Rutinoscorbin Plus

Rutinoscorbin Plus
zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
tabletki powlekane
Dawka
-
Ilość
60 tabl.
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: GLAXOSMITHKLINE PHARMACEUTICALS S.A.

Rutinoscorbin Plus - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Zaczerwienione oko a przyjmowanie Rutinoscorbin

Od piatku mam zaczerwienione prawe oko. Nic mi nie dolega. .Co moze być przyczyną i czym moge to leczyć? Kiedyś miałam podobną sytuację na lewym oku.Wtedy lekarz zalecil Rutinoscorbin ( o ile dobrze pamiętam ) i teraz też biorę 3xdz po 2 tabl. Dzisiaj jest już lepiej. ale moje pytanie czy dobrze pamiętam,że to był Rutinoscorbin Dzięki za pomoc.

Codzienne stosowanie Rutinoscorbinu przy antykoncepcji doustnej

Czy moge codziennie brac rutinoscorbin biorąc tabletki antykoncepcyjne?Czytałam gdzieś,że witamina c,która jest zawarta w rutinoscorbinie może obniżać właśnie tabletki ale tylko 1g, czy gdy bede brala codziennie to nie wzrosnie mi poziom estrogenow i jak przestane brac rutinoscorbin to spadnie nagle ich poziom i nie zostanie to odczytane jako nawet pominieta tabletka anty? I moje drugie pytanie brzmi czy moge brac echinacee...

POKAŻ WIĘCEJ

Rutinoscorbin Plus - ulotka preparatu

Rutinoscorbin Plus - opis
Stany niedoboru w organizmie witaminy C, rutyny, cynku i selenu. Stany, w których zwiększona podaż witaminy C, rutyny, cynku i selenu wykazuje korzystne efekty kliniczne: - zapobieganie przeziębieniom i łagodzenie objawów grypy; - wspomaganie odporności organizmu; - uszczelnianie i zapobieganie kruchości krwionośnych naczyń włosowatych.
Rutinoscorbin Plus - skład
1 tabletka powlekana zawiera 25 mg rutozydu (Rutosidum) w postaci rutozydu trójwodnego, 100 mg kwasu askorbowego (Acidum ascorbicum), 2 mg cynku (Zincum) w postaci cynku siarczanu jednowodnego i 8 mikrogramów selenu (Selenium) w postaci sodu selenianu. Substancje pomocnicze o znanym działaniu: laktoza jednowodna 32,62 mg, sorbitol 10 mg, żółcień chinolinowa 0,32 mg Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.
Rutinoscorbin Plus - dawkowanie
Dawkowanie Doustnie. Młodzież w wieku powyżej 12 lat i dorośli: - profilaktycznie:1 do 2 tabletek na dobę; - w stanach niedoboru:1 do 2 tabletek, 2 do 4 razy na dobę. Produkt leczniczy najlepiej przyjmować w czasie posiłku. Jeżeli posiłek zawiera mleko lub jego przetwory, produkt należy przyjmować na godzinę przed lub dwie godziny po posiłku.
Rutinoscorbin Plus - środki ostrożności
U osób z nadmiernym wydalaniem kwasu szczawiowego, dną moczanową, cystynurią, a także w stanach hipokaliemii i hiperkalcemii nie zaleca się podawania dużych dawek witaminy C (powyżej 1 g). Stosowanie witaminy C łącznie z sulfonamidami może prowadzić do wytrącania się kryształów sulfonamidów w moczu. Witamina C stosowana w dawkach terapeutycznych może być przyczyną fałszywie dodatniego wyniku testu na obecność cukru w moczu czy fałszywie ujemnego wyniku testu na obecność krwi utajonej w kale. Dieta mleczna może istotnie zmniejszyć wchłanianie jonów selenu i cynku, dlatego produkt leczniczy należy przyjmować na godzinę przed lub dwie godziny po posiłku zawierającym mleko i jego przetwory. Produkt leczniczy nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy lub fruktozy, niedoborem laktazy (typu Lappa), zespołem złego wchłaniania glukozy – galaktozy lub niedoborem sacharazy – izomaltazy. Ze względu na zawartość żółcieni chinolinowej produkt może powodować reakcje alergiczne.
Rutinoscorbin Plus - przedawkowanie
Objawy przedawkowania opisane są w punkcie 4.8 Działania niepożądane. W przypadku wystąpienia któregokolwiek z wymienionych lub innych niepokojących objawów należy przerwać podawanie produktu leczniczego.
Rutinoscorbin Plus - przeciwwskazania
Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1. Dostępne w piśmiennictwie przedkliniczne dane o bezpieczeństwie stosowania składników produktu leczniczego Rutinoscorbin Plus nie zawierają informacji, które mają znaczenie dla zalecanego dawkowania oraz stosowania produktu.
Rutinoscorbin Plus - działania niepożądane
Produkt Rutinoscorbin Plus jest zwykle dobrze tolerowany w zalecanych dawkach. Podczas długotrwałego stosowania witaminy C w dawkach 600 – 1000 mg na dobę mogą wystąpić nudności lub wymioty, ból głowy, zaczerwienienie skóry, zwiększone oddawanie moczu. W dawkach powyżej 1000 mg witaminy C na dobę dodatkowo może wystąpić biegunka, a nawet kamica nerkowa. Megadawki powyżej 10g/dobę mogą powodować zaburzenia wodno-elektrolitowe, lizę krwinek czerwonych oraz znaczne obniżenie działania kobalaminy. W przypadku zaobserwowania następujących objawów: nudności, wymioty lub biegunka, ból głowy, zaczerwienienie skóry, zwiększone oddawanie moczu, należy natychmiast zaprzestać stosowania produktu leczniczego.
Rutinoscorbin Plus - ciąża i karmienie piersią
Ciąża Nie określono bezpieczeństwa stosowania produktu leczniczego Rutinoscorbin Plus w ciąży. Dostępne dane kliniczne, dotyczące stosowania u kobiet ciężarnych rutozydu i witaminy C w postaci preparatów jednoskładnikowych, nie wskazują na istnienie istotnego ryzyka dla płodu. Brak jest odpowiednich, dobrze kontrolowanych badań klinicznych preparatów złożonych zawierających łącznie witaminę C, rutynę, cynk i selen, których wyniki pozwalałyby uznać produkt leczniczy Rutinoscorbin Plus za bezpieczny w okresie ciąży. Witamina C należy do niewielkiego grona leków zaklasyfikowanych pod względem ryzyka w ciąży do kategorii A – pod warunkiem stosowania dawek zalecanych (RDA) (100 mg/dobę).Witamina C podawana w czasie ciąży w nadmiernych dawkach może doprowadzić do objawów niedoboru u noworodków (szkorbut noworodkowy). Karmienie piersią Nie określono bezpieczeństwa stosowania produktu leczniczego Rutinoscorbin Plus w okresie karmienia piersią. Brak jest doniesień o przenikaniu rutyny do mleka. Witamina C jest przenika do mleka, jednak stwierdzono, że przyjmowanie dawek 10-krotnie przekraczających RDA nie powoduje wzrostu jej stężenia w mleku. Ponieważ nie badano, czy lek jest wydzielany do mleka kobiecego, dlatego należy rozważyć jego stosowanie w okresie karmienia piersią.
Rutinoscorbin Plus - prowadzenie pojazdów
Produkt leczniczy nie wpływa na sprawność psychofizyczną oraz nie upośledza zdolności prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Produkt złożony

  Dostępne opakowania
  Rutinoscorbin Plus

  Rutinoscorbin Plus

  tabletki powlekane - 60 tabl.
  GLAXOSMITHKLINE PHARMACEUTICALS S.A.
  Rutinoscorbin Plus

  Rutinoscorbin Plus

  tabletki powlekane - 30 tabl.
  GLAXOSMITHKLINE PHARMACEUTICALS S.A.
  Powiązane artykuły
  Koronawirus

  Lekarz radzi, jak leczyć koronawirusa w domu

  Lekarz radzi, jak leczyć koronawirusa w domu

  Dopóki nie ma duszności i problemów z oddychaniem, chorujący na COVID-19 mogą być leczeni w domu. Doktor Paweł Doczekalski radzi, jak przetrwać chorobę i co powinno trafić do domowej apteczki w czasach pandemii. Leczenie łagodnych postaci COVID-19...

  Koronawirus

  Wpływ witaminy D3 na przebieg COVID-19. Naukowcy mówią, jak działa

  Wpływ witaminy D3 na przebieg COVID-19. Naukowcy mówią, jak działa

  Niemal od początku pandemii SARS-CoV-2 snuto rozmaite teorie na temat wpływu witaminy D3 na przebieg COVID-19. Cześć ekspertów uważała, że suplementacja witaminy D3 może być kluczem do leczenia pacjentów zakażonych koronawirusem. Najnowsze badania rozwiewają...

  Newsy

  Niedobór witaminy B12. Wiele osób ignoruje ten nietypowy objaw!

  Niedobór witaminy B12. Wiele osób ignoruje ten nietypowy objaw!

  Niedobór witaminy B12 może przejawiać się wieloma objawami. Jest to bowiem ważna witamina dla naszego organizmu. Przy długotrwałym niedoborze problem może stać się poważny. Wiele osób wciąż ignoruje pierwsze symptomy niedoboru. Niedobór witaminy B12 Niedobór...