Gripex Hot ZATOKI

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
proszek do przygotowania roztworu doustnego
Dawka
-
Ilość
6 sasz.
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: US PHARMACIA SP. Z O.O.

Gripex Hot ZATOKI - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Wpływ leków przeciwgrypowych dobę po zapłodnieniu

Witam, Chciałabym się zapytać czy I jeśli tak to jaki może wystąpić negatywny wpływ na płód leków przeciwgrypowych. Dobe po stosunku z moim mężem zarzyłam 3-5 dawki Gripex Hot w saszetkach (przeziebienie). Z czasem okazało się, że jestem w ciąży. Wiem, że leki te mogą mieć negatywny wpływ na płód ale czy już w dobe po stosunku? Jesli tak czy można wiedzieć jakie jest prawdopodobieństwa powstania wad...

Stosowanie Ibum Express z antybiotykiem przy gorączce

Witam, w niedzielę najwidoczniej przeziębilem sie. W poniedzialem rano miał goraczke (39,5*C) dzisiaj postanowiłem isc do lekarza ponieważ samemu nie dawalem rady wyleczyć się. Lekarz przepisał mi antybiotyk Dalacin C i mam go dwakowac 3x2 dziennie. Jednych tabletek nie bylo w aptece które mi przepisał. I Pani powiedziala mi ze spokojnie moge pic Gripex Hot Activ. Lecz tej zbytnio nie zbija mi...

POKAŻ WIĘCEJ

Gripex Hot ZATOKI - ulotka preparatu

Gripex Hot ZATOKI - opis

Doraźne leczenie objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych, zapalenia zatok obocznych nosa (gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe).

Gripex Hot ZATOKI - skład

1 saszetka zawiera:

650 mg paracetamolu ( Paracetamolum) ,

60 mg pseudoefedryny chlorowodorku ( Pseudoephedrini hydrochloridum) ,

20 mg dekstrometorfanu bromowodorku (Dextromethorphani hydrobromidum )

4 mg chlorofenaminy maleinianu (Chlorphenamini maleas )

oraz substancje pomocnicze, w tym: 15 g sacharozy.

Gripex Hot ZATOKI - dawkowanie

Dawkowanie

Należy rozpuścić zawartość saszetki w szklance gorącej wody. Wypić gorący płyn małymi łykami. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1 saszetka, w razie konieczności co 4-6 godzin. Nie stosować więcej niż 4 saszetki w ciągu doby. Należy zasięgnąć porady lekarza, jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 3 dni.

Dzieci i młodzież

Gripex Hot ZATOKI nie jest zalecany do stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat ze względu na brak wystarczających danych dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa.

Sposób podawania

Podanie doustne.

Gripex Hot ZATOKI - środki ostrożności

Należy stosować ostrożnie u pacjentów z niewydolnością wątroby i (lub) nerek. 

Nie stosować dawek większych niż zalecane. 

Należy zasięgnąć porady lekarza, jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 3 dni. 

Podczas stosowania produktu leczniczego nie należy pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia toksycznego uszkodzenia wątroby.

Nie należy stosować równocześnie innych produktów leczniczych działających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy.

Produktu leczniczego nie należy stosować bez porozumienia z lekarzem: jeśli wystąpią objawy trudności w oddychaniu, w przypadku rozedmy płuc, astmy, przewlekłego zapalenia oskrzeli, przerostu gruczołu krokowego, nadczynności tarczycy, cukrzycy, nadciśnienia, choroby niedokrwiennej serca, choroby tętnic, jaskry z zamkniętym kątem przesączania, guza chromochłonnego nadnerczy.

Należy zachować ostrożność w przypadku stosowania produktu leczniczego u osób w podeszłym wieku, ze względu na większe prawdopodobieństwo występowania działań niepożądanych ze strony układu nerwowego.

Należy zachować ostrożność u pacjentów stosujących produkty lecznicze uspokajające, osłabionych lub unieruchomionych przez dłuższy czas.

W przypadku, gdy wystąpi nerwowość, zawroty głowy, bezsenność, należy poinstruować pacjenta, aby odstawił produkt i skonsultował się z lekarzem. 

Produkt leczniczy zawiera 15 g sacharozy w 1 saszetce. Należy to wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą. Pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy, nie powinni przyjmować produktu leczniczego. 

Gripex Hot ZATOKI - przedawkowanie

Produkt zawiera 4 substancje czynne. Objawy przedawkowania mogą wynikać z działania jednej lub wszystkich substancji.

Paracetamol

Po przedawkowaniu paracetamolu mogą wystąpić objawy niewydolności wątroby i rzadziej nerek. Postępowanie w przypadku przedawkowania polega na usunięciu produktu leczniczego z przewodu pokarmowego. W tym celu należy wykonać płukanie żołądka lub podać węgiel aktywny (w ciągu 1 godziny od spożycia produktu).

Odtrutkę dla paracetamolu – N-acetylocysteinę lub metioninę – należy podać po przeprowadzeniu pomiaru stężenia produktu leczniczego we krwi oraz w każdym przypadku, gdy nie można uzyskać takich danych, a istnieje ryzyko działania toksycznego. Zależnie od objawów, należy wdrożyć leczenie objawowe i podtrzymujące.

Pseudoefedryna

Do najczęstszych objawów po przedawkowaniu pseudoefedryny należą zaburzenia ze strony ośrodkowego układu nerwowego (np. zaburzenia psychiczne) oraz układu sercowo-naczyniowego (np. zaburzenia rytmu serca, wzrost ciśnienia tętniczego, który może prowadzić do przełomu nadciśnieniowego). Eliminację pseudoefedryny można przyspieszyć stosując diurezę forsowaną lub dializoterapię.

Dekstrometorfan

Przedawkowanie dekstrometorfanu przebiega z następującymi objawami: zaburzenia psychiczne, senność, zaburzenia widzenia, oczopląs, rozszerzenie źrenicy, bezwład, nadmierne pocenie się, spłycenie oddechu, zatrzymanie moczu, napady padaczkowe, śpiączka, tachykardia, upośledzenie koordynacji, nadciśnienie oraz zaburzenia ze strony układu pokarmowego: nudności, bóle brzucha, biegunka, wymioty. Leczenie przedawkowania dekstrometorfanu ma charakter objawowy.

Chlorofenamina

Objawy przedawkowania są głównie związane z depresyjnym działaniem na ośrodkowy układ nerwowy (OUN) i mogą obejmować senność i śpiączkę, a następnie pobudzenie i napady padaczkowe. Inne objawy przedawkowania to: zaburzenia rytmu serca oraz układu oddechowego. Leczenie przedawkowania chlorofenaminy ma charakter objawowy.

Gripex Hot ZATOKI - przeciwwskazania

Produkt leczniczy jest przeciwwskazany w następujących przypadkach: 

nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

niedokrwistość,

ciężka niewydolność wątroby lub nerek,

u pacjentów przyjmujących inne produkty lecznicze zawierające paracetamol, dekstrometrofan, pseudoefedrynę lub inne sympatykomimetyki (takie jak produkty lecznicze zmniejszające przekrwienie błony śluzowej nosa, środki hamujące łaknienie lub produkty lecznicze psychostymulujące o działaniu podobnym do amfetaminy), chlorofenaminę lub inne produkty lecznicze przeciwhistaminowe,

u pacjentów leczonych inhibitorami monoaminooksydazy (MAO), obecnie lub w ciągu dwóch ostatnich tygodni,

u dzieci w wieku poniżej 12 lat, bez zaleceń lekarza,

kaszel z dużą ilością wydzieliny,

astma oskrzelowa i kaszel związany z astmą oskrzelową,

ciężkie nadciśnienie, 

ciężka choroba niedokrwienna serca,

mukowiscydoza,

ciąża i okres karmienia piersią.

Gripex Hot ZATOKI - działania niepożądane

Częstość występowania działań niepożądanych określa się następująco: 

Rzadko (≥1/10 000 do < 1/1 000)

Bardzo rzadko (< 1/10 000)

Nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych)

Podczas leczenia produktem leczniczym Gripex Hot ZATOKI mogą wystąpić:

Zaburzenia serca:

- zaburzenia rytmu serca. 

Zaburzenia krwi i układu chłonnego:

Bardzo rzadko: agranulocytoza, trombocytopenia, neutropenia.

Zaburzenia układu nerwowego:

Rzadko: senność, zawroty głowy, euforia, nadmierne uspokojenie, uczucie pustki w głowie, niepokój, nerwowość, rozdrażnienie, zaburzenia nastroju, pobudzenie psychomotoryczne. 

Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia:

- spłycenie oddechu.

Zaburzenia żołądka i jelit:

Rzadko: nudności, wymioty, bóle brzucha, zaparcia.

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej:

- wysypka, świąd. 

Zaburzenia naczyniowe:

- zmiany ciśnienia tętniczego.

Zaburzenia układu immunologicznego:

Rzadko: reakcje alergiczne.

Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych:

- objawy o różnym nasileniu od nieistotnego klinicznie podwyższenia enzymów wątrobowych aż do uszkodzenia wątroby. Działanie hepatotoksyczne jest nasilone szczególnie w przypadkach niedożywienia, alkoholizmu oraz współistniejących chorób, a także podczas jednoczesnego przyjmowania niektórych produktów leczniczych.

Niektóre objawy (np. nudności, wymioty, senność, zawroty głowy, spłycenie oddechu) mogą występować częściej i w większym nasileniu u pacjentów unieruchomionych.

Gripex Hot ZATOKI - ciąża i karmienie piersią

Ciąża

Brak jest wystarczających danych dotyczących stosowania pseudoefedryny chlorowodorku, dekstrometorfanu bromowodorku oraz chlorofenaminy maleinianu u kobiet w ciąży. Stosowanie pseudoefedryny chlorowodorku oraz dekstrometorfanu bromowodorku u ciężarnych samic zwierząt może powodować wady rozwojowe płodu. Nie dowiedziono podobnego działania u ludzi. Produktu leczniczego Gripex Hot ZATOKI nie wolno stosować w okresie ciąży.

Karmienie piersią

Produktu leczniczego Gripex Hot ZATOKI nie należy stosować w okresie karmienia piersią.

Gripex Hot ZATOKI - prowadzenie pojazdów

Gripex Hot ZATOKI może wywierać znaczny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. 

Z tego względu, w trakcie stosowania produktu leczniczego należy zachować ostrożność podczas obsługiwania maszyn oraz w trakcie prowadzenia pojazdów.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Produkt złożony

  Dostępne opakowania
  Gripex Hot ZATOKI

  Gripex Hot ZATOKI

  proszek do przygotowania roztworu doustnego - 6 sasz.
  US PHARMACIA SP. Z O.O.
  Gripex Hot ZATOKI

  Gripex Hot ZATOKI

  proszek do przygotowania roztworu doustnego - 8 sasz.
  US PHARMACIA SP. Z O.O.
  Gripex Hot ZATOKI

  Gripex Hot ZATOKI

  proszek do przygotowania roztworu doustnego - 12 sasz.
  US PHARMACIA SP. Z O.O.
  Gripex Hot ZATOKI

  Gripex Hot ZATOKI

  proszek do przygotowania roztworu doustnego - 8 sasz.
  US PHARMACIA SP. Z O.O.
  Powiązane artykuły
  Grypa - przyczyny, objawy, leczenie, powikłania

  5 sprawdzonych sposobów na przeziębienie

  5 sprawdzonych sposobów na przeziębienie

  Przeziębieniem nazywamy zapalenia górnych dróg oddechowych, wywoływane przez wirusy. Są łagodniejsze niż infekcje powodowane przez bakterie. Wiążą się z podobnymi objawami, czyli wspomnianym już bólem gardła, katarem, osłabieniem, podwyższoną temperaturą....

  Kaszel

  Suchy kaszel - najgorszy objaw przeziębienia

  Suchy kaszel - najgorszy objaw przeziębienia

  Kaszel, katar, ból gardła i głowy - doskonale wiemy, co to oznacza, mamy przeziębienie lub grypę. Zazwyczaj wymienione dolegliwości idą ze sobą w parze. Jednak według badań przeprowadzonych przez instytutu Millward Brown jedna z nich jest dla nas szczególnie...

  Choroby zakaźne i pasożytnicze

  Grypa - przyczyny, objawy, leczenie, powikłania

  Grypa jest ostrą chorobą zakaźną układu oddechowego. Wywoływana jest przez wirusy grypy, występujące w podtypach A, B oraz C. Jest to schorzenie przenoszone drogą kropelkową, więc ryzyko zakażenia jest związane głównie z przebywaniem w miejscach zatłoczonych,...

  Grypa - przyczyny, objawy, leczenie, powikłania

  Grypa - przyczyny, objawy, leczenie, powikłania

  Grypa jest ostrą chorobą zakaźną układu oddechowego. Wywoływana jest przez wirusy grypy, występujące w podtypach A, B oraz C. Jest to schorzenie przenoszone drogą kropelkową, więc ryzyko zakażenia jest związane głównie z przebywaniem w miejscach zatłoczonych,...

  Kaszel

  Kaszel - kiedy należy się nim niepokoić?

  Okres jesienny sprzyja infekcjom wirusowym. Pojawiają się wtedy bóle kostno-stawowe, katar, bóle głowy, ogólne osłabienie, bóle gardła, a także kaszel. Suchy, mokry, duszący - kaszel potrafi dać się we znaki. Objaw ten jest jednak odruchem obronnym pomagającym...

  Leki i suplementy

  Lek antyseptyczny na ból gardła? Czyli jaki?

  Lek antyseptyczny na ból gardła? Czyli jaki?

  Dobrze znasz ten moment, gdy czujesz suchość i drapanie w gardle, prawda? Nie warto tego lekceważyć. Lepiej działać od razu i nie czekać na ewentualny rozwój infekcji. Gdy nadchodzi jesień i robi się chłodniej, w powietrzu zaczyna krążyć coraz więcej...

  Leczenie grypy

  Domowe sposoby na przeziębienie - metody, leczenie kataru i kaszlu

  Gdy na dworze zimno i pada śnieg, nietrudno o infekcje i wirusy. Nieraz zdarza ci się przemarznąć i wrócić do domu całkowicie zziębniętym, a wówczas łatwo o przeziębienie lub grypę. Kiedy należy udać się do lekarza, a kiedy można załagodzić infekcję domowymi...