Ewofex 180

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
tabletki powlekane
Dawka
0,18 g
Ilość
2 tabl.
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: EWOPHARMA INTERNATIONAL S.R.O.

Ewofex 180 - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Interakcje z żywnością

Cytrusy

Mimo dużej zawartości cennej witaminy C, cytrusy nie powinny być spożywane jednocześnie z przyjmowaniem leków, zawierają bowiem furanokumaryny. Szczególnie bogaty w nie jest grejpfrut oraz czerwone gorzkie pomarańcze, z których przygotowuje się dżemy. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z cytrusami.

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Ewofex 180 - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Ewofex 180 - opis

Łagodzenie objawów przewlekłej pokrzywki idiopatycznej.

Ewofex 180 - skład

Każda tabletka powlekana zawiera 180 mg feksofenadyny chlorowodorku, co odpowiada 168 mg feksofenadyny.

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Ewofex 180 - dawkowanie

Dorośli oraz dzieci w wieku 12 lat i starsze:

Zalecana dawka feksofenadyny chlorowodorku dla dorosłych oraz dzieci w wieku 12 lat i starszych wynosi 180 mg raz na dobę.

Tabletkę należy połknąć popijając wystarczającą ilością wody.

Dzieci w wieku poniżej 12 lat:

Feksofenadyny chlorowodorek nie jest zalecany u dzieci w wieku poniżej 12 lat ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania i skuteczności.

Szczególne populacje zwiększonego ryzyka:

Dostępne są jedynie ograniczone dane dotyczące podawania leku pacjentom w podeszłym wieku oraz pacjentom z zaburzeniem czynności nerek lub wątroby. Nie jest konieczne dostosowanie dawki feksofenadyny chlorowodorku w tych grupach pacjentów, należy jednak stosować lek ostrożnie w tych grupach pacjentów.

Ewofex 180 - środki ostrożności

Pacjenci, z toczącymi się chorobami układu krążenia w wywiadzie powinni zostać ostrzeżeni, że preparaty przeciwhistaminowe jako cała grupa leków mogą wywoływać działania niepożądane takie jak: tachykardia i palpitacje (patrz punkt 4.8).

Dostępne są jedynie ograniczone dane dotyczące podawania leku pacjentom w wieku podeszłym oraz pacjentom z zaburzeniem czynności nerek lub wątroby. Feksofenadyny chlorowodorek należy stosować ostrożnie w tych grupach pacjentów.

Ewofex 180 - przedawkowanie

W przypadku przedawkowania feksofenadyny zgłaszano zawroty głowy, senność, zmęczenia i suchość w jamie ustnej. Podawanie leku dzieciom w dawkach do 60 mg dwa razy na dobę przez dwa tygodnie i zdrowym dorosłym w dawkach pojedynczych do 800 mg lub w dawkach do 690 mg dwa razy na dobę przez jeden miesiąc albo w dawce 240 mg raz na dobę przez okres 1 roku nie powodowało klinicznie istotnych objawów niepożądanych w porównaniu do grupy placebo. Nie określono maksymalnej tolerowanej dawki feksofenadyny.

Należy rozważyć zastosowanie standardowych środków w celu usunięcia niewchłoniętego leku. Zaleca się leczenie objawowe i podtrzymujące. Feksofenadyna nie jest skutecznie usuwana z krwi za pomocą hemodializy.

Ewofex 180 - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Ewofex 180 - działania niepożądane

U dorosłych pacjentów w badaniach klinicznych zgłoszono następujące działania niepożądane, których częstość występowania była podobna jak w grupie placebo:

Zaburzenia układu nerwowego:

Często (> 1/100 do < 1/10): ból głowy, senność, zawroty głowy

Zaburzenia żołądka i jelit:

Często (> 1/100 do < 1/10): nudności, suchość w jamie ustnej

Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: Niezbyt często (> 1/1 000 do < 1/100): zmęczenie

U dorosłych zgłoszono następujące działania niepożądane w badaniach po wprowadzeniu leku do obrotu. Częstość z jaką one występowały nie jest znana (nie może być określona na podstawie dostępnych danych):

Zaburzenia układu immunologicznego: reakcje nadwrażliwości z takim objawami, jak obrzęk naczynioruchowy, uczucie ucisku w klatce piersiowej, duszność, nagłe zaczerwienienie skóry i uogólnione objawy anafilaksji

Zaburzenia psychiczne:

bezsenność, nerwowość, zaburzenia snu lub koszmary senne (paroniria)

Zaburzenia serca:

tachykardia, palpitacje

Zaburzenia żołądka i jelit:

biegunka

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej:

wysypka, pokrzywka, świąd

Ewofex 180 - ciąża i karmienie piersią

Ciąża

Brak doświadczenia na temat stosowania feksofenadyny u kobiet w ciąży. Ograniczone badania na zwierzętach nie wykazały bezpośredniego ani pośredniego szkodliwego wpływu na przebieg ciąży, rozwój zarodka / płodu, przebieg porodu lub rozwój pourodzeniowy (patrz punkt 5.3). Feksofenadynę można stosować w okresie ciąży jedynie w razie bezwzględnej konieczności.

Laktacja

Brak danych dotyczących stężenia feksofenadyny w mleku kobiecym po podaniu leku. Niemniej jednak, kiedy podawano terfenadynę kobietom karmiącym piersią stwierdzono, że feksofenadyna przenika do mleka kobiecego. Dlatego nie zaleca się podawania feksofenadyny matkom karmiącym piersią.

Ewofex 180 - prowadzenie pojazdów

Na podstawie profilu farmakodynamicznego oraz zgłoszonych działań niepożądanych jest mało prawdopodobne aby chlorowodorek feksofenadyny w tabletkach wywierał wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn w obserwowanych przypadkach. Zostało wykazanie że Ewofex 180 mg nie ma istotnego wpływu na funkcjonowanie centralnego układu nerwowego. Oznacza to, że pacjenci mogą prowadzić pojazdy i wykonywać czynności wymagające koncentracji.

Niemniej jednak, w celu zidentyfikowania osób z wrażliwością na leki, u których występuje nietypowa reakcja na leki, zaleca się ustalenie indywidualnej reakcji na lek przed prowadzeniem pojazdu lub wykonywaniem skomplikowanych zadań.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Fexofenadini hydrochloridum

  Feksofenadyna to lek przeciwhistaminowy II generacji o działaniu przeciwalergicznym. Słabo przenika do OUN, nie wywołuje sedacji. Stosowany w katarze siennym, pokrzywce idiopatycznej i innych dolegliwościach na tle alergicznym.

  Dostępne opakowania
  Ewofex 180

  Ewofex 180

  tabletki powlekane - 2 tabl. - 0,18 g
  EWOPHARMA INTERNATIONAL S.R.O.
  Ewofex 180

  Ewofex 180

  tabletki powlekane - 7 tabl. - 0,18 g
  EWOPHARMA INTERNATIONAL S.R.O.
  Ewofex 180

  Ewofex 180

  tabletki powlekane - 10 tabl. - 0,18 g
  EWOPHARMA INTERNATIONAL S.R.O.
  Ewofex 180

  Ewofex 180

  tabletki powlekane - 15 tabl. - 0,18 g
  EWOPHARMA INTERNATIONAL S.R.O.
  Ewofex 180

  Ewofex 180

  tabletki powlekane - 20 tabl. - 0,18 g
  EWOPHARMA INTERNATIONAL S.R.O.
  Ewofex 180

  Ewofex 180

  tabletki powlekane - 30 tabl. - 0,18 g
  EWOPHARMA INTERNATIONAL S.R.O.
  Ewofex 180

  Ewofex 180

  tabletki powlekane - 50 tabl. - 0,18 g
  EWOPHARMA INTERNATIONAL S.R.O.
  Ewofex 180

  Ewofex 180

  tabletki powlekane - 100 tabl. - 0,18 g
  EWOPHARMA INTERNATIONAL S.R.O.
  Ewofex 180

  Ewofex 180

  tabletki powlekane - 200 tabl. - 0,18 g
  EWOPHARMA INTERNATIONAL S.R.O.
  Powiązane artykuły
  Alergia - przyczyny, objawy, leczenie

  Alergia na leki

  Alergia na leki

  Alergia na leki jest bardzo ważnym problemem. W dzisiejszych czasach na rynku dostępne są tysiące leków, które można kupić już nie tylko w aptece, ale również w sklepie, kiosku czy na stacji benzynowej. Przy tak łatwym dostępie do leków, wraz ze wzrostem...

  Leki i suplementy

  Leki na chorobę Fabry'ego bez refundacji

  Leki na chorobę Fabry'ego bez refundacji

  Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję w sprawie osób cierpiących na chorobę Fabry'ego. Drogie leki, które spowalniają postępy choroby i częściowo łagodzą objawy, nie będą refundowane... Czym jest choroba Fabry'ego? Choroba Fabry'ego to ciężkie schorzenie...

  Cukrzyca - objawy, przyczyny, diagnostyka, leczenie, dieta

  Seria leku Thiogamma wycofana z obrotu. Decyzja GIF

  Seria leku Thiogamma wycofana z obrotu. Decyzja GIF

  Główny Inspektor Farmaceutyczny zdecydował o wycofaniu serii leku Thiogamma. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności. Lek Thiogamma. Wycofane serie Wycofana z obrotu zostanie jedna seria leków: Thiogamma (Acidum thiocticum), 600 mg, tabletki...

  Alergia - przyczyny, objawy, leczenie

  Deslodyna - skład, działanie, dawkowanie, skutki uboczne

  Deslodyna - skład, działanie, dawkowanie, skutki uboczne

  Deslodyna jest lekiem przeciwhistaminowym o działaniu antyalergicznym. Wydaje się ją z przepisu lekarza, na receptę. Lek łagodzi objawy związane z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa i pokrzywką. Jak go stosować? Czy istnieją jakieś przeciwwskazania...

  Objawy alergii - podział i symptomy

  Jak wyglądają zmiany skórne w alergii?

  Jak wyglądają zmiany skórne w alergii?

  Alergia powodująca zmiany skórne to najczęściej alergia pokarmowa, alergia na leki lub alergia kontaktowa. Pojawiają się one po tym, jak zjesz, wypijesz lub dotkniesz czegoś zawierającego alergen. Zmiany skórne są jednak czymś, z czym można i trzeba walczyć. Co...

  Leki i suplementy

  Tabletki - dzielić czy nie dzielić?

  Tabletki - dzielić czy nie dzielić?

  Dzielimy na dwie, cztery lub sześć części. Choć to praktyka powszechna, bywa czasami i kontrowersyjna. O co chodzi? Mowa o dzieleniu tabletek. Powinniśmy czy nie? Czy to jest bezpieczne? I co najważniejsze czy każdą tabletkę możemy podzielić? Przeczytaj...

  Leki i suplementy

  Problem z realizacją leków recepturowych

  Coraz częściej zdarza się, że pacjent po otrzymaniu recepty na lek „robiony", chodzi od apteki do apteki nie mogąc jej zrealizować. Są bowiem apteki, które wcale nie produkują leków... Produkcja leków recepturowych W niektórych aptekach tygodniowo...

  Leki i suplementy

  Nowa lista leków refundowanych od 1 lipca

  Nowa lista leków refundowanych od 1 lipca

  Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało wprowadzenie zmian do wykazu leków refundowanych. Wejdą one w życie 1 lipca tego roku. Co nowego? Wykaz leków refundowanych wzbogacił się o 79 nowych produktów aptecznych. Wśród nich jest lek, który zawiera...

  Leki i suplementy

  Leki zagrożone brakiem dostępności. Lista Ministerstwa Zdrowia

  Leki zagrożone brakiem dostępności. Lista Ministerstwa Zdrowia

  Ministerstwo Zdrowia opublikowało wykaz produktów leczniczych zagrożonych brakiem dostępności. Na liście znajdują się leki, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyroby medyczne. Leki słabo dostępne Na listę produktów zagrożonych...