Ruskorex

Ruskorex
zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
czopki doodbytnicze
Dawka
(0,025g+0,025g)/2g
Ilość
10 czop.
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: MEDAGRO INTERNATIONAL SP. Z O.O.

Ruskorex - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Hemoroidy a powiększone naczynko obok odbytu

4 mies. proktolog zdiagnozował u mnie hemoroidy (pomiędzy I, a II stopniem). W leczeniu użyłem Ruskorex czopki oraz Posterisan maść. Poprawa była mała, ale nie było pogorszenia. Dzisiaj zauważyłem, że OBOK odbytu (ok. 1,5cm od niego) znajduje się powiększone naczynko (obrzmiała żyłka?), która znajduje się tuż przy skórze i z tego miejsca sączy się przez skórę żółto-czerwona wydzielina (zapewne krew zmieszana z czymś jeszcze). Co to takiego może być i co mogę usłyszeć o tym u proktologa?

Świeża krew z odbytu u 26-latka

Witam serdecznie od dłuższego czasu po oddaniu stolca i podtarciu mam świeżą krew na papierze. Ostatnio byłem na wizycie prywatnej u lekarza i zapisał mi takie tabletki jak Cyclo 3 Forte, dodatkowo czopki Ruskorex i maść do odbytniczą Posterisan. Niestety nie pomogło. Bardzo się boje, że może to jest rak jelita grubego. Nawet rzadziej oddaje stolec bo nieraz mam dwa dni przerwy. Boje się bardzo. Lekarz stwierdził po włożeniu palców że jest ciasne wejście ale żadnych guzów nie wyczuwa.

Ruskorex - ulotka preparatu

Ruskorex - opis

Produkt leczniczy jest wskazany do stosowania u osób dorosłych. Objawy bólu i świądu w okolicy odbytu, stany zapalne błony śluzowej odbytnicy, zapalenie zakrzepowe guzków krwawniczych, łagodzenie świądu odbytu występującego z innych przyczyn. Leczenie uzupełniające po zabiegach chirurgicznych przetok okołoodbytniczych i guzków krwawniczych.

Ruskorex - skład

Jeden gram maści zawiera: 10 mg ruskogenin (Ruscogenin) i 10 mg tetrakainy chlorowodorku (Tetracainum hydrochloridum) Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Ruskorex - dawkowanie

Stosować miejscowo na okolicę odbytu 2 do 3 razy na dobę. Jednorazowa terapia nie powinna trwać dłużej niż 2 tygodnie. Stosowanie u osób w podeszłym wieku: Osoby w podeszłym wieku mogą wykazywać zwiększoną wrażliwość na działanie produktu leczniczego.

Ruskorex - środki ostrożności

Jeżeli po zastosowaniu produktu leczniczego zwiększy się świąd lub ból produkt należy odstawić. Należy zachować ostrożność u pacjentów z zaburzeniami serca i z niedociśnieniem tętniczym. Substancje pomocnicze zawarte w produkcie leczniczym RUSKOREX maść, takie jak: alkohol cetylowy, glikol propylenowy, metylu parahydroksybenzoesan, etylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, u pacjentów nadwrażliwych mogą powodować podrażnienie skóry lub reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Ruskorex - przedawkowanie

Nieznane są objawy przedawkowania i zatrucia produktem leczniczym.

Ruskorex - przeciwskazania

Nadwrażliwość na ruskogeniny, tetrakainę lub którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1.

Ruskorex - działania niepożądane

Niekiedy może wystąpić nasilenie pieczenia w okolicy odbytu na początku stosowania leku. Ponadto mogą wystąpić luźne stolce.

Ruskorex - ciąża i karmienie piersią

Ciąża Brak badań potwierdzających bezpieczeństwo stosowania w okresie ciąży. Ekstrakty z ruszczyka kolczastego mogą zwiększać skurcze macicy. Karmienie piersią Brak badań potwierdzających bezpieczeństwo stosowania w okresie karmienia piersią.

Ruskorex - prowadzenie pojazdów

RUSKOREX maść nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Ruscogeninum, Tetracainum

  Dostępne opakowania
  Ruskorex

  Ruskorex

  czopki doodbytnicze - 10 czop. - (0,025g+0,025g)/2g
  MEDAGRO INTERNATIONAL SP. Z O.O.
  Ruskorex

  Ruskorex

  maść - 40 g (tuba) - (0,01g+0,01g)/g
  MEDAGRO INTERNATIONAL SP. Z O.O.