Calpol 250

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
czopki doodbytnicze
Dawka
0,25 g
Ilość
10 czop.
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: GLAXO WELLCOME S.A.

Calpol 250 - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Interakcje z żywnością

Alkohol

Należy unikać spożywania alkoholu przy jednoczesnym przyjmowaniu leków. W czasie kuracji krótkotrwałych należy unikać picia w ogóle, zaś w przypadku stałego zażywania – niekiedy można pić umiarkowanie, ale tylko po konsultacji z lekarzem. Nie należy też nigdy popijać leków napojami alkoholowymi. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Inne produkty spożywcze

Przyjmując leki, należy pamiętać, by zwrócić szczególną uwagę na produkty, które mogą przyczynić się do powstania niebezpiecznych interakcji z medykamentami. Przeczytaj pełny opis interakcji leków z innymi produktami żywnościowymi.

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Czy biegunka może mieć podłoże wirusowe czy mogą ją powodować ząbki?

Witam. Mój roczny synek 2 dni temu w nocy dostał wysokiej gorączki ok. 39.5°c dawałam mu calpol i nurofen na zmianę temperatura unormowala się po 1 dniu ale synek dostał biegunki robi bardzo często kupki ale przy tym jest radosny bawi się ma apetyt pije normalnie. Zaobserwowałem też że wbijaj mu się zabki ma już 4 zabki 2 u dołu i 2 u góry. Czy biegunka może mieć podłoże wirusowe czy mogą ją powodować...

Wysoka gorączka u 2-latki

Witam i proszę o pomoc.Córka ma 2 latka i 3 mies.od 6dni gorączkuje.była przebadana u pediatry i w szpitalu.uszy,gardlo,mocz,prześwietlenie klatki piersiowej gdyż ma kaszel.-odesłano nas do domu na kolejne 5dni.gorączka (38-39.9)pojawia się co 6h.na przemian dostaje calpol i nurofen.oprócz gorączki żadnych innych objawów.czasem pojawiają się dreszcze.robie...

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Calpol 250 - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Paracetamolum

  Substancja o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. W ośrodkowym układzie nerwowym hamuje działanie prostaglandyn - związków biologicznie czynnych odpowiedzialnych m.in. za podwyższenie ciepłoty ciała i zwiększenie wrażliwości na bodźce bólowe. Substancja lecznicza stosowana jest w przypadku bólów o słabym i umiarkowanym nasileniu.

  Dostępne opakowania
  Calpol 250

  Calpol 250

  czopki doodbytnicze - 10 czop. - 0,25 g
  GLAXO WELLCOME S.A.