Mukolina

zobacz opinie o produkcie »
Cena
6,50 zł
Forma
syrop
Dawka
0,05 g/ml
Ilość
200 ml
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Tak
Producent: TEVA PHARMACEUTICALS POLSKA SP. Z O. O.

Mukolina - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Mukolina - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Mukolina - opis

Leczenie wspomagające chorób układu oddechowego przebiegających z nadmiernym wytwarzaniem gęstej i lepkiej wydzieliny:

- zapalenie oskrzeli;

- mukowiscydoza.

Karbocysteina stosowana jest również pomocniczo w zapaleniu ucha środkowego.

Mukolina - skład

1 ml syropu zawiera 50 mg Carbocisteinum (karbocysteiny). 5 ml syropu zawiera 250 mg Carbocisteinum (karbocysteiny).

Substancje pomocnicze:

5 ml syropu zawiera 2,5 g sorbitolu (70 %), glicerol oraz metylu parahydroksybenzoesan. Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Mukolina - dawkowanie

Preparat do podawania doustnego.

Dorośli:

750 mg (15 ml) 3 razy na dobę przez 7 dni, następnie 500 mg (10 ml) trzy razy na dobę. W stanach ostrych syrop stosuje się przez 8 do 10 dni, w stanach przewlekłych, na wyraźne zalecenie lekarza syrop można stosować przez 10 do 21 dni.

Pacjenci w podeszłym wieku:

Stosuje się dawkowanie zalecane u pacjentów dorosłych.

Syrop należy przyjmować po posiłkach. Nie zaleca się zażywać leku przed snem. Lek może być stosowany u pacjentów z cukrzycą.

Mukolina - środki ostrożności

Ze względu na to, że leki mukolityczne mogą uszkadzać błonę śluzową żołądka, karbocysteinę należy stosować z dużą ostrożnością u pacjentów z chorobą wrzodową w wywiadzie.

Preparat zawiera metylu parahydroksybenzoesan, który może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Lek zawiera sorbitol. Nie należy stosować u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją fruktozy.

Mukolina - przedawkowanie

Brak doniesień o przypadkach przedawkowania karbocysteiny. Najbardziej prawdopodobnymi objawami przedawkowania mogą być zaburzenia żołądkowo-jelitowe.

W przypadku przedawkowania należy przeprowadzić płukanie żołądka i prowadzić obserwację pacjenta.

Mukolina - przeciwskazania

Nadwrażliwość na karbocysteinę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą produktu leczniczego. Czynna choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy.

Mukolina - działania niepożądane

Działania niepożądane, które mogą wystąpić podczas stosowania leku wymieniono poniżej zgodnie z klasyfikacją układów i narządów oraz częstością występowania: bardzo często (> =1/10); często (> =1/100 do < 1/10), niezbyt często (> =1/1 000 do < 1/100), rzadko (> =1/10 000, do 1/1 000), bardzo rzadko (< 10 000, w tym pojedyncze przypadki).

Zaburzenia żołądka i jelit: Rzadko: nudności, biegunka,

Bardzo rzadko: krwawienia z przewodu pokarmowego, zaburzenia żołądkowe, ból brzucha.

Zaburzenia układu nerwowego: Pojedyncze przypadki: bóle głowy.

Zaburzenia układu immunologicznego:

Pojedyncze przypadki: reakcje alergiczne (wysypka skórna, świąd, pokrzywka). U pacjentów nadwrażliwych może wystąpić zapalenie błony śluzowej jamy ustnej i nosa.

Mukolina - ciąża i karmienie piersią

Badania na zwierzętach nie wykazały działania teratogennego karbocysteiny. Ze względu na brak danych dotyczących stosowania karbocysteiny u kobiet w ciąży nie zaleca się stosowania preparatu w ciąży.

Nie wiadomo, czy karbocysteina przenika do mleka matki, dlatego nie zaleca się stosowania preparatu w okresie karmienia piersią.

Mukolina - prowadzenie pojazdów

Mukolina nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Carbocisteinum

  Dostępne opakowania
  Mukolina

  Mukolina

  syrop - 200 ml - 0,05 g/ml
  TEVA PHARMACEUTICALS POLSKA SP. Z O. O.
  Mukolina

  Mukolina

  syrop - 120 ml - 0,05 g/ml
  TEVA PHARMACEUTICALS POLSKA SP. Z O. O.
  6,50 zł
  Powiązane artykuły
  Leki i suplementy

  Polvertic - właściwości, stosowanie, przeciwwskazania, zamienniki

  Polvertic ma postać tabletek zawierających w swoim składzie betahistynę. Jest ona odpowiedzialna za poprawę przepływu krwi w uchu wewnętrznym. Polvertic stosowany jest w leczeniu ośrodkowego układu nerwowego. Polvertic - właściwości Polvertic stosuje...

  Laryngologia

  Budowa ucha - ucho zewnętrzne, ucho wewnętrzne, ucho środkowe

  Ucho jest odpowiedzialne za to, w jaki sposób słyszymy, jak dźwiękowo odbieramy wszystko to, co nas otacza. Budowa ucha nie należy do najprostszych, ponieważ to, co jesteśmy w stanie zobaczyć to jedynie małżowina uszna, a całe ucho to również to, co znajduje...

  Laryngologia

  Ucho pływaka

  Ucho pływaka

  Ucho pływaka to zapalenie ucha zewnętrznego, które powstaje, gdy narząd słuchu wystawiony jest na przewlekłe działanie wilgoci lub wody. Nazwa pochodzi stąd, że najczęściej występuje u osób, które pływają lub nurkują. Pływanie jednak nie jest jedyną możliwą...

  Zabiegi

  Myringotomia (paracenteza)

  Paracenteza (myringotomia) jest to zabieg przeprowadzany w otolaryngologii, a polegający na nakłuciu błony bębenkowej. Jest on najczęściej wykonywany w celu ewakuacji patologicznego wysięku z jamy bębenkowej. Wskazaniami do myringotomii są więc: wysiękowe...

  Zapalenie ucha środkowego - odmiana ostra, objawy, fazy, leczenie, odmiana przewlekła, leczenie

  Ból ucha - charakterystyka, przyczyny, inne schorzenia

  Ból ucha - charakterystyka, przyczyny, inne schorzenia

  Ból ucha, który może nas zaatakować, nie zawsze musi oznaczać zapalenie ucha zewnętrznego. Ból ucha to dolegliwość bardzo powszechna, ponieważ wywołują ją bardzo różnorodne przyczyny. Może powstać w skutek zakażenia wirusowego, bakteryjnego, grzybiczego....

  Zabiegi

  Wziernikowanie ucha

  Wziernikowanie ucha jest badaniem, które obejmuje przegląd ucha narzędziem zwanym otoskopem. Jest ono wykonywane w celu zbadania zewnętrznego przewodu słuchowego - tunelu, który prowadzi od ucha (małżowiny) do błony bębenkowej. Kontrola błony bębenkowej...

  Zabiegi

  Drenaż jam bębenkowych

  Drenaż jam bębenkowych jest to zabieg otolaryngologiczny wykonywany w przypadku wysiękowego zapalenia ucha środkowego. Takie zapalenie szczególnie często dotyczy dzieci, polega ono na gromadzeniu się wysięku w jamie bębenkowej, którego obecność upośledza...

  Laryngologia

  Perforacja błony bębenkowej - objawy, przyczyny, leczenie

  Perforacja błony bębenkowej może wystąpić jako powikłanie zapalenia ucha środkowego. Najczęściej jednak powodują ją urazy mechaniczne, np. uderzenie w głowę, nieprawidłowe czyszczenie uszu patyczkami higienicznymi. Czasami przedziurawienie błony bębenkowej...

  Układ oddechowy - grypa, zapalenia nosa i zatok przynosowych, zapalenia ucha środkowego, zapalenie krtani, zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc

  Zapalenie krtani po przebytej grypie

  Zapalenie krtani to schorzenia dotyczące zarówno dzieci, jak i dorosłych, lecz mające w zależności od wieku różne objawy i nieco odmienny przebieg. Do ostrych chorób dolnych dróg oddechowych należą: zespół krupu, zapalenie oskrzeli, zapalenie oskrzelików...