Slow-Mag

Slow-Mag
Slow-Mag
zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
tabletki dojelitowe
Dawka
64 mg Mg2+
Ilość
60 tabl.
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: PRODUKCYJNO-HANDL.PRZED.FARMAC.CURTIS HEALTHCARE SP. Z O.O.

Slow-Mag - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Witamina B12 a magnez

Czy jeśli biorę Salfazin (z wit. B6) i po jakimś czasie wezmę magnez "slow mag"- bez wit. B6, to czy magnez się wchłonie?- czy wit. B6 będzie jeszcze na tyle w organizmie, że pomoże magnezowi się wchłonąć?

Slow-Mag - ulotka preparatu

Slow-Mag - opis
Niedobory magnezu Niedoborom magnezu mogą towarzyszyć: bóle mięśniowe, tiki, drżenia mięśni, bóle głowy, stany znużenia, wzmożona drażliwość, zmniejszona odporność na stres, zaburzenia snu, zaburzenia stężenia lipidów w surowicy krwi, zaburzenia rytmu serca, przyspieszone zmiany miażdżycowe naczyń, nadciśnienie tętnicze, przyspieszona osteoporoza. Do zwiększonej utraty magnezu dochodzi także w trakcie przyjmowania leków moczopędnych.
Slow-Mag - skład
Jedna tabletka zawiera 64 mg jonów magnezu (Magnesium) w postaci magnezu chlorku sześciowodnego. Substancje pomocnicze, patrz punkt 6.1.
Slow-Mag - dawkowanie
Zapobiegawczo - zwykle 2 tabletki na dobę (1 tabletka rano i 1 tabletka wieczorem). W stwierdzonym niedoborze magnezu: - dorośli 6 tabletek na dobę (2 tabletki rano i 4 tabletki wieczorem) przez 3 tygodnie, następnie 3 tabletki wieczorem; - dzieci powyżej 6 lat według zaleceń lekarza. Tabletki należy połykać w całości, bez rozgryzania ani dzielenia. Po każdorazowym pobraniu leku pojemnik należy natychmiast szczelnie zamknąć.
Slow-Mag - środki ostrożności
Związki magnezu działają przeczyszczająco. Przewlekła biegunka związana z długotrwałym stosowaniem produktów leczniczych zawierających magnez może prowadzić do zaburzeń równowagi elektrolitowej. Podawanie produktu leczniczego pacjentom z niewydolnością nerek może spowodować hipermagnezemię i zatrucie magnezem. Stosowanie z innymi produktami zawierającymi magnez może prowadzić do nadmiaru magnezu w organizmie.
Slow-Mag - przedawkowanie
Nie zgłoszono przypadków przedawkowania.
Slow-Mag - przeciwwskazania
• Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1 • Podwyższone stężenie magnezu w surowicy krwi (hipermagnezemia) • Znaczne niedociśnienie tętnicze • Zaburzenia przewodnictwa mięśnia sercowego • Niewydolność nerek • Myasthenia gravis.
Slow-Mag - działania niepożądane
Możliwe jest wystąpienie zaburzeń żołądkowo-jelitowych, między innymi działania przeczyszczającego.
Slow-Mag - ciąża i karmienie piersią
W zalecanych dawkach produkt leczniczy może być stosowany w okresie ciąży i laktacji jedynie na zlecenie lekarza. Hipermagnezemia u ciężarnych kobiet może wpływać na zaburzenie homeostazy wapnia u płodu i noworodka.
Slow-Mag - prowadzenie pojazdów
Produkt leczniczy w zalecanych dawkach nie wywiera negatywnego wpływu na sprawność fizyczną oraz psychiczną i nie jest przeciwwskazany w czasie wykonywania pracy zawodowej (w tym obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu) oraz podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Magnesii chloridum

  Dostępne opakowania
  Slow-Mag

  Slow-Mag

  tabletki dojelitowe - 60 tabl. - 64 mg Mg2+
  PRODUKCYJNO-HANDL.PRZED.FARMAC.CURTIS HEALTHCARE SP. Z O.O.
  Slow-Mag

  Slow-Mag

  tabletki dojelitowe - 30 tabl. - 64 mg Mg2+
  PRODUKCYJNO-HANDL.PRZED.FARMAC.CURTIS HEALTHCARE SP. Z O.O.
  Powiązane artykuły
  Newsy

  Bezsenność zwiększa ryzyko udaru. Nowe badania

  Bezsenność zwiększa ryzyko udaru. Nowe badania

  Przewracanie się z boku na bok i liczenie owiec nie pomaga? Możliwe, że cierpisz na bezsenność. Naukowcy badają, czy bezsenność przyczynia się do rozwoju chorób serca. Sprawdź, jak zmierzyć się z tą chorobą. Dlaczego nie mogę spać? Bezsenność a choroby...

  Bezsenność - przyczyny, leczenie, zapobieganie

  Diagnostyka bezsenności

  Diagnostyka bezsenności

  Bezsenność należy leczyć, ważne jest zatem poznanie jej przyczyn. W celach diagnostycznych lekarz może zlecić szereg mniej lub bardziej skomplikowanych badań, aby móc skierować pacjenta do odpowiedniego specjalisty. Badanie podmiotowe bezsenności Gdy...

  Diagnostyka bezsenności

  Diagnostyka bezsenności

  Diagnostyka bezsenności

  Bezsenność należy leczyć, ważne jest zatem poznanie jej przyczyn. W celach diagnostycznych lekarz może zlecić szereg mniej lub bardziej skomplikowanych badań, aby móc skierować pacjenta do odpowiedniego specjalisty. Badanie podmiotowe bezsenności Gdy...

  Newsy

  Horrory - wpływ na zdrowie, zawał serca

  Horrory - wpływ na zdrowie, zawał serca

  Horrory to jeden z ulubionych gatunków filmowych wielu z nas. Wielu z nas kocha dreszczyk emocji, zwłaszcza podczas długich jesiennych wieczorów. Eksperci twierdzą, że oglądanie horrorów wyzwala w nas reakcję podobną do tej, zwanej "walką lub ucieczką"....

  Choroby i dolegliwości

  Karoshi, czyli śmierć z przepracowania. Przyczyny i objawy zagrożenia

  Karoshi, czyli śmierć z przepracowania. Przyczyny i objawy zagrożenia

  Karoshi, czyli zjawisko nagłej śmierci w wyniku przepracowania i stresu, wydaje się być trwale wpisane w kulturę Japonii. Okazuje się jednak, że ofiarami zjawiska stają się również Europejczycy. Jakie są przyczyny karoshi i objawy przepracowania? Co warto...