Zapalenie ucha u 4-letniego dziecka a kaszel
Dzień dobry.Mój 4 letni syn dostał antybiotyk Augmentin na zapalenie ucha,ale od wczoraj zaczął kasłać,czy mogę mu podać Mucosolvan?
Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:
Zobacz wszystkie »Dzień dobry.Mój 4 letni syn dostał antybiotyk Augmentin na zapalenie ucha,ale od wczoraj zaczął kasłać,czy mogę mu podać Mucosolvan?
Czy tabletki mucosolvan obnizaja skutecznosc tabletek antykoncepcyjnych vibin mini?
mialam zapalenie ucha leczylam a teraz lekarz powiedzial ze mam niedroznosc trabki sluchowej i zapisal mi claritine activ i sudafed. pani w aptece nie miala sudafedu i dala mi NIBY zamiennik mucosolvan ale to pisze ze jest na kaszel i nie wiem co zrobic. czy mucosolvan moze pomoc na zatoki?
Witam.
Lekarza rodzinnego mogę odwiedzić dopiero w piątek. Jestem palaczem. W weekend się rozchorowałem-przeziębiłem. Objawy w weekend: katar kaszel lekkie zawroty głowy. Brak gorączki. Katar jest przezroczysty i bardzo dużo. Natomiast dziś mam już tylko katar oraz... gdy próbuję kaszleć z intensywną siłą, to czuję, że mam coś głęboko w
Jestem po zapaleniu pluc. Po leku klacid trzeszczenia w plucach ustaly. Ogólnie czuje się dobrze, ale strasznie męczy mnie raz suchy, ale częściej mokry kaszel. Wizytę u lekarza mam w piątek, czy do tego czasu mogę wziąć np. mucosolvan? Niby piątek niedaleko, ale bardzo męczy mnie ten kaszel...
Ostre i przewlekłe choroby płuc i oskrzeli przebiegające z zaburzeniem wydzielania śluzu oraz utrudnieniem jego transportu.
Jedna kapsułka o przedłużonym uwalnianiu zawiera 75 mg ambroksolu chlorowodorku ( Ambroxoli hydrochloridum ).
Zgłaszano przypadki ciężkich reakcji skórnych, takich jak rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa- Johnsona (ang. Stevens-Johnson syndrome, SJS), toksyczna martwica naskórka (ang. toxic epidermal necrolysis, TEN) i ostra uogólniona krostkowica (ang. acute generalised exanthematous pustulosis, AGEP) związanych ze stosowaniem ambroksolu chlorowodorku.
Dodatkowo w początkowej fazie zespołu Stevensa-Johnsona lub toksycznej martwicy naskórka u pacjentów mogą najpierw wystąpić niespecyficzne objawy (prodromalne) grypopodobne, takie jak: gorączka, uogólniony ból ciała, zapalenie błony śluzowej nosa, kaszel i ból gardła. Fałszywie rozpoznane jako niespecyficzne objawy grypopodobne mogą być początkowo leczone za pomocą leków stosowanych w kaszlu i przeziębieniu.
Jeśli wystąpią przedmiotowe i podmiotowe objawy postępującej wysypki skórnej (czasem związane z pojawieniem się pęcherzy lub zmian na błonach śluzowych), należy natychmiast przerwać leczenie ambroksolu chlorowodorkiem i udzielić pacjentowi porady lekarskiej.
W przypadku występowania zaburzeń czynności nerek lub ciężkiej niewydolności wątroby produkt Mucosolvan Max może być stosowany tylko po konsultacji z lekarzem. Tak jak w przypadku innych leków metabolizowanych w wątrobie i następnie wydalanych przez nerki, w przypadku ciężkiej niewydolności nerek można spodziewać się gromadzenia powstałych w wątrobie metabolitów ambroksolu chlorowodorku.
Nie obserwowano dotychczas swoistych objawów przedawkowania u ludzi. Na podstawie przypadków nieumyślnego przedawkowania i (lub) zgłoszeń dotyczących niewłaściwego stosowania, obserwowano objawy odpowiadające znanym działaniom niepożądanym produktu Mucosolvan Max stosowanego w zalecanych dawkach, które mogą wymagać zastosowania leczenia objawowego.
· Nadwrażliwość na substancję czynną (ambroksolu chlorowodorek) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
Częstość występowania zgodnie z konwencją MedDRA:
Bardzo często (≥ 1/10);
Często (≥ 1/100 do < 1/10);
Niezbyt często (≥ 1/1000 do < 1/100);
Rzadko (≥ 1/10 000 do < 1/1000);
Bardzo rzadko (< 1/10 000)
Częstość n ieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych).
Klasyfikacja układów i narządów (wg terminologii MedDRA) |
Częstość występowania |
Zaburzenia układu immunologicznego |
|
Reakcje nadwrażliwości |
Rzadko |
Reakcje anafilaktyczne, w tym wstrząs anafilaktyczny, obrzęk naczynioruchowy i świąd |
Częstość nieznana |
Zaburzenia żołądka i jelit |
|
Nudności |
Często |
Biegunka |
Niezbyt często |
Wymioty |
Niezbyt często |
Niestrawność |
Niezbyt często |
Ból brzucha |
Niezbyt często |
Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej |
|
Wysypka |
Rzadko |
Pokrzywka |
Rzadko |
Ciężkie działania niepożądane dotyczące skóry (w tym rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczna martwica naskórka i ostra uogólniona krostkowica) |
Częstość nieznana |
Zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych
Po dopuszczeniu produktu leczniczego do obrotu istotne jest zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych. Umożliwia to nieprzerwane monitorowanie stosunku korzyści do ryzyka stosowania produktu leczniczego. Osoby należące do fachowego personelu medycznego powinny zgłaszać wszelkie podejrzewane działania niepożądane za pośrednictwem Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych: Al. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa; tel.: +48 22 492 13 01, fax: + 48 22 492 13 09; e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Działania niepożądane można zgłaszać również podmiotowi odpowiedzialnemu.
Ciąża
Ambroksolu chlorowodorek przenika przez barierę łożyskową. Badania na zwierzętach nie wykazały bezpośredniego ani pośredniego szkodliwego wpływu na przebieg ciąży, rozwój zarodka/płodu, przebieg porodu lub rozwój pourodzeniowy. Na podstawie dużego doświadczenia klinicznego u kobiet ciężarnych po 28. tygodniu ciąży nie wykazano szkodliwego działania ambroksolu chlorowodorku na płód. Pomimo tego, należy zachować zwykłe środki ostrożności podczas stosowania produktu leczniczego u kobiet w ciąży. Zwłaszcza w pierwszym trymestrze ciąży nie zaleca się stosowania produktu Mucosolvan Max.
Karmienie piersią
Ambroksolu chlorowodorek przenika do mleka kobiecego. Chociaż nie powinno to być szkodliwe dla noworodków karmionych mlekiem matki, nie zaleca się stosowania produktu Mucosolvan Max u kobiet karmiących piersią.
Płodność
Badania niekliniczne nie wykazały bezpośredniego lub pośredniego szkodliwego wpływu na płodność.
Po wprowadzeniu produktu do obrotu nie stwierdzono dowodów na jego wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Nie przeprowadzono badań nad wpływem produktu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
Ten preparat należy do kategorii:
Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:
za darmo
farmaceutów jest teraz online
substancja - 100 g
substancja - 250 g
płyn - 150 ml
pastylki do ssania - 8 pastyl.
Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.
Substancja mukolityczna i sekretolityczna, której funkcja polega na zmniejszaniu lepkości wydzieliny oskrzelowej i zwiększaniu jej ilości. Dzięki niej zwiększa się ruchliwość rzęsek i przyspiesza transport śluzowo-rzęskowy. Zwiększa wydzielanie surfaktantu, ułatwia usuwanie wydzieliny z górnych dróg oddechowych, usprawnia drożność oskrzeli oraz łagodzi kaszel. Stosowana jest w schorzeniach z utrudnionym usuwaniem lepkiej wydzieliny z dróg oddechowych (ostre i przewlekłe zapalenie oskrzeli, zapalenie nosa i gardła, mukowiscydoza).
Komentarze