Panadol Extra

Panadol Extra
Panadol Extra
zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
tabletki powlekane
Dawka
0,5g+0,065g
Ilość
24 tabl.
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE SP. Z O.O.

Panadol Extra - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Silne bóle nóg, sztywność i drętwienie

Od 4-5 roku zycia każdej zimy potworne bóle nóg, jakby cos zżerało mi je od środka. Jak byłam mała pediatra stwierdził ze to rzs. Co rok każdej zimy i na jesień maście rozgrzewające, płacz, sztywnośc, bóle łydek. Ledwo chodzę, mam nogi jak z drewna, do tego są b.zimne. Przewaznie boli lewa noga. Każda zmienna pogoda to dla mnie truma. Smaruje maścmi rozgrz, ketonalem, biorę panadol extra a jak jest b.źle ketonal . Do tego moje golenie są jakieś nierówne jak przesówam po nich ręką. co robić?

Jestem przekonana, że na tamtym świecie będzie mi o wiele lepiej niż tutaj. Czy mogę to jeszcze zmienić?

Cześć, mam 15 lat, chodzę do ostatniej klasy gimnazjum, jakieś pół roku temu zauważyłam u siebie znaczne pogorszenie nastroju. Od jakiś 3 lat jestem dość melancholijna i apatyczna, zaś przed 3 laty byłam pełna życia i energii. Nie wiem czemu to się tak nagle zmieniło.

Jakieś 3 lata temu pierwszy raz planowałam samobójstwo. Napisałam sobie na kartce wszystkie...

Panadol Extra - ulotka preparatu

Panadol Extra - opis

Lek działa przeciwbólowo w bólach głowy, gardła, migrenach, bólach zębów, bólach kostnych, stawowych i mięśniowych oraz bólach menstruacyjnych. Panadol Extra może być stosowany w przeziębieniach i stanach grypopodobnych. Działa przeciwgorączkowo.

Panadol Extra - skład

1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu (Paracetamolum), 65 mg kofeiny (Coffeinum) Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz pkt 6.1

Panadol Extra - dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat

Doustnie, w zależności od nasilenia dolegliwości, 1-2 tabletki do 4 razy na dobę, nie częściej niż co 4 godziny. Maksymalna dawka dobowa: 4000 mg/520 mg (paracetamolu/kofeiny). Nie stosować dawki większej niż zalecana.

Bez konsultacji z lekarzem leku nie należy stosować regularnie dłużej niż przez 3 dni. Nie stosować jednocześnie innych leków zawierających paracetamol.

Panadol Extra - przedawkowanie

Paracetamol

Przedawkowanie paracetamolu może prowadzić do uszkodzenia wątroby. Przypadkowe lub zamierzone przedawkowanie produktu może spowodować w ciągu kilku, kilkunastu godzin objawy takie jak nudności, wymioty, nadmierną potliwość, senność i ogólne osłabienie. Objawy te mogą ustąpić następnego dnia, pomimo że zaczyna się rozwijać uszkodzenie wątroby, które następnie daje o sobie znać rozpieraniem w nadbrzuszu, powrotem nudności i żółtaczką. W każdym przypadku przyjęcia jednorazowo paracetamolu w dawce 5 g lub więcej trzeba sprowokować wymioty, jeśli od spożycia nie upłynęło więcej czasu niż godzina i skontaktować się natychmiast z lekarzem, nawet jeśli nie zaobserwowano żadnych objawów zatrucia. Warto podać 60-100 g węgla aktywowanego doustnie, najlepiej rozmieszanego z wodą.

Wiarygodnej oceny ciężkości zatrucia dostarcza oznaczenie poziomu paracetamolu we krwi.

Wysokość tego poziomu w stosunku do czasu, jaki upłynął od spożycia paracetamolu jest wartościową wskazówką, czy i jak intensywne leczenie odtrutkami trzeba prowadzić. Jeśli takie badanie jest niewykonalne, a prawdopodobna dawka paracetamolu była duża, to trzeba wdrożyć bardzo intensywne leczenie odtrutkami: należy podać co najmniej 2,5 g metioniny i kontynuować (już w szpitalu) leczenie acetylocysteiną lub (i) metioniną, które są bardzo skuteczne w pierwszych 10-12 godzinach od zatrucia, ale prawdopodobnie są także pożyteczne i po 24 godzinach. Leczenie zatrucia powinno być prowadzone w szpitalu, w warunkach oddziału intensywnej terapii.

Kofeina

Po przedawkowaniu mogą wystąpić ból w nadbrzuszu, wymioty, zwiększone wydzielanie moczu, tachykardia lub arytmia, pobudzenie ośrodkowego układu nerwowego (bezsenność, niepokój ruchowy, pobudzenie, wzburzenie, zdenerwowanie, drżenie, drgawki). Należy zauważyć, że ilość leku, po której zażyciu wystąpiłyby klinicznie znaczące objawy przedawkowania kofeiny, spowodowałaby ciężkie uszkodzenie wątroby przez paracetamol.

Nie ma specyficznej odtrutki. Zaleca się zmniejszenie dawki lub zaprzestanie podawania leku oraz unikanie picia zbyt dużej ilości kawy lub herbaty.

Panadol Extra - działania niepożądane

Działania niepożądane po podaniu paracetamolu występują bardzo rzadko (< 1/10 000). W przypadku kofeiny, częstość występowania działań niepożądanych jest nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych).

Narząd/układ

Działanie niepożądane

Częstość występowania

Paracetamol

   

Zaburzenia krwi i układu chłonnego

Trombocytopenia

Bardzo rzadko

Zaburzenia układu immunologicznego

Reakcje anafilaktyczne

Reakcje nadwrażliwości skórnej włącznie z wysypką skórną, obrzękiem naczynioruchowym i zespołem Stevens-Johnsona (pęcherzowy rumień wielopostaciowy)

Bardzo rzadko

Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia

Skurcz oskrzeli u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne

Bardzo rzadko

Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych

Zaburzenia czynności wątroby

Bardzo rzadko

Kofeina

   

Zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego

Nerwowość

Zawroty głowy

Nieznana

Nieznana

W przypadku, gdy produkt zawierający paracetamol i kofeinę będzie podawany w zalecanym dawkowaniu w połączeniu z kofeiną zawartą w pożywieniu, możliwe jest nasilenie objawów niepożądanych związanych ze wzrostem całkowitej dawki kofeiny, takich jak: bezsenność, niepokój ruchowy, lęk, rozdrażnienie, bóle głowy, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, kołatanie serca.

Panadol Extra - ciąża i karmienie piersią

Badania epidemiologiczne przeprowadzone wśród kobiet w ciąży nie wykazały szkodliwego działania paracetamolu podawanego w zalecanych dawkach.

Leki zawierające paracetamol i kofeinę nie powinny być stosowane podczas ciąży ze względu na możliwe zwiększenie ryzyka wystąpienia samoistnego poronienia związanego ze spożyciem kofeiny.

Paracetamol i kofeina przenikają do mleka matki. Badania przeprowadzone wśród kobiet karmiących nie wykazały szkodliwego działania paracetamolu przyjmowanego w zalecanych dawkach, na karmione niemowlę.

Kofeina znajdująca się w mleku matki może potencjalnie mieć pobudzający wpływ na dziecko karmione piersią, nie obserwowano jednak znaczącego toksycznego oddziaływania.

Tak jak inne leki, produkt powinien być stosowany w okresie karmienia piersią w razie zdecydowanej konieczności.

Panadol Extra - prowadzenie pojazdów

Panadol Extra nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Panadol Extra - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Podziel się na Facebooku
    Zapytaj o lek

    za darmo

    • Odpowiedź w 24 godziny
    • Bez żadnych opłat
    • Wykwalifikowani farmaceuci

    farmaceutów jest teraz online

    0/500
    Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

    Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

    Substancja czynna

    Paracetamolum, Coffeinum

    Mieszanina substancji leczniczych stosowana w objawowym leczeniu dolegliwości bólowych, zwłaszcza bólów głowy. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Kofeina nasila przeciwbólowe działanie paracetamolu i pozwala na zmniejszenie użytej dawki.

    Dostępne opakowania
    Panadol Extra

    Panadol Extra

    tabletki powlekane - 24 tabl. - 0,5g+0,065g
    GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE SP. Z O.O.
    Panadol Extra

    Panadol Extra

    tabletki powlekane - 8 tabl. - 0,5g+0,065g
    GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE SP. Z O.O.
    Panadol Extra

    Panadol Extra

    tabletki powlekane - 10 tabl. - 0,5g+0,065g
    GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE SP. Z O.O.
    Panadol Extra

    Panadol Extra

    tabletki powlekane - 10 tabl. - 0,5g+0,065g
    GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE SP. Z O.O.
    Panadol Extra

    Panadol Extra

    tabletki powlekane - 12 tabl. - 0,5g+0,065g
    GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE SP. Z O.O.
    Panadol Extra

    Panadol Extra

    tabletki powlekane - 12 tabl. - 0,5g+0,065g
    GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE SP. Z O.O.
    Powiązane artykuły
    Choroby zakaźne i pasożytnicze

    Grypa - przyczyny, objawy, leczenie, powikłania

    Grypa jest ostrą chorobą zakaźną układu oddechowego. Wywoływana jest przez wirusy grypy, występujące w podtypach A, B oraz C. Jest to schorzenie przenoszone drogą kropelkową, więc ryzyko zakażenia jest związane głównie z przebywaniem w miejscach zatłoczonych,...

    Leki i suplementy

    Objawy przedawkowania ibuprofenu

    Objawy przedawkowania ibuprofenu

    Mieszkańcy Polski coraz częściej sięgają po żele przeciwbólowe i leki doustne z ibuprofenem w składzie. W samym tylko lipcu br. sprzedano ponad 1,5 mln tubek i ponad 3,5 mln opakowań leków. Jakie preparaty są najpopularniejsze? To m.in. Nurofen Express,...

    Migrena

    Jak przetrwać atak migreny?

    Jak przetrwać atak migreny?

    Z migreną ciężko się zaprzyjaźnić, ponieważ potrafi skutecznie wykluczyć z życia. Ból głowy sprawia, że odbiór świata ze wszystkimi jego zapachami, światłem i dźwiękami jest utrudniony. Chory coraz bardziej się izoluje. Co zrobić, gdy migrena zaatakuje?...

    Ból głowy - przyczyny, objawy, rodzaje, leczenie

    Kilka rad, jak pozbyć się bólu głowy

    Kilka rad, jak pozbyć się bólu głowy

    Tabletki Pierwsze, co robią ludzie, gdy nadchodzi atak migreny, to połknięcie tabletki. Istnieje jednak wiele innych, naturalnych sposobów na to, by pozbyć się bólu głowy. Za pomocą ziół, medycyny alternatywnej czy prostych, domowych sposobów możesz kontrolować...

    Migrena

    Czym jest kwas tolfenamowy i jakie ma działanie?

    Czym jest kwas tolfenamowy i jakie ma działanie?

    Migrena każdemu kojarzy się z bólem głowy. Jednak jest ona czymś więcej. Każdy cierpiący na nią człowiek wie, jak może ona popsuć dzień, tydzień, a nawet miesiąc. Migrenowe bóle głowy są dość częstą dolegliwością dotykającą około 11 proc. ludzi. Z powodu...

    Newsy - leki i suplementy

    Seria Alka Prim wycofana z obrotu

    Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje z obrotu serię tebletek musujących Alka Prim. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności. Z rynku zniknie jedna seria leku. Mowa o tej o numerze 30417 i dacie ważności 04.2019. Jaki jest powód podjęcia...

    Migrena

    Migrenowe bóle głowy a zatoki (WIDEO)

    Migrenowe bóle głowy a zatoki (WIDEO)

    Związek między migreną i bólem zatok W przypadku, gdy leki z grupy OTC są bezskuteczne w łagodzeniu bólów zatok, może to oznaczać, że mamy do czynienia z migreną. Objawy takie jak silne bóle przy poruszaniu głowy, bóle oczu, czy przekrwienie nosa często...

    Angina - przyczyny, objawy, leczenie, powikłania

    Zapalenie gardła. Rodzaje, objawy i sposoby leczenia

    Zapalenie gardła występuje jako samodzielna jednostka chorobowa lub towarzyszy innym ogólnoustrojowym dolegliwościom. Stan zapalny gardła może przybrać formę ostrą lub przewlekłą. W zależności od tego, czy zapalenie gardła spowodowały wirusy czy bakterie...

    Leczenie grypy

    Leki przeciwbólowe - leki narkotyczne, morfina, paracetamol

    Leki przeciwbólowe to bardzo duża grupa środków. Wszystkie mają jednak na celu to samo - zmniejszanie lub zahamowanie odczuwania bólu. Podzielić je możemy na działające ośrodkowo (opioidy) oraz niesteroidowe leki przeciwzapalne. Ze względu na fakt, że...