Paracetamol Hasco

Paracetamol Hasco
Paracetamol Hasco
Paracetamol Hasco
Paracetamol Hasco
Paracetamol Hasco
Paracetamol Hasco
Paracetamol Hasco
zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
czopki doodbytnicze
Dawka
0,25 g
Ilość
10 czop.
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A.

Paracetamol Hasco - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Interakcje z żywnością

Alkohol

Należy unikać spożywania alkoholu przy jednoczesnym przyjmowaniu leków. W czasie kuracji krótkotrwałych należy unikać picia w ogóle, zaś w przypadku stałego zażywania – niekiedy można pić umiarkowanie, ale tylko po konsultacji z lekarzem. Nie należy też nigdy popijać leków napojami alkoholowymi. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Inne produkty spożywcze

Przyjmując leki, należy pamiętać, by zwrócić szczególną uwagę na produkty, które mogą przyczynić się do powstania niebezpiecznych interakcji z medykamentami. Przeczytaj pełny opis interakcji leków z innymi produktami żywnościowymi.

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Paracetamol Hasco - ulotka preparatu

Paracetamol Hasco - opis

Wskazania do stosowania:

Lek przeciwbólowy stosowany w bólach głowy, bólach gardła, migrenach, bólach zębów, bólach
kostnych, stawowych i mięśniowych oraz bolesnym miesiączkowaniu, ponadto w przeziębieniach i stanach grypopodobnych (lek przeciwgorączkowy).

Paracetamol Hasco - skład
1 czopek zawiera : - substancję czynną w dawce: Paracetamol 125 mg, - substancję pomocniczą: witepsol
Paracetamol Hasco - dawkowanie

Produkt leczniczy stosuje się doustnie.

Przed użyciem energicznie wstrząsnąć w celu uzyskania jednolitej zawiesiny.

Produkt leczniczy przeznaczony dla dzieci.

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, przeciętna jednorazowa dawka wynosi 10 do 15 mg na kilogram masy ciała lub według poniższej tabeli wiekowej. Pojedynczą dawkę można podawać 4 razy na dobę, nie częściej niż co 4 godziny.

Jeżeli po 3 dniach utrzymuje się gorączka należy zgłosić się do lekarza. Stosowanie u dzieci poniżej 2 roku życia powinno być zlecone przez lekarza.

Wiek dziecka

Średnia dawka paracetamolu na przeciętną masę ciała

Liczba łyżek miarowych zawiesiny

3 miesiące ? 1 rok

80 mg

½ do 1 (2,5 do 5 ml)

2 - 3 lata

160 mg

1 do 1½ (5 do 7,5 ml)

4 - 5 lat

240 mg

2 (10 ml)

6 - 8 lat

320 mg

2½ do 3 (12,5 do 15 ml)

9 - 10 lat

400 mg

3 do 3½ (15 do 17,5 ml)

11 - 12 lat

480 mg

4 (20 ml)

Do opakowania dołączona jest miarka lub łyżka miarowa lub korek i strzykawka doustna.

Instrukcja dawkowania przy pomocy strzykawki doustnej:

A) w przypadku strzykawki z zamocowanym na jej końcu korkiem:

- mocno wcisnąć korek w szyjkę butelki przy pomocy strzykawki,

- aby napełnić strzykawkę, butelkę należy energicznie wstrząsnąć, odwrócić do góry dnem, a następnie ostrożnie przesuwać tłok strzykawki do dołu, wciągając zawiesinę w pożądanej ilości określonej na podziałce,

- butelkę odwrócić do pozycji początkowej i ostrożnie wyjąć strzykawkę z korka (rys. 1),

Rysunek 1

- końcówkę strzykawki należy umieścić w ustach dziecka, a następnie wolno wciskając tłok, ostrożnie opróżnić zawartość strzykawki,

- po zastosowaniu butelkę zamknąć, pozostawiając korek w szyjce butelki, a strzykawkę umyć i wysuszyć.

B) w przypadku strzykawki z korkiem umieszczonym w szyjce butelki:

- po odkręceniu zakrętki nałożyć strzykawkę na korek umieszczony w szyjce butelki,

- aby napełnić strzykawkę, butelkę należy energicznie wstrząsnąć, odwrócić do góry dnem, a następnie ostrożnie przesuwać tłok strzykawki do dołu, wciągając zawiesinę w pożądanej ilości określonej na podziałce,

- butelkę odwrócić do pozycji początkowej i ostrożnie wyjąć strzykawkę z korka (rys. 2),

Rysunek 2

- końcówkę strzykawki należy umieścić w ustach dziecka, a następnie wolno wciskając tłok, ostrożnie opróżnić zawartość strzykawki,

- po zastosowaniu butelkę zamknąć, a strzykawkę umyć i wysuszyć.

Brak specjalnych zaleceń dotyczących stosowania z posiłkiem.

Paracetamol Hasco - środki ostrożności

Produkt leczniczy zawiera paracetamol.

Nie należy stosować dawek większych niż zalecane.

Bez zalecenia lekarza nie stosować:

- przeciwbólowo dłużej niż 3 dni u dzieci,

- w przypadku nawracającej lub wysokiej gorączki dłużej niż 3 dni.

W czasie stosowania paracetamolu nie należy spożywać napojów alkoholowych, nie stosować produktu leczniczego u osób uzależnionych od alkoholu. Stosować ostrożnie u osób z niewydolnością wątroby lub nerek.

Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby występuje u osób głodzonych. U osób z astmą, uczulonych na kwas salicylowy może wystąpić uczulenie na paracetamol.

Z uwagi na zawartość sacharozy, pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy nie powinni przyjmować produktu leczniczego.

Paracetamol Hasco - przedawkowanie

Ciężkie zatrucie może wystąpić u dzieci po zażyciu 200 mg paracetamolu/kg m.c.

Przypadkowe lub zamierzone przedawkowanie paracetamolu może spowodować w ciągu kilku, kilkunastu godzin takie objawy, jak: nudności, wymioty, nadmierne pocenie się, senność i ogólne osłabienie. Objawy te mogą ustąpić następnego dnia, pomimo rozwijającego się powoli ciężkiego uszkodzenia wątroby, objawiającego się uczuciem rozpierania w nadbrzuszu, nudnościami i żółtaczką.

Leczenie zatrucia paracetamolem musi odbywać się w szpitalu, w warunkach intensywnej opieki medycznej. Jeśli od momentu przyjęcia paracetamolu nie minęła godzina, należy sprowokować wymioty i podać węgiel aktywowany. Ocenę ciężkości zatrucia przeprowadza się na podstawie oznaczenia poziomu paracetamolu we krwi, lecz u dzieci może on być zaniżony lub nieistotny. Leczenie zatrucia do 24 godzin po przedawkowaniu polega na podawaniu N‑acetylocysteiny dożylnie we wlewie kroplowym w 5% roztworze glukozy.

Paracetamol Hasco - przeciwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu leczniczego, ciężka niewydolność wątroby lub wirusowe zapalenie wątroby, ciężka niewydolność nerek, choroba alkoholowa. Nie stosować u niemowląt poniżej 3 miesiąca życia.

Paracetamol Hasco - działania niepożądane

Działania niepożądane są wymienione poniżej w zależności od układów narządowych i częstości występowania. Częstość występowania jest określona jako: rzadko (³1/10 000, < 1/1 000) lub bardzo rzadko (< 1/10 000, w tym pojedyncze przypadki). W obrębie każdej grupy objawy niepożądane są wymienione zgodnie ze zmniejszającym się nasileniem częstości występowania.

Zaburzenia krwi i układu chłonnego

Bardzo rzadko (< 1/10 000): zmniejszenie liczby płytek krwi (trombocytopenia), leukocytów (leukopenia, agranulocytoza).

Zaburzenia żołądka i jelit

Bardzo rzadko (< 1/10 000): nudności, wymioty, biegunka.

Zaburzenia układu immunologicznego

Rzadko (≥1/10 000, < 1/1 000): skórne reakcje uczuleniowe: pokrzywka, rumień, zapalenie skóry.

Produkt leczniczy stosowany przez dłuższy czas lub przedawkowany może spowodować uszkodzenie wątroby i nerek oraz methemoglobinemię z objawami sinicy (szaroniebieskie zabarwienie skóry).

Paracetamol Hasco - ciąża i karmienie piersią

Paracetamol przenika przez łożysko i do mleka kobiecego. W okresie ciąży i karmienia piersią stosować tylko w razie konieczności, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.

Paracetamol Hasco - prowadzenie pojazdów

Produkt leczniczy Paracetamol HASCO nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Paracetamol Hasco - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Podziel się na Facebooku
    Zapytaj o lek

    za darmo

    • Odpowiedź w 24 godziny
    • Bez żadnych opłat
    • Wykwalifikowani farmaceuci

    farmaceutów jest teraz online

    0/500
    Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

    Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

    Substancja czynna

    Paracetamolum

    Substancja o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. W ośrodkowym układzie nerwowym hamuje działanie prostaglandyn - związków biologicznie czynnych odpowiedzialnych m.in. za podwyższenie ciepłoty ciała i zwiększenie wrażliwości na bodźce bólowe. Substancja lecznicza stosowana jest w przypadku bólów o słabym i umiarkowanym nasileniu.

    Dostępne opakowania
    Paracetamol Hasco

    Paracetamol Hasco

    czopki doodbytnicze - 10 czop. - 0,25 g
    PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A.
    Paracetamol Hasco

    Paracetamol Hasco

    zawiesina doustna - 150 g (butelka) - 0,12 g/5ml
    PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A.
    Paracetamol Hasco

    Paracetamol Hasco

    czopki doodbytnicze - 10 czop. - 0,5 g
    PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A.
    Paracetamol Hasco

    Paracetamol Hasco

    zawiesina doustna - 50 g (butelka) - 0,12 g/5ml
    PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A.
    Paracetamol Hasco

    Paracetamol Hasco

    czopki doodbytnicze - 10 czop. - 0,08 g
    PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A.
    Paracetamol Hasco

    Paracetamol Hasco

    czopki doodbytnicze - 10 czop. - 0,125 g
    PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A.
    Paracetamol Hasco

    Paracetamol Hasco

    tabletki powlekane - 6 tabl. - 0,5 g
    PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A.
    Paracetamol Hasco

    Paracetamol Hasco

    tabletki powlekane - 15 tabl. - 0,5 g
    PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A.
    Paracetamol Hasco

    Paracetamol Hasco

    tabletki powlekane - 30 tabl. - 0,5 g
    PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A.
    Powiązane artykuły
    Ból głowy - przyczyny, objawy, rodzaje, leczenie

    Kilka rad, jak pozbyć się bólu głowy

    Kilka rad, jak pozbyć się bólu głowy

    Tabletki Pierwsze, co robią ludzie, gdy nadchodzi atak migreny, to połknięcie tabletki. Istnieje jednak wiele innych, naturalnych sposobów na to, by pozbyć się bólu głowy. Za pomocą ziół, medycyny alternatywnej czy prostych, domowych sposobów możesz kontrolować...

    Migrena

    Jak przetrwać atak migreny?

    Jak przetrwać atak migreny?

    Z migreną ciężko się zaprzyjaźnić, ponieważ potrafi skutecznie wykluczyć z życia. Ból głowy sprawia, że odbiór świata ze wszystkimi jego zapachami, światłem i dźwiękami jest utrudniony. Chory coraz bardziej się izoluje. Co zrobić, gdy migrena zaatakuje?...

    Migrena

    Czym jest kwas tolfenamowy i jakie ma działanie?

    Czym jest kwas tolfenamowy i jakie ma działanie?

    Migrena każdemu kojarzy się z bólem głowy. Jednak jest ona czymś więcej. Każdy cierpiący na nią człowiek wie, jak może ona popsuć dzień, tydzień, a nawet miesiąc. Migrenowe bóle głowy są dość częstą dolegliwością dotykającą około 11 proc. ludzi. Z powodu...

    Choroby zakaźne i pasożytnicze

    Grypa - przyczyny, objawy, leczenie, powikłania

    Grypa jest ostrą chorobą zakaźną układu oddechowego. Wywoływana jest przez wirusy grypy, występujące w podtypach A, B oraz C. Jest to schorzenie przenoszone drogą kropelkową, więc ryzyko zakażenia jest związane głównie z przebywaniem w miejscach zatłoczonych,...

    Leki i suplementy

    Objawy przedawkowania ibuprofenu

    Objawy przedawkowania ibuprofenu

    Mieszkańcy Polski coraz częściej sięgają po żele przeciwbólowe i leki doustne z ibuprofenem w składzie. W samym tylko lipcu br. sprzedano ponad 1,5 mln tubek i ponad 3,5 mln opakowań leków. Jakie preparaty są najpopularniejsze? To m.in. Nurofen Express,...

    Ból głowy - przyczyny, objawy, rodzaje, leczenie

    Jak pozbyć się kaca? (WIDEO)

    Jak pozbyć się kaca? (WIDEO)

    Sposoby na kaca Nadmierne spożywanie alkoholu prowadzi do złego samopoczucia, który jest określany mianem kaca. Taki stan najczęściej objawia się bólem głowy, nudnościami i ogólnym odwodnieniem organizmu. To najczęstsze dolegliwości. Za stan upojenia...

    Zapalenie gardła - przyczyny, objawy, leczenie

    Zapalenie gardła objawy, leczenie

    Objawy zapalenia gardła to głównie dolegliwości bólowe oraz trudności podczas połykania. Może im także towarzyszyć suchy kaszel. Leczenie zapalenia gardła  wymaga prawie zawsze konsultacji z lekarzem ale można także wspomagać się domowymi sposobami. Zapalenie...

    Angina - przyczyny, objawy, leczenie, powikłania

    Zapalenie gardła. Rodzaje, objawy i sposoby leczenia

    Zapalenie gardła występuje jako samodzielna jednostka chorobowa lub towarzyszy innym ogólnoustrojowym dolegliwościom. Stan zapalny gardła może przybrać formę ostrą lub przewlekłą. W zależności od tego, czy zapalenie gardła spowodowały wirusy czy...

    Zapalenie gardła - przyczyny, objawy, leczenie

    Jak walczyć z bólem gardła? (WIDEO)

    Jak walczyć z bólem gardła? (WIDEO)

    Ból gardła Ból gardła występuje najczęściej w okresie jesienno-zimowym i jest spowodowany infekcją wirusową górnych dróg oddechowych. Jest objawem poważniejszych dolegliwości, m.in. zapalenia gardła. Zapalenie gardła to rodzaj infekcji wirusowej, która...