GlucaGen Hypokit

zobacz opinie o produkcie »
Cena
64,35 zł
Forma
proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań
Dawka
1 mg
Ilość
1 fiol.-strzyk.
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Tak
Producent: NOVO NORDISK A/S

GlucaGen Hypokit - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

GlucaGen Hypokit - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

GlucaGen Hypokit - opis

Wskazania terapeutyczne

Ciężka hipoglikemia, która może wystąpić u pacjentów z cukrzycą stosujących insulinę.

Wskazania diagnostyczne

Hamowanie czynności motorycznej przewodu pokarmowego.

GlucaGen Hypokit - skład

Substancja czynna: Glukagon, rDNA (otrzymywany w wyniku rekombinacji DNA w komórkach Saccharomyces cerevisae).

Glukagon otrzymywany w wyniku rekombinacji DNA ma budowę identyczną z glukagonem ludzkim. Glukagon 1 mg (1 j.m.) w postaci chlorowodorku.

1 fiolka zawiera 1 mg glukagonu, co odpowiada 1 mg glukagonu na 1 ml roztworu po sporządzeniu.

Substancje pomocnicze: patrz punkt 6.1.

GlucaGen Hypokit - dawkowanie

Rozpuścić liofilizowany proszek w rozpuszczalniku dołączonym do zestawu zgodnie z instrukcją w punkcie 6.6.

Wskazania terapeutyczne

(Ciężka hipoglikemia)

Dawkowanie u pacjentów dorosłych: Podawać 1 mg. Dawkowanie u dzieci:

Podawać 1 mg (dzieci o masie ciała powyżej 25 kg lub starsze niż 6-8 lat) lub 0,5 mg (dzieci o masie ciała poniżej 25 kg lub młodsze niż 6-8 lat).

Podawać podskórnie lub domięśniowo. Reakcja powinna wystąpić w ciągu 10 min. Po odzyskaniu przytomności należy podać pacjentowi doustnie węglowodany, aby uzupełnić zapasy glikogenu

wątrobowego i zapobiec nawrotowi hipoglikemii. Jeśli w ciągu 10 minut stan pacjenta nie poprawia się, należy podać dożylnie glukozę.

Pacjenci, u których wystąpiła ciężka hipoglikemia, wymagają konsultacji medycznej. Wskazania diagnostyczne ("hamowanie perystaltyki)

GlucaGen musi być podawany przez personel medyczny. Po podaniu dożylnym od 0,2 mg do 0,5 mg początek działania występuje zwykle po 1 minucie i utrzymuje się od 5 do 20 minut w zależności od badanego organu. Po podaniu domięśniowym od 1 mg do 2 mg początek działania występuje zwykle w ciągu 5 do 15 minut, a czas działania wynosi od 10 do 40 minut w zależności od badanego narządu.

Po zakończeniu procedury diagnostycznej należy podać choremu węglowodany, jeżeli jest to zgodne z zastosowaną procedurą diagnostyczną.

Dawka waha się od 0,2 mg do 2 mg w zależności od zastosowanej techniki diagnostycznej i drogi podania. Dawka diagnostyczna, stosowana w celu relaksacji żołądka, bańki dwunastnicy, dwunastnicy i jelita cienkiego wynosi zwykle od 0,2 mg do 0,5 mg w podaniu dożylnym lub 1 mg w podaniu domięśniowym; dawka zwykle stosowana w celu relaksacji okrężnicy wynosi od 0,5 mg do 0,75 mg w podaniu dożylnym lub od 1 mg do 2 mg w podaniu domięśniowym.

GlucaGen Hypokit - środki ostrożności

Wskazania terapeutyczne

Gdy stan pacjenta ulegnie poprawie, należy podać pacjentowi doustnie węglowodany, aby zapobiec nawrotowi hipoglikemii i uzupełnić zapasy glikogenu wątrobowego.

Wskazania diagnostyczne

Pacjenci, którym podano glukagon w celach diagnostycznych mogą odczuwać dyskomfort, w szczególności, gdy otrzymali go na czczo. W takich przypadkach odnotowano wystąpienie nudności, hipoglikemię i zmiany ciśnienia krwi. Po zakończeniu procedury diagnostycznej należy podać choremu, który był na czczo węglowodany, jeżeli jest to zgodne z zastosowaną procedurą diagnostyczną. Jeżeli wymagane jest pozostawienie pacjenta na czczo po badaniu lub w przypadku ciężkiej hipoglikemii może być konieczne dożylne podanie glukozy.

Należy zwrócić szczególną uwagę na pacjentów z insulinoma ponieważ glukagon działa antagonistycznie do insuliny. Należy także szczególnie obserwować pacjentów z glucagonoma.

Należy również ostrożnie stosować preparat podczas badań endoskopowych i radiologicznych u pacjentów z cukrzycą i u pacjentów w starszym wieku z rozpoznanymi chorobami serca.

GlucaGen nie powinien być stosowany we wlewie dożylnym.

GlucaGen Hypokit - przedawkowanie

Działania niepożądane związane z przedawkowaniem preparatu nie były zgłaszane, patrz punkt 4.8.

W przypadku podejrzenia przedawkowania (w dawkach leczniczych wymienionych powyżej) stężenie potasu w surowicy może zwiększyć się i dlatego powinno być monitorowane, a w razie potrzeby korygowane.

GlucaGen Hypokit - przeciwskazania

Nadwrażliwość na glukagon lub laktozę.

Guz chromochłonny nadnerczy (Phaeochromocytoma).

GlucaGen Hypokit - działania niepożądane

Częstość występowania działań niepożądanych związanych ze stosowaniem preparatu GlucaGen 1 mg HypoKit podczas badań klinicznych i (lub) badań przeprowadzonych po wprowadzeniu produktu na rynek jest wykazana poniżej. Działania niepożądane, których nie obserwowano podczas badań klinicznych, ale które były zgłaszane spontanicznie, przedstawiono jako ?bardzo rzadkie". W okresie sprzedaży produktu częstość zgłaszanych spontanicznych zdarzeń niepożądanych jest bardzo rzadka (< 1/10 000). Doświadczenie po wprowadzeniu produktu do obrotu pokazuje, że nie wszystkie działania niepożądane są zgłaszane, dlatego też częstość ich występowania powinna być interpretowana w poniższy sposób. Liczbę przypadków zastosowania preparatu w czasie dłuższym niż 16 lat oszacowano na 46,9 miliona.

Wskazania terapeutyczne

Klasyfikacja układów narządowych

Częstość występowania

Działanie niepożądane

Zaburzenia układu immunologicznego

bardzo rzadko < = 1/10 000

reakcje nadwrażliwości, w tym również reakcja anafilaktyczna/wstrząs

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe

często 1/100 i < =1/10 niezbyt często > 1/1000 i < = 1/100 rzadko > 1/10 000 i < =1/1000

nudności wymioty ból brzucha

Wskazania diagnostyczne

Klasyfikacja układów narządowych

Częstość występowania

Działanie niepożądane

Zaburzenia układu immunologicznego

bardzo rzadko < =1/10 000

reakcje nadwrażliwości, w tym również reakcja anafilaktyczna/wstrząs

Zaburzenia metabolizmu i odżywiania

niezbyt często > 1/1000 i < = 1/100 bardzo rzadko < = 1/10 000

nawrót hipoglikemii*1 śpiączka hipoglikemiczna

Zaburzenia serca

bardzo rzadko < = 1/10 000 bardzo rzadko < = 1/10 000

bradykardia*2 tachykardia*2

Zaburzenia naczyniowe

bardzo rzadko < = 1/10 000 bardzo rzadko < = 1/10 000

niedociśnienie*2 nadciśnienie*2

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe

często > 1/100 i < =1/10 niezbyt często > 1/1000 i < = 1/100 rzadko > 1/10 000 i < = 1/1000

nudności wymioty ból brzucha

*1 Po zakończonej procedurze diagnostycznej może być bardziej nasilona u pacjentów na czczo (patrz punkt 4.4. Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania).

*2 Zdarzenia niepożądane ze strony układu sercowo-naczyniowego odnotowano w przypadku, gdy GlucaGen stosowano pomocniczo w badaniach endoskopowych i radiograficznych.

GlucaGen Hypokit - ciąża i karmienie piersią

GlucaGen 1 mg HypoKit nie przenika przez barierę łożyskową. Glukagon był stosowany u kobiet z cukrzycą będących w ciąży i nie miał szkodliwego wpływu na przebieg ciąży oraz zdrowie płodów i noworodków.

Glukagon jest bardzo szybko usuwany z krwiobiegu (głównie przez wątrobę) - t\n wynosi od 3 do 6 minut - zatem ilość wydzielana do mleka matek karmiących po leczeniu ciężkiej hipoglikemii jest bardzo mała. Glukagon nie wywiera wpływu na dziecko ponieważ ulega degradacji w przewodzie pokarmowym i nie może być wchłonięty w niezmienionej postaci.

GlucaGen Hypokit - prowadzenie pojazdów

Nie badano wpływu preparatu GlucaGen 1 mg HypoKit na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługę urządzeń mechanicznych.

Po zakończeniu procedury diagnostycznej odnotowano rzadkie przypadki wystąpienia hipoglikemii. Z tego powodu powinno unikać się prowadzenia samochodu do momentu spożycia przez pacjenta węglowodanów.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Glucagoni hydrochloridum

  Dostępne opakowania
  GlucaGen Hypokit

  GlucaGen Hypokit

  proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań - 1 fiol.-strzyk. - 1 mg
  NOVO NORDISK A/S
  GlucaGen Hypokit

  GlucaGen Hypokit

  proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań - 1 fiol. (+1rozp.) - 1 mg
  NOVO NORDISK A/S
  64,35 zł
  Powiązane artykuły
  Leczenie cukrzycy

  Lista refundacyjna bez długo działających analogów insuliny

  30 grudnia wejdzie w życie nowa lista leków refundowanych. Nie będzie na niej długo działających analogów insulinowych, które wpisano jednak w program terapeutyczny. Osoby do niego zakwalifikowane będą mogły korzystać z tego leku bezpłatnie… Czym są...

  Leki i suplementy

  Nowa lista leków refundowanych

  Nowa lista leków refundowanych weszła w życie z opóźnieniem, przez co aptekarze mieli poważny problem z wprowadzeniem na czas nowych cen leków. W konsekwencji zapanował chaos - w niektórych aptekach wciąż obowiązują stare ceny, a inne trzeba było zamknąć...

  Leczenie cukrzycy

  Eksperymentalny lek na nefropatię cukrzycową

  Amerykańscy naukowcy donoszą o obiecujących wynikach badań klinicznych leku przeciwzapalnego, zapobiegającego włóknieniu nerek w przebiegu nefropatii cukrzycowej... Czym jest nefropatia cukrzycowa? Nefropatia cukrzycowa jest częstym powikłaniem cukrzycy,...

  Leki i suplementy

  Wyrzucanie leków

  Każdego roku Polacy wyrzucają tony przeterminowanych i niepotrzebnych leków. Jest to marnotrawstwo pieniędzy, jakie Narodowy Fundusz Zdrowia przeznacza na refundację leków. Gdybyśmy byli bardziej oszczędni, pieniądze te można by przeznaczyć na inny cel… Ile...

  Leki i suplementy

  Leki inkretynowe - wskazania, działanie, stosowanie

  Leki inkretynowe - wskazania, działanie, stosowanie

  Cukrzyca to powszechna choroba, na którą cierpi około 3 miliony Polaków! Na rynku istnieją środki farmaceutyczne, które są niezwykle skuteczne w leczeniu cukrzycy typu 2. Leki inkretynowe świetnie wpływają na wyrównanie glikemii w organizmie człowieka,...

  Leki i suplementy

  Zapobieganie skutkom ubocznym leków przeciwzapalnych

  Naukowcy z Salk Institute for Biological Studies wykryli brakujące ogniwo pomiędzy zegarem biologicznym człowieka a metabolizmem cukru. To odkrycie może pomóc w uniknięciu skutków ubocznych leków wykorzystywanych w leczeniu astmy, alergii oraz zapalenia...

  Choroby i dolegliwości

  Akcja "Farmaceuta też człowiek"

  26 kwietnia 2013 roku w Sosnowcu po raz drugi odbyła się akcja prozdrowotna „Farmaceuta też człowiek", organizowana przez członków Młodej Farmacji Sosnowiec. Inicjatywa miała na celu zwrócenie uwagi mieszkańców miasta na trzy groźne choroby cywilizacyjne:...

  Leczenie cukrzycy

  Przyszłość pomp insulinowych (WIDEO)

  Przyszłość pomp insulinowych (WIDEO)

  Wykorzystanie pomp insulinowych Pompy insulinowe to urządzenia stosujące ciągły podskórny wlew insuliny, który naśladuje poziom insuliny i jej wahania u osoby zdrowej. Wykorzystanie pomp insulinowych w leczeniu cukrzycy pozwala diabetykom na znaczną...

  Leczenie cukrzycy

  Zalety pomp insulinowych (WIDEO)

  Zalety pomp insulinowych (WIDEO)

  Pompy insulinowe Pompy insulinowe pozwalają korzystającemu z nich pacjentowi na dokładne dobranie dawki insuliny do swojego trybu życia, dzięki modyfikacjom wlewu podstawowego (dawek bazalnych) oraz wstrzyknięć dodatkowych dawek insuliny (bolusów). W...

  Cukrzyca

  Test - Jaka jest twoja cukrzyca?

  Cukrzyca należy do jednych z najbardziej rozprzestrzenionych chorób metabolicznych na świecie. Odznacza się podwyższonym poziomem glukozy we krwi, czyli hiperglikemią. Do hiperglikemii dochodzi wskutek defektu produkcji lub działania hormonu o nazwie...