Magne-B6

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
tabletki powlekane
Dawka
0,47g+5mg
Ilość
50 tabl.
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: SANOFI AVENTIS FRANCE

Magne-B6 - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Różnice w składzie Magne B6 w tabletkach i w saszetkach

Witam, lekarz przepisał mi tabletki magne b6. Mam problem z przelykaniem tabletek, wiec postanowiłam podmienić na magne b6 ale w saszetkach - proszek rozpuszcza sie na języku. Wyczytałam , ze magne b6 w tabletkach ma w składzie jony magnezu ( w postaci mleczanu dwuwodnego) , zaś magne b6 w proszku cytrynian magnezu i wodorocytrynian magnezu. Czy ta roznica w składzie ma znaczenie? Lekarz kazał brać 2 tabletki dziennie ( 2X48 mg) , proszek...

Niedobory magnezu w 8 tygodniu ciąży

Witam, Jestem obecnie w 8 tygodniu ciąży. Już przed ciążą miałam problemy z niedoborem magnezu i potasu, zdarzały się skurcze nóg czy drgania powiek. Teraz też niestety jest podobnie. Ginekolog powiedział, że mogę brać Magne B6 3x1 tbl, ale do tej pory praktycznie cały czas (jeszcze przed ciążą) brałam Magne B6 max 2x1 tbl i nie pomogło - mimo zażywania objawy się nasilają. Wizytę mam dopiero za dwa tygodnie i chciałam zapytać czy mogę jednak przyjmować Magne B6 3x2 tbl (maksymalna dawka)?

Czy od jutra mogę stosować bezpiecznie ten lek?

Dzień dobry, mam pytanie. Przyjmowałem do tej pory neomag forte d3, a chciałbym zamienić ten magnez na Magne B6 co kiedyś polecił mi lekarz. Jeśli dzisiaj przyjąłem jeszcze ten neomag, to czy od jutra mogę bezpiecznie stosować Magne B6 czy należy odczekać jakiś czas? Z góry dziękuję za odpowiedź.

POKAŻ WIĘCEJ

Magne-B6 - ulotka preparatu

Magne-B6 - opis

Występowanie poniżej wymienionych objawów może wskazywać na niedobór magnezu:

-nerwowość, drażliwość, wahania nastroju, łagodny lęk, niepokój, przejściowe uczucie zmęczenia, ospałość, zaburzenia snu w niewielkim nasileniu;

-objawy lęku, takie jak kurcze przewodu pokarmowego lub kołatanie serca (bez zaburzeń serca);

-kurcze mięsni, mrowienie, drganie powiek.

Uzupełnienie magnezu może złagodzić powyższe objawy.

W przypadku braku poprawy po miesiącu stosowania produktu leczniczego Magne B6, kontynuowanie leczenia nie jest zalecane.

Magne-B6 - skład

1 ml roztworu zawiera 10 mg jonów magnezu w postaci magnezu mleczanu dwuwodnego (Magnesii lactas dihydricus) i magnezu pidolanu (Magnesii pidolas) oraz 1 mg pirydoksyny chlorowodorku (Pyridoxini hydrochloridum)

1 ampułka 10 ml zawiera 100 mg jonów magnezu (4,12 mmol) oraz 10 mg pirydoksyny chlorowodorku

Substancja pomocnicza: pirosiarczyn sodu 15 mg

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Magne-B6 - dawkowanie

Rozcieńczyć zawartość ampułki w ½ szklanki wody.

Dorośli:

3 - 4 ampułki na dobę w 2 lub 3 dawkach podzielonych, podczas posiłków.

Dzieci i niemowlęta o wadze 10 kg lub więcej (około 1 roku życia):

10 do 30 mg/kg m.c./dobę (0.4 do 1.2 mmol/kg m.c./dobę) tzn. 1 do 4 ampułek na dobę w 2 lub 3 dawkach podzielonych podczas posiłków.

Zazwyczaj kuracja trwa 1 miesiąc.

Magne-B6 - środki ostrożności

W przypadku skojarzonego niedoboru magnezu i wapnia, w pierwszej kolejności należy wyrównać niedobór magnezu.

W przypadku ciężkiego niedoboru magnezu i zaburzeń wchłaniania, leczenie należy rozpocząć od dożylnego podawania magnezu.

Produkt leczniczy Magne B6 zawiera związki siarczynowe, które mogą powodować lub nasilać reakcje typu anafilaktycznego (uczuleniowe).

Należy zachować szczególną ostrożność u pacjentów z umiarkowaną niewydolnością nerek ze względu na ryzyko wystąpienia wysokiego stężenia magnezu we krwi.

Długotrwałe stosowanie pirydoksyny (kilka miesięcy, a nawet lat) może spowodować aksonalną neuropatię czuciową. Objawy obejmują: drętwienie i zaburzenia poczucia pozycji, wibracje w dystalnych częściach kończyn, a także stopniowo postępującą ataksję sensoryczną (zaburzenia koordynacji). W większości przypadków objawy ustępują po zaprzestaniu stosowania pirydoksyny.

Magne-B6 - przedawkowanie

Przedawkowanie magnezu stosowanego doustnie nie powoduje reakcji toksycznych u pacjentów z prawidłową czynnością nerek.

U pacjentów z niewydolnością nerek może wystąpić zatrucie magnezem.

Działanie toksyczne zależy od stężenia magnezu we krwi i może wywołać następujące objawy:

-zmniejszenie ciśnienia krwi,

-nudności, wymioty,

-depresja ośrodkowego układu nerwowego, upośledzenie odruchów,

-zaburzenia elektrokardiogramu,

-początkowa depresja ośrodka oddechowego, śpiączka, zatrzymanie akcji serca, porażenie układu oddechowego, -zespół bezmoczu.

Postępowanie obejmuje: nawodnienie pacjenta i przeprowadzenie diurezy forsowanej. U pacjentów z niewydolnością nerek należy przeprowadzić hemodializę albo dializę otrzewnową.

Magne-B6 - przeciwwskazania

- Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą

- Ciężka niewydolność nerek ( z klirensem kreatyniny poniżej 30 ml/min.) - Jednoczesne stosowanie lewodopy (patrz punkt 4.5).

Magne-B6 - działania niepożądane

Działania niepożądane występują rzadko. Czasami może wystąpić biegunka i bóle brzucha lub zaczerwienienie skóry.

Produkt leczniczy Magne B6 zawiera pirosiarczyn sodu (E223) co może spowodować ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych, reakcji anafilaktycznych i skurczu oskrzeli.

Magne-B6 - ciąża i karmienie piersią

Ciąża

Kliniczne doświadczenia i stosowanie produktu leczniczego Magne B6 u wystarczająco dużej liczby ciężarnych kobiet nie ujawniły toksycznego i teratogennego działania magnezu.

Produktmożna stosować u ciężarnych kobiet tylko w przypadku zdecydowanej konieczności.

Karmienie piersią:

Każdy ze składników, zarówno magnez jak i witamina B6, może być stosowany w czasie karmieniem piersią.

Odpowiednia dawka magnezu to 30 mg na dobę dla niemowląt w wieku od 0 do 6 miesięcy i 75 mg na dobę dla niemowląt w wieku od 7 do 12 miesięcy.

Magnez, który znajduje się w mleku karmiących kobiet, waha się w szerokim zakresie (od 15 do 64 mg/l) z medianą wartości 31 mg/l i 75% średnich wartości stężeń odnotowanych poniżej 35 mg/l.

Uważa się, cytując niektórych autorów, że odpowiednia dawka pirydoksyny dla niemowląt to 0,1 mg na dobę.

U dobrze odżywionych kobiet otrzymujących od 2,5 do 20 mg pirydoksyny przez 3 kolejne dni wykazano, iż jej poziom w mleku był w zakresie od 123 do 314 ng/ml. Zaleca się, aby kobiety karmiące piersią stosowały pirydoksynę w dawce maksymalnie 20 mg na dobę.

Przegląd dostępnych danych dotyczących stosowania magnezu i pirydoksyny w dawkach terapeutycznych u kobiet karmiących nie wykazał żadnych powodów do obaw dotyczących bezpieczeństwa.

Dodatkowa ilość magnezu obecna w mleku matki leczonej zwykle stosowanymi dawkami magnezu i pirydoksyny nie jest znacząca.

Płodność

Badania nad witaminą B6 wykazują tylko obwodową neurotoksyczność i wpływ na płodność mężczyzn. Jednakże taki efekt obserwuje się tylko przy bardzo wysokich dawkach.

Bezpieczeństwo Magne B6 jest bardzo wysokie ze względu na niską zawartość witaminy B6.

Magne-B6 - prowadzenie pojazdów

4.7 Wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn Produkt leczniczy Magne B6 nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Magne-B6 - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Magnesii lactas, Pyridoxini hydrochl.

  Mleczan magnezu, witamina B6 – mleczan magnezu jest jednym ze związków organicznych magnezu, stosowanych w suplementacji tego metalu u pacjentów, u których występuje jego niedobór. Witamina B6 sprzyja utrzymaniu poziomu magnezu w organizmie, spowalniając jego eliminację.

  Dostępne opakowania
  Magne-B6

  Magne-B6

  tabletki powlekane - 50 tabl. - 0,47g+5mg
  SANOFI AVENTIS FRANCE
  Magne-B6

  Magne-B6

  roztwór doustny - 10 amp.a 10ml - (0,01g M2++1mg)/ml
  SANOFI AVENTIS FRANCE
  Powiązane artykuły
  Nerwica i lęki

  Tafefobia - czy lęk przed pogrzebaniem żywcem ma sens?

  Tafefobia - czy lęk przed pogrzebaniem żywcem ma sens?

  Tafefobia to strach przed pogrzebaniem żywcem, który utrudnia normalne funkcjonowanie. Osoba chora na myśl o przedwczesnym pochówku odczuwa kołatanie serca, drżenie rąk i miewa problemy ze snem. Co warto wiedzieć o tafefobii? Czym jest tafefobia? Tafefobia...

  #dzieńdobryWP

  #dziejesienazywo: Leczenie chorób psychosomatycznych (WIDEO)

  #dziejesienazywo: Leczenie chorób psychosomatycznych (WIDEO)

  Terapia chorób psychosomatycznych Szacuje się, że ok. 10-15% wszystkich chorób ma podłoże psychosomatyczne. Do najczęstszych dolegliwości tego typu należą: nadciśnienie tętnicze, choroba wrzodowa, zaburzenia snu oraz migrena. W procesie ich leczenia...

  Bezsenność - przyczyny, leczenie, zapobieganie

  Diagnostyka bezsenności

  Diagnostyka bezsenności

  Bezsenność należy leczyć, ważne jest zatem poznanie jej przyczyn. W celach diagnostycznych lekarz może zlecić szereg mniej lub bardziej skomplikowanych badań, aby móc skierować pacjenta do odpowiedniego specjalisty. Badanie podmiotowe bezsenności Gdy...

  Newsy

  Bezsenność zwiększa ryzyko udaru. Nowe badania

  Bezsenność zwiększa ryzyko udaru. Nowe badania

  Przewracanie się z boku na bok i liczenie owiec nie pomaga? Możliwe, że cierpisz na bezsenność. Naukowcy badają, czy bezsenność przyczynia się do rozwoju chorób serca. Sprawdź, jak zmierzyć się z tą chorobą. Dlaczego nie mogę spać? Bezsenność a choroby...

  Zaburzenia snu

  Śpiochom grozi zawał serca!

  Choroby serca, w tym śmiertelnie groźny zawał, dotykają coraz częściej nawet młodych ludzi. Ma to ścisły związek z naszym trybem życia - bardzo dużo pracujemy, mało lub nieefektywnie wypoczywamy, narażeni jesteśmy na stały stres, zapominamy albo nie...