Oekolp forte

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
globulki dopochwowe
Dawka
0,5 mg
Ilość
10 glob.
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: DR KADE PHARMAZEUT.FABRIK GMBH

Oekolp forte - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Oekolp forte - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Oekolp forte - opis

Leczenie chorób spowodowanych niedoborem estrogenów takich jak:

- zmiany atroficzne w obrębie pochwy i sromu oraz związane z tym dolegliwości (świąd, pieczenie, suchość pochwy), dyspareunia, atroficzny nieżyt sromu i pochwy, upławy, zapalenie szyjki macicy, zwężenie pochwy, stan zapalny pochwy i szyjki macicy, jako leczenie pomocnicze w zakażeniach pochwy.

Oekolp forte - skład

1 globulka zawiera 0,5 mg estriolu (Estriolum)

Substancja pomocnicza o znanym działaniu: butylohydroksytoluen.

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Oekolp forte - dawkowanie

Zazwyczaj stosuje się 1 globulkę dopochwowo w ciągu doby. Dawki tej powinno się przekraczać.

Leczenie zmian atroficznych w obrębie pochwy i sromu:

Jedna globulkę produktu OEKOLP forte stosuje się 1 raz na dobę przez okres około 3 tygodni.Po tym czasie skuteczna jest zwykle dawka podtrzymująca 1-2 globulki na tydzień.

W celu wyjęcia globulki z opakowania należy rozerwać folię aluminiową od czubka wzdłuż globulki, zgodnie ze strzałką, aż do mementu, gdy globulkę będzie można łatwo wyjąć.

Oekolp forte - środki ostrożności

Wskazaina do natychmiastowego przerwania leczenia:

Wystąpienie po raz pierwszy migrenowych bólów głowy lub częste występowanie nadzwyczajnie silnych bólów głowy, pierwsze objawy zapalenia żył lub objawy zaburzeń zakrzepowo-zatorowych, wystąpienie żółtaczki cholestatycznej, duży wzrost ciśnienia tętniczego krwi, ostre zaburzenia widzenia.

Produkt OEKOLP forte powinien być stosowany wyłącznie w oparciu o regularną kontrolę medyczną i badanie ginekologiczne. Dotyczy to w szczególności przypadków ciągłych lub powtarzających się krwawień z pochwy.

W przypadku dobrej odpowiedzi na leczenie, należy starać się stosować najmniejszą skuteczną dawkę leku.

Zakażenie w obrębie pochwy powinno być jednocześnie leczone za pomocą odpowiednich leków.

Brak jest danych na temat związku pomiędzy ciągłym długoterminowym podawaniem dopochwowym estriolu podczas menopauzy a wzrostem ryzyka raka endometrium. Jednakże należy rozważyć odpowiednie środki ostrożności.

OEKOLP forte globulki zawiera butylohydroksytoluen, który może powodować miejscową reakcję skórną (np. kontaktowe zapalenie skóry) lub podrażnienie oczu i błon śluzowych.

Oekolp forte - przedawkowanie

Ostra toksyczność estriolu podawanego doustnie jest bardzo mała. Tkliwość i bolesność piersi, upławy, obrzęki,zwiększenie masy ciała, krwawienie z pochwy lub macicy, nudności i wymioty mogą być objawami przedawkowania, które może być zwalczane poprzez zmniejszenie dawki lub przerwanie leczenia.

Bardziej nasilone toksyczność nie jest znana, nawet w przypadku zwiększania podawanych miejscowo dawek estriolu.

W przypadku zażycia przez dzieci produktów zawierających estriol w większych dawkach, nie należy oczekiwać wystąpienia poważnego zatrucia. Mogą wystąpić nudności i zaburzenia żołądkowo-jelitowe.

Oekolp forte - przeciwwskazania

- nadwrażliwość na estriol lub którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1

- krwawienie z dróg rodnych o nieznanym pochodzeniu;

- podejrzenie lub obecność nowotworów złośliwych estrogenozależnych.

Oekolp forte - działania niepożądane

Czasami, zwłaszcza na początku leczenia mogą wystąpić plamienia, tkliwość piersi i ich bolesność, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (np. nudności), obrzęki z przemijającym zwiększeniem masy ciała i miejscowe podrażnienie pochwy ze swiądem, pieczeniem i rumieniem. Ponadto obserwowano zwiększenie ilości wydzieliny z szyjki macicy i upławy.

W rzadkich przypadkach mogą wystąpić migrenowe bóle głowy i bardzo rzadko kurcze nóg lub uczucie „ciężkich nóg”.

Oekolp forte - ciąża i karmienie piersią

Brak jest wskazań do podawania estriolu podczas ciąży. Estriol w okresie karmienia piersią powinno się stosować miejscowo i w małej dawce. Estriol przenika także do mleka matki.

Oekolp forte - prowadzenie pojazdów

Nie dotyczy.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Oekolp forte - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Estriolum

  Estriol to naturalny żeński hormon płciowy z grupy estrogenów. Stosowany jest w pomenopauzalnych dolegliwościach ze strony dolnej części układu moczowo-płciowego, przed operacjami narządów płciowych i po nich, w innych zaburzeniach okresu przekwitania, celem opanowania krwawienia w skazie krwotocznej. Może być stosowany miejscowo u kobiet, które nie mogą stosować systemowej hormonalnej terapii zastępczej.

  Dostępne opakowania
  Oekolp forte

  Oekolp forte

  globulki dopochwowe - 10 glob. - 0,5 mg
  DR KADE PHARMAZEUT.FABRIK GMBH
  Powiązane artykuły
  Infekcje intymne

  Swędzenie warg sromowych - przyczyny, leczenie

  Swędzenie warg sromowych - przyczyny, leczenie

  Swędzenie warg sromowych może mieć różne podłoże. Nie zawsze jest to dolegliwość wynikająca z infekcji dróg intymnych czy chorób układu rozrodczego. Swędzenie warg sromowych może być spowodowane dla przykładu alergią na kosmetyki do higieny intymnej....

  Infekcje intymne

  Świąd pochwy - co należy wiedzieć?

  Świąd pochwy - co należy wiedzieć?

  Świąd pochwy to jeden z objawów chorób układu rozrodczego kobiet: grzybicy pochwy, bakteryjnego zakażenia pochwy i rzęsistkowicy. Jako przyczynę swędzenia pochwy podaje się m. in. brak równowagi flory bakteryjnej, stosowanie antybiotykoterapii i nadmierną...

  Infekcje intymne

  Świąd pochwy - przyczyny, choroby

  Świąd pochwy - przyczyny, choroby

  Świąd pochwy oznacza najczęściej stan zapalny. Przyczyn jego powstania może być wiele. Sfera intymna charakteryzuje się specyficzną florą bakteryjną. Pod wpływem wielu czynników może dojść do zaburzeń w jej składzie. Pamiętajmy, że leczenie świądu powinno...

  Choroby i dolegliwości

  Vulvodynia - przyczyny, objawy, rozpoznanie i leczenie

  Vulvodynia - przyczyny, objawy, rozpoznanie i leczenie

  Vulvodynia to ból i dyskomfort odczuwany w okolicach miejsc intymnych, który pojawia się bez uchwytnej przyczyny. Dolegliwościom bólowym, świądowi, pieczeniu czy kłuciu nie towarzyszą zmiany skórno-śluzówkowych. Leczenie vulvodynii nie jest łatwe. Nie...

  Leki i suplementy

  HydroVag - działanie, wskazania, sposób użycia, skutki uboczne

  HydroVag - działanie, wskazania, sposób użycia, skutki uboczne

  HydroVag to niezwykle wygodne w zastosowaniu globulki aplikowane dopochwowo. Dzięki zawartym w nich składnikach posiadają szerokie spectrum działania. Przede wszystkim nawilżają śluzówkę ścian pochwy i pomagają w utrzymaniu fizjologicznego pH. Jest to...