Rehydron

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
proszek do przygotowania roztworu doustnego
Dawka
6,75g+1,3g+1,45g+0,75g
Ilość
2 sasz.a 10,7g
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: ORION CORPORATION

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Rehydron - ulotka preparatu

Rehydron - opis

Nawadnianie doustne podczas leczenia ostrej biegunki z łagodnym lub umiarkowanym odwodnieniem oraz zapobieganie odwodnieniu. Preparat przeznaczony jest do uzupełniania utraconych płynów i elektrolitów.

Rehydron - skład

1 saszetka zawiera:

Glukoza bezwodna 6,75 g

Chlorek sodu 1,30 g

Cytrynian sodu 1,45 g

Chlorek potasu 0,75 g

Roztwór do stosowania doustnego (= jedna saszetka rozpuszczona w 1/2 litra wody) zawiera: sód 75 mmol/l, chlorek 65 mmol/l, bezwodna glukoza 75 mmol/l, potas 20 mmol/l i cytrynian 10 mmol/l. Całkowita osmolarność roztworu wynosi 245 mOsm/l.

Substancja pomocnicza: Potas 0,019 g w jednej saszetce (patrz punkt 4.4).

Wykaz wszystkich substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Rehydron - dawkowanie

Jedna saszetka rozpuszczana jest w pół litra wody (patrz punkt 6.6), a roztwór podawany jest doustnie. W razie potrzeby można podawać roztwór przez sondę nosowo-żołądkową pod nadzorem lekarza.

Leczenie łagodnego i umiarkowanego odwodnienia (leczenie nawadniające):

Dawkowanie leku Rehydron zależy od wagi pacjenta i stopnia ciężkości odwodnienia. W celu uzupełnienia szacowanej ilości utraconego płynu, podaje się 50-100 ml/kg masy ciała roztworu Rehydron w ciągu czterech godzin. Poniższa tabela może zostać wykorzystana do określenia wymaganej objętości preparatu Rehydron podczas leczenia dzieci i dorosłych z łagodnym i umiarkowanym odwodnieniem. Jeśli biegunka utrzymuje się po zastosowaniu leczenia nawadniającego, podawanie roztworu preparatu Rehydron stosuje się jako leczenie podtrzymujące Rehydron(patrz Zapobieganie odwodnieniu (leczenie podtrzymujące)).

Szacowana objętość preparatu Rehydron do podawania pacjentowi podczas leczenia nawadniającego

Okres działania

Poniżej 4 miesięcy

4-11 miesięcy

12-23 miesięcy

2-4 lata

5-14 lat

powyżej 15

lat

Ciężar

Poniżej 5 kg

5-7,9 kg

8-10,9 kg

11-15,9 kg

16-29,9 kg

Powyżej 30 kg

Mililitry

200–400

400–600

600–800

800–1 200

1 200–

2 200

2 200–

4 000

Jeśli pacjent cierpi na nudności lub wymioty, roztwór powinien zostać schłodzony i podawany w małych, powtarzanych dawkach. W razie konieczności należy najpierw podać małą ilość roztworu (np. używając łyżeczki, strzykawki lub filiżanki), a następnie dawkę można stopniowo zwiększać w zależności od tolerancji pacjenta. Szybkie podanie leku Rehydron jest bezpieczne, jednak przy podawaniu dużych objętości roztworu mogą wystąpić wymioty. Podczas leczenia zastępczego (pierwsze cztery godziny) nie należy podawać jakichkolwiek innych pokarmów, jednakże karmienie piersią należy kontynuować, gdy niemowlę tego chce, również podczas doustnej terapii nawadniającej. Można podawać inne płyny razem z preparatem Rehydron. Należy jednak unikać płynów z dużą zawartością cukru, ponieważ nadmiar cukru nasila biegunkę.

Zapobieganie odwodnieniu (leczenie podtrzymujące)

W zapobieganiu odwodnieniu oraz w leczeniu podtrzymującym po nawodnieniu stosuje się niższe dawki preparatu Rehydron.

Należy rozpocząć podawanie preparatu Rehydron na początku biegunki, aby zapobiec odwodnieniu. Podawanie preparatu Rehydron jest zwykle konieczne jedynie przez trzy lub cztery dni, i należy je zakończyć w chwili ustąpienia biegunki.

Dawka preparatu Rehydron zależy od wagi ciała:

− Dzieci (poniżej 10 kg): 50–100 ml roztworu Rehydron po każdym luźnym stolcu.

− Dzieci i dorośli (powyżej 10 kg): 100–200 ml roztworu Rehydron po każdym luźnym stolcu.

Inne płyny lub pokarmy (odpowiednie do wieku pacjenta) mogą być stosowane razem z roztworem Rehydron w ilościach tak dużych lub tak małych jak dziecko lub dorosły tego pragnie.

Rehydron - środki ostrożności

Wyłącznie do stosowania doustnego.

Nie wolno rozpuszczać proszku Rehydron w płynach innych niż woda.

U niemowląt ostra biegunka może spowodować odwodnienie i zaburzenia elektrolitowe w wyniku szybkiego pogorszenia stanu pacjenta. Każdy przypadek wystąpienia biegunki i odwodnienia u niemowląt powinien być skonsultowany z lekarzem tak szybko jak to możliwe.

Ze względu na skład preparatu Rehydron należy zachować ostrożność podczas leczenia pacjentów z cukrzycą, lub chorobą wątroby lub nerek, lub stosującymi dietę z ograniczeniem ilości sodu lub potasu.

Biegunka może w znaczącym stopniu wpłynąć na równowagę płynów i glukozy u pacjentów z cukrzycą, niewydolnością nerek lub niektórymi innymi chorobami przewlekłymi. Z tej przyczyny pacjenci mogą wymagać bardziej starannego monitorowania w warunkach szpitalnych, obejmującego ocenę laboratoryjną oraz terapię odwodnienia w warunkach szpitalnych, w przypadku utrzymującej się biegunki.

Rehydron powinien być stosowany ostrożnie u pacjentów ze zwężeniem w obrębie przewodu pokarmowego, z oligurią lub nefropatią przebiegającą z bezmoczem, lub w przypadku wskazania nawadniania pozajelitowego, np. podczas poważnego odwodnienia lub silnych wymiotów.

Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli podczas stosowania produktu Rehydron:

− u pacjenta nastąpiła zmiana stanu psychicznego (np. drażliwość, apatia lub senność)

− u pacjenta występuje gorączka powyżej 39°C

− u pacjenta wystąpi krew w kale

− u pacjenta występują uporczywe wymioty

− biegunka trwa dłużej niż 2 dni

− u pacjenta występuje silny ból brzucha.

Podczas leczenia biegunki wywołanej przez bakterię cholery oraz niektóre inne typy bakterii, ilość soli w preparacie Rehydron może okazać się niewystarczająca do wyrównania dużej utraty soli związanej z chorobą.

Produkt leczniczy zawiera potas (łącznie 0,41 g w pół litra roztworu) (patrz punkt 2). Powinni to wziąć pod uwagę pacjenci z upośledzoną czynnością nerek lub pacjenci stosujących dietę kontrolującą potas.

Produkt leczniczy zawiera glukozę. Pacjenci z rzadkim zespołem złego wchłaniania glukozy i galaktozy nie powinni przyjmować tego leku.

Rehydron - przedawkowanie

Przedawkowanie preparatu Rehydron może prowadzić do hipernatremii i hiperkaliemii u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek.

Rehydron - przeciwwskazania

− Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek z substancji pomocniczych.

− Ciężkie odwodnienie

− Utrata przytomności

− Wstrząs hemodynamiczny

− Niedrożność jelita

− Silne wymioty

Rehydron - działania niepożądane

Ryzyko hipernatremii lub przewodnienia jest niewielkie podczas stosowania preparatu Rehydron u pacjentów z prawidłową czynnością nerek. Po podaniu preparatu Rehydron pacjent może wymiotować. Może to być wynikiem zbyt szybkiego podania roztworu.

Rehydron - ciąża i karmienie piersią

Preparat Rehydron może być stosowany w zalecanych dawkach podczas ciąży i karmienia piersią.

Rehydron - prowadzenie pojazdów

Rehydron nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Glucos.anh.,Natrii chl.,Natrii cit.,Kalii.

  Dostępne opakowania
  Rehydron

  Rehydron

  proszek do przygotowania roztworu doustnego - 2 sasz.a 10,7g - 6,75g+1,3g+1,45g+0,75g
  ORION CORPORATION
  Rehydron

  Rehydron

  proszek do przygotowania roztworu doustnego - 4 sasz.a 10,7g - 6,75g+1,3g+1,45g+0,75g
  ORION CORPORATION
  Rehydron

  Rehydron

  proszek do przygotowania roztworu doustnego - 6 sasz.a 10,7g - 6,75g+1,3g+1,45g+0,75g
  ORION CORPORATION
  Rehydron

  Rehydron

  proszek do przygotowania roztworu doustnego - 10 sasz.a 10,7g - 6,75g+1,3g+1,45g+0,75g
  ORION CORPORATION
  Rehydron

  Rehydron

  proszek do przygotowania roztworu doustnego - 20 sasz.a 10,7g - 6,75g+1,3g+1,45g+0,75g
  ORION CORPORATION
  Powiązane artykuły
  Biegunka podróżnych - problem milionów turystów

  Najważniejsze fakty o biegunce podróżnych

  Najważniejsze fakty o biegunce podróżnych

  Biegunka podróżnych Biegunka podróżnych to częsta przypadłość osób podróżujących do ciepłych krajów. Tego rodzaju zatrucia pokarmowe nazywa się potocznie mianem „zemsty Faraona" czy „zemsty Montezumy". Typowe objawy biegunki podróżnych Biegunka podróżnych...

  Biegunka - przyczyny, leczenie, domowe sposoby na biegunkę

  Biegunka podróżnych - problem milionów turystów

  Biegunka podróżnych - problem milionów turystów

  Biegunka podróżnych to jedna z najczęstszych przypadłości turystów, zwłaszcza odwiedzających kraje rozwijające się. Zakazić się można pijąc zanieczyszczoną wodę, jedząc niedogotowane warzywa i owoce, skorupiaki i pokarmy z ulicznych straganów. Choroba...

  Newsy - zdrowie

  W mięsie wykryto groźną dla życia bakterię

  W mięsie wykryto groźną dla życia bakterię

  Powoduje wymioty, zatrucia pokarmowe, a nawet ostre zapalenie żołądka. Groźna dla zdrowia bakteria Campylobacter jejuni pojawia się w świeżym drobiu, również tym sprzedawanym w polskich sklepach. Campylobacter jest bardzo dużym problemem w Wielkiej Brytanii....

  Zatrucie pokarmowe - przyczyny, zapobieganie

  Salmonellowe zatrucia pokarmowe

  Pałeczki bakterii z grupy Salmonella enterica wywołują u ludzi zaburzenia żołądkowo-jelitowe - salmonellowe zatrucia pokarmowe. Współcześnie obserwuje się wzrost liczby zatruć pokarmowych. Wiąże się to z rozwojem przetwórstwa żywności oraz z przemysłową...

  Koronawirus

  Koronawirus w Polsce. Czy grozi nam polska mutacja koronawirusa?

  Koronawirus w Polsce. Czy grozi nam polska mutacja koronawirusa?

  Brytyjska mutacja koronawirusa została odkryta w połowie września, jednak informacje o jej pojawieniu zostały podane tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Nowe warianty wirusa pojawiają się także w kolejnych krajach. Niewykluczone, że w Polsce również...

  Leki i suplementy

  Polska krajem lekomanów (WIDEO)

  Polska jest liderem Europy w kupowaniu leków i suplementów diety. W telewizji, prasie i radio nie da się nie usłyszeć krzykliwych reklam specyfików na różne dolegliwości: biegunkę, niedobór magnezu czy kaca. Polacy chętnie kupują leki i suplementy,...

  Salmonellowe zatrucia pokarmowe

  Salmonellowe zatrucia pokarmowe

  Pałeczki bakterii z grupy Salmonella enterica wywołują u ludzi zaburzenia żołądkowo-jelitowe - salmonellowe zatrucia pokarmowe. Współcześnie obserwuje się wzrost liczby zatruć pokarmowych. Wiąże się to z rozwojem przetwórstwa żywności oraz z przemysłową...

  Biegunka podróżnych - problem milionów turystów

  Biegunka podróżnych - jak sobie z nią poradzić?

  Biegunka podróżnych - jak sobie z nią poradzić?

  Biegunka podróżnych na długo wyczekiwanych wakacjach? Brzmi jak zły sen! Aby tego uniknąć, zastosuj się do kilku ważnych zasad. Probiotyki wspierające mikroflorę jelit, używanie wody butelkowanej do mycia zębów i unikanie niektórych produktów spożywczych...

  Biegunka podróżnych - problem milionów turystów

  Biegunka podróżnych - problem milionów turystów

  Biegunka podróżnych - problem milionów turystów

  Biegunka podróżnych to jedna z najczęstszych przypadłości turystów, zwłaszcza odwiedzających kraje rozwijające się. Zakazić się można pijąc zanieczyszczoną wodę, jedząc niedogotowane warzywa i owoce, skorupiaki i pokarmy z ulicznych straganów. Choroba...