Euphyllin CR Retard

zobacz opinie o produkcie »
Cena
7,21 zł
Forma
tabletki powlekane o przedłużonym uwalnianiu
Dawka
0,25 g
Ilość
30 tabl. (3 blist.po 10 szt.)
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Tak
Producent: TAKEDA PHARMA SP. Z O.O.

Euphyllin CR Retard - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Interakcje z żywnością

Inne produkty spożywcze

Przyjmując leki, należy pamiętać, by zwrócić szczególną uwagę na produkty, które mogą przyczynić się do powstania niebezpiecznych interakcji z medykamentami. Przeczytaj pełny opis interakcji leków z innymi produktami żywnościowymi.

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Euphyllin CR Retard - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Euphyllin CR Retard - opis

Wskazania do stosowania:
Zapobieganie i leczenie zaburzeń oddechowych spowodowanych skurczem oskrzeli w astmie oskrzelowej i przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc POChP.
Uwaga
Produkty teofiliny o zmodyfikowanym uwalnianiu, takie jak Euphyllin CR retard, nie są przeznaczone do leczenia doraźnego stanu astmatycznego (ciężkiego napadu astmy oskrzelowej) lub nagłego skurczu oskrzeli (napady duszności spowodowane zwężeniem oskrzeli).

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Theophyllinum

  Jest to substancja należąca do metyloksantyn. Mechanizm jej działania nie jest do końca znany. Jej działanie polega na rozkurczaniu mięśni gładkich oskrzeli i naczyń krwionośnych mózgu, serca, nerek, płuc i skóry. Stosowana w leczeniu chorób ze zwężeniem dróg oddechowych, jak: astma, stany zapalne oskrzeli z odczynem spastycznym, POChP. Nie stosuje się jej doraźnie ani w nagłym skurczu oskrzeli.

  Dostępne opakowania
  Euphyllin CR Retard

  Euphyllin CR Retard

  tabletki powlekane o przedłużonym uwalnianiu - 30 tabl. (3 blist.po 10 szt.) - 0,25 g
  TAKEDA PHARMA SP. Z O.O.
  7,21 zł
  Powiązane artykuły
  Leki i suplementy

  Flixotide - właściwości, działanie, skutki uboczne, cena

  Flixotide - właściwości, działanie, skutki uboczne, cena

  Flixotide jest lekiem dostępnym na receptę. Występuje w postaci aerozolu wziewnego oraz zawiesiny do inhalacji. Stosuje się go w leczeniu chorób układu oddechowego, w szczególności choroby płuc i w alergologii. Flixotide ma działanie przeciwzapalne, a...

  Koronawirus

  Nowa, nieznana wcześniej choroba płuc. Czym jest post-COVID-19?

  Nowa, nieznana wcześniej choroba płuc. Czym jest post-COVID-19?

  Wychodzą ze szpitala, ale po tygodniu ponownie muszą być hospitalizowani. Nawet jedna trzecia pacjentów z covidowym zapaleniem płuc doświadcza nawrotu choroby. Lekarze nazywają to zjawisko post-COVID-19. Pulmonolog dr hab. Piotr Korczyński wyjaśnia, co...

  Spirometria - przebieg, interpretacja, przeciwwskazania

  Spirometria w diagnostyce chorób obturacyjnych

  Spirometria w diagnostyce chorób obturacyjnych

  Trwa 10 - 15 minut i jest jednym z najprostszych a zarazem najskuteczniejszych badań, służących do zdiagnozowania astmy oskrzelowej lub przewlekłej obturacyjnej choroby płuc. Jeśli od dłuższego czasu obserwujesz u siebie takie objawy jak: kaszel, świszczący...

  Badania

  Co to jest PEF?

  Co to jest PEF?

  Szczytowy przepływ wydechowy (peak expiratory flow - PEF) to największa szybkość przepływu powietrza przez drogi oddechowe (mierzona w litrach na minutę). Pomiaru PEF dokonuje się przy pomocy pikflometru. Badanie polega na gwałtownym, maksymalnym i jak...

  Astma - charakterystyka, rodzaje, przyczyny, diagnostyka, leczenie

  Różnica między POChP a astmą

  Różnica między POChP a astmą

  Astma i przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) stanowią duży problem zarówno dla samych chorych, jak i dla całego systemu opieki zdrowotnej z powodu częstego występowania (łącznie 4-15% populacji Polski), poważnych powikłań i dużych kosztów leczenia....