Tersilat

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
krem
Dawka
0,01 g/g
Ilość
15 g
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: SUN-FARM SP. Z O.O.

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Tersilat - ulotka preparatu

Tersilat - opis

Zakażenia grzybicze skóry wywołane przez dermatofity takie jak Trichophyton (np. T. rubrum, T. mentagrophytes, T. verrucosum, T. violaceum), Microsporum canis i Epidermophyton floccosum.

Drożdżakowe zakażenia skóry, głównie wywołane przez rodzaj Candida (np. Candida albicans).

Łupież pstry wywołany przez Pityrosporum orbiculare (Malassezia furfur).

Tersilat - skład

Jeden gram kremu zawiera 10 mg terbinafiny chlorowodorku. Substancja pomocnicza: 100 mg alkoholu cetostearylowego/gram kremu. Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Tersilat - dawkowanie

Sposób podawania

Podanie na skórę.

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat

Czas leczenia i częstość podawania leku

Grzybica stóp: raz dziennie przez tydzień.

Grzybica fałdów skórnych i skóry gładkiej: raz dziennie przez tydzień. Drożdżyca skóry: raz dziennie przez 1 do 2 tygodni. Łupież pstry: raz lub dwa razy dziennie przez 2 tygodnie.

Krem Tersilat może być aplikowany jeden lub dwa razy dziennie. Skóra musi być sucha i czysta. Na zmienione chorobowo miejsca na skórze i okolice należy nanieść cienką warstwę kremu, a następnie lekko wetrzeć.

Poprawa objawów następuje w ciągu kilku dni. Nieregularne stosowanie lub przedwczesne przerwanie leczenia zwiększa ryzyko nawrotu wystąpienia objawów choroby. Jeżeli po dwóch tygodniach od rozpoczęcia leczenia nie stwierdza się poprawy stanu chorego, należy zweryfikować diagnozę.

Osoby w wieku podeszłym

Brak danych wskazujących, iż leczenie chorych w podeszłym wieku wymaga innego dawkowania lub że u tych chorych mogą pojawiać się działania niepożądane odmienne od obserwowanych u młodszych pacjentów.

Dzieci

Ze względu na brak danych o bezpieczeństwie nie zaleca się stosowania kremu Tersilat u dzieci poniżej 12 lat.

Dane dotyczące stosowania u dzieci są ograniczone.

Tersilat - środki ostrożności

Krem Tersilat jest produktem leczniczym przeznaczonym tylko do użytku zewnętrznego. Należy unikać kontaktu kremu z oczami. Jeżeli przypadkowo krem dostanie się do oczu, należy przemyć je dokładnie bieżącą wodą.

Krem Tersilat zawiera substancję pomocniczą alkohol cetostearylowy. Alkohol cetostearylowy może powodować miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry).

Tersilat - przedawkowanie

W przypadku nieumyślnego przyjęcia kremu zawierającego terbinafinę, należy spodziewać się wystąpienia działań niepożądanych podobnych do tych obserwowanych po przedawkowaniu terbinafiny w postaci tabletek (np. ból głowy, nudności, ból w nadbrzuszu i zawroty głowy).

W przypadku nieumyślnego spożycia kremu zawierającego terbinafinę, należy podjąć możliwe działania mające na celu opróżnienie żołądka.

Tersilat - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na terbinafinę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Tersilat - działania niepożądane

Częstość występowania działań niepożądanych zdefiniowano następująco:

Bardzo często

(> =1/10)

Często

(> =1/100 do < 1/10)

Niezbyt często

(> =1/1 000 do < 1/100)

Rzadko

(> =1/10 000 do < 1/1 000)

Bardzo rzadko

(< 1/10 000)

Nieznana

(częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych)

Zaburzenia układu immunologicznego

Rzadko: reakcje alergiczne takie jak świąd, wysypka, pęcherzowe zapalenie skóry i pokrzywka.

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej

W miejscu aplikacji może wystąpić zaczerwienienie, wysypka i świąd lub uczucie pieczenia. Objawy te jednak rzadko prowadzą do przerwania leczenia. Ważne jest aby odróżnić zasadniczo nieszkodliwe objawy od reakcji alergicznych, które mogą wymagać przerwania leczenia.

Tersilat - ciąża i karmienie piersią

Badania toksycznego działania na płód i badania płodności na zwierzętach nie wykazały szkodliwych działań leku.

Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania, nie należy stosować produktu leczniczego Tersilat u kobiet w ciąży, chyba że korzyści dla matki wynikające z jego zastosowania przeważają nad potencjalnym ryzykiem dla płodu.

Terbinafina przenika do mleka ludzkiego, dlatego też nie należy stosować jej podczas karmienia piersią. Niemowlęta nie powinny mieć dostępu do leczonej skóry, w tym piersi.

Tersilat - prowadzenie pojazdów

Produkt leczniczy nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Tersilat - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Terbinafini hydrochloridum

  Terbinafina to substancja lecznicza o działaniu przeciwgrzybiczym. Stosowana doustnie i miejscowo na grzybicę skóry. Uszkadza ścianę komórkową grzyba.

  Dostępne opakowania
  Tersilat

  Tersilat

  krem - 15 g - 0,01 g/g
  SUN-FARM SP. Z O.O.
  Tersilat

  Tersilat

  krem - 30 g - 0,01 g/g
  SUN-FARM SP. Z O.O.
  Powiązane artykuły
  Grzybica skóry - przyczyny, objawy, zapobieganie, diagnostyka, leczenie

  Obalamy mity na temat grzybicy - przykrej dolegliwości skóry

  Obalamy mity na temat grzybicy - przykrej dolegliwości skóry

  Grzybica to problem, z którym zmaga się coraz więcej osób. Dyskomfort wywołany uciążliwym swędzeniem i pieczeniem skóry, któremu towarzyszą nieestetyczne zmiany, utrudnia nam normalne funkcjonowanie. Wokół tego schorzenia przez lata pojawiło się sporo...

  Grzybica skóry - przyczyny, objawy, zapobieganie, diagnostyka, leczenie

  Objawy grzybicy skóry

  Objawy grzybicy skóry

  Objawami grzybicy skóry są najczęściej zaczerwienienia, łuszczenie się skóry, świąd, występujące na ciele krosty, grudki lub plamy, a w przypadku ostrych stanów zapalnych - guzy z wyciekami treści ropnej. Do grzybic skóry zaliczyć można łupież pstry skóry,...

  Leczenie grzybicy

  Gineintima - charakterystyka, stosowanie, przeciwwskazania, skutki uboczne

  Gineintima - charakterystyka, stosowanie, przeciwwskazania, skutki uboczne

  Ginintima to lek do stosowania miejscowego w leczeniu grzybicy stóp, grzybicy rąk, grzybicy skóry, a także w leczeniu łupieżu pstrego, zakażeń skóry i błon śluzowych zewnętrznych narządów płciowych. Co zawiera gineintima? Jak należy stosować lek gineintima? Gineintima...

  Mieszkaj zdrowo

  Sposoby na pająki. Jak je odstraszyć i co zrobić, gdy pogryzą?

  Sposoby na pająki. Jak je odstraszyć i co zrobić, gdy pogryzą?

  Choć mówi się, że obecność pająków to oznaka zdrowego domu, większość osób woli pozbyć się tych niechcianych lokatorów. Podpowiadamy proste i skuteczne metody. Zapachy, których pająki nie lubią Pająki budzą niechęć wielu osób. Ich ugryzienia mogą...

  Dermatologia

  Dlaczego swędzi mnie skóra głowy?

  Dlaczego swędzi mnie skóra głowy?

  Skóra głowy swędzi, piecze, do tego łuszczy się i jest podrażniona? Nie lekceważ tych objawów. To mogą być pierwsze symptomy choroby - im wcześniej podejmiesz leczenie, tym szybciej pozbędziesz się problemu. Łupież Swędzenie i łuszczenie się skóry...

  Newsy

  Często swędzą cię stopy? Nie lekceważ tego objawu

  Często swędzą cię stopy? Nie lekceważ tego objawu

  Ludzki organizm na różne sposoby wysyła sygnały, że dzieje się coś niedobrego. Jedną z oznak choroby mogą być regularnie swędzące stopy. Co to może oznaczać? Swędzące stopy mogą być oznaką choroby Problem ze swędzeniem stóp może dopaść każdego. Problem...

  Newsy

  Kąpiel pod prysznicem. Jakie błędy najczęściej popełniamy?

  Kąpiel pod prysznicem. Jakie błędy najczęściej popełniamy?

  Kąpiel pod prysznicem nie tylko odżywia skórę, ale także koi zmysły. Niestety okazuje się, że zbyt długa i gorąca kąpiel pod prysznicem może prowadzić do wysuszenia oraz podrażnienia skóry. Aby temu zapobiec, eksperci radzą pożegnać się ze swoimi przyzwyczajeniami...