Fexofast 180 mg

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
tabletki powlekane
Dawka
0,18 g
Ilość
7 tabl. (blister)
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: FARMACEUTYCZNA SPÓŁDZIELNIA PRACY "GALENA"

Fexofast 180 mg - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Interakcje z żywnością

Cytrusy

Mimo dużej zawartości cennej witaminy C, cytrusy nie powinny być spożywane jednocześnie z przyjmowaniem leków, zawierają bowiem furanokumaryny. Szczególnie bogaty w nie jest grejpfrut oraz czerwone gorzkie pomarańcze, z których przygotowuje się dżemy. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z cytrusami.

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Czerwone, nieswędzące plamy na skórze

Witam. Od 3 tygodni mam problem ze skórą. Zaczęło się od 4 plamek na rękach. Plamki czerwone, nieswędzące. Po tygodniu pojawiły się też na nogach. Udałem się do dermatologa. Dostałem leki FEXOFAST, oraz LATICORT. Mija 3 tydzień i tych plamek mam znacznie więcej. Generalnie omijają one tylko plecy. Same plamki nie swędzą, lecz czasem swędzenie czuję. Na zdjęciach plamki i morfologia robiona okresowo przez...

Napadowy świąd warg sromowych i odbytu

Witam,męczę się od ok 3lat z bardzo uporczywym świądem warg większych sromowychi odbytu,po zatym niemam żadnych zmian, świąd jest napadowy,najbardziej po kąpieli w nocy,używam płynu hipoalergicznego i odzieżpiorę w proszku jelp dla dzieci.badania ogólne ok,cukier,tarczyca w normie.maści tj flucinar n,clotrimazolum,elitasone,pimafucort,mupirox,atarax hydroxyzini,clemastinum,beloderm,fexofast się nie sprawdziły,poprawa była do 2-5 dni, prosze o pomoc...

POKAŻ WIĘCEJ

Fexofast 180 mg - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Fexofast 180 mg - opis

Łagodzenie objawów przewlekłej pokrzywki idiopatycznej.

Fexofast 180 mg - skład

Każda tabletka powlekana zawiera 180 mg feksofenadyny chlorowodorku, co odpowiada 168 mg feksofenadyny.

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Fexofast 180 mg - dawkowanie

Dorośli oraz dzieci w wieku 12 lat i starsze:

Zalecana dawka feksofenadyny chlorowodorku dla dorosłych oraz dzieci w wieku 12 lat i starszych wynosi 180 mg raz na dobę.

Tabletki należy połykać popijając wystarczającą ilością wody.

Dzieci w wieku poniżej 12 lat:

Feksofenadyny chlorowodorek nie jest zalecany do stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania i skuteczności.

Szczególne populacje zwiększonego ryzyka:

Dostępne są jedynie ograniczone dane dotyczące stosowania leku u pacjentów w podeszłym wieku oraz u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby. Nie jest konieczne dostosowywanie dawki feksofenadyny chlorowodorku w tych grupach pacjentów, jednakże u tych pacjentów lek należy stosować ostrożnie.

Fexofast 180 mg - środki ostrożności

Pacjenci z czynną chorobą układu sercowo-naczyniowego w wywiadzie powinni zostać ostrzeżeni, że leki antyhistaminowe mogą wywoływać niepożądane działania takie jak tachykardia i zaburzenia rytmu serca. (por. pkt. 4.8).

Dostępne są jedynie ograniczone dane dotyczące stosowania leku u osób w podeszłym wieku oraz u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby. Feksofenadyny chlorowodorek należy stosować ostrożnie w tych grupach pacjentów.

Fexofast 180 mg - przedawkowanie

W przypadku przedawkowania feksofenadyny zgłaszano zawroty głowy, senność, zmęczenie i suchość w jamie ustnej. W porównaniu z grupą placebo podawanie dzieciom dawek do 60 mg dwa razy na dobę przez dwa tygodnie oraz zdrowym dorosłym ochotnikom pojedynczych dawek do 800 mg i dawek do 690 mg dwa razy na dobę przez miesiąc lub 240 mg raz na dobę przez rok, nie powodowało klinicznie istotnych działań niepożądanych. Nie określono maksymalnej tolerowanej dawki feksofenadyny.

W przypadku przedawkowania, należy rozważyć zastosowanie standardowych środków, w celu usunięcia nie wchłoniętego leku. Zaleca się leczenie objawowe i podtrzymujące. Hemodializa nie usuwa skutecznie feksofenadyny

Fexofast 180 mg - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą.

Fexofast 180 mg - działania niepożądane

W trakcie badań klinicznych z udziałem dorosłych zgłaszano następujące działania niepożądane, występujące z częstością podobną do placebo:

Zaburzenia układu nerwowego:

Często (≥1/100 do < 1 /10): Ból głowy, senność, zawroty głowy.

Zaburzenia żołądkowo - jelitowe:

Często (≥1/100 do < 1 /10):Nudności, suchość w jamie ustnej.

Zaburzenia ogólne i w miejscu podania:

Niezbyt często (≥1/1 000 do < 1 /100): Zmęczenie.

U pacjentów dorosłych w trakcie badań po wprowadzeniu leku do obrotu zgłaszano następujące działania niepożądane (częstość występowania nie może być określona na podstawie dostępnych danych):

Zaburzenia układu immunologicznego

Reakcje nadwrażliwości z objawami, takimi jak: obrzęk naczynioruchowy, uczucie ucisku w klatce piersiowej, duszność, nagłe zaczerwienienie skóry i uogólnione objawy anafilaksji.

Zaburzenia psychiczne:

Bezsenność, nerwowość, zaburzenia snu lub koszmary senne.

Zaburzenie układu sercowo – naczyniowego: Tachykardia, zaburzenia rytmu serca.

Zaburzenia żołądkowo – jelitowe: Biegunka.

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: Wysypka, pokrzywka, świąd.

Fexofast 180 mg - ciąża i karmienie piersią

Ciąża

Brak danych dotyczących stosowania feksofenadyny u kobiet w ciąży. Ograniczone badania na zwierzętach nie wykazały bezpośredniego ani pośredniego szkodliwego wpływu na przebieg ciąży, rozwój zarodka / płodu, przebieg porodu czy rozwój pourodzeniowy (patrz punkt 5.3). Feksofenadyna może być stosowana w trakcie ciąży tylko w przypadku bezwzględnej konieczności.

Laktacja

Brak danych dotyczących stężenia w mleku kobiecym po przyjęciu feksofenadyny. Jednakże po podaniu terfenadyny matkom karmiącym piersią stwierdzono, że feksofenadyna przenika do mleka kobiecego. Dlatego też nie zaleca się podawania feksofenadyny matkom karmiącym piersią.

Fexofast 180 mg - prowadzenie pojazdów

Na podstawie profilu farmakodynamicznego oraz zgłoszonych działań niepożądanych wydaje się mało prawdopodobne, aby chlorowodorek feksofenadyny wywierał wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

W przeprowadzonych testach FEXOFAST nie wykazywał znaczącego wpływu na funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego. Oznacza to, że pacjenci mogą prowadzić pojazdy mechaniczne lub wykonywać zadania wymagające koncentracji. Jednakże przed prowadzeniem pojazdów i wykonywaniem skomplikowanych zadań zaleca się ustalenie indywidualnej reakcji na lek, w celu zidentyfikowania osób wrażliwych, u których występuje nietypowa reakcja na leki.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Fexofast 180 mg - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Fexofenadini hydrochloridum

  Feksofenadyna to lek przeciwhistaminowy II generacji o działaniu przeciwalergicznym. Słabo przenika do OUN, nie wywołuje sedacji. Stosowany w katarze siennym, pokrzywce idiopatycznej i innych dolegliwościach na tle alergicznym.

  Dostępne opakowania
  Fexofast 180 mg

  Fexofast 180 mg

  tabletki powlekane - 7 tabl. (blister) - 0,18 g
  FARMACEUTYCZNA SPÓŁDZIELNIA PRACY "GALENA"
  Fexofast 180 mg

  Fexofast 180 mg

  tabletki powlekane - 10 tabl. (blister) - 0,18 g
  FARMACEUTYCZNA SPÓŁDZIELNIA PRACY "GALENA"
  Fexofast 180 mg

  Fexofast 180 mg

  tabletki powlekane - 20 tabl. (2 blist.po 10 szt.) - 0,18 g
  FARMACEUTYCZNA SPÓŁDZIELNIA PRACY "GALENA"
  Fexofast 180 mg

  Fexofast 180 mg

  tabletki powlekane - 30 tabl. (3 blist.po 10 szt.) - 0,18 g
  FARMACEUTYCZNA SPÓŁDZIELNIA PRACY "GALENA"
  Powiązane artykuły
  Alergia - przyczyny, objawy, leczenie

  Alergia na leki

  Alergia na leki

  Alergia na leki jest bardzo ważnym problemem. W dzisiejszych czasach na rynku dostępne są tysiące leków, które można kupić już nie tylko w aptece, ale również w sklepie, kiosku czy na stacji benzynowej. Przy tak łatwym dostępie do leków, wraz ze wzrostem...

  Cukrzyca - objawy, przyczyny, diagnostyka, leczenie, dieta

  Seria leku Thiogamma wycofana z obrotu. Decyzja GIF

  Seria leku Thiogamma wycofana z obrotu. Decyzja GIF

  Główny Inspektor Farmaceutyczny zdecydował o wycofaniu serii leku Thiogamma. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności. Lek Thiogamma. Wycofane serie Wycofana z obrotu zostanie jedna seria leków: Thiogamma (Acidum thiocticum), 600 mg, tabletki...

  Leki i suplementy

  Leki na chorobę Fabry'ego bez refundacji

  Leki na chorobę Fabry'ego bez refundacji

  Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję w sprawie osób cierpiących na chorobę Fabry'ego. Drogie leki, które spowalniają postępy choroby i częściowo łagodzą objawy, nie będą refundowane... Czym jest choroba Fabry'ego? Choroba Fabry'ego to ciężkie schorzenie...

  Alergia - przyczyny, objawy, leczenie

  Deslodyna - skład, działanie, dawkowanie, skutki uboczne

  Deslodyna - skład, działanie, dawkowanie, skutki uboczne

  Deslodyna jest lekiem przeciwhistaminowym o działaniu antyalergicznym. Wydaje się ją z przepisu lekarza, na receptę. Lek łagodzi objawy związane z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa i pokrzywką. Jak go stosować? Czy istnieją jakieś przeciwwskazania...

  Objawy alergii - podział i symptomy

  Jak wyglądają zmiany skórne w alergii?

  Jak wyglądają zmiany skórne w alergii?

  Alergia powodująca zmiany skórne to najczęściej alergia pokarmowa, alergia na leki lub alergia kontaktowa. Pojawiają się one po tym, jak zjesz, wypijesz lub dotkniesz czegoś zawierającego alergen. Zmiany skórne są jednak czymś, z czym można i trzeba walczyć. Co...

  Leki i suplementy

  Problem z realizacją leków recepturowych

  Problem z realizacją leków recepturowych

  Coraz częściej zdarza się, że pacjent po otrzymaniu recepty na lek „robiony", chodzi od apteki do apteki nie mogąc jej zrealizować. Są bowiem apteki, które wcale nie produkują leków... Produkcja leków recepturowych W niektórych aptekach tygodniowo...

  Leki i suplementy

  Tabletki - dzielić czy nie dzielić?

  Tabletki - dzielić czy nie dzielić?

  Dzielimy na dwie, cztery lub sześć części. Choć to praktyka powszechna, bywa czasami i kontrowersyjna. O co chodzi? Mowa o dzieleniu tabletek. Powinniśmy czy nie? Czy to jest bezpieczne? I co najważniejsze czy każdą tabletkę możemy podzielić? Przeczytaj...

  Leki i suplementy

  Leki zagrożone brakiem dostępności. Lista Ministerstwa Zdrowia

  Leki zagrożone brakiem dostępności. Lista Ministerstwa Zdrowia

  Ministerstwo Zdrowia opublikowało wykaz produktów leczniczych zagrożonych brakiem dostępności. Na liście znajdują się leki, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyroby medyczne. Leki słabo dostępne Na listę produktów zagrożonych...

  Leki i suplementy

  Nowa lista leków refundowanych od 1 lipca

  Nowa lista leków refundowanych od 1 lipca

  Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało wprowadzenie zmian do wykazu leków refundowanych. Wejdą one w życie 1 lipca tego roku. Co nowego? Wykaz leków refundowanych wzbogacił się o 79 nowych produktów aptecznych. Wśród nich jest lek, który zawiera...