Feroplex

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
roztwór doustny
Dawka
0,04 g/15ml
Ilość
20 fiol.a 15ml
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: ITALFARMACO S.P.A.

Feroplex - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Stosowanie Vibin Mini i obfite miesiączki

Witam, zaczełam stosować Vibin po raz pierwszy w życiu. Dostałam ten lek z powodu obfitych miesiączek. Jestem przy 6 tabletce i nie zapowiada się aby okres miał się zakończyć. Dodam że cierpię na anemie, przyjmuję Feroplex w płynie, a od dziecka przyjmuję Letrox 25 na tarczycę. Ostatnie wyniku usg tarczycy i tsh ok, usg przezpochwowe...

Feroplex - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Feroplex - opis

Leczenie niedoboru żelaza oraz niedokrwistości z niedoboru żelaza:

- u dorosłych;

- w następstwie przewlekłej utraty krwi; - w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Feroplex - skład

Jedna fiolka 15 ml zawiera 40 mg jonów żelaza(III) w postaci 800 mg żelaza proteinianobursztynianu(Ferri proteinatosuccinas).

Substancje pomocnicze: sorbitol 1400 mg/15 ml; metylu parahydroksybenzoesan sodowy 45 mg/15 ml; propylu parahydroksybenzoesan sodowy 15 mg/15 ml.

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Feroplex - dawkowanie

Dorośli

Zawartość 1 do 2 fiolek na dobę (co odpowiada 40 do 80 mg Fe3+ na dobę) w dwóch dawkach, najlepiej przed jedzeniem lub według zaleceń lekarza.

Zawartość można zażyć bezpośrednio z fiolki lub po rozcieńczeniu wodą.

Czas trwania leczenia:

Leczenie należy kontynuować do momentu uzupełnienia rezerw tkankowych żelaza (zwykle 2-3 miesiące).

Maksymalna dawka dobowa: w badaniach klinicznych stosowano dawki: 1600 mg proteinianobursztynianu żelaza/dobę (co odpowiada 80 mg Fe3+ na dobę) u dorosłych; nie ma danych klinicznych dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa stosowania wyższych dawek.

Feroplex - środki ostrożności

Feroplex należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Przed rozpoczęciem leczenia niedokrwistości należy ustalić jej przyczynę.

Ponieważ produkt zawiera białka mleka krowiego, dlatego należy zachować szczególną ostrożność u osób z nietolerancją białek mleka krowiego, u których może wystąpić reakcja alergiczna. Ryzyko rozwoju tolerancji lub uzależnienia jest znikome. Leczenie nie powinno trwać dłużej niż 6 miesięcy, z wyjątkiem sytuacji, gdy wystąpi taka konieczność (np. przewlekłe krwawienie, krwotoczne miesiączki lub uporczywy niedobór żelaza u kobiet w ciąży).

Feroplex zawiera sorbitol, dlatego nie należy go stosować u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją fruktozy.

Feroplex zawiera parahydroksybenzoesany, które mogą wywołać opóźnione reakcje alergiczne. 4.5 Interakcje z innymi produktami leczniczymi i inne rodzaje interakcji

Feroplex - przedawkowanie

W następstwie przyjęcia bardzo dużych dawek soli żelaza mogą wystąpić: ból w nadbrzuszu, nudności, wymioty, biegunka, wymioty krwawe, którym często towarzyszy senność, bladość powłok, sinica, wstrząs i śpiączka. W przypadku przedawkowania produktu Feroplex należy niezwłocznie sprowokować wymioty, a w razie potrzeby przeprowadzić także płukanie żołądka oraz wdrożyć odpowiednie leczenie podtrzymujące. W razie konieczności można podać środki chelatujące żelazo, takie jak deferoksamina.

Feroplex - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1.

Hemosyderoza i hemochromatoza, niedokrwistość aplastyczna, hemolityczna i syderoachrestyczna.

Przewlekłe zapalenie trzustki.

Marskość wątroby.

Feroplex - działania niepożądane

Bardzo rzadko (< 1/10 000):

Zaburzenia żołądka i jelit: nudności, bóle w nadbrzuszu, biegunka, zaparcie.

Działania niepożądane występują jedynie po zastosowaniu dużych dawek i ustępują po zmniejszeniu dawki lub odstawieniu produktu.

Związki żelaza mogą zaburzać wyniki badań laboratoryjnych na obecność krwi utajonej w kale. W czasie stosowania preparatów żelaza, może wystąpić ciemne zabarwienie stolca.

Feroplex - ciąża i karmienie piersią

Brak specjalnych ostrzeżeń. Feroplex przeznaczony jest do stosowania u kobiet w ciąży i w okresie laktacji, u których często występuje niedobór żelaza.

Feroplex - prowadzenie pojazdów

Brak danych na temat wpływu produktu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Jakikolwiek wpływ jest jednak mało prawdopodobny.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Ferri proteinatosuccinas

  Dostępne opakowania
  Feroplex

  Feroplex

  roztwór doustny - 20 fiol.a 15ml - 0,04 g/15ml
  ITALFARMACO S.P.A.
  Powiązane artykuły
  Choroby genetyczne - klasyfikacja

  Karolina choruje na SMA. Szansą jest dla niej nierefundowany lek

  Karolina choruje na SMA. Szansą jest dla niej nierefundowany lek

  Karolina ma 26 lat i od urodzenia choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Mimo trudności jest aktywną młodą kobietą. Ostatnio pojawiła się szansa na poprawę jakości życia jej i innych chorych. Niestety, na razie jest poza ich zasięgiem. Ciężka postać...

  Leki i suplementy

  ​Błędy w trakcie realizacji recepty

  ​Błędy w trakcie realizacji recepty

  Złe odczytanie recepty przez farmaceutę może mieć tragiczne skutki. Do pomyłek najczęściej dochodzi wówczas, gdy zlecenie lekarz wypisał ręcznie. Czy zatem recepta elektroniczna pozwoli uniknąć błędów? O piśmie lekarzy krążą legendy. Jeśli nieczytelnie...

  Anemia - rodzaje, objawy, diagnostyka, leczenie, zapobieganie

  Lek na anemię sierpowatą bezpieczny również dla niemowląt

  Najnowsze wyniki badań wskazują, iż lek obecnie stosowany w leczeniu anemii sierpowatej u dorosłych może być także podawany najmłodszym pacjentom, u których łagodzi ból i inne objawy, a także skraca czas hospitalizacji. Czym jest anemia sierpowata? Anemia...

  Leki i suplementy

  Leki na nadciśnienie i anemię zostały wycofane z obrotu

  Leki na nadciśnienie i anemię zostały wycofane z obrotu

  Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje z obrotu na terenie całego kraju dwa leki: Tezeo HCT oraz CosmoFer. Pierwszy stosowany jest w kardiologii, drugi - w leczeniu anemii. Lek na serce wycofany Tezeo HCT to preparat obniżający ciśnienie i moczopędny,...

  Leki i suplementy

  Nowa lista leków refundowanych od 1 marca 2016 roku

  Nowa lista leków refundowanych od 1 marca 2016 roku

  Ministerstwo Zdrowia opublikowało informacje dotyczące projektu zmian w obowiązującej liście leków refundowanych, które wejdą w życie 1 marca 2016 roku. Zmiany w liście leków refundowanych Jak możemy przeczytać w obwieszczeniu Ministerstwa Zdrowia,...

  Owoce - rodzaje i właściwości

  Właściwości prozdrowotne jujuby pospolitej (WIDEO)

  Właściwości prozdrowotne jujuby pospolitej (WIDEO)

  W sklepach jujuba pospolita jest dostępna w postaci ekstraktu olejowego, soku, surowych i suszonych owoców. Bez względu na to, którą formę jej przyjmowania wybierzemy, przyniesie wiele korzyści zdrowotnych. Jakich? Okazuje się, że ta roślina o ciemnopomarańczowych...

  Nabiał

  Jajka zmniejszają ryzyko kłopotów ze wzrostem

  Jajka zmniejszają ryzyko kłopotów ze wzrostem

  Walczy z wirusami i bakteriami, chroni przed infekcjami. Dobrze działający układ odpornościowy to gwarancja zdrowia. Jak go wspomagać? Choć brzmi to dość niiewiarygodnie, wystarczy jedno jajko dziennie. Jajka to niedoceniane produkty żywnościowe. Z...

  Niezbędnik pacjenta

  Chorzy na EB walczą o refundację opatrunków

  Chorzy na EB walczą o refundację opatrunków

  Zgodnie z zapowiedziami producent opatrunków stosowanych w leczeniu Epidermolysis Bullosa (w skrócie EB) przekazał już pierwsze 1000 plastrów dla najbardziej potrzebujących pacjentów. To reakcja na drastyczny wzrost cen i doraźna pomoc. Chorzy i ich rodziny...