Terbilum

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
krem
Dawka
0,01 g/g
Ilość
15 g (tuba)
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: OCEANIC S.A.

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Terbilum - ulotka preparatu

Terbilum - opis

·         Zakażenia grzybicze skóry wywołane przez dermatofity rodzaju Trichophyton(np. T. rubrum, T. mentagrophytes, T. verrucosum, T. violaceum), Microsporum carrisi Epidermophyton floccosum (np. grzybica stóp, grzybica fałdów skórnych, grzybica skóry gładkiej).

·         Drożdżakowe zakażenia skóry wywołane przez rodzaj Candida (np. Candida albicans).

·         Łupież pstry wywołany przez Pityrosporum orbiculare (Malassezia furfur).

Terbilum - skład

1 g kremu zawiera 10 mg terbinafiny chlorowodorku (Terbinafini hydrochloridum).

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz pkt 6.1.

Terbilum - dawkowanie

Produkt jest przeznaczony do stosowania na skórę.

Krem należy stosować na dokładnie oczyszczoną i osuszoną powierzchnię skóry. Na zmienione chorobowo miejsca na skórze i okolice należy nanieść cienką warstwę kremu i lekko wetrzeć. W przypadku, gdy zakażenie grzybicze występuje w obrębie fałdów skórnych (między palcami, pod pachą, pod piersiami, między pośladkami, w pachwinach), miejsce, na które naniesiono krem można przykryć gazą. Jest to zalecane szczególnie przed snem.

 

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:

Grzybica stóp (Tinea pedis): raz na dobę przez 1 tydzień.

Grzybica fałdów skórnych (np. Tinea cruris): raz na dobę przez 1 tydzień.

Drożdżyca skóry (Cutaneous candidiasis): raz na dobę przez 1 tydzień.

Grzybica skóry gładkiej: raz na dobę przez 1 tydzień.

Łupież pstry (Pityriasis versicolor): raz na dobę przez 2 tygodnie.

Poprawę objawów klinicznych uzyskuje się zazwyczaj już po kilku dniach stosowania produktu leczniczego Terbilum. Produkt należy stosować przez cały zalecany okres, ponieważ stosowanie nieregularne lub przedwczesne przerwanie leczenia grozi nawrotem choroby.

Jeżeli po upływie 2 tygodni leczenia nie stwierdza się poprawy stanu pacjenta, należy zweryfikować diagnozę.

 

Pacjenci w podeszłym wieku:

Brak danych wskazujących na to, aby u pacjentów w podeszłym wieku konieczne było inne dawkowanie, ani też doniesień o wystąpieniu działań niepożądanych innych niż u młodszych pacjentów.

 

Dzieci w wieku poniżej 12 lat:

Nie zaleca się stosowania terbinafiny w postaci kremu u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

 

Terbilum - środki ostrożności

Produkt Terbilum w postaci kremu jest przeznaczony do stosowania na skórę.

Bezpośrednio po użyciu produktu Terbilum należy dokładnie umyć ręce.

Należy chronić oczy przed kontaktem z produktem Terbilum. Jeżeli przypadkowo lek dostanie się do oczu, należy je przemyć bieżącą wodą.

Ze względu na zawartość alkoholu cetylowego i alkoholu stearylowego, produkt może powodować miejscową reakcję skórną (np. kontaktowe zapalenie skóry).

Terbilum - przedawkowanie

Nie zgłoszono żadnego przypadku przedawkowania terbinafiny w postaci kremu.

W razie przypadkowego połknięcia produktu Terbilum należy oczekiwać działań niepożądanych podobnych do tych, które występują po przedawkowaniu terbinafiny w postaci tabletek (np. bóle głowy, nudności, wymioty, bóle w nadbrzuszu i zawroty głowy). W takim przypadku zalecane leczenie polega na eliminacji leku, przede wszystkim przez zastosowanie węgla aktywowanego oraz na objawowym leczeniu podtrzymującym.

Terbilum - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na terbinafiny chlorowodorek lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Terbilum - działania niepożądane

Sporadycznie, u niektórych osób w miejscu stosowania kremu może wystąpić zaczerwienienie skóry, świąd lub pieczenie. Objawy te rzadko wymagają przerwania leczenia.

Objawów tych nie należy jednak mylić z reakcjami alergicznymi, które mogą świadczyć o nadwrażliwości na produkt Terbilum i wymagają przerwania jego stosowania.

Terbilum - ciąża i karmienie piersią

Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania, nie należy stosować produktu Terbilum w okresie ciąży, chyba że korzyści dla matki wynikające z jego zastosowania przeważają nad potencjalnym ryzykiem dla płodu.

Badania toksycznego działania na płód i badania płodności przeprowadzone na zwierzętach nie wykazały działań niepożądanych.

Terbinafina przenika do mleka kobiecego, dlatego matki karmiące piersią nie powinny stosować produktu Terbilum. Niemowlęta i małe dzieci nie powinny mieć dostępu do leczonej produktem Terbilum skóry, w tym piersi.

Terbilum - prowadzenie pojazdów

Produkt Terbilum nie ma wpływu na zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Terbilum - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Terbinafini hydrochloridum

  Terbinafina to substancja lecznicza o działaniu przeciwgrzybiczym. Stosowana doustnie i miejscowo na grzybicę skóry. Uszkadza ścianę komórkową grzyba.

  Dostępne opakowania
  Terbilum

  Terbilum

  krem - 15 g (tuba) - 0,01 g/g
  OCEANIC S.A.
  Powiązane artykuły
  Grzybica skóry - przyczyny, objawy, zapobieganie, diagnostyka, leczenie

  Obalamy mity na temat grzybicy - przykrej dolegliwości skóry

  Obalamy mity na temat grzybicy - przykrej dolegliwości skóry

  Grzybica to problem, z którym zmaga się coraz więcej osób. Dyskomfort wywołany uciążliwym swędzeniem i pieczeniem skóry, któremu towarzyszą nieestetyczne zmiany, utrudnia nam normalne funkcjonowanie. Wokół tego schorzenia przez lata pojawiło się sporo...

  Grzybica skóry - przyczyny, objawy, zapobieganie, diagnostyka, leczenie

  Objawy grzybicy skóry

  Objawy grzybicy skóry

  Objawami grzybicy skóry są najczęściej zaczerwienienia, łuszczenie się skóry, świąd, występujące na ciele krosty, grudki lub plamy, a w przypadku ostrych stanów zapalnych - guzy z wyciekami treści ropnej. Do grzybic skóry zaliczyć można łupież pstry skóry,...

  Leczenie grzybicy

  Gineintima - charakterystyka, stosowanie, przeciwwskazania, skutki uboczne

  Gineintima - charakterystyka, stosowanie, przeciwwskazania, skutki uboczne

  Ginintima to lek do stosowania miejscowego w leczeniu grzybicy stóp, grzybicy rąk, grzybicy skóry, a także w leczeniu łupieżu pstrego, zakażeń skóry i błon śluzowych zewnętrznych narządów płciowych. Co zawiera gineintima? Jak należy stosować lek gineintima? Gineintima...

  Mieszkaj zdrowo

  Sposoby na pająki. Jak je odstraszyć i co zrobić, gdy pogryzą?

  Sposoby na pająki. Jak je odstraszyć i co zrobić, gdy pogryzą?

  Choć mówi się, że obecność pająków to oznaka zdrowego domu, większość osób woli pozbyć się tych niechcianych lokatorów. Podpowiadamy proste i skuteczne metody. Zapachy, których pająki nie lubią Pająki budzą niechęć wielu osób. Ich ugryzienia mogą...

  Dermatologia

  Dlaczego swędzi mnie skóra głowy?

  Dlaczego swędzi mnie skóra głowy?

  Skóra głowy swędzi, piecze, do tego łuszczy się i jest podrażniona? Nie lekceważ tych objawów. To mogą być pierwsze symptomy choroby - im wcześniej podejmiesz leczenie, tym szybciej pozbędziesz się problemu. Łupież Swędzenie i łuszczenie się skóry...

  Newsy

  Często swędzą cię stopy? Nie lekceważ tego objawu

  Często swędzą cię stopy? Nie lekceważ tego objawu

  Ludzki organizm na różne sposoby wysyła sygnały, że dzieje się coś niedobrego. Jedną z oznak choroby mogą być regularnie swędzące stopy. Co to może oznaczać? Swędzące stopy mogą być oznaką choroby Problem ze swędzeniem stóp może dopaść każdego. Problem...

  Newsy

  Kąpiel pod prysznicem. Jakie błędy najczęściej popełniamy?

  Kąpiel pod prysznicem. Jakie błędy najczęściej popełniamy?

  Kąpiel pod prysznicem nie tylko odżywia skórę, ale także koi zmysły. Niestety okazuje się, że zbyt długa i gorąca kąpiel pod prysznicem może prowadzić do wysuszenia oraz podrażnienia skóry. Aby temu zapobiec, eksperci radzą pożegnać się ze swoimi przyzwyczajeniami...