GlucaGen Hypokit
zobacz opinie o produkcie »
- Cena
- 64,35 zł
- Forma
- proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań
- Dawka
- 1 mg
- Ilość
- 1 fiol.-strzyk.
- Typ
- Na receptę Rp
- Refundacja
- Tak
Producent: NOVO NORDISK A/S
GlucaGen Hypokit - Interakcje
Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:
Zobacz wszystkie »Pytania do farmaceuty
Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:
GlucaGen Hypokit - ulotka preparatu
Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.
GlucaGen Hypokit - opis
Wskazania terapeutyczne
Ciężka hipoglikemia, która może wystąpić u pacjentów z cukrzycą stosujących insulinę.
Wskazania diagnostyczne
Hamowanie czynności motorycznej przewodu pokarmowego.
GlucaGen Hypokit - skład
Substancja czynna: Glukagon, rDNA (otrzymywany w wyniku rekombinacji DNA w komórkach Saccharomyces cerevisae).
Glukagon otrzymywany w wyniku rekombinacji DNA ma budowę identyczną z glukagonem ludzkim. Glukagon 1 mg (1 j.m.) w postaci chlorowodorku.
1 fiolka zawiera 1 mg glukagonu, co odpowiada 1 mg glukagonu na 1 ml roztworu po sporządzeniu.
Substancje pomocnicze: patrz punkt 6.1.
GlucaGen Hypokit - dawkowanie
Rozpuścić liofilizowany proszek w rozpuszczalniku dołączonym do zestawu zgodnie z instrukcją w punkcie 6.6.
Wskazania terapeutyczne
(Ciężka hipoglikemia)
Dawkowanie u pacjentów dorosłych: Podawać 1 mg. Dawkowanie u dzieci:
Podawać 1 mg (dzieci o masie ciała powyżej 25 kg lub starsze niż 6-8 lat) lub 0,5 mg (dzieci o masie ciała poniżej 25 kg lub młodsze niż 6-8 lat).
Podawać podskórnie lub domięśniowo. Reakcja powinna wystąpić w ciągu 10 min. Po odzyskaniu przytomności należy podać pacjentowi doustnie węglowodany, aby uzupełnić zapasy glikogenu
wątrobowego i zapobiec nawrotowi hipoglikemii. Jeśli w ciągu 10 minut stan pacjenta nie poprawia się, należy podać dożylnie glukozę.
Pacjenci, u których wystąpiła ciężka hipoglikemia, wymagają konsultacji medycznej. Wskazania diagnostyczne ("hamowanie perystaltyki)
GlucaGen musi być podawany przez personel medyczny. Po podaniu dożylnym od 0,2 mg do 0,5 mg początek działania występuje zwykle po 1 minucie i utrzymuje się od 5 do 20 minut w zależności od badanego organu. Po podaniu domięśniowym od 1 mg do 2 mg początek działania występuje zwykle w ciągu 5 do 15 minut, a czas działania wynosi od 10 do 40 minut w zależności od badanego narządu.
Po zakończeniu procedury diagnostycznej należy podać choremu węglowodany, jeżeli jest to zgodne z zastosowaną procedurą diagnostyczną.
Dawka waha się od 0,2 mg do 2 mg w zależności od zastosowanej techniki diagnostycznej i drogi podania. Dawka diagnostyczna, stosowana w celu relaksacji żołądka, bańki dwunastnicy, dwunastnicy i jelita cienkiego wynosi zwykle od 0,2 mg do 0,5 mg w podaniu dożylnym lub 1 mg w podaniu domięśniowym; dawka zwykle stosowana w celu relaksacji okrężnicy wynosi od 0,5 mg do 0,75 mg w podaniu dożylnym lub od 1 mg do 2 mg w podaniu domięśniowym.
GlucaGen Hypokit - środki ostrożności
Wskazania terapeutyczne
Gdy stan pacjenta ulegnie poprawie, należy podać pacjentowi doustnie węglowodany, aby zapobiec nawrotowi hipoglikemii i uzupełnić zapasy glikogenu wątrobowego.
Wskazania diagnostyczne
Pacjenci, którym podano glukagon w celach diagnostycznych mogą odczuwać dyskomfort, w szczególności, gdy otrzymali go na czczo. W takich przypadkach odnotowano wystąpienie nudności, hipoglikemię i zmiany ciśnienia krwi. Po zakończeniu procedury diagnostycznej należy podać choremu, który był na czczo węglowodany, jeżeli jest to zgodne z zastosowaną procedurą diagnostyczną. Jeżeli wymagane jest pozostawienie pacjenta na czczo po badaniu lub w przypadku ciężkiej hipoglikemii może być konieczne dożylne podanie glukozy.
Należy zwrócić szczególną uwagę na pacjentów z insulinoma ponieważ glukagon działa antagonistycznie do insuliny. Należy także szczególnie obserwować pacjentów z glucagonoma.
Należy również ostrożnie stosować preparat podczas badań endoskopowych i radiologicznych u pacjentów z cukrzycą i u pacjentów w starszym wieku z rozpoznanymi chorobami serca.
GlucaGen nie powinien być stosowany we wlewie dożylnym.
GlucaGen Hypokit - przedawkowanie
Działania niepożądane związane z przedawkowaniem preparatu nie były zgłaszane, patrz punkt 4.8.
W przypadku podejrzenia przedawkowania (w dawkach leczniczych wymienionych powyżej) stężenie potasu w surowicy może zwiększyć się i dlatego powinno być monitorowane, a w razie potrzeby korygowane.
GlucaGen Hypokit - przeciwwskazania
Nadwrażliwość na glukagon lub laktozę.
Guz chromochłonny nadnerczy (Phaeochromocytoma).
GlucaGen Hypokit - działania niepożądane
Częstość występowania działań niepożądanych związanych ze stosowaniem preparatu GlucaGen 1 mg HypoKit podczas badań klinicznych i (lub) badań przeprowadzonych po wprowadzeniu produktu na rynek jest wykazana poniżej. Działania niepożądane, których nie obserwowano podczas badań klinicznych, ale które były zgłaszane spontanicznie, przedstawiono jako ?bardzo rzadkie". W okresie sprzedaży produktu częstość zgłaszanych spontanicznych zdarzeń niepożądanych jest bardzo rzadka (< 1/10 000). Doświadczenie po wprowadzeniu produktu do obrotu pokazuje, że nie wszystkie działania niepożądane są zgłaszane, dlatego też częstość ich występowania powinna być interpretowana w poniższy sposób. Liczbę przypadków zastosowania preparatu w czasie dłuższym niż 16 lat oszacowano na 46,9 miliona.
Wskazania terapeutyczne
Klasyfikacja układów narządowych |
Częstość występowania |
Działanie niepożądane |
Zaburzenia układu immunologicznego |
bardzo rzadko < = 1/10 000 |
reakcje nadwrażliwości, w tym również reakcja anafilaktyczna/wstrząs |
Zaburzenia żołądkowo-jelitowe |
często 1/100 i < =1/10 niezbyt często > 1/1000 i < = 1/100 rzadko > 1/10 000 i < =1/1000 |
nudności wymioty ból brzucha |
Wskazania diagnostyczne
Klasyfikacja układów narządowych |
Częstość występowania |
Działanie niepożądane |
Zaburzenia układu immunologicznego |
bardzo rzadko < =1/10 000 |
reakcje nadwrażliwości, w tym również reakcja anafilaktyczna/wstrząs |
Zaburzenia metabolizmu i odżywiania |
niezbyt często > 1/1000 i < = 1/100 bardzo rzadko < = 1/10 000 |
nawrót hipoglikemii*1 śpiączka hipoglikemiczna |
Zaburzenia serca |
bardzo rzadko < = 1/10 000 bardzo rzadko < = 1/10 000 |
bradykardia*2 tachykardia*2 |
Zaburzenia naczyniowe |
bardzo rzadko < = 1/10 000 bardzo rzadko < = 1/10 000 |
niedociśnienie*2 nadciśnienie*2 |
Zaburzenia żołądkowo-jelitowe |
często > 1/100 i < =1/10 niezbyt często > 1/1000 i < = 1/100 rzadko > 1/10 000 i < = 1/1000 |
nudności wymioty ból brzucha |
*1 Po zakończonej procedurze diagnostycznej może być bardziej nasilona u pacjentów na czczo (patrz punkt 4.4. Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania).
*2 Zdarzenia niepożądane ze strony układu sercowo-naczyniowego odnotowano w przypadku, gdy GlucaGen stosowano pomocniczo w badaniach endoskopowych i radiograficznych.
GlucaGen Hypokit - ciąża i karmienie piersią
GlucaGen 1 mg HypoKit nie przenika przez barierę łożyskową. Glukagon był stosowany u kobiet z cukrzycą będących w ciąży i nie miał szkodliwego wpływu na przebieg ciąży oraz zdrowie płodów i noworodków.
Glukagon jest bardzo szybko usuwany z krwiobiegu (głównie przez wątrobę) - t\n wynosi od 3 do 6 minut - zatem ilość wydzielana do mleka matek karmiących po leczeniu ciężkiej hipoglikemii jest bardzo mała. Glukagon nie wywiera wpływu na dziecko ponieważ ulega degradacji w przewodzie pokarmowym i nie może być wchłonięty w niezmienionej postaci.
GlucaGen Hypokit - prowadzenie pojazdów
Nie badano wpływu preparatu GlucaGen 1 mg HypoKit na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługę urządzeń mechanicznych.
Po zakończeniu procedury diagnostycznej odnotowano rzadkie przypadki wystąpienia hipoglikemii. Z tego powodu powinno unikać się prowadzenia samochodu do momentu spożycia przez pacjenta węglowodanów.
Kategorie preparatu
Ten preparat należy do kategorii:
Podziel się na Facebooku
Zapytaj o lek
za darmo
- Odpowiedź w 24 godziny
- Bez żadnych opłat
- Wykwalifikowani farmaceuci
farmaceutów jest teraz online
0/500
Podobne preparaty
-
Maxitrol
maść oczna - 3,5 g - (1mg+3500j.m.+6000j.m.)/g
-
Floxyme 50 mg/ml roztw.do podania w wodzie do picia
roztwór do podania w wodzie do picia - 1 l (butelka) - 0,05 g/ml
-
Bactrim
zawiesina doustna - 100 ml (butelka) - (0,2g+0,04g)/5ml
-
Bactrim
zawiesina doustna - 100 ml (butelka) - (0,2g+0,04g)/5ml
Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.
Substancja czynna
Glucagoni hydrochloridum
Dostępne opakowania
GlucaGen Hypokit
proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań - 1 fiol.-strzyk. - 1 mg
NOVO NORDISK A/S
NOVO NORDISK A/S
GlucaGen Hypokit
proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań - 1 fiol. (+1rozp.) - 1 mg
NOVO NORDISK A/S
NOVO NORDISK A/S
64,35 zł
Polecane artykuły
Dane zamieszczone w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i poglądowy, powstały przy dołożeniu należytej staranności, w zakresie ich opracowania, niemniej z uwagi na dużą zawartość danych w serwisie, może się zdarzyć wystąpienie błędu. W przypadku zażywania produktów leczniczych wskazane, a w pewnych przypadkach konieczne, jest skontaktowanie się z lekarzem lub farmaceutą. Baza KS-BLOZ nie zastępuje przepisów prawa i decyzji odpowiednich organów, ani specjalistycznej wiedzy lekarzy i farmaceutów. W granicach dopuszczonych prawem, wyłączona zostaje odpowiedzialność (w tym odszkodowawcza) producenta bazy KS-BLOZ za dane zawarte w jej treści. Treść licencji dla osób fizycznych, na korzystanie z Bazy Leków i Środków Ochrony Zdrowia KS-BLOZ, znajdziesz tutaj.
Komentarze