Solu-Medrol

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań
Dawka
1 g
Ilość
1 fiol.pr. (+1 fiol.rozp.)
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: PHARMAVITAE SP. Z O.O.SP.K.

Solu-Medrol - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Interakcje z żywnością

Cytrusy

Mimo dużej zawartości cennej witaminy C, cytrusy nie powinny być spożywane jednocześnie z przyjmowaniem leków, zawierają bowiem furanokumaryny. Szczególnie bogaty w nie jest grejpfrut oraz czerwone gorzkie pomarańcze, z których przygotowuje się dżemy. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z cytrusami.

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Sarkoidoza i ból stawów a odstawienie leków sterydowych

Mam sarkoidoze ostrą. Czyli jest tylko do obserwacji. Miałam bole stawow i bedac w szpitalu podawali mi solu medrol, po wyjsciu biore encorton 10mg, od dzis 7,5mg potem po 5mg przez 3 dni. Problem w tym ze juz wczesniej zmniejszylam dawke z 10mg do 5mg i bol stawow powrocil. Lekarz powiedzial ze jak najszybciej trzeba odstawic sterydy ale co z bólem? Ból jest okropny.

Wyciszanie histaminy w organizmie

Po superostrym ataku pokrzywki (pierwszy raz w zyciu - zazwyczaj reaguje krtaniowo - astmatycznie) wylądowałam w szpitalu, gdzie dostałam steryd (Solu-Medrol). 3 dni prowadzona bylam Zyrteciem - objawy ustapily. Wypisali mnie z przepisana Clatra na okres miesiąca. Czy muszę rzeczywiście miesiąć ją brać? Czy może wystarczą 2 tygodnie by wyciszyć histaminę w moim organizmie? Czy nie bezpieczniejszym lekiem jest Loratadyna? Czy moge w kazdej chwili sie na nią przestawic. Dziękuję i życzę zdrówka :)

Ciągła gorączka u męża a podejrzenie zapalenia wątroby

Mąż miał w sierpniu 39 gorączki w szpitalu przez 10 dni nie mogli zbić, zastosowali enkorton 60 mg dziennie przez 50 dni i 40 mg przez 22 dni na tym zakończył. podejrzenie autotomm.zapalenie wątroby,biopsja wątroby nic złego nie wykazała. 12 dni temu znowu znalazł się w szpitalu gorączka 41 stopni podejrzenie wirusa zbili gorączkę na dwa dni sterydem dexaven,póżniej zastosowali metypred cały czas gorączka się utrzymywała .Dzisiaj zastosowali solu-medrol boję się że go zabiją eksperymentując

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Solu-Medrol - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Methylprednisolonum

  Substancja, która jest syntetycznym glikokortykosteroidem mającym silne i długotrwałe działanie przeciwzapalne i immunosupresyjne. Wykazuje efekt supresyjny na układ immunologiczny. Stosuje się ją w leczeniu chorób reumatycznych, zapaleniu stawów, pourazowej chorobie zwyrodnieniowej stawów, w chorobach alergicznych o przebiegu ciężkim, takich jak: astma oskrzelowa, AZS, chorobach hematologicznych, ciężkiej postaci gruźlicy płuc i opon mózgowo-rdzeniowych.

  Dostępne opakowania
  Solu-Medrol

  Solu-Medrol

  proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań - 1 fiol.pr. (+1 fiol.rozp.) - 1 g
  PHARMAVITAE SP. Z O.O.SP.K.