dawkę należy kierować się obrazem klinicznym. Produkt leczniczy dostępny jest w tabletkach o różnej mocy, aby możliwe było dobranie odpowiedniej dawki.
Dawkowanie w monoterapii
W przypadku zmiany leczenia na monoterapię topiramatem zaleca się stopniowe odstawianie wcześniej stosowanej substancji przeciwpadaczkowej. Po odstawieniu leków przeciwpadaczkowych indukujących enzymy dochodzi do zwiększenia stężenia topiramatu w osoczu. Dlatego jeśli są wskazania kliniczne, może być konieczne stosowanie mniejszej dawki topiramatu.
Dorośli:
Ustalanie dawkowania należy rozpoczynać od podawania 25 mg topiramatu na dobę wieczorem przez 1 tydzień. Dawkę należy następnie zwiększać w odstępach jedno- lub dwutygodniowych o 25-50 mg topiramatu/dobę, podawanego w dwóch dawkach podzielonych.
Zalecana początkowa dawka docelowa w przypadku monoterapii topiramatem u dorosłych wynosi 100 mg/dobę, a maksymalna zalecana dawka dobowa wynosi 500 mg.
Młodzież i dzieci w wieku > = 2 lat:
Ustalanie dawkowania należy rozpoczynać od dawki 0,5-1 mg/kg masy ciała na dobę podawanej wieczorem przez I tydzień. Dawkę należy następnie zwiększać w odstępach co 1 lub 2 tygodnie o 0,5-
1 mg/kg masy ciała leku na dobę, podawanego w dwóch dawkach podzielonych.
Zalecana początkowa dawka docelowa w przypadku monoterapii topiramatem u dzieci w wieku
2 i więcej lat wynosi 3-6 mg/kg mc./dobę.
Dawkowanie w leczeniu uzupełniającym
Dorośli:
Ustalanie dawkowania należy rozpoczynać od podawania 25-50 mg topiramatu na dobę wieczorem przez 1 tydzień. Dawkę należy następnie zwiększać w odstępach co I lub 2 tygodnie o 25-50 mg topiramatu/dobę, podawanego w dwóch dawkach podzielonych. U niektórych pacjentów możliwe jest podawanie leku w pojedynczej dawce dobowej.
Zakres podtrzymujących dawek dobowych w leczeniu uzupełniającym u dorosłych wynosi od 200 mg do 400 mg topiramatu/dobę, podawanego w dwóch dawkach podzielonych.
Młodzież i dzieci w wieku > =2 lat:
Zalecany zakres dawkowania w leczeniu uzupełniającym u dzieci od 2 r.ż. wynosi 5-9 mg topiramatu/kg masy ciała/dobę, podawanych w dwóch dawkach podzielonych. Ustalanie dawkowania należy rozpoczynać od podawania 25 mg topiramatu/dobę (lub mniejszej dawki, zgodnie z zakresem dawkowania od 0,5 do 1 mg/kg masy ciała/dobę) wieczorem przez 1 tydzień. Dawkę należy następnie zwiększać w odstępach co 1 lub 2 tygodnie o około 1 mg/kg masy ciała/dobę, w dwóch dawkach podzielonych.
Badano podawanie dawek dobowych do 30 mg/kg masy ciała/dobę, które były na ogół dobrze tolerowane.
Dodatkowe informacje na temat dawkowania
Dostosowanie dawek:
W razie potrzeby można zwiększać dawki o mniejszą ilość leku lub stosować dłuższe przerwy między kolejnymi korektami dawkowania.
Nie ma konieczności monitorowania stężenia topiramatu w osoczu, aby zoptymalizować leczenie, ponieważ nie stwierdza się bezpośredniej zależności między tym stężeniem a skutecznością terapii.
Przerywanie leczenia: Patrz punkt 4.4.
Pacjenci poddawani hemodializom:
Topiramat jest usuwany z osocza podczas hemodializy, dlatego w dniach jej wykonywania należy podać pacjentowi dodatkową dawkę w wysokości około połowy stosowanej dawki dobowej. Dodatkową dawkę należy podać w postaci dwóch dawek podzielonych: bezpośrednio przed rozpoczęciem i z chwilą zakończenia zabiegu hemodializy. Wielkość dawki dodatkowej zależy od metody dializy lub stosowanego sprzętu.
Sposób podawania
Topigen można przyjmować niezależnie od posiłków.
Tabletki powlekane należy połykać w całości, popijając wystarczającą ilością płynu.
Topigen - środki ostrożności
Przerwanie leczenia:
U pacjentów z napadami drgawkowymi lub padaczką w wywiadzie, jak i bez takiej historii choroby, leki przeciwpadaczkowe, w tym topiramat, powinny być odstawiane stopniowo, aby ograniczyć do minimum możliwość napadów i wzrost częstości ich występowania. W badaniach klinicznych u dorosłych z padaczką dawki dobowe zmniejszano co tydzień o 50-100 mg. W badaniach klinicznych u dzieci topiramat wycofywano stopniowo w okresie od 2 do 8 tygodni. W razie konieczności szybkiego odstawienia ze względów medycznych leku zawierającego topiramat zaleca się właściwe monitorowanie pacjenta.
Dzieci w wieku poniżej 2 lat:
Produktu leczniczego Topigen nie należy stosować u dzieci poniżej 2 r.ż., ponieważ brak wystarczających doświadczeń ze stosowaniem topiramatu w tej grupie wiekowej.
Pacjenci z zaburzoną czynnością nerek:
Główna droga eliminacji topiramatu i jego metabolitów prowadzi przez nerki. Dlatego lek należy podawać ostrożnie pacjentom z zaburzoną czynnością nerek (klirens kreatyniny poniżej 60 ml/min). Taką ewentualność nerek należy brać pod uwagę w przypadku pacjentów w podeszłym wieku. Zaleca się rozpoczynanie leczenia u tych pacjentów od niskiej dawki topiramatu i monitorowanie pacjenta pod kątem wystąpienia niekorzystnych reakcji. Pacjenci z umiarkowanym lub ciężkim zaburzeniem czynności nerek uzyskują stężenie równowagi w osoczu po 10 do 15 dniach stosowania leku, w porównaniu do 4-8 dni u pacjentów z prawidłową czynnością nerek.
Kamica nerkowa:
Niektórzy pacjenci, zwłaszcza ci ze skłonnością do kamicy nerkowej, mogą być narażeni na zwiększone ryzyko tworzenia się kamieni nerkowych i związanych z nimi objawów podmiotowych i przedmiotowych, takich jak kolka nerkowa, ból w okolicy nerek lub ból w boku. Do czynników ryzyka kamicy nerkowa należą: powstawanie kamieni w przeszłości, kamica nerkowa w wywiadzie rodzinnym i hiperkalciuria (nadmierne wydalanie wapnia z moczem). Jednak żaden z tych czynników ryzyka nie pozwala na niezawodne przewidzenie powstawania kamieni nerkowych w trakcie leczenia topiramatem. Ponadto zwiększone ryzyko dotyczy także pacjentów przyjmujących inny lek związany z kamicą nerkową (patrz punkt 4.5).
Zaburzona czynność wątroby:
U pacjentów z zaburzoną czynnością wątroby topiramat należy podawać ostrożnie, ponieważ klirens topiramatu może być u nich zmniejszony.
Ostra krótkowzroczność i wtórna jaskra wąskiego kąta:
Podczas leczenia topiramatem stwierdzano ostrą krótkowzroczność z wtórną jaskrą wąskiego kąta przesączania, czemu może towarzyszyć wysięk nadrzęskowy, prowadzący do przemieszczenia soczewki i tęczówki do przodu. Do objawów należały nagle pogorszenie ostrości wzroku i/lub ból oczu. W badaniach okulistycznych stwierdzano spłycenie komory przedniej, przekrwienie (zaczerwienienie) oczu i zwiększenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, ze zwężeniem źrenicy lub bez. Objawy te występowały zarówno u dzieci, jak i u dorosłych, na ogół w ciągu 1 miesiąca od rozpoczęcia leczenia topiramatem. W takiej sytuacji leczenie topiramatem należy natychmiast przerwać i podjąć postępowanie mające na celu szybkie obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego.
Kwasica metaboliczna:
Podczas leczenia topiramatem może się rozwinąć hiperchloremiczna kwasica metaboliczna bez luki anionowej (tj. obniżenie stężenia dwuwęglanów w surowicy poniżej normy u pacjenta bez zasadowicy oddechowej) z powodu zahamowania przez lek anhydrazy węglanowej w nerkach. Najczęściej do obniżenia stężenia dwuwęglanów dochodzi wcześnie w trakcie leczenia topiramatem, chociaż może ono wystąpić w dowolnym jego momencie. Efekt ten ma na ogól charakter łagodny do umiarkowanego (średnie obniżenie o 4 mmol/1 w przypadku stosowania dawek dobowych 100 mg i powyżej u dorosłych i o około 6 mg/kg/dobę u dzieci). Rzadko obserwowano obniżenie stężenia dwuwęglanów do wartości poniżej 10 mmol/1. Stany lub rodzaje leczenia, które predysponują do rozwoju kwasicy (takie jak choroba nerek, ciężkie zaburzenia oddychania, stan drgawkowy, biegunka, zabieg chirurgiczny, dieta ketogenna lub niektóre leki), mogą działać addycyjne na efekt obniżenia stężenia dwuwęglanów wywierany przez topiramat.
Przewlekła kwasica metaboliczna u dzieci może prowadzić do obniżenia tempa wzrastania. Nie prowadzono systematycznych badań nad wpływem topiramatu na wzrost i kości w populacji dzieci ani u dorosłych.
Przewlekła kwasica metaboliczna zwiększa ryzyko powstawania kamieni nerkowych i może prowadzić do osteopenii.
W trakcie leczenia topiramatem u pacjentów należy wykonywać badania kontrolne pod kątem kwasicy metabolicznej. Zależnie od stanu klinicznego monitorowanie może obejmować oznaczenia stężenia dwuwęglanów w surowicy, przebieg zmian stężenia chlorków w surowicy lub wykonywanie gazometrii. Jeżeli rozwinie się i będzie się utrzymywać kwasica metaboliczna, należy rozważyć zredukowanie dawki lub odstawienie topiramatu (ze stopniowym obniżaniem dawkowania).
Zmiany nastroju /depresja:
U pacjentów leczonych topiramatem stwierdzano zwiększoną częstość depresji i zmian nastroju.
Próby samobójcze:
W podwójnie ślepej fazie badań klinicznych obejmujących stosowanie leku w zatwierdzonych i badanych klinicznie wskazaniach próby samobójcze występowały z częstością 0,003 (13 przypadków/3999 osobolat) podczas stosowania topiramatu w porównaniu do 0 (0 przypadków/1430 osobolat) podczas stosowania placebo.
Suplementacja kalotyczna:
U pacjentów z redukcją masy ciała w trakcie leczenia topiramatem należy rozważyć zastosowanie środków dietetycznych lub zwiększenie ilości przyjmowanych pokarmów.
Właściwe nawodnienie:
Właściwe nawodnienie odgrywa bardzo ważną rolę, ponieważ może zmniejszyć ryzyko powstania kamieni nerkowych. Ponadto może zmniejszyć ryzyko zdarzeń niepożądanych związanych ze podwyższeniem temperatury przed rozpoczęciem i w trakcie wykonywania ćwiczeń fizycznych oraz w przypadku przebywania w szczególnie ciepłym środowisku (patrz punkt 4.8).
Ten lek zawiera laktozę. Leku nie powinni przyjmować pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi chorobami typu nietolerancji galaktozy, niedoboru laktazy typu Lapp czy zespołu złego wchłaniania glukozy i galaktozy.
Topigen - przedawkowanie
Objawy:
Donoszono o przypadkach przedawkowania topiramatu. Do stwierdzonych objawów należały: bóle głowy, drgawki, senność, zaburzenia mowy, niewyraźne widzenie, podwójne widzenie, zaburzenia myślenia, letarg, zaburzenia koordynacji, stupor, niedociśnienie tętnicze, bóle brzucha, pobudzenie, zawroty głowy i depresja. W większości przypadków nie stwierdzono ciężkich konsekwencji klinicznych tych objawów, jednak obserwowano zgony po równoczesnym przedawkowaniu kilku leków, w tym topiramatu.
Przedawkowanie topiramatu może prowadzić do ciężkiej kwasicy metabolicznej i hipokalemii (patrz punkt 4.4).
Pacjenta, który przyjął dawkę topiramatu oszacowaną na 96-110 g, przyjęto do szpitala w stanie śpiączki trwającej 20-24 godziny. Chory powrócił do zdrowia po 3-4 dniach.
Leczenie:
W przypadku ostrego przedawkowania topiramatu, jeżeli lek przyjęto niedawno, należy natychmiast opróżnić żołądek przez płukanie lub wywołanie wymiotów. W badaniach in vitro wykazano, że topiramat jest adsorbowany przez aktywowany węgiel drzewny. Należy zastosować ogólne leczenie wspomagające i środki ostrożności. Wykazano, że hemodializa jest bardzo skutecznym sposobem usuwania topiramatu z krwi. Pacjent powinien być dobrze nawadniany.
Topigen - przeciwwskazania
Nie należy stosować leczenia produktem Topigen pacjentów z nadwrażliwością na jego substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
Topigen - działania niepożądane
Przemijające działania niepożądane związane z wpływem leku na ośrodkowy układ nerwowy mogą wystąpić zwłaszcza na początku leczenia i w fazie stopniowych zmian dawkowania. Zwiększanie dawek o mniejsze ilości leku lub stosowanie dłuższych przerw między zmianami dawkowania mogą prowadzić do zmniejszenia lub ustąpienia objawów związanych z wpływem leku na ośrodkowy układ nerwowy, takich jak zmęczenie, zaburzenia mowy/ problemy z mówieniem lub spowolnienie psychoruchowe.
Badania kliniczne
Większość najczęściej stwierdzanych zdarzeń niepożądanych w badaniach klinicznych wykazywała nasilenie łagodne lub umiarkowane i zależność od dawki leku.
Zdarzenia niepożądane zależne od dawki rozpoczynały się na ogół w fazie stopniowego zwiększania dawkowania i często utrzymywały się w fazie leczenia podtrzymującego, nieczęsto jednak ujawniały się dopiero w fazie leczenia podtrzymującego.
Szybsze tempo zwiększania dawkowania i większe dawki początkowe wiązały się z częstszymi zdarzeniami niepożądanymi, które prowadziły do przerwania leczenia.
Dorośli
Bardzo często (> =1/10):
Zmęczenie, zawroty głowy, ataksja, zaburzenia mowy/ problemy z mówieniem, parestezje, oczopląs, senność, nerwowość, spowolnienie psychoruchowe, zaburzenia pamięci, splątanie, jadłowstręt, lęk, trudności z koncentracją/skupieniem uwagi, depresja, nudności, zmniejszenie masy ciała, ból głowy, podwójne widzenie i inne zaburzenia widzenia.
Często (> =1/100 do < 1/10):
Psychozy, objawy psychotyczne i zachowania agresywne, zaburzenia smaku, pobudzenie ruchowe lub psychiczne, zaburzenia poznawcze, zmiany nastroju, labilność emocjonalna, problemy z koordynacją, nieprawidłowy chód, apatia, dolegliwości brzuszne, osłabienie, zaburzenia nastroju, leukopenia, kamica nerkowa, drżenia mięśniowe.
W badaniach klinicznych rzadko obserwowano myśli i próby samobójcze i bardzo rzadko występowały samobójstwa.
Bardzo rzadko donoszono o incydentach zakrzepowo-zatorowych (w pojedynczych przypadkach). Nie potwierdzono ich związku przyczynowego ze stosowaniem topiramatu.
Dzieci w wieku 2 i więcej lat
Poza wymienionymi powyżej działaniami niepożądanymi, u dzieci w wieku 2 i więcej lat obserwowano w badaniach klinicznych następujące działania niepożądane: hiperkinezy, omamy, nieprawidłowe zachowanie, zwiększone wydzielanie śliny.
Doświadczenia porejestracyjne
Podane poniżej częstości odnoszą się do spontanicznych zgłoszeń działań niepożądanych (dotyczą szacunkowej ekspozycji w odniesieniu do osobolat leczenia) i nie stanowią dokładniejszych oszacowań niż uzyskane na podstawie badań klinicznych i eksperymentalnych.
Otrzymano zgłoszenia przypadków zwiększenia stężenia enzymów wątrobowych u pacjentów przyjmujących topiramat z innymi lekami i bez. Uzyskano pojedyncze doniesienia o zapaleniu wątroby i jej niewydolności u pacjentów stosujących wiele różnych leków podczas leczenia topiramatem.
Istnieją również pojedyncze zgłoszenia pęcherzowych odczynów na skórze i błonach śluzowych (w tym rumienią wielopostaciowego, pęcherzycy, zespołu Stevensa-Johnsona i toksycznej nekrolizy naskórkowej). Większość z tych zdarzeń wystąpiła u pacjentów przyjmujących inne leki, które również wiązano z pęcherzowymi odczynami na skórze i błonach śluzowych.
Rzadko podczas stosowania topiramatu stwierdzano zmniejszenie wydzielania potu, głównie u dzieci.
Rzadko (> = 1/10 000 do < 1/1000):
Jadło wstręt, depresja*1, pobudzenie psychiczne/ruchowe, senność, parestezje, drgawki, ból głowy, zaburzenia widzenia, niewyraźne widzenie, nudności, łysienie, kamica nerkowa*1, zmęczenie, zmniejszenie masy ciała.
Bardzo rzadko (< 1/10 000):
Leukopenia i neutropenia, małopłytkowość, kwasica metaboliczna', zmniejszone łaknienie, hiperamonemia , bezsenność, stan splątania, zaburzenia psychotyczne, agresja, omamy, myśli samobójcze, próby samobójcze i samobójstwo*, zaburzenia języka, zaburzenia mowy, zaburzenia smaku, niepamięć, zaburzenia pamięci, drgawki (zespół odstawienia)*, krótkowzroczność, jaskra wąskiego kąta , ból oczu, biegunka, bóle brzucha, wymioty, osutki skórne, gorączka, złe samopoczucie, osłabienie.
(patrz punkt 4.4) ** (patrz punkt 4.5)
Topigen - ciąża i karmienie piersią
Ciąża
U dzieci matek, które przyjmowały lek przeciwpadaczkowy podczas ciąży, stwierdza się 2-3 razy wyższe ryzyko wad wrodzonych w porównaniu do dzieci, których matki nie przyjmowały leków przeciwpadaczkowych w tym okresie. Wykazano teratogenność i embriotoksyczność topiramatu w badaniach na różnych gatunkach zwierząt (patrz punkt 5.3). Najczęściej obserwowane wady to rozszczepienie warg, wady rozwojowe układu sercowo-naczyniowego i uszkodzenia cewy nerwowej. U ludzi topiramat przenika przez barierę łożyskową. W związku z tym zaleca się prenatalne badania diagnostyczne pozwalające wcześnie wykryć wady wrodzone (badania ultrasonograficzne).
Dopuszczalne jest stosowanie topiramatu podczas ciąży wyłącznie wtedy, gdy nie są dostępne żadne inne możliwości leczenia i jeżeli potencjalna korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym ryzykiem u dziecka.
Ponieważ jednoczesne stosowanie kilku leków przeciwpadaczkowych (politerapia) w trakcie ciąży jeszcze bardziej zwiększa ryzyko rozwoju wad wrodzonych u płodu, topiramat powinien być stosowany przez kobiety w ciąży w monoterapii i w najmniejszej skutecznej dawce.
Kobiety planujące ciąże lub te, które potencjalnie mogą być w ciąży, powinny otrzymać poradę specjalistyczną. Należy ponownie rozważyć konieczność leczenia przeciwpadaczkowego, jeśli kobieta planuje zajście w ciążę.
Kobiety w wieku rozrodczym muszą być informowane o konieczności planowania i monitorowania ewentualnej ciąży. Jeśli zajdą w ciążę w trakcie leczenia topiramatem lub jeżeli leczenie topiramatem stanie się konieczne w trakcie ciąży, należy starannie ocenić niezbędność wyeliminowania drgawek wobec ryzyka, jakie niesie to leczenie dla płodu.
W żadnych okolicznościach nie należy przerywać leczenia topiramatem bez starannego rozważenia stosunku ryzyka do korzyści przez lekarza, ponieważ niekontrolowane drgawki mogą mieć poważne następstwa u matki i płodu.
U noworodków urodzonych przez matki stosujące topiramat w trakcie ciąży, niekiedy w skojarzeniu z innymi produktami leczniczymi, obserwowano bardzo rzadkie przypadki spodziectwa. Nie ustalono związku przyczynowego z podawaniem topiramatu.
Laktacja:
Topiramat przenika do mleka matki i nie można wykluczyć wystąpienia niekorzystnych reakcji u niemowlęcia karmionego piersią, dlatego produktu Topigen nie należy stosować w trakcie laktacji. Należy przerwać karmienie piersią w przypadku bezwzględnej konieczności zastosowania leczenia produktem Topigen.
Topigen - prowadzenie pojazdów
Topiramat ma duży wpływ na zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych.
Topiramat działa na ośrodkowy układ nerwowy (OUN) i może powodować zawroty głowy, senność i podobne objawy, zwłaszcza na początku leczenia, nawet w przypadku stosowania go zgodnie z zaleceniami. Może to niekorzystnie wpłynąć na zdolność do prowadzenia samochodu lub obsługiwania maszyn, szczególnie w sytuacji przyjęcia leku jednocześnie z alkoholem.
Kategorie preparatu
Ten preparat należy do kategorii:
Topigen - Zamienniki
Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:
Podziel się na Facebooku
Zapytaj o lek
za darmo
- Odpowiedź w 24 godziny
- Bez żadnych opłat
- Wykwalifikowani farmaceuci
farmaceutów jest teraz online
0/500
Podobne preparaty
-
Maxitrol
maść oczna - 3,5 g - (1mg+3500j.m.+6000j.m.)/g
-
Floxyme 50 mg/ml roztw.do podania w wodzie do picia
roztwór do podania w wodzie do picia - 1 l (butelka) - 0,05 g/ml
-
Bactrim
zawiesina doustna - 100 ml (butelka) - (0,2g+0,04g)/5ml
-
Bactrim
zawiesina doustna - 100 ml (butelka) - (0,2g+0,04g)/5ml
Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.
Substancja czynna
Topiramatum
Substancja o działaniu przeciwpadaczkowym. Stosowana w leczeniu napadów padaczkowych częściowych (a więc pojawiających się tylko w jednym obszarze mózgu) lub napadów wtórnie uogólnionych (a więc obejmujących obszar mózgu). Substancja ta wykazuje również skuteczność w leczeniu drgawek w przebiegu choroby zwanej zespołem Lennoxa i Gastauta oraz zapobieganiu migreny u osób dorosłych.
Dostępne opakowania
Topigen
tabletki powlekane - 28 tabl. (4 blist.po 7 szt.) - 0,025 g
BIOGENED S.A.
BIOGENED S.A.
Topigen
tabletki powlekane - 30 tabl. (3 blist.po 10 szt.) - 0,025 g
BIOGENED S.A.
BIOGENED S.A.
Topigen
tabletki powlekane - 56 tabl. (8 blist.po 7 szt.) - 0,025 g
BIOGENED S.A.
BIOGENED S.A.
Topigen
tabletki powlekane - 28 tabl. (2 blist.po 14 szt.) - 0,025 g
BIOGENED S.A.
BIOGENED S.A.
Topigen
tabletki powlekane - 28 tabl. (4 blist.po 7 szt.) - 0,05 g
BIOGENED S.A.
BIOGENED S.A.
Topigen
tabletki powlekane - 30 tabl. (3 blist.po 10 szt.) - 0,05 g
BIOGENED S.A.
BIOGENED S.A.
Topigen
tabletki powlekane - 56 tabl. (8 blist.po 7 szt.) - 0,05 g
BIOGENED S.A.
BIOGENED S.A.
Topigen
tabletki powlekane - 28 tabl. (2 blist.po 14 szt.) - 0,05 g
BIOGENED S.A.
BIOGENED S.A.
Topigen
tabletki powlekane - 28 tabl. (4 blist.po 7 szt.) - 0,1 g
BIOGENED S.A.
BIOGENED S.A.
Polecane artykuły
Dane zamieszczone w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i poglądowy, powstały przy dołożeniu należytej staranności, w zakresie ich opracowania, niemniej z uwagi na dużą zawartość danych w serwisie, może się zdarzyć wystąpienie błędu. W przypadku zażywania produktów leczniczych wskazane, a w pewnych przypadkach konieczne, jest skontaktowanie się z lekarzem lub farmaceutą. Baza KS-BLOZ nie zastępuje przepisów prawa i decyzji odpowiednich organów, ani specjalistycznej wiedzy lekarzy i farmaceutów. W granicach dopuszczonych prawem, wyłączona zostaje odpowiedzialność (w tym odszkodowawcza) producenta bazy KS-BLOZ za dane zawarte w jej treści. Treść licencji dla osób fizycznych, na korzystanie z Bazy Leków i Środków Ochrony Zdrowia KS-BLOZ, znajdziesz tutaj.
Komentarze