Hyalgan

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
roztwór do wstrzykiwań
Dawka
0,01 g/ml
Ilość
1 fiol.a 2ml
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: FIDIA FARMACEUTICI S.P.A.

Pytania do farmaceuty

Zabieg artroskopii stawu kolanowego i szycie łąkotki

5 XII miałam zabieg artroskopii stawu kolanowego - szycie uszkodzonej łąkotki przyśrodkowej. Wczoraj po ( po 5 tygodniach byłam na kontroli. Noga boi mnie jeszcze- szczególnie w nocy i rano. Ćwiczę chodzenie o jednej kuli - po takich ćwiczeniach ból się zmniejsza. Lekarz zalecił dalsze ćwiczenia na rowerku, oraz przyjęcie zastrzyku Synocrom Forte x3. Cena tego zastrzyku jest obłędna ok. 500 zł Nie stać mnie na ten zastrzk. Czy...

Odpowiada Lek. Aleksandra Witkowska Lek. Aleksandra Witkowska i 1 inny specjalista

Hyalgan - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Hyalgan - opis

Choroba zwyrodnieniowa stawów kolanowych o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu.

Hyalgan - skład

1 fiolka lub 1 ampułkostrzykawka zawiera 20 mg sodu hialuronianu (Natrii hyaluronas, Hyalectin) w 2 ml roztworu.

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Hyalgan - dawkowanie

Podanie dostawowe.

Jeśli lekarz nie zaleci innego dawkowania, Hyalgan wstrzykuje się raz w tygodniu w dawce 20 mg (2 ml) przez 5 tygodni.

Hyalgan - środki ostrożności

 Nie zaleca się stosowania środków dezynfekujących zawierających czwartorzędowe sole amoniowe, gdyż ich obecność może powodować wytrącanie się kwasu hialuronowego.

 Dostawowe wstrzyknięcie produktu leczniczego Hyalgan powinien wykonywać odpowiednio przeszkolony lekarz, zgodnie z odpowiednią techniką oraz w warunkach aseptyki, wymaganych dla tej drogi podania.

 Szczególnie ostrożnie podawać produkt leczniczy Hyalgan pacjentom z zakażeniem zlokalizowanym w okolicy miejsca wstrzyknięcia, aby uniknąć ewentualnego rozwinięcia się bakteryjnego zapalenia stawów.

 Przed wykonaniem wstrzyknięcia dostawowego należy dokładnie zbadać pacjenta celem wykluczenia ostrego zapalenia stawów. W przypadku postawienia takiego rozpoznania lekarz powinien rozważyć zasadność podania produktu leczniczego Hyalgan.

 W przypadku stwierdzenia obecności wysięku w stawie należy go usunąć za pomocą punkcji stawu przed wstrzyknięciem produktu leczniczego Hyalgan.

 Przed wstrzyknięciem produktu leczniczego Hyalgan należy upewnić się, czy igła nie została wkłuta do naczynia (nie aspirować do strzykawki z produktem leczniczym).

 Zaleca się nie przeciążać stawu przez kilka godzin po podaniu produktu leczniczego Hyalgan.

Hyalgan - przedawkowanie

Brak zgłoszeń przypadków przedawkowania produktu leczniczego Hyalgan.

Hyalgan - przeciwwskazania

 Nadwrażliwość na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1 Alergia na białko pochodzenia drobiowego w wywiadzie. Ciężka niewydolność wątroby.

Hyalgan - działania niepożądane

Działania niepożądane przedstawione w tabeli pochodzą z kontrolowanych jak i otwartych badań klinicznych oraz ze zgłoszeń spontanicznych po wprowadzeniu do obrotu.

Częstość występowania działań niepożądanych zamieszczono zgodnie z konwencją MedDRA: bardzo często (≥1/10); często (≥1/100 do < 1/10); niezbyt często (≥1/1 000 do < 1/100); rzadko (≥1/10 000 do < 1/1 000); bardzo rzadko (< 1/10 000); nie znana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych).

Klasyfikacja układów i narządów

Rzadko (≥1/10 000 do < 1/1 000)

Bardzo rzadko (< 1/10 000) nie znana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych.

Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania

Ból, wysięk, obrzęk, wzmożone miejscowe ucieplenie, zaczerwienienie

 

Zaburzenia mięśniowoszkieletowe i tkanki łącznej

Zapalenie stawu

Zapalenie błony maziowej

Urazy, zatrucia i powikłania po zabiegach

Stany po zastosowaniu

miejscowym

 

Zakażenia i zarażenia pasożytnicze

 

Infekcyjne zapalenie stawu*

Zaburzenia układu immunologicznego

 

Reakcje nadwrażliwości, anafilaksja

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej

 

Wysypka, pokrzywka, świąd

* Patrz punkt 4.4

Dolegliwości w miejscu wstrzyknięcia miały charakter przemijający i ustępowały samoistnie w ciągu kilku dni, po jednoczesnym stosowaniu okładów z lodu i odciążeniu stawu. Powyższe działania niepożądane jedynie bardzo rzadko miały cięższy przebieg i utrzymywały się dłużej.

Zastosowanie iniekcji kwasu hialuronowego w przypadku występowania objawów wskazujących na zaostrzenie przewlekłego procesu zapalnego rzadko powodowało pogorszenie przebiegu choroby.

Reakcje nadwrażliwości oraz anafilaktyczne (znane są z doniesień spontanicznych) ustąpiły bez trwałych następstw.

Hyalgan - ciąża i karmienie piersią

Badania na zwierzętach nie wykazały embriotoksycznego i teratogennego działania kwasu hialuronowego, jednak u kobiet w ciąży i karmiących piersią produkt leczniczy Hyalgan zaleca się stosować jedynie w przypadkach absolutnie koniecznych i po uprzedniej ocenie stosunku ryzyka do korzyści.

Hyalgan - prowadzenie pojazdów

Hyalgan nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Hyalgan - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Natrii hyaluronas

  Polisacharyd, który jest składnikiem tkanki łącznej (np. rogówki, chrząstki). Ma bardzo szerokie zastosowanie w leczeniu zwyrodnienia, stanów zapalnych stawów, głównie kolanowego, w śródmiąższowym i infekcyjnym zapaleniu pęcherza moczowego. Może być stosowany zewnętrznie w leczeniu ran, oparzeń i innych uszkodzeń skóry. W postaci kropli poprawia nawilżenie powierzchni gałki ocznej.

  Dostępne opakowania
  Hyalgan

  Hyalgan

  roztwór do wstrzykiwań - 1 fiol.a 2ml - 0,01 g/ml
  FIDIA FARMACEUTICI S.P.A.
  Hyalgan

  Hyalgan

  roztwór do wstrzykiwań - 1 amp.-strz.a 2ml - 0,01 g/ml
  FIDIA FARMACEUTICI S.P.A.
  Powiązane artykuły
  Leki i suplementy

  Lek biopodobny nie jest generykiem

  Lek biopodobny nie jest generykiem

  Wykorzystanie inżynierii genetycznej umożliwiło leczenie wielu chorób lekami biologicznymi. Biopodobne przeciwciała monoklonalne mogą zmniejszyć koszty terapii, ale brak odpowiednich regulacji prawnych stwarza realne niebezpieczeństwo wystąpienia nieznanych...

  Choroby zwyrodnieniowe stawów

  Gonartroza, czyli choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego

  Gonartroza, czyli choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego

  Gonartroza, czyli choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego, jest jedną z najczęstszych przyczyn niepełnosprawności na świecie. Stawy kolanowe są jednymi z najbardziej narażonych na zwyrodnienia stawów. Czym objawia się gonartroza i jakie są jej przyczyny? Zwyrodnienie...

  Choroby zwyrodnieniowe stawów

  Pyszny sposób na zwyrodnienie stawów kolan

  Pyszny sposób na zwyrodnienie stawów kolan

  Z biegiem lat chrząstka, która amortyzuje stawy kolanowe, zużywa się, pozostawiając kości boleśnie ocierające się o siebie, to właśnie nazywamy chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego. Okazuje się, że dla osób cierpiących na tę chorobę istnieje całkiem...

  Anemia - typy choroby i ich przyczyny

  Osteofitoza - przyczyny, objawy, leczenie

  Osteofitoza - przyczyny, objawy, leczenie

  Osteofitoza to dolegliwość związana ściśle z chorobą zwyrodnieniową. Obejmuje głównie kości i stawy w obrębie kręgosłupa, kolan, bioder, a także nadgarstków i palców. Jej rozwój znacznie utrudnia poruszanie się, a w związku z tym także codzienne funkcjonowanie....

  Choroba zwyrodnieniowa

  Choroba zwyrodnieniowa

  Choroba zwyrodnieniowa

  Choroba zwyrodnieniowa stawów (ang. Osteoarthritis, OA) to coraz bardziej powszechny problem, jest jedną z tzw. chorób cywilizacyjnych, do których przyczynia się siedzący tryb życia, niedostateczna ilość i jakość ruchu. Pierwszymi objawami choroby zwyrodnieniowej...

  Newsy

  Depresja może być leczona lekami przeciwzapalnymi

  Depresja może być leczona lekami przeciwzapalnymi

  Po ustaleniu, że układ immunologiczny odgrywa ważną rolę w ochronie zdrowia psychicznego, badacze uzyskali kolejne dowody, że leki, które redukują stan zapalny w wielu chorobach autoimmunologicznych, mogą również pomóc w leczeniu objawów depresji....