Mucosolvan Max

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
kapsułki o przedłużonym uwalnianiu twarde
Dawka
0,075 g
Ilość
10 kaps.
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: BOEHRINGER INGELHEIM INTERN.GMBH

Mucosolvan Max - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Męczący kaszel po zapaleniu płuc

Jestem po zapaleniu pluc. Po leku klacid trzeszczenia w plucach ustaly. Ogólnie czuje się dobrze, ale strasznie męczy mnie raz suchy, ale częściej mokry kaszel. Wizytę u lekarza mam w piątek, czy do tego czasu mogę wziąć np. mucosolvan? Niby piątek niedaleko, ale bardzo męczy mnie ten kaszel...

Przeziębienie, katar i kaszel z powodu zalegającej wydzieliny w gardle

Witam. Lekarza rodzinnego mogę odwiedzić dopiero w piątek. Jestem palaczem. W weekend się rozchorowałem-przeziębiłem. Objawy w weekend: katar kaszel lekkie zawroty głowy. Brak gorączki. Katar jest przezroczysty i bardzo dużo. Natomiast dziś mam już tylko katar oraz... gdy próbuję kaszleć z intensywną siłą, to czuję, że mam coś głęboko w gardle (flegmę?) i nie mogę tego odkaszleć. Stosuję od dwóch dni flegaminę gripex mucosolvan. Nie mogę tego odkaszleć, nawet jak bardzo próbuję. Dziękuję!!!

POKAŻ WIĘCEJ

Mucosolvan Max - ulotka preparatu

Mucosolvan Max - opis

Ostre i przewlekłe choroby płuc i oskrzeli przebiegające z zaburzeniem wydzielania śluzu oraz utrudnieniem jego transportu.

Mucosolvan Max - skład

Jedna kapsułka o przedłużonym uwalnianiu zawiera 75 mg ambroksolu chlorowodorku ( Ambroxoli hydrochloridum ).

Mucosolvan Max - środki ostrożności

Zgłaszano przypadki ciężkich reakcji skórnych, takich jak rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa- Johnsona (ang. Stevens-Johnson syndrome, SJS), toksyczna martwica naskórka (ang. toxic epidermal necrolysis, TEN) i ostra uogólniona krostkowica (ang. acute generalised exanthematous pustulosis, AGEP) związanych ze stosowaniem ambroksolu chlorowodorku.

Dodatkowo w początkowej fazie zespołu Stevensa-Johnsona lub toksycznej martwicy naskórka u pacjentów mogą najpierw wystąpić niespecyficzne objawy (prodromalne) grypopodobne, takie jak: gorączka, uogólniony ból ciała, zapalenie błony śluzowej nosa, kaszel i ból gardła. Fałszywie rozpoznane jako niespecyficzne objawy grypopodobne mogą być początkowo leczone za pomocą leków stosowanych w kaszlu i przeziębieniu.

Jeśli wystąpią przedmiotowe i podmiotowe objawy postępującej wysypki skórnej (czasem związane z pojawieniem się pęcherzy lub zmian na błonach śluzowych), należy natychmiast przerwać leczenie ambroksolu chlorowodorkiem i udzielić pacjentowi porady lekarskiej.

W przypadku występowania zaburzeń czynności nerek lub ciężkiej niewydolności wątroby produkt Mucosolvan Max może być stosowany tylko po konsultacji z lekarzem. Tak jak w przypadku innych leków metabolizowanych w wątrobie i następnie wydalanych przez nerki, w przypadku ciężkiej niewydolności nerek można spodziewać się gromadzenia powstałych w wątrobie metabolitów ambroksolu chlorowodorku.

Mucosolvan Max - przedawkowanie

Nie obserwowano dotychczas swoistych objawów przedawkowania u ludzi. Na podstawie przypadków nieumyślnego przedawkowania i (lub) zgłoszeń dotyczących niewłaściwego stosowania, obserwowano objawy odpowiadające znanym działaniom niepożądanym produktu Mucosolvan Max stosowanego w zalecanych dawkach, które mogą wymagać zastosowania leczenia objawowego.

Mucosolvan Max - przeciwskazania

· Nadwrażliwość na substancję czynną (ambroksolu chlorowodorek) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Mucosolvan Max - działania niepożądane

Częstość występowania zgodnie z konwencją MedDRA:

Bardzo często (≥ 1/10);

Często (≥ 1/100 do < 1/10);

Niezbyt często (≥ 1/1000 do < 1/100);

Rzadko (≥ 1/10 000 do < 1/1000);

Bardzo rzadko (< 1/10 000)

Częstość n ieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych).

Klasyfikacja układów i narządów (wg terminologii MedDRA)

Częstość występowania

Zaburzenia układu immunologicznego

 

Reakcje nadwrażliwości

Rzadko

Reakcje anafilaktyczne, w tym wstrząs anafilaktyczny, obrzęk naczynioruchowy i świąd

Częstość nieznana

Zaburzenia żołądka i jelit

 

Nudności

Często

Biegunka

Niezbyt często

Wymioty

Niezbyt często

Niestrawność

Niezbyt często

Ból brzucha

Niezbyt często

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej

 

Wysypka

Rzadko

Pokrzywka

Rzadko

Ciężkie działania niepożądane dotyczące skóry (w tym rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczna martwica naskórka i ostra uogólniona krostkowica)

Częstość nieznana

Zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych

Po dopuszczeniu produktu leczniczego do obrotu istotne jest zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych. Umożliwia to nieprzerwane monitorowanie stosunku korzyści do ryzyka stosowania produktu leczniczego. Osoby należące do fachowego personelu medycznego powinny zgłaszać wszelkie podejrzewane działania niepożądane za pośrednictwem Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych: Al. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa; tel.: +48 22 492 13 01, fax: + 48 22 492 13 09; e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Działania niepożądane można zgłaszać również podmiotowi odpowiedzialnemu.

Mucosolvan Max - ciąża i karmienie piersią

Ciąża

Ambroksolu chlorowodorek przenika przez barierę łożyskową. Badania na zwierzętach nie wykazały bezpośredniego ani pośredniego szkodliwego wpływu na przebieg ciąży, rozwój zarodka/płodu, przebieg porodu lub rozwój pourodzeniowy. Na podstawie dużego doświadczenia klinicznego u kobiet ciężarnych po 28. tygodniu ciąży nie wykazano szkodliwego działania ambroksolu chlorowodorku na płód. Pomimo tego, należy zachować zwykłe środki ostrożności podczas stosowania produktu leczniczego u kobiet w ciąży. Zwłaszcza w pierwszym trymestrze ciąży nie zaleca się stosowania produktu Mucosolvan Max.

Karmienie piersią

Ambroksolu chlorowodorek przenika do mleka kobiecego. Chociaż nie powinno to być szkodliwe dla noworodków karmionych mlekiem matki, nie zaleca się stosowania produktu Mucosolvan Max u kobiet karmiących piersią.

Płodność

Badania niekliniczne nie wykazały bezpośredniego lub pośredniego szkodliwego wpływu na płodność.

Mucosolvan Max - prowadzenie pojazdów

Po wprowadzeniu produktu do obrotu nie stwierdzono dowodów na jego wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Nie przeprowadzono badań nad wpływem produktu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Mucosolvan Max - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Ambroxoli hydrochloridum

  Substancja mukolityczna i sekretolityczna, której funkcja polega na zmniejszaniu lepkości wydzieliny oskrzelowej i zwiększaniu jej ilości. Dzięki niej zwiększa się ruchliwość rzęsek i przyspiesza transport śluzowo-rzęskowy. Zwiększa wydzielanie surfaktantu, ułatwia usuwanie wydzieliny z górnych dróg oddechowych, usprawnia drożność oskrzeli oraz łagodzi kaszel. Stosowana jest w schorzeniach z utrudnionym usuwaniem lepkiej wydzieliny z dróg oddechowych (ostre i przewlekłe zapalenie oskrzeli, zapalenie nosa i gardła, mukowiscydoza).

  Dostępne opakowania
  Mucosolvan Max

  Mucosolvan Max

  kapsułki o przedłużonym uwalnianiu twarde - 10 kaps. - 0,075 g
  BOEHRINGER INGELHEIM INTERN.GMBH
  Mucosolvan Max

  Mucosolvan Max

  kapsułki o przedłużonym uwalnianiu twarde - 20 kaps. - 0,075 g
  BOEHRINGER INGELHEIM INTERN.GMBH
  Powiązane artykuły
  Leki i suplementy

  Jakie składniki powinien zawierać skuteczny lek na przeziębienie?

  Jakie składniki powinien zawierać skuteczny lek na przeziębienie?

  Sezon infekcji w pełni. Większość z nas ma już za sobą kilka dni spędzonych na regularnym kichaniu, wycieraniu nosa i kaszlu. Dlatego to właśnie jesienią i zimą najczęściej sięgamy po różnego rodzaju leki, które mają pozwolić nam na szybszy powrót do...

  Choroby i dolegliwości

  Co to jest leczenie objawowe?

  Leczenie objawowe to łagodzenie objawów choroby, a nie usuwanie jej przyczyn. Tę formę leczenia stosuje się, kiedy leczenie przyczynowe niepotrzebnie obciążyłoby organizm, a choroba i tak zostałaby zwalczona przez układ odpornościowy. Leczenie objawowe...

  Zdrowie

  Przyczyny zapalenia płuc

  Przyczyny zapalenia płuc

  Męczący kaszel i gorączka to główne objawy zapalenia płuc. Jednak symptomy i przebieg choroby zależą do wielu czynników, m.in od naszego wieku, miejsca w którym żyjemy i od tego, jakie drobnoustroje ją wywołały. Zapalenie płuc to reakcja obronna miąższu...

  Alergologia i pulmonologia

  Przyczyny przewlekłego kaszlu

  Przyczyny przewlekłego kaszlu

  Przewlekły kaszel jest często występującą dolegliwością, która dotyka osoby w różnym wieku. I chociaż ten symptom kojarzony jest z anginą lub astmą, istnieje wiele innych powodów jego pojawienia się. Sprawdź, czy kaszel nie jest skutkiem ubocznym stosowanych...

  Choroby zakaźne i pasożytnicze

  Wirus MERS - epidemiologia, objawy, leczenie, profilaktyka

  Wirus MERS - epidemiologia, objawy, leczenie, profilaktyka

  W czerwcu światem wstrząsnęły wiadomości docierające z Korei Południowej, w której śmiertelne żniwo zaczął zbierać nie do końca znany wirus MERS (Middle East Respiratory Syndrome). W ciągu kilku tygodni w południowej części Półwyspu Koreańskiego z powodu...

  Zdrowie

  Nieczysta gra koncernów? Tak urabiają farmaceutów

  Firmy farmaceutyczne sponsorują specjalistyczne kursy dla aptekarzy. Organizatorzy przekonują, że dzięki temu nie płacą oni za obowiązkowe szkolenia. Uczestnicy narzekają, że nauce towarzyszą reklamy leków. Zgodnie z wymogami resortu zdrowia każdy farmaceuta...

  Kaszel

  Ziołowe syropy na kaszel

  Ziołowe syropy na kaszel

  Kaszel zostaje wywołany na skutek podrażnienia zakończeń nerwowych w błonie śluzowej górnych dróg oddechowych. Choremu dokuczają nagłe skurcze ścian klatki piersiowej, co powoduje, że musi gwałtownie wyrzucać powietrze z płuc. Różne syropy, m.in. ziołowe...

  Jak wzmocnić odporność?

  Polacy lubią chorować i nie dbają o swoją odporność (WIDEO)

  Polacy lubią chorować i nie dbają o swoją odporność (WIDEO)

  Polacy nie dbają o swoje zdrowie Wśród Polaków pokutuje przekonanie, że nie trzeba dbać o swoją odporność, a wszelkie starania, aby ją zwiększyć, nie przyniosą rezultatu. To dlatego trzy czwarte naszych rodaków nie przejmuje się profilaktyką przed sezonem...