Neomycinum TZF

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
aerozol na skórę, zawiesina
Dawka
0,01172 g/g
Ilość
32 g (55 ml)
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: TARCHOMIŃSKIE ZAKŁADY FARM. POLFA S.A.

Neomycinum TZF - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Neomycinum TZF - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Neomycinum TZF - opis

- Ropne choroby skóry, zwłaszcza wywołane przez gronkowce (np. czyraczność, liszajec zakaźny).

- Ropne powikłania alergicznych chorób skóry (w połączeniu z kortykosteroidami).

- Zakażone niewielkie oparzenia i odmrożenia.

Neomycinum TZF - skład

1 g zawiesiny zawiera 11,72 mg neomycyny (Neomycinum) w postaci siarczanu Substancje pomocnicze patrz punkt. 6.1.

Neomycinum TZF - dawkowanie

Chorobowo zmienione miejsca na skórze spryskuje się strumieniem zawiesiny, trzymając pojemnik pionowo, główką rozpyłową do góry, w odległości od 15 cm do 20 cm, przez 1 do 3 sekund. Stosować od 2 do 3 razy na dobę w równych odstępach czasowych. Uwaga: Chronić oczy przed działaniem rozpylanej substancji, nie wdychać.

Przed każdym użyciem kilkakrotnie energicznie wstrząsnąć pojemnik. Po każdym nałożeniu preparatu, należy dokładnie umyć ręce mydłem i wodą.

Neomycinum TZF - środki ostrożności

Preparat jest przeznaczony wyłącznie do stosowania na skórę. Chronić oczy przed lekiem.

- Nie wdychać rozpylanej substancji.

- Jeśli w miejscu aplikacji preparatu wystąpi podrażnienie skóry, preparat należy odstawić.

- Nie bandażować powierzchni skóry, na którą naniesiono preparat i nie stosować preparatu pod opatrunkami okluzyjnymi. Stosowanie opatrunku okluzyjnego zwiększa przenikanie preparatu przez skórę do krwi.

- Preparatu nie należy stosować na rozległą powierzchnię skóry, zwłaszcza uszkodzonej, z uwagi na możliwość wchłonięcia leku do krwi i wystąpienia reakcji niepożądanych (np. ototoksyczność, nefrotoksyczność) charakterystycznych dla ogólnoustrojowego działania neomycyny. W przypadku wystąpienia powyższych działań niepożądanych lek należy natychmiast odstawić.

- Długotrwałe stosowanie preparatu może doprowadzić do rozmnażania szczepów bakterii opornych na neomycynę oraz alergii na neomycynę.

- W przypadku zakażeń wywołanych przez bakterie niewrażliwe na neomycynę lub grzyby, należy zastosować odpowiednie leczenie przeciwbakteryjne lub przeciwgrzybicze.

- Bezpieczeństwo stosowania leku u dzieci nie zostało określone.

W przypadku, gdy istnieje konieczność zastosowania leku u dzieci należy zachować szczególną ostrożność ze względu na możliwość ogólnoustrojowego działania neomycyny.

Neomycinum TZF - przedawkowanie

Stosowanie preparatu na rozległych powierzchniach skóry, w dużych dawkach, pod opatrunkiem okluzyjnym lub na uszkodzoną skórę może powodować wchłanianie neomycyny do krwi i wystąpienie jej ogólnoustrojowego działania (patrz punkt 4.4). Objawami przedawkowania leku mogą być nasilone reakcje niepożądane związane z miejscowym stosowaniem preparatu oraz działania niepożądane charakterystyczne dla ogólnego stosowania neomycyny (ototoksyczność, nefro toksyczność). W takich przypadkach należy bezwzględnie przerwać stosowanie leku i podjąć działania mające na

celu jak najszybsze usunięcie leku z organizmu. Leczenie jest objawowe.

Neomycinum TZF - przeciwwskazania

- Nadwrażliwość na neomycynę lub którykolwiek składnik preparatu.

- Nie stosować na uszkodzone i duże powierzchnie skóry, sączące zmiany chorobowe i owrzodzenia żylakowate.

- Nie stosować łącznie z innymi lekami ototoksycznymi i nefro toksycznymi.

Neomycinum TZF - działania niepożądane

- Neomycyna stosowana długotrwale na dużych powierzchniach skóry, zwłaszcza uszkodzonej, może wchłaniać się do krwi i wywoływać reakcje niepożądane charakterystyczne dla ogólnoustrojowego działania neomycyny -np. nefro toksyczność, ototoksyczność.

- Przy miejscowym stosowaniu neomycyny w miejscu aplikacji leku może wystąpić podrażnienie skóry (np. swędzenie, wysypka, zaczerwienie, obrzęk).

- Neomycyna, zwłaszcza stosowana długotrwale, może spowodować powstanie alergii kontaktowej.

Neomycinum TZF - ciąża i karmienie piersią

Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania preparatu w okresie ciąży. W okresie ciąży preparat można stosować wyłącznie wtedy, gdy korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym ryzykiem dla płodu. W przypadku konieczności zastosowania preparatu u kobiet w ciąży, należy unikać stosowania na duże powierzchnie ciała, w dużych dawkach i przez dłuższy czas.

Kobiety w ciąży i karmiące piersią stosując preparat Neomycinum TZF, ze względu na ryzyko wystąpienia ogólnoustrojowego działania neomycyny powinny ściśle przestrzegać zaleceń opisanych w punkcie 4.2 i 4.4.

Neomycinum TZF - prowadzenie pojazdów

Brak danych dotyczących wpływu leku na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Neomycini sulf.

  Dostępne opakowania
  Neomycinum TZF

  Neomycinum TZF

  aerozol na skórę, zawiesina - 32 g (55 ml) - 0,01172 g/g
  TARCHOMIŃSKIE ZAKŁADY FARM. POLFA S.A.
  Neomycinum TZF

  Neomycinum TZF

  tabletki - 16 tabl. (pojem.) - 0,25 g
  TARCHOMIŃSKIE ZAKŁADY FARM. POLFA S.A.
  Neomycinum TZF

  Neomycinum TZF

  aerozol na skórę, zawiesina - 16 g (30 ml) - 0,01172 g/g
  TARCHOMIŃSKIE ZAKŁADY FARM. POLFA S.A.
  Powiązane artykuły
  Leczenie boreliozy - metody, domowe sposoby, antybiotykoterapia

  Kontrowersyjne metody leczenia boreliozy

  Borelioza należy do najczęstszych chorób zakaźnych przenoszonych przez kleszcze. Jest to choroba wielonarządowa, która nieleczona może prowadzić do licznych powikłań nawet po wielu latach. Problem boreliozy w Polsce jest monitorowany od 1996 roku, kiedy...

  Antybiotyk - działanie, rodzaje, działania niepożądane, stosowanie

  Amoksycylina - działanie, wskazania, przeciwwskazania, skutki uboczne

  Amoksycylina - działanie, wskazania, przeciwwskazania, skutki uboczne

  Amokscylina to antybiotyk przepisywany na receptę. Działanie Amokscyliny polega głównie na hamowaniu syntezy ściany komórkowej bakterii. Amoksycylina jest rozkładana przez wszystkie bakteryjne β-laktamazy. Jakie są przeciwwskazania do zażywania leku i...

  Antybiotyk - działanie, rodzaje, działania niepożądane, stosowanie

  Alternatywa dla antybiotyków

  Alternatywa dla antybiotyków

  Antybiotyki to jedno z największych osiągnięć medycyny, które ostatnio przegrywa w walce z chorobami zakaźnymi. Bakterie w coraz większym stopniu uodporniają się na znane antybiotyki. Naukowcy odkryli jednak terapeutyczny odpowiednik penicyliny i podobnych...

  Choroby zakaźne i pasożytnicze

  Bakteriofagi - zabójcy bakterii

  Bakteriofagi - zabójcy bakterii

  W medycynie ery nowożytnej przełomowym odkryciem stały się antybiotyki, leki zwalczające infekcje bakteryjne. A odkryto je około 60 lat temu, kiedy w stosunkowo krótkim czasie uczeni poznali liczne substancje niszczące różne szczepy mikrobów. W początkach...

  Różyca

  Pałeczka różycy

  Pałeczka różycy

  Zdjęcie pałeczki różycy Najczęściej włoskowiec występuje u zwierząt, rzadko u ludzi, wtedy wywołuje zmiany skórne, głównie w okolicy dłoni i palców.

  Antybiotyk - działanie, rodzaje, działania niepożądane, stosowanie

  Wykorzystanie bakterii jako żywego antybiotyku

  Wykorzystanie bakterii jako żywego antybiotyku

  Badanie przeprowadzone przez biologów z Uniwersytetu w Wirginii sugeruje, że bakteria Micavibrio aeruginosavorus, która żywi się innymi bakteriami, może być wykorzystana w leczeniu wielu chorób zakaźnych jako tak zwany żywy antybiotyk. Bakteria ta występuje...

  Antybiotyk - działanie, rodzaje, działania niepożądane, stosowanie

  Macromax - właściwości, dawkowanie, czas działania, cena i zamienniki

  Macromax - właściwości, dawkowanie, czas działania, cena i zamienniki

  Macromax jest lekiem dostępnym na receptę. Stosuje się go ogólnie w celu leczenia zakażeń bakteryjnych. Macromax polecany jest w szczególności przez dermatologów, pulmonologów i otolaryngologów. Zawiera azytromycynę - substancję czynną należącą do grupy...