Flucontrol Hot

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
proszek do sporządzania roztworu doustnego
Dawka
1g+0,01g+4mg
Ilość
10 sasz.a 5,5g
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: AFLOFARM FABRYKA LEKÓW SP.Z O.O.

Flucontrol Hot - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Flucontrol Hot - ulotka preparatu

Flucontrol Hot - opis

Wskazania do stosowania:

Leczenie objawowe przeziębienia i grypy, przebiegających z gorączką, słabym lub umiarkowanym bólem, obrzękiem błony śluzowej nosa z tworzeniem wydzieliny.

Flucontrol Hot - skład

Paracetamol 1000 mg, chlorowodorek fenylefryny 10 mg, maleinian chlorfenaminy 4 mg.

Flucontrol Hot - dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia:
1 saszetka co 6 do 8 godzin to jest trzy lub cztery razy na dobę.

Flucontrol Hot - przeciwwskazania

Produktu leczniczego nie należy stosować: w nadwrażliwości na substancje czynne lub którąkolwiek z substancji pomocniczych, u pacjentów z chorobami wątroby (z niewydolnością wątroby lub bez) lub wirusowym zapaleniem wątroby (zwiększone ryzyko hepatotoksyczności), w nadczynności tarczycy, w nadciśnieniu tętniczym, w ciężkich chorobach sercowo-naczyniowych (takich jak choroba wieńcowa, dławica piersiowa) w ciężkiej niewydolności nerek, w tachykardii, u pacjentów leczonych inhibitorami monoaminooksydazy (IMAO), w jaskrze, w zaburzeniach rytmu serca.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Podziel się na Facebooku
    Zapytaj o lek

    za darmo

    • Odpowiedź w 24 godziny
    • Bez żadnych opłat
    • Wykwalifikowani farmaceuci

    farmaceutów jest teraz online

    0/500
    Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

    Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

    Substancja czynna

    Paracet.,Phenylephr.,Chlorphenam.

    Dostępne opakowania
    Flucontrol Hot

    Flucontrol Hot

    proszek do sporządzania roztworu doustnego - 10 sasz.a 5,5g - 1g+0,01g+4mg
    AFLOFARM FABRYKA LEKÓW SP.Z O.O.
    Powiązane artykuły
    Grypa - przyczyny, objawy, leczenie, powikłania

    Prawdy i mity na temat grypy

    Grypa to choroba, która nie zawsze jest odpowiednio rozpoznana, a co za tym idzie, leczona w odpowiedni sposób. Diagnoza powinna być postawiona na podstawie badań wykrywających wirusa grypy. Leczenie grypy powinno odbywać się za pomocą leków dostępnych...

    Przyczyny grypy

    Zakażenie wirusem grypy

    Wysoka gorączka, dreszcze, ogólne osłabienie, suchy kaszel - jeżeli zauważasz u siebie takie objawy, to najprawdopodobniej dopadł cię wirus grypy. W grupie najbardziej narażonych na zachorowanie są dzieci i dorośli z przewlekłymi chorobami. Jak rozprzestrzenia...

    Krew i naczynia krwionośne

    Układ chłonny

    Układ chłonny chroni organizm przed drobnoustrojami, ale sam też bywa przez nie atakowany. Choroby układu limfatycznego to schorzenia m.in. migdałków i węzłów chłonnych. Sprawdź, jakie są przyczyny i objawy anginy, zapalenia migdałków, zapalenia węzłów...

    Leki i suplementy

    Kwasy omega-3 i aspiryna. Zachowaj ostrożność (WIDEO)

    Kwasy omega-3 i aspiryna. Zachowaj ostrożność (WIDEO)

    Aspiryna to nie tylko lek o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Kwas acetylosalicylowy rozrzedza krew, dzięki czemu zmniejsza ryzyko zawału. Jednak jego regularne przyjmowanie wyklucza spożywanie dużych dawek kwasów nienasyconych omega-3....

    Grypa - przyczyny, objawy, leczenie, powikłania

    GIS ostrzega: grypa atakuje

    GIS ostrzega: grypa atakuje

    W ciągu tygodnia w Polsce zarejestrowano prawie 100 tys. przypadków zachorowań na grypę. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega, że szczyt zachorowań dopiero przed nami. Jak chronić się przed chorobą? Grypa w Polsce Z danych Narodowego Instytutu Zdrowia...

    Leki i suplementy

    Objawy przedawkowania ibuprofenu

    Objawy przedawkowania ibuprofenu

    Mieszkańcy Polski coraz częściej sięgają po żele przeciwbólowe i leki doustne z ibuprofenem w składzie. W samym tylko lipcu br. sprzedano ponad 1,5 mln tubek i ponad 3,5 mln opakowań leków. Jakie preparaty są najpopularniejsze? To m.in. Nurofen Express,...

    Grypa u dziecka

    Objawy grypowe u dzieci

    Każda choroba dziecka jest dużym utrapieniem dla rodziców. Grypa u dzieci jest jedną z często występujących chorób. Pojawia się częściej u dzieci niż u dorosłych, głównie z powodu niewiedzy dziecka o prawidłowych zasadach higieny. Objawy grypy mogą być...