Polip na szyjce macicy a możliwe leczenie
mam polipa szyjki macicy czy muszę go usunąć ,biorę maść oekolp, triderm,alantan i maść robiona z testosteron 1%.Dziękuję za odpowiedź.
Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:
Zobacz wszystkie »mam polipa szyjki macicy czy muszę go usunąć ,biorę maść oekolp, triderm,alantan i maść robiona z testosteron 1%.Dziękuję za odpowiedź.
Uprzejmie proszę o odpowiedź czy mogę jednocześnie przyjmowac Oekolp forte (lek przepisany prze ginekologa) i Metypred 16 mg (przepisany przez laryngologa). Z góry dziękuję za odpowiedź.
Chciałabym się dowiedzieć czy stosowanie leku oekolp w postaci kremu 2 razy w tygodniu 1/2 aplikatora może powodować nudności.Nadmieniam ,że od niedawna zaczęłam stosować ten lek.Mam kamień na nerce 2,5 mm i stosuję fitolizyne,może ona powoduje nudności ,stosuję już ją od 2 m-cy.Stosuję także furaginum.Czy ,któryś z tych leków może powodować nudności.
Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.
Leczenie chorób spowodowanych niedoborem estrogenów, takich jak:
- zmiany atroficzne w obrębie pochwy i sromu:
Dolegliwości sromu i pochwy (świąd, pieczenie, suchość pochwy) dyspareunia, atroficzne zapalenie sromu i pochwy, upławy w przypadkach niedoboru estrogenów, zapalenie szyjki macicy, zwężenie pochwy, owrzodzenia pochwy i szyjki macicy; - Leczenie przed- i pooperacyjne pochwy u kobiet z niedoborem estrogenów.
1 g kremu zawiera 1,0 mg estriolu (Estriolum)
Substancja pomocnicza o znanym działaniu: glikol propylenowy.
Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.
Należy stosować 0,5 g kremu (½ objętości aplikatora odpowiadająca 0,5 mg estriolu) na dobę lub w pojedynczych przypadkach, o ile to konieczne maksymalnie l g kremu (= l objętość aplikatora odpowiadająca l mg estriolu) na dobę, dopochwowo. Alternatywnie, odpowiednia ilość kremu dopochwowego stosowana jest na zewnętrzne narządy płciowe. Podana dawka maksymalna 1g kremu na dobę nie powinna być przekraczana.
Krem stosuje się dopochwowo za pomocą załączonego aplikatora wielokrotnego użytku. Alternatywnie stosując na zewnętrzne narządy płciowe należy nałożyć cienką warstwę kremu na miejsca wymagające leczenia i wetrzeć palcami.
Leczenie zmian atroficznych w obrębie narządów płciowych:
Zwykle stosuje się 0,5 g kremu OEKOLP na dobę przez okres 3 tygodni. Po tym czasie skuteczna jest zwykle dawka podtrzymująca 0,5 g kremu na dobę stosowana raz lub dwa razy na tydzień.
Leczenie przed i po operacjach w obrębie pochwy:
Zwykle stosuje się 0,5 g kremu na dobę (½ objętości aplikatora) przez okres około dwu tygodni przed operacją. Po operacji jako dawka podtrzymująca podawane jest 0,5 g kremu na dobę (½ objętości aplikatora) dwa razy w tygodniu.
W zależności od nasilenia objawów niedoboru hormonów w błonie śluzowej pochwy, konieczne być może stosowanie kremu OEKOLP przez dłuższy czas. W takim przypadku konieczne jest przeprowadzanie co sześć miesięcy badania lekarskiego z cytologiczną oceną błony śluzowej pochwy w celu stwierdzenia w jaki sposób należy kontynuować leczenie.
Wskazania do natychmiastowego przerwania leczenia:
Wystąpienie po raz pierwszy migrenowych bólów głowy lub częste występowanie nadzwyczajnie silnych bólów głowy, pierwsze objawy zapalenia żył lub objawy zakrzepowo-zatorowe, wystąpienie żółtaczki cholestatycznej, duży wzrost ciśnienia tętniczego krwi, ostre zaburzenia widzenia.
Krem OEKOLP powinien być podawany wyłącznie w oparciu o regularną kontrolę medyczną i badanie ginekologiczne. Dotyczy to w szczególności przypadków ciągłych lub powtarzających się krwawień z pochwy.
W przypadku dobrej odpowiedzi na leczenie, należy starać się stosować najmniejszą skuteczną dawkę leku.
Zakażenie w obrębie pochwy powinno być jednocześnie leczone za pomocą odpowiednich leków.
Brak jest danych na temat związku pomiędzy ciągłym długoterminowym podawaniem dopochwowym estriolu podczas menopauzy, a wzrostem ryzyka raka endometrium. Jednakże należy rozważyć odpowiednie środki ostrożności.
W przypadku stosowania prezerwatyw z lateksu w trakcie leczenia za pomocą kremu OEKOLP, może wystąpić zmniejszenie ich wytrzymałości a co za tym idzie zmniejszenie skuteczności ochrony.
Krem OEKOLP zawiera glikol propylenowy, który może powodować podrażnienie skóry.
Tkliwość i bolesność piersi, upławy, obrzęki, zwiększenie masy ciała, krwawienie z pochwy lub macicy (łyżeczkowanie diagnostyczne!), nudności i wymioty mogą być objawami przedawkowania, które może być zwalczane poprzez zmniejszenie dawki lub przerwanie leczenia.
Bardziej nasilone objawy niepożądane nie są znane nawet w przypadku zwiększania podawanych miejscowo dawek estriolu.
W przypadku zażycia przez dzieci produktów zawierających estriol w większych dawkach, nie należy oczekiwać wystąpienia ciężkiego zatrucia. Mogą wystąpić nudności i zaburzenia żołądkowo-jelitowe.
- nadwrażliwość na estriol lub którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1
- krwawienie z dróg rodnych o nieznanym pochodzeniu;
- podejrzenie lub obecność nowotworów złośliwych estrogenozależnych.
Czasami wystąpić mogą następujące działania niepożądane:
Zwłaszcza na początku leczenia plamienia, napięcie piersi i ich bolesność, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (np. nudności), obrzęki z przemijającym zwiększeniem masy ciała i miejscowe podrażnienie pochwy ze świądem, pieczeniem i rumieniem. Ponadto, czasami na początku leczenia obserwowano zwiększenie ilości wydzieliny z szyjki macicy i upławy.
W rzadkich przypadkach mogą wystąpić migrenowe bóle głowy i bardzo rzadko kurcze nóg lub uczucie „ciężkich nóg”.
Ciąża
Brak jest wskazań do podawania estriolu w ciąży. Estriol przenika do mleka matki. Karmienie piersią
Estriol w okresie karmienia piersią powinien być stosowany miejscowo i w małej dawce.
Nie dotyczy
Ten preparat należy do kategorii:
za darmo
farmaceutów jest teraz online
maść oczna - 3,5 g - (1mg+3500j.m.+6000j.m.)/g
roztwór do podania w wodzie do picia - 1 l (butelka) - 0,05 g/ml
zawiesina doustna - 100 ml (butelka) - (0,2g+0,04g)/5ml
zawiesina doustna - 100 ml (butelka) - (0,2g+0,04g)/5ml
Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.
Estriol to naturalny żeński hormon płciowy z grupy estrogenów. Stosowany jest w pomenopauzalnych dolegliwościach ze strony dolnej części układu moczowo-płciowego, przed operacjami narządów płciowych i po nich, w innych zaburzeniach okresu przekwitania, celem opanowania krwawienia w skazie krwotocznej. Może być stosowany miejscowo u kobiet, które nie mogą stosować systemowej hormonalnej terapii zastępczej.
Komentarze